„Institutas, manau, yra reikalingas. Kiekviena Europos Sąjungos ir pasaulio šalis turi tokias referentines laboratorijas, kurios privalo atlikti valstybei reikalingus aukšto lygio tyrimus dėl gyvūnų ligų, maisto saugos, genetiškai modifikuotų organizmų“, – antradienį Seimo konservatorių frakcijoje sakė D. Remeika.

Parlamentarų susitikimą su D. Remeika inicijavęs Seimo Kaimo reikalų komiteto narys Andrius Vyšniauskas priekaištavo, kad vienas po kito seka su institutu susiję skandalai. Jis pasiūlė atlikti instituto auditą.

„Gal Lietuvai šito instituto iš viso nereikia, gal kai kurias funkcijas galima pirkti laisvoje rinkoje, pasitelkti kitas laboratorijas?“ – svarstė parlamentaras.

„Jis privalo būti, jis vertina rizikas. Yra mokslininkai sutelkti. Jie kontrolės institucijai siūlo, kokių priemonių imtis, kaip iškilusias problemas suvaldyti“, – pridūrė VMVT vadovas.

VMVT yra pradėjusi vidinį tyrimą dėl Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto vadovo Gedimino Pridotko veiklos, taip pat paprašė Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos išvadų.

Žurnalistikos centras „Siena“ vasario pradžioje paskelbė, kad institutas 0,9 mln. eurų ketina išleisti inovatyviems sprendimams, skirtiems maisto kokybei nustatyti, tačiau tokias priemones institutas galimai jau turi, o konkurse dalyvavę keturi tiekėjai – tarpusavyje susiję. Be to, instituto vadovas pats dirbo su visais konkurse dalyvaujančiais verslininkais.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Susiję straipsniai
Top naujienos