Teismas nustatė, kad įrangos tiekėjas Vokietijos bendrovė „Pentair Sudmo GmbH“ įrodė, kad ŽŪK „Pienas LT“ sumontuota technologinė įranga ir gamybos būdas yra originalus ir nepažeidžiantis V. Fedaravičiaus kaip patento savininko teisių, rašoma bendrovės pranešime spaudai.

Sprendimas per 30 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui, tačiau analogiškas ieškinys pagal V. Fedaravičiaus pretenzijas „Pienas LT“ jau buvo atmestas visose trijose Lietuvos teismų instancijose 2010 - 2016 m.

Naglis Narauskas, ŽŪK „Pienas LT“ valdybos pirmininkas, priminė, kad baltymų gamybos intelektinių teisių užtikrinimas priklauso technologinės įrangos tiekėjams Vokietijos kompanijai „Pentair Südmo GmbH“. „Kooperatyvo bendruomenė dar kartą apgynė savo garbę ir reputaciją teisminiame ginče. Nors abiem pusėms jis kainavo daug laiko ir lėšų, mums pavyko patvirtinti, kad esame sąžininga ir skaidri verslo įmonė“, – sakė N. Narauskas.

V. Fedaravičius pernai kreipėsi ir į Lietuvos aukščiausiąjį teismą po to, kai Vilniaus apygardos teismas, kurio sprendimą vėliau paliko galioti ir Lietuvos apeliacinis teismas, iš ieškovų V. Fedaravičiaus ir ŽŪK „Suvalkijos pienas“ jau buvo priteisęs daugiau kaip 6 tūkst. Eur bylinėjimosi išlaidų „Pienas LT“ naudai.

V. Fedaravičius nuo 2010 m. teismuose mėgino įrodyti, kad ŽŪK „Pienas LT“ gamykloje taikoma gamybos technologija atitinka jo išradimą. Galiausiai, pralaimėjęs visų instancijų teisminius ginčus Lietuvoje su „Pienas LT“ dėl patentų naudojimo, V. Fedaravičius kreipėsi į Europos Sąjungos tarnybą (OLAF), kurios atliktos dokumentų patikros rezultatų kooperatyvo bendruomenė laukia iki šiol.

"Pienas LT" patentas

„Pienas Lt“, statydamas pieno baltymų produktų gamyklą, surengė viešą konkursą, kurio objektas buvo pieno perdirbimo įrangos tiekimas, kartu su reikalaujamu pieno perdirbimo technologiniu procesu ir visomis susijusiomis teisėmis į tokį procesą. Visa atsakomybė, susijusi su intelektinės nuosavybės teisėmis, teko įrangos tiekėjui, kuris pagal įprastinę praktiką sutartiniais pagrindais garantuoja tokių savo įsipareigojimų tinkamą įvykdymą.

Gamyklai technologiją tiekusio generalinio rangovo „Pentair Südmo GmbH“ tuometinis valdybos vicepirmininkas Olaf Müller jau yra sakęs, kad dėl konfidencialumo įsipareigojimų negali daryti jokių pareiškimų šios technologijos klausimu.

„Tačiau norime pažymėti, kad savo produktus kuriame glaudžiai bendradarbiaudami su mūsų tarptautiniu intelektinės nuosavybės apsaugos skyriumi, kurio darbuotojai nuolat užtikrina, kad būtų laikomasi taikomų taisyklių ir rūpinasi teisių pažeidimo rizika, siekdami užkirsti jai kelią“, – anksčiau yra sakęs O. Müller.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją