„Šį mėnesį Liuksemburge vykusioje Žemės ūkio ir žuvininkystės ministrų taryboje net 20 šalių narių atkreipė Europos Komisijos dėmesį į blogėjančią situaciją Europos Sąjungos kiaulienos sektoriuje, rašoma pranešime.

Komisijai tai rimtas ženklas ne tik atidžiai stebėti situaciją, bet ir imtis rimtesnių priemonių, dėl kurių sprendimo tikimės artėjančioje taryboje lapkričio mėnesį.

Tikimės, kad Europos Komisija imsis rinkos reguliavimo priemonių. Taip pat prašome pakeisti maksimalią leidžiamą valstybės pagalbos ribą (de minimis), kad verslui ir toliau galėtume teikti finansinę pagalbą. Šiuo metu dalis įmonių Lietuvoje maksimalią leidžiamą pagalbą iš valstybės jau yra gavusios“, – sako žemės ūkio ministras K. Navickas.

Jis taip pat primena, kad kiaulininkystės sektorius sulaukė ženklios paramos taikant COVID-19 pagalbos priemones, kurias dar siekiama pratęsti, bei ragina gamintojus išnaudoti ir kitas galimybes, pavyzdžiui, lengvatines paskolas.

Anot K. Navicko, ne mažiau svarbus ir vartotojų bei prekybininkų indėlis remiant vietinius gamintojus.

„Lietuviškos kiaulienos gamintojams padėtų ir lojalūs vartotojai, todėl svarbu skatinti vartoti lietuvišką kiaulieną. Kalbamės ir su gamintojais, ir su prekybininkais dėl lietuviškos kiaulienos ženklinimo.

Kai kurie prekybininkai tai jau daro, nors kai kur dar kyla problemų ieškant tos lietuviškos kiaulienos parduotuvių lentynose. Prekybininkų palaikymas ir vartotojų lojalumas vietinei produkcijai yra svarbus“, – sako K. Navickas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (8)