Aurimas Vilkončius, Anykščių rajone įkūręs savo augalininkystės ūkį, yra gyvas pavyzdys, kaip galima sėkmingai keisti profesinę kryptį.

Nors pradėjo karjerą prekybos centre, dabar jis vadovauja daugiau nei 200 hektarų ūkiui. Ūkininkavimą pradėjo prieš septynerius metus, bet jau spėjo sukaupti nemažai patirties auginant žieminius kviečius, rapsus ir miežius.

„Po mokyklos pasirinkau Verslo vadybos ir investavimo studijas. Pradžioje įsidarbinau administratoriumi prekybos centre, vėliau tapau jo vadovu. Ten dirbau septynerius metus, bet tuo metu pradėjau ūkininkauti pas senelius“, – pasakojo Aurimas.

Praleidžiant vis daugiau laiko kaime, Aurimui teko rinktis – tęsti vadovo kelią mieste, ar pasinerti į širdžiai mielesnę veiklą – ūkininkavimą.

„Nejučia prasidėjo ūkio plėtra, atsirado daugiau žemės ir supratau, kad abiejų darbų suderinti nepavyks. Šiuo metu ūkis jau yra pagrindinė veikla ir beveik kaip hobis“, – karjeros pokyčiais dalinosi pašnekovas.

Nors šiuo metu Aurimo ūkyje netrūksta modernios ūkio technikos, jis saugo ir pirmąjį senelio traktorių. Šiandien ryškiai mėlynas traktorius yra kaip ūkio talismanas, primenantis vaikystės dienas praleistas kaime pas senelį ir dirbant laukuose.

Pasirinktas ūkininko karjeros kelias nėra toks lengvas. Dažnai prie traktoriaus vairo sėdantis Aurimas, pripažino, jog vasarą dėl darbų gausos tenka ir nemiegoti. Pailsi vyras šaltuoju sezonu, kai skaičiuoja rezultatus, planuoja darbus ir renkasi trąšas būsimam sezonui.

Svarbi šio ūkio dalis yra partnerystė su „Linas Agro“. Aurimas pabrėžia, kad bendradarbiavimas su patikimais partneriais yra esminė dalis ūkio sėkmei ir efektyvumui pasiekti.

„Iš jų perku trąšas, chemiją. Taip pat bendradarbiaujam su agronomais, kurie aplanko mano laukus, pataria kaip prižiūrėti, ką patobulinti. Tai yra pagrindinis mano partneris nuo pradžios iki dabar“, – bendradarbiavimu džiaugėsi ūkininkas.

„Misija ūkis“ taip pat aplankė Nikolajų Dubnikovą, kuris jau 17 metų vadovauja ekologiniam ūkiui, augindamas mėsinius limuzinų veislės galvijus. Jis atskleidė, kad jo meilė kaimui ir ūkininkavimui prasidėjo dar vaikystėje.

„Aš buvau miesto vaikas, bet vasaras leisdavau kaime, padėdavau giminaičiams, ir mane visada tai traukė. Kai tik atsirado galimybė, iš miesto persikrausčiau į čia“, – pasakojo Nikolajus.

Nikolajaus sūnus Arnas taip pat seka tėvo pėdomis – jau trejus metus vadovauja savo sertifikuotame ekologiniame ūkyje. Tėvo ir sūnaus bendradarbiavimas atspindi šeimos tradicijų ir ekologinio ūkininkavimo filosofijos tęstinumą.

„Išlaikyti ekologinį ūkį nėra lengva, tačiau, jeigu esi ekologiškas širdyje ir supranti to naudą bei prasmę, tai visi sunkumai yra įveikiami“, – sakė Nikolajus.

Kai lieka laiko nuo ūkininkavimo, Nikolajus stengiasi kuo daugiau judėti. Jis visą gyvenimą sportavo, o šiuo metu užsiima slidinėjimu ir stalo tenisu. Tačiau didžiausias jo hobis – medžioklė. Tai ne tik mėgstama veikla bet ir būdas pabėgti nuo kasdienės rutinos, pabūti gamtoje.

Nikolajaus ūkyje gausu technikos, o visos įrangos šaltinis – „SV technika“. Šis bendradarbiavimas leidžia Nikolajui efektyviai valdyti ūkį ir užtikrinti aukštos kokybės produkciją. Moderni technika ir patikimi partneriai yra esminė sėkmingo ekologinio ūkio dalis.

Kokį traktorių vedėja išsirinko Aurimo Vilkončiaus ūkyje ir kaip jai sekėsi šerti limuzinų veislės galvijus, žiūrėkite Delfi TV portale.

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją