VMVT specialistai primena, kad ruošiantis grūdų supirkimo sezonui, vienas svarbiausių etapų šių produktų kokybei užtikrinti – tinkamai paruoštos sandėliavimo patalpos, rašoma pranešime.

„Besiruošiant sandėliuoti naują grūdų derlių, jau patikrinti 74 pirminės pašarų gamybos ūkiai ir 13 maistinių grūdų sandėlių, kol kas higienos pažeidimų nustatyta tik dviejuose jų. Patikrų metu pirmiausia siekiame priminti įmonėms ir ūkininkams, kaip svarbu iš anksto tinkamai paruošti grūdų sandėliavimo patalpas. Nustačius grubių higienos pažeidimų atvejų, priklausomai nuo grūdinių kultūrų užterštumo lygio, gali būti taikomos sankcijos iki uždraudimo grūdus parduoti maistui ar naudoti pašarams“, – komentavo VMVT Gyvūnų sveikatingumo ir gerovės skyriaus vyriausiasis veterinarijos gydytojas Ernestas Griška.

Grūdams apsaugoti reikia taikyti profilaktikos priemones, kurios padėtų užkirsti kelią aruodiniams kenkėjams patekti į sandėlius. Patalpų langai ir durys turi būti sandarūs, viduje neturėtų būti nevalomų kampų, kuriuose palanku veistis kenkėjams. Sandėlius, jų teritorijas, įrenginius ir transporto priemones nuolat reikia valyti. Pašalintos dulkės, sąšlavos ir atliekos turi būti deginamos arba užkasamos, nes jose gali būti likę kenkėjų lervų.

Nukulti grūdai mechaniškai valomi įvairiais mechanizmais (aspiratoriais, separatoriais, vėtyklėmis, trijeriais). Vabzdžius kenkėjus padeda sunaikinti aukštesnė arba žemesnė temperatūra, kai kuriais atvejais kraunant grūdai perleidžiami per šaltą ar šiltą džiovyklą. Kovai su aruodiniais kenkėjais gali būti pasitelkiamos ir biologinės priemonės.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (5)