„Žmonės pradėjo keliauti ir pas mus jau neateina nei kelionių pinigai, nei koncertų pinigai. Jie išleidžiami ten, todėl gėlių paklausa krito apie 10–15 proc., o dėl to gėlių augintojams liko nemažai neparduotų gėlių“, – LNK televizijos „Žinioms“ sako gėlių ūkio vadovas Simas Zareckas.

Gėlininkai skaičiuoja, kad per karantiną gėlių pardavimai buvo išaugę apie 20 proc.: visi norėjo pasipuošti. Tačiau dabar panašiu procentu pardavimai kritę.

Be to, žmonės nebenori ir ryškių spalvų.

„Su kiekvienais metais po truputį mažiau nori labai ryškių – raudonos ar skaisčiai geltonos: daugiau populiarūs rožiniai, melsi, pasteliniai atspalviai“. – pasakoja verslininkas.

Kartu ūkininkas neslepia, kad gėlės šiemet brangesnės. Paklaustas, kiek šiemet augo gėlių kainos, jis pamini, kad vidutiniškai – 10 proc.

„Truputį mažesne dalimi nei mums kainavo jų išauginimas, nes mums gamybos kaštai pabrango apie 15 proc., o kainos – tik 10 proc.“, – atvirauja S. Zareckas.

Pasak jo, namams puošti gyventojai dažniausiai renkasi įprastas gėles: krūminė begonija šiame ūkyje kainuoja 2,5 euro, svyrančioji begonija – 3 eurai. Labai populiari šiemet buvo sundavilė: jų parduota daugiau nei 10 tūkst. vazonų.

Turgavietėje apsilankiusi LNK žinių tarnyba pastebėjo, kad dienos metu pirkėjų nėra gausu. Vis dėlto joje kalbinti žmonės sako, kad gėlėms pinigų negaili.

Prekybininkai atvirauja, kad vieni gėlių kainas kėlė keliais eurai, kiti sako dar šiemet išsiverčiantys ir kainos paliktos senos.

„Ežuolės po 5 euriukus. Realiai egzotinių augalų kainos svyruoja nuo 5 iki 10 eurų“, – pasakoja gėlininkė Diana Masteikaitė. Tuo metu kolegė Irena Juozaitienė sako, kad kainų šiemet nekėlusi.

Tačiau ekonominė situacija nieko gero nežada. Pasak gėlių ūkio vadovo S. Zarecko, šiemet dar nėra blogai, bet kitais metais gėlių kainos gali šauti aukštyn.

„Skaičiuosime jau ne dešimt procentų brangimą, jau tikrai bus daugiau, nes durpės bus labai smarkiai pabrangusios, šildymas dvigubai pabrangs. Elektra – šią žiemą jau mokėjome du kartus daugiau, kitą žiemą tikriausiai jau bus tris kartus daugiau“, – nerimauja pašnekovas.

Stambieji ūkininkai skaičiuoja, kad dėl augančių kainų gėlių auginimą gali tekti mažinti bent 20 proc.