aA
Atsižvelgdama į COVID-19 pandemijos poveikį verslo aplinkai, ekologiškų produktų gamintoja „AUGA group“ ėmėsi priemonių, kad įvertintų reikšmingiausias su koronavirusu susijusias rizikas visuose pagrindiniuose bendrovės verslo segmentuose: grūdų auginimo, pienininkystės, grybų auginimo ir galutiniams vartotojams skirtų produktų.
Didžiausia žemės ūkio grupė įvertino pandemijos poveikį
© DELFI / Andrius Ufartas

Šiuo metu visos „AUGA group“ įmonės veikia sezonui būdingu pajėgumu. Siekiant užtikrinti bendrovės darbuotojų saugą ir tęsti kasdienę veiklą, buvo imtasi papildomų priemonių. Biurų darbuotojai dirba nuotoliniu būdu, o veikla žemės ūkio ir gamybiniuose padaliniuose buvo pertvarkyta taip, kad būtų sumažinta nereikalingų kontaktų ir užkirstas kelias galimam užsikrėtimo plitimui, rašoma pranešime.

„Rinkos lygmeniu žemės ūkio produkcijos įmonės tokios krizės sąlygomis išsiskiria kaip mažiausiai paveikiamos, atsižvelgiant į jų produkcijos pobūdį ir didėjantį namų ūkių vartojimą. Nepaisant to, bendrovės vadovybė atsižvelgia į visas galimas grėsmes pagrindinėms grupės verslo sritims ir stengiasi sušvelninti jų padarinius“, – sako Kęstutis Juščius, „AUGA group“ generalinis direktorius.

Grūdų auginimas

Bendrovės vadovybė nemato jokių reikšmingų pokyčių grūdų rinkoje, juo labiau, kad visi įsipareigojimai pagal galiojančius susitarimus yra vykdomi. Nepaisant to, neįprasta padėtis logistikos sektoriuje artimiausiu metu gali kelti transportavimo išlaidų augimo riziką. Be to, grupė gali susidurti su darbo jėgos trūkumu, jei dramatiškai išaugs užsikrėtusių ar karantine esančių žmonių skaičius. grupė yra pasirengusi sumažinti šią riziką pasinaudodama laikinojo įdarbinimo, kurio pasiūla auga, galimybėmis.

Pienininkystė

Pieno gamyba vykdoma įprastu pajėgumu ir nėra jokių problemų dėl produkcijos paklausos. Pienas tiekiamas vietinei rinkai (Baltijos šalims ir Lenkijai) ir daugiausia naudojamas šviežiems produktams gaminti. Šiuo metu vadovybė nemato ir neprognozuoja paklausos sumažėjimo šiame segmente. Numatoma pieno, kuris bus parduodamas kaip ekologiškas, dalis turėtų siekti apie 90 proc.

Kęstutis Juščius
Kęstutis Juščius
© Asmeninins albumas

Grybų auginimas

Šiame segmente didžiausia grėsmė yra susijusi su dideliu darbo jėgos poreikiu grybų auginimui. Dėl šios priežasties bendrovė įgyvendina įvairias priemones darbuotojų saugai užtikrinti ir kontaktams tarp jų sumažinti. Grupė, kaip ir augindama grūdus, gali patirti darbo jėgos trūkumą, jei dramatiškai padidės užsikrėtusių ar karantine esančių žmonių skaičius. Nepaisant to, vadovybė yra pasirengusi spręsti šį klausimą laikinojo įdarbinimo priemonėmis.

Kalbant apie grybų produkcijos rinką, šiuo metu pardavimai vyksta įprastomis apimtimis. Nors pardavimai didmenininkams, kurie dirba su „HoReCa“ sektoriumi, turėjo neigiamos įtakos, praradimus kompensavo mažmeninių pardavimų augimas. Auga pakuotų grybų paklausa, o tai daro teigiamą poveikį segmento pelno maržai. Esant dabartinėms aplinkybėms, ilgalaikis tikslas padidinti ekologiškų produktų pardavimų dalį gali būti atidėtas dėl neaiškumų pagrindinėse grupės rinkose.

Bendrovė galėtų susidurti su tam tikrais sunkumais, jei užsienio šalių sienos būtų uždarytos ne tik žmonėms, bet ir prekėms. Tokia padėtis pakenktų bendrovės galimybėms laiku pristatyti savo gaminius, turint omenyje, kad didžioji dalis (70–80 proc.) produkcijos yra eksportuojama.

Vartojimui paruošti produktai pakuotėse

Vadovybė pastebi augančią supakuotų ilgai galiojančių produktų (pieno produktų, sriubų ir kt.) paklausą visose rinkose. Kalbant apie rizikas šiame segmente, jos daugiausia susijusios su galimais žaliavų, kurių grupė pati neaugina, tiekimo grandinės trikdžiais.

Dabartinė grupės likvidumo padėtis yra patenkinama. Siekiant sustiprinti grupės apyvartinį kapitalą atsižvelgiant į galimą klientų mokėjimų vėlavimą, buvo užtikrintos papildomos finansavimo galimybės.

Apžvelgiant viską, „AUGA group“ vadovybė trumpuoju laikotarpiu nesitiki reikšmingo neigiamo poveikio rezultatams dėl COVID-19 pandemijos. Nepaisant to, dėl nenuspėjamos situacijos poveikis 2020 m. grupės rezultatams sunkiai įvertinamas. Sunku prognozuoti galimą vartotojų pajamų ir perkamosios galios mažėjimo poveikį „AUGA group“ produktų paklausai.
Atidžiai stebime situaciją ir įsipareigojame nuolatos informuoti savo suinteresuotąsias šalis apie svarbius pokyčius rinkoje ir bendrovėje.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(4 žmonės įvertino)
1.0000

Skandalai dėl šiltų vietų nesibaigia – prašo etikos sargų įvertinti buvusios ŽŪM kanclerės skyrimą fondo vadove

Konservatoriai prašo etikos sargų įvertinti buvusios Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) kanclerės...

Apklausa: žemės ūkių apyvarta Baltijos šalyse smuko mažiau nei smulkaus ir vidutinio verslo

Žemės ūkių apyvarta Baltijos šalyse dėl COVID-19 padarinių nukentėjo daug mažiau nei smulkių...

Siūlo leisti parduoti laisvą žemę sodininkų bendrijose (23)

Siekiant, kad sodininkų nenaudojami žemės sklypai turėtų šeimininką, nebūtų apleisti ir...

Laisvės partijos siūlymai dėl ūkininkų palaikymo gali nesulaukti: prieš pasisako ir konservatorius (290)

Laisvės partija savo koalicijos partneriams pateiktame dokumente konkretizavo savo reikalavimus...

Macijauskas: Siūlau baigt žemės ūkio gamybą ir nebeteršti gamtos! (118)

Neseniai išgirdau vienos ekonomistės pamąstymus, kad gal būt Lietuvoje reiktų maisto gaminti tik...

Top naujienos

Dieną po rinkimų – papildomi pinigai premjero „keliuku“ pramintiems darbams (57)

Pirmadienį, po antro Seimo rinkimų turo, galutinai paaiškėjo, kad dabartiniai valdantieji gali...

Avulis: didžiausias uždavinys yra ne uždirbti pelną, bet išgyventi (3)

Akivaizdu, kad situacija dėl koronaviruso blogėja, todėl verslininkai jau ruošiasi galimiems...

Nepilnametę bandžiusiam išprievartauti jurbarkiškiui – vėl laisvė: ekspertas įvardijo, kodėl toks sprendimas yra normalus (308)

Ketvirtadienį apeliacine tvarka išnagrinėjęs jurbarkiškio Manto bylą, kuris praėjusių metų...

Gedimino prospekte stato pirmą tokį įrenginį Lietuvoje: jei pasiteisins, gali atsirasti ir kitur (68)

Vilniaus Gedimino pr. 28 įsikūrusi „ Lietuvos kooperatyvų sąjunga “ iki šių metų pabaigos...

Graikiją ir Turkiją supurtė galingas žemės drebėjimas: užtvindytos gatvės, sugriauti pastatai pranešama apie aukas (26)

Graikijoje penktadienį įvykęs stiprus 6,7 balo žemės drebėjimas, kurio epicentras buvo Egėjo...

Nuo lapkričio 1 dienos įsigalioja nauji alkoholio prekybos draudimai (211)

Nuo lapkričio 1 dienos Lietuvoje draudžiama prekiauti į jogurto indelio-puodelio tipo pakuotę...

Koronavirusu užsikrėtusi Nijolė Pareigytė-Rukaitienė savijautos net nelygina su gripu (49)

Grupės „69 danguje“ narė Nijolė Pareigytė -Rukaitienė sulaukė teigiamo „Covid-19“ testo...

Panevėžyje statomas fabrikas, sukurs 1,3 tūkst. darbo vietų (24)

Automobilinių kabelių pynių gamybos „ AQ Wiring Systems “ Panevėžio laisvojoje ekonominėje...

Oficialu: Vilniaus „Ryto“ klubą paliko Jacksonas (8)

Vilniaus „Ryto“ komandą netikėtai paliko įžaidėjas Demetriusas Jacksonas . Krepšininkas...

Veryga: Lietuva neabejotinai bus raudonųjų šalių sąraše, prašo kariuomenės pagalbos neatmeta nacionalinio karantino galimybės (636)

Naujus koronaviruso atvejus Lietuvoje jau kurį laiką skaičiuojame šimtais, o penktadienį...

|Maža didelių žinių kaina