Lietuvos daržovių augintojų asociacijai pareiškus, kad dalį derliaus teks išmesti, jeigu valdžia „nedarys jokių greitų žingsnių“, Žemės ūkio ministerijos atstovas Karolis Anužis pasiūlė ieškoti maitinimo įstaigų, kurios paimtų daržoves, jas atiduoti labdarai arba pašarams.

„Turėtume ieškoti tų realizacinių taškų toje pačioje maisto grandinėje, jeigu ne ten, tai į labdarą kažkokį atidavimą, o trečias variantas ieškoti, kaip pašaru daržovės gali tapti, jeigu neatitinka maisto reikalavimo“, – Seimo Kaimo reikalų komitete šią savaitę teigė ministerijos Tvarios žemės ūkio gamybos grupės vadovas K. Anužis.

Lietuvos daržovių augintojų asociacijos valdybos pirmininkas ir 100 narių turinčio žemės ūkio kooperatyvo „Suvalkijos daržovės“ vadovas Martynas Laukaitis BNS informavo, kad 434 tonos burokėlių jau perduotos Atsinaujinančios energijos gamintojų asociacijos bendrovei „Tiekesta“, kuri juos sudegins.

Pasak jo, naikinamos gendančios daržovės, kurių nenupirko klientai Europoje. Lietuvos įmonės jų taip pat nepriima, nes nepajėgia perdirbti.

„Ženklūs kiekiai lieka. Pagal tiek, kiek liko iki naujojo sezono, matome, kad nebespėsime parduoti praėjusių metų derliaus. Burokėliai, saugomi ne šaldytuvuose, dar tinkami naudojimui bus savaitę, 10 dienų, o šaldytuvuose, kurie nėra dideli, – mėnesį“, – BNS tvirtino M. Laukaitis.

Jo teigimu, kooperatyvo nariai maždaug 500 hektarų plote užaugina apie 20-30 tūkst. tonų burokėlių.

Seimo Kaimo reikalų komiteto nariai konservatoriai Rasa Petrauskienė ir Kazys Starkevičius kreipėsi į Žemės ūkio ministeriją, kad ji atsižvelgtų į daržovių augintojų prašymą ir jiems skirtų paramą, pavyzdžiui, kompensaciją už daržovių išdalinimą.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (48)
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės