Vyrų lieknėjimo komedijos ir tragedijos

 (1)
„Pirmadienį nusipirksiu svarstykles“, – grauždamas šašlyką ir užliedamas jį ketvirtu buteliu alaus, vienuoliktą nakties pareiškė vyro brolio bendraklasis. Neseniai atšventęs keturiasdešimtmetį vyras susiprato, kad iki šiol taip atkakliai investavo į alaus pilvuką, jog šis jau verčia ištrūkti vieną kitą marškinių sagą. Jis jau suaugęs ir sąmoningas, jis ima sportuoti ir laikytis dietos – dažniausiai nuo pirmadienio. Akivaizdus pavyzdys, kad vyrų lieknėjimas nieko nesiskiria nuo moterų: tie patys pažadai, kančios, verksmai prie stalo, pakilimai ir duobės.
© Shutterstock nuotr.

Amžiną kovą su kilogramais ir centimetrais visi „pripaišo“ moterims ir apsiseilėję iš to tyčiojasi. Bevalės, viską atidedančios pirmadieniui. Apgavikės, po salotos lapu slepiančios boksininko kumščio dydžio kotletą. Emocinės rijikės, lendančios į šaldytuvą tortų, bėgiojančios iki pirmo suprakaitavimo. Kvailelės, lipančios ant svarstyklių tik visiškai nuogos, kad „sužinotų tikrąjį svorį, nes marškinėliai ir apatiniai irgi sveria“. Sureguliuojančios svarstykles rodyti puskilogramiu mažiau, o paskui ištuštinančios pusę draugės vyno atsargų besiguosdamos netikusiais rezultatais. Taip, visa tai tiesa – net apie lipimą ant svarstyklių nuogoms. Dar tiesesnė tiesa – visi šie veiksmai tinka ir lieknėjantiems vyrams.

„Pirmadienį nusipirksiu svarstykles“ vyrukas po truputį ima nervinti savo draugus – staiga susivokęs, kad reikia gyventi sveikai, į bendrus susibūrimus ateina pasiryžęs abiem žandais kimšti tik salotas. Atsikanda ridikėlio, pavalgo liesos vištienos, parodo raumenį – prie namų yra sporto klubas, ten jau buvo du kartus. Sutinka, kad už pastangas verta išgerti gurkšnį alaus, ir savaime išmaukia visą butelį. Ir kaip paskui neparagausi šašlyko, neužkąsi jo balta mišraine, baltaisiais pyragais ir šokoladiniais tortais? 

Artėjant vidurnakčiui, kai mažiausiai viena saga jau būna ištrūkusi iš marškinių, jis virsta iš pokylio pabėgusia Pelene: skelia monologą apie svarstykles, pasakoja nusipirkęs knygą apie naują dietą ir išmėginsiantis žaliavalgiškus kokteilius. Žmona atsidūsta: eksperimentai ilgai netrunka, bet jis vis tiek to imasi, užuot sutikęs dažniau suvalgyti kokį nors brokolį ar garuose ruoštos lašišos.
Kažkodėl vyrų galvose frazė „sveikas maistas“ dažnai asocijuojasi su prėskomis daržovėmis, ryžiais be druskos, košėmis be sviesto, jie baidosi mėsos be padažų, daržovių troškinių, arbatos be cukraus, šaiposi iš cukinijų ir baklažanų – ką jau, daugelio vienintelės pripažįstamos daržovės yra bulvės ir pomidorai. Jie, kaip ir moterys, tiki, kad lieknėti gali trumpai pasilaikę kokios nors ypatingos dietos. Arba triskart apsilankę sporto klube. Kol kas jie dar neatrado liekninančių apatinių kaip alternatyvos sveikesniam gyvenimo būdui, bet tikriausiai tai tik laiko klausimas. 

Blogiausia, kad vyrai, lygiai kaip ir moterys ir kartais net dar dažniau, prisigaudo mitų, ir užuot žvilgtelėję į sveikos mitybos piramidę, tiki pasakomis. „Kukurūzai – ne saldumynas“, — išdidžiai pareiškė mano vyras, kai spintelėje aptikau sumaniai paslėptą atsargą. 

Prieš tai jis tikėjo, kad nuo cukraus lipnūs gaivieji gazuoti gėrimai ir sultys yra visai nekaltas produktas. O dar bėgioja, žaltys. 

Mano draugės vyras į „Facebook“ įkėlė savo nuotrauką ant svarstyklių ir graudžiai parašė, kad bandys atgauti „jaunystės formas“. Trisdešimtmetis vyras norėtų atsikratyti dešimties kilogramų. Jis norėtų pradėti sportuoti, valgyti liesą vištos krūtinėlę ir įlįsti į studijų laikų džinsus. Bet po dviejų mėnesių sutinku jį kinoteatre su neapglėbiama porcija spragėsių. „Čia dukrai“, – susinepatoginęs aiškina.

Suokalbiškai nusišypsau – vadinasi, ne tik moterims bandymai susitvarkyti su savo kūnu būna sunkūs. Vadinasi, bręstant ateina laikas, kai iki tol kaip papuola besimaitinusiems, nereguliariai judėjusiems vyrams irgi tenka kentėti dėl kiekvieno per riebaus ir per saldaus kąsnio, padrybsojimo priešais televizorių ir neatsilaikius išgerto kokakolos buteliuko. Dar neseniai jie raukėsi – o, ta mergina turi celiulitą, anos šlaunys storokos, o dabar, nunarinę galvas, prašo salotų be majonezo.
Anądien mačiau, kaip jaunas vyras vaistinėje pirko svorį reguliuoti padedančių maisto papildų. Užuot pajutusi piktdžiugą, staiga supratau, kad jaučiu tik supratimą ir užuojautą. Apsidžiaugiau, kai vaistininkė, profesionaliai sulaikiusi šypseną, patarė geriant papildus užsiimti aktyvia fizine veikla, vartoti mažiau cukraus, druskos, nenumoti ranka į daržovių sezoną. Ir padrąsino – geriausiai padeda ne piliulės, o kantrybė ir darbas su savimi. 

Tik tas darbas su savimi iš kantrybės išveda mus pačius, draugus ir artimuosius. Vyrų lieknėjimas kartais virsta dar didesne tragikomedija nei moterų. Be to, ir jiems, kaip ir mums, reikia truputį padrąsinimo, užuojautos ir protingo draugo, kuris laiku sustabdytų visokias kefyrų ir kopūstų dietas. 

P. S. Ar putlesni vyrai įsižeistų, jei moterys jiems imtų dovanoti abonementus į sporto klubus?

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikos

Nepatikėsite: 11 beprotiškų dalykų, kuriuos žmonės daro vairuodami (3)

Pasirodo, kai kurie žmonės atlieka automobilyje ir šiuos įvardytus dalykus. Nekartokite jų klaidų, nes tai tiesus kelias į avarines situacijas.

Bijote vairuoti? Moterys, sužinokite, kaip labiau pasitikėti savimi prie vairo

Dabar keliuose galima išvysti daugiau dailiosios lyties vairuotojų nei bet kada anksčiau. Per pastaruosius 20 metų vairuojančių moterų skaičius išaugo dvigubai, tačiau jeigu daugelis vyrų prie vairo trykšta perdėtu pasitikėjimu savimi, tai moterims dažniausiai jo trūksta.

6 mažai žinomi vairavimo patarimai, kurie gali išgelbėti jūsų gyvybę (15)

Šiuolaikiniame pasaulyje žmonės dažniausiai gyvybės netenka vairuodami ar patekę į kito vairuotojo sukeltą eismo įvykį. Nepaisant fakto, kad šiais laikais automobiliai yra saugesni nei bet kada, juos vis tiek vairuoja žmonės, kurie, būkim sąžiningi, kartais neturi net minimalių techninių ir teorinių žinių, kurios būtinos norint valdyti transporto priemonę

5 naudingi patarimai vairuojančioms moterims (58)

Kiekviena dailiosios lyties atstovė nors kartą gyvenime yra girdėjusi skundžiantis „moterimis prie vairo“. Nei vienai nepatinka tai girdėti, tačiau kalbant tarp mūsų, mergaičių, tuose juokeliuose esama nemažai tiesos, ar jums taip neatrodo?

Avariją išgyvenęs E. Žičkus: skausmą krūtinėje jaučiau dar kelias dienas, o išgąstį – ne vieną mėnesį (6)

Visi kas savo kailiu patyrė ką reiškia patekti į avariją, žino kad toks įvykis paveikia ilgam. Vieni išgyventą išgąstį jaučia metų metus, kiti kasnakt sapnuoja košmarus, bet daugelis vieningai sutaria, kad skubėjimas kelyje viso to nevertas.

Dainos, kurių nepatartina klausyti prie vairo (16)

Nuotaika, kuri jus valdo vairuojant, veikia viską. Tai, kaip jaučiatės tuo metu, apspręs, kaip vairuojate. Jeigu esate supykę, vairuosite kur kas agresyviau. Jeigu liūdite, greičiausiai būsite labiau išsiblaškę ir prasčiau nei įprastai sukaupsite dėmesį. Jeigu jaučiatės laimingi ir savimi patenkinti, greičiausiai viską darysite pagal įstatymo raidę arba tiesiog paprasčiausiai greitai važiuosite. Ir nors egzistuoja tūkstančiai įvairių veiksnių, apsprendžiančių jūsų nuotaiką, niekas negali paneigti, kad muzika, kurios klausotės, yra vienas iš pagrindinių veiksnių.

Peršalimo ligos: kaip užkirsti kelią rimtesnėms ligoms (1)

Aktualiausios, žinoma, kvėpavimo takų ligos - jos mus rudenį puola dažniausiai.

10 patarimų nėščioms vairuotojoms (1)

Šiuolaikinis gyvenimas reikalauja prie vairo sėstis ir besilaukiančioms moterims, o tai darydamos jos privalo suprasti, kad avarijos atveju pavojus susižeisti yra didesnis. Vis dėlto, esama būdų, kaip riziką sumažinti.

Vairuotojų horoskopas: kokie kiekvieno Zodiako ženklo vairavimo įpročiai (10)

Paskaičius šį straipsnį tikriausiai pasakysite: „Matot, ne viena aš vairuoju tarsi su pirkinių maišu ant galvos.“ O gal atvirkščiai? Padiskutuokime komentaruose!

Tikra istorija: šito nepamiršiu visą gyvenimą (2)

Kiekvieną dieną vis greičiau bėgame ir bandome užkariauti bei pasiekti naujus tikslus. Bet kiek iš tiesų tame yra prasmės?

Skaitytojos patirtis: iki šiol sapnuoju tą vyrą (10)

Kartais būna etapų, kai, rodos, tarsi plauki pasroviui ir nebevertini kasdienybės teikiamų džiaugsmų, kurie gyvenimui suteikia prasmės bei vertės.

8 dalykai, kuriuos turite žinoti prieš renkantis atšvaitus (2)

Norint išvengti nelaimių, pirmiausia, ką turime padaryti – tai patys pasirūpinti savo saugumu. Dėl to tikrai verta į žemiau esančius patarimus įsiskaityti kuo atidžiau, juk atšvaitai – tai vienas paprasčiausių būdų save apsaugoti.

Psichoterapeutas O. Lapinas: avarijų pasekmės dažniausiai išlieka visą gyvenimą (6)

Pasak psichoterapeuto Olego Lapino, jeigu po avarijos neanalizuosime emocijų, kurios mus apima ar persekioja, tuomet pasekmės gali išlikti visą gyvenimą.

Gydytoja pataria: kaip gydyti sutrikimą, dėl kurio šeimos net išsiskiria (12)

Įprasta manyti, kad inkontinencija, t. y. šlapimo nelaikymas, yra vyresnių žmonių bėda. Tačiau tyrimai rodo, kad šis sutrikimas vargina ir labai jaunas moteris – tai dažnesnė liga nei cukrinis diabetas, hipertenzija ar depresija. Vis dėlto moterys gėdijasi apie ją kalbėti garsiai, o daugelis net nežino, kad šią problemą galima ir reikia spręsti. Tačiau statistika negailėstinga – šlapimo nelaikymas vargina apie 300 tūkst. gyventojų Lietuvoje.

Šlapimo nelaikymas: gydytoja patarė, kaip susigrąžinti pilnavertį gyvenimą (21)

Opi ir tyli moterų problema – šlapimo nelaikymas – gali atsirasti natūraliai senstant moters organizmui, pagimdžius vaiką arba tiesiog turint silpnus dubens dugno raumenis.