Moteris, kuri buvo stambesnė už didelę Kalėdų eglę, neįtikėtinai sulieknėjo - 60 kg

 (1)
43 m. Samantha Feast iš Didžiosios Britanijos pernai, žiūrinėdama šventines nuotraukas savo mobiliajame telefone, pasibaisėjo išvydusi jose save – ji buvo labai stambi. Moteris nusprendė imtis veiksmų.
© Shutterstock nuotr.

Norėdama dar kartą išgyventi šventines akimirkas, peržiūrėdama nuotraukas moteris nustėro iš siaubo – nuotraukoje, kurią padarė jos vyras Davidas, buvo užfiksuota šventiškai papuošta eglutė, o šalia jos stovėjo toli gražu ne Kalėdų angelas – bent jau taip pamatė Samantha – ten stovėjo moteris didžiuliu pilvu, milžinišku pagurkliu ir apvalesniu už kalėdinį pyragą veidu. Ta moteris buvo ji pati. Tirštai išraudusi Samantha skubiai pervertė kitą nuotrauką ir mintyse sau pasižadėjo, kad ateinančios Kalėdos bus kitokios.

Būtent ši nuotrauka lėmė, kad Samantha per 12 mėnesių numetė apie 60 kg. Prieš metus ji nešiojo 30 dydžio drabužius, o dabar – 14.

„Tai bus mano pirmosios lieknos Kalėdos, nekantriai jų laukiu. Anksčiau man buvo sunku rasti tinkamo dydžio šventinių drabužių, o dabar galiu rinktis kiekvienoje parduotuvėje.“

„Pašiurpau išvydusi savo atvaizdą prie Kalėdų eglės, bet labai džiaugiuosi, kad Davidas mane nufotografavo. Ši nuotrauka pakeitė mano gyvenimą. Gavau geriausią dovaną, kokią tik galėjau gauti – pasitikėjimą savimi. “

Samantha turi dvi dukras – Anną (16 m.) ir Kate (12 m.). Moteris sako nepamenanti savęs be antsvorio

„Visa mano šeima mėgo skaniai pavalgyti, visi susėsdavome prie stalo ir mėgaudavomės didžiulėmis porcijomis. Tėvai mus mokė suvalgyti viską, kas įdėta į lėkštę, ir aš mielai jų klausydavau.“

Tačiau toks paklusnumas kenkė jos figūrai – sulaukusi 18-os mergina svėrė 95 kilogramus ir dėvėjo 18-o dydžio drabužius.

Kai sutiko būsimą vyrą Davidą ir už jo ištekėjo, ji nešiojo jau 20-o dydžio drabužius.

„Mano svoris jo visiškai negąsdino. Jis mylėjo mane tokią, kokia esu, todėl ir aš nesijaudinau.“
Laukdamasi pirmo vaiko, Samantha paklusniai „valgė už du“. 

„Valgiau viską, ko tik užsigeisdavau“, – prisipažįsta moteris.

Jų dukra Anna gimė 1998 m., po to, 2001 m. – Kate, o Samanthos apimtys vis augo.

Įpratusi valgyti už du, net ir po gimdymo moteris neprarado apetito. Derindama dviejų mažų vaikų auginimą su dviem darbais – ji dirbo kirpėja ir padėjėja lopšelyje – Samantha valgydavo greitą maistą. „Namo grįždavau išsunkta ir sakydavau sau, kad neturiu laiko gaminti, tad pašaudavau į orkaitę picą, iškepdavau šaldytų bulvyčių – nestovėdama prie puodų, galėjau daugiau laiko praleisti su vaikais“, – prisimena ji.

„Niekad neatsisakydavau ir antros porcijos, užkandžiaudavau kepta duona su česnaku ir sūriu, ir mėgau ilgas valandas leisti prie stalo su šeima, kaip buvau pratusi vaikystėje.“ Paguldžiusi vaikus į lovą, moteris dar pažiūrėdavo televizorių, siurbčiodama kakavą. „Žinojau, kad esu stambi, bet sakydavau sau, kad gėrimai nesiskaito“, – sako ji. Gabaliukas torto ir keli sausainiai buvo įprasti vakariniai skanėstai.  Savaitgaliais moteris mėgaudavosi angliavandenių bombomis – bandelėmis su sviestu, uogiene ar medumi ir karštu šokoladu. Pietūs taip pat buvo ne mažiau kaloringi – sumuštiniai su sūriu ir kumpiu, bulvių traškučiai, o desertui – sausainiai. Darbe taip pat netrūko vaišių – lopšelyje vaikai švęsdavo gimtadienius, jų tėvai visus vaišindavo tortu, ir Samanthai buvo sunku susilaikyti.

Tad kasmet moteris vis stambėjo.

Jai visada patikdavo mada, bet savo didėjantį kūną tegalėjo įsprausti į juodas tampres ir palapinę primenančią suknelę ar palaidinę.  „Stengiausi susitvarkyti bent plaukus, pasidaryti makiažą. Aplinkiniams galbūt atrodžiau stambi ir linksma, bet viduje mane vis labiau slėgė mano svoris“, ­– prisipažįsta moteris.

2013 m. gruodžio mėn. jos svoris išaugo iki beveik 140 kg, 28 dydžio džinsai braškėjo per siūles, bet ji kategoriškai nepirko 30 dydžio.

Dar didesnį nerimą jai kėlė blogėjanti savijauta – jai ėmė trūkti oro net vaikštant, ypač lipant laiptais. Tačiau artėjo Kalėdos, ir ji nusprendė nukelti dietas vėlesniam laikui. Davidas užtikrino, kad myli ją nepaisant jos svorio, bet Samantha jautė, kad jam dėl jos neramu.

Moteris prisimena, kad kai jis paprašė jos papozuoti prie eglės, ji pasijuto nejaukiai, nenorėjo fotografuotis, bet kadangi buvo Kalėdos, ji nenorėjo niekam kelti rūpesčių.

„Žinojau, kad esu stambi, bet kai kitą dieną žiūrėjau nuotraukas, negalėjau patikėti savo akimis – aš atrodžiau didesnė už pačią eglę.“

Būtent ši nuotrauka privertė moterį atsitokėti, ir šių metų sausio mėnesį ji užsirašė į „Cambridge Diet “ svorio metimo programą.

Anksčiau ji jau laikėsi dietų, bet niekaip negalėjo sukontroliuoti porcijų dydžio, o programa minėtą problemą išsprendė. Moteris pakeitė valgiaraštį – per pietus vietoj patiekalų, kuriuose gausių angliavandenių, ji mėgaudavosi skaniais kokteiliais, sriubomis ar pan. 

„Iš pradžių man siaubingai trūko įprasto maisto, maniau, kad nesugebėsiu susilaikyti, ypač darželyje, kur vaikai vis atsinešdavo torto. Tada prisimindavau tą nuotrauką prie eglės, ir vėl grįždavau prie plano.“

Pirmą savaitę ji numetė 4 kilogramus, tai jai suteikė energijos tęsti toliau.
Svoriui vis mažėjant, Samantha pradėjo sportuoti – vaikščioti ir plaukioti. Ji žūtbūt užsispyrė pasiekti norimą rezultatą iki Kalėdų. Motyvaciją išlaikyti padėjo svorio metimo konsultantė, su kuria moteris susitikdavo kas savaitę.

Kas savaitę ji stabiliai numesdavo apie pusantro kilogramo, tad spalio mėn. ji svėrė apie 88 kg ir tilpo į 16-o dydžio drabužius.

Moteris pasakoja, kad jos dukros be galo apsidžiaugė pamačiusios, kokius drabužius ji išsirinko Kalėdoms – sidabrinę palaidinę ir aptemptus džinsus. 

„Jos sakė, kad atrodau puikiai, ir matydama, kad jos manimi didžiuojasi, supratau, kad stengtis vertėjo. Džiaugiuosi, kad Davidui nebereikia dėl manęs nerimauti, nes bėgioju laiptais ir nebedūstu.“

Kalėdoms artėjant, moteris numetė dar daugiau svorio, ir dabar sveria apie 80 kilogramų, ji dėvi 14 dydžio drabužius.

„Pirmą kartą gyvenime man patinka mano atvaizdas veidrodyje, ir visa tai lėmė ana nuotrauka prie Kalėdų eglės“, ­– sako laiminga Samantha.

Moters nuotraukas pamatysite ČIA.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikos

Nepatikėsite: 11 beprotiškų dalykų, kuriuos žmonės daro vairuodami (2)

Pasirodo, kai kurie žmonės atlieka automobilyje ir šiuos įvardytus dalykus. Nekartokite jų klaidų, nes tai tiesus kelias į avarines situacijas.

Bijote vairuoti? Moterys, sužinokite, kaip labiau pasitikėti savimi prie vairo

Dabar keliuose galima išvysti daugiau dailiosios lyties vairuotojų nei bet kada anksčiau. Per pastaruosius 20 metų vairuojančių moterų skaičius išaugo dvigubai, tačiau jeigu daugelis vyrų prie vairo trykšta perdėtu pasitikėjimu savimi, tai moterims dažniausiai jo trūksta.

6 mažai žinomi vairavimo patarimai, kurie gali išgelbėti jūsų gyvybę (15)

Šiuolaikiniame pasaulyje žmonės dažniausiai gyvybės netenka vairuodami ar patekę į kito vairuotojo sukeltą eismo įvykį. Nepaisant fakto, kad šiais laikais automobiliai yra saugesni nei bet kada, juos vis tiek vairuoja žmonės, kurie, būkim sąžiningi, kartais neturi net minimalių techninių ir teorinių žinių, kurios būtinos norint valdyti transporto priemonę

5 naudingi patarimai vairuojančioms moterims (58)

Kiekviena dailiosios lyties atstovė nors kartą gyvenime yra girdėjusi skundžiantis „moterimis prie vairo“. Nei vienai nepatinka tai girdėti, tačiau kalbant tarp mūsų, mergaičių, tuose juokeliuose esama nemažai tiesos, ar jums taip neatrodo?

Avariją išgyvenęs E. Žičkus: skausmą krūtinėje jaučiau dar kelias dienas, o išgąstį – ne vieną mėnesį (6)

Visi kas savo kailiu patyrė ką reiškia patekti į avariją, žino kad toks įvykis paveikia ilgam. Vieni išgyventą išgąstį jaučia metų metus, kiti kasnakt sapnuoja košmarus, bet daugelis vieningai sutaria, kad skubėjimas kelyje viso to nevertas.

Dainos, kurių nepatartina klausyti prie vairo (16)

Nuotaika, kuri jus valdo vairuojant, veikia viską. Tai, kaip jaučiatės tuo metu, apspręs, kaip vairuojate. Jeigu esate supykę, vairuosite kur kas agresyviau. Jeigu liūdite, greičiausiai būsite labiau išsiblaškę ir prasčiau nei įprastai sukaupsite dėmesį. Jeigu jaučiatės laimingi ir savimi patenkinti, greičiausiai viską darysite pagal įstatymo raidę arba tiesiog paprasčiausiai greitai važiuosite. Ir nors egzistuoja tūkstančiai įvairių veiksnių, apsprendžiančių jūsų nuotaiką, niekas negali paneigti, kad muzika, kurios klausotės, yra vienas iš pagrindinių veiksnių.

Peršalimo ligos: kaip užkirsti kelią rimtesnėms ligoms (1)

Aktualiausios, žinoma, kvėpavimo takų ligos - jos mus rudenį puola dažniausiai.

10 patarimų nėščioms vairuotojoms (1)

Šiuolaikinis gyvenimas reikalauja prie vairo sėstis ir besilaukiančioms moterims, o tai darydamos jos privalo suprasti, kad avarijos atveju pavojus susižeisti yra didesnis. Vis dėlto, esama būdų, kaip riziką sumažinti.

Vairuotojų horoskopas: kokie kiekvieno Zodiako ženklo vairavimo įpročiai (10)

Paskaičius šį straipsnį tikriausiai pasakysite: „Matot, ne viena aš vairuoju tarsi su pirkinių maišu ant galvos.“ O gal atvirkščiai? Padiskutuokime komentaruose!

Tikra istorija: šito nepamiršiu visą gyvenimą (2)

Kiekvieną dieną vis greičiau bėgame ir bandome užkariauti bei pasiekti naujus tikslus. Bet kiek iš tiesų tame yra prasmės?

Skaitytojos patirtis: iki šiol sapnuoju tą vyrą (10)

Kartais būna etapų, kai, rodos, tarsi plauki pasroviui ir nebevertini kasdienybės teikiamų džiaugsmų, kurie gyvenimui suteikia prasmės bei vertės.

8 dalykai, kuriuos turite žinoti prieš renkantis atšvaitus (2)

Norint išvengti nelaimių, pirmiausia, ką turime padaryti – tai patys pasirūpinti savo saugumu. Dėl to tikrai verta į žemiau esančius patarimus įsiskaityti kuo atidžiau, juk atšvaitai – tai vienas paprasčiausių būdų save apsaugoti.

Psichoterapeutas O. Lapinas: avarijų pasekmės dažniausiai išlieka visą gyvenimą (6)

Pasak psichoterapeuto Olego Lapino, jeigu po avarijos neanalizuosime emocijų, kurios mus apima ar persekioja, tuomet pasekmės gali išlikti visą gyvenimą.

Gydytoja pataria: kaip gydyti sutrikimą, dėl kurio šeimos net išsiskiria (12)

Įprasta manyti, kad inkontinencija, t. y. šlapimo nelaikymas, yra vyresnių žmonių bėda. Tačiau tyrimai rodo, kad šis sutrikimas vargina ir labai jaunas moteris – tai dažnesnė liga nei cukrinis diabetas, hipertenzija ar depresija. Vis dėlto moterys gėdijasi apie ją kalbėti garsiai, o daugelis net nežino, kad šią problemą galima ir reikia spręsti. Tačiau statistika negailėstinga – šlapimo nelaikymas vargina apie 300 tūkst. gyventojų Lietuvoje.

Šlapimo nelaikymas: gydytoja patarė, kaip susigrąžinti pilnavertį gyvenimą (21)

Opi ir tyli moterų problema – šlapimo nelaikymas – gali atsirasti natūraliai senstant moters organizmui, pagimdžius vaiką arba tiesiog turint silpnus dubens dugno raumenis.