Kaip nesusimauti per darbo pokalbį (II dalis)

 (2)
Užteks sėdėti sudėjus rankas. Kas, kad esu dar neatrasta Lietuvos stiliaus ikona. Manęs taip gali ir nesurasti. Turiu ieškoti pati.
Suraskite būdą, kad jūsų užsitęsusi bedarbystė atrodytų kaip jūsų pasirinkimas, paremtas teisingomis priežastimis.
© Shutterstock nuotr.

Nusprendžiau ieškotis naujo darbo, tad dabar įnirtingai mokausi, kaip ilgai negalvojant atsakyti į būsimų darbdavių klausimus.Visas pietų petraukėles nuo šiandienos praleidžiu skaitydama patarimus, kaip gauti geidžiamą darbą. Va, ir šitie iš www.careerdfw.org pasirodė labai įdomūs. Tik nesuprantu, kodėl į klausimą, kaip įsivaizduojate savo ateitį, negalima atsakyti, jog noriu paplūdimyje gerti pinacoladą...

6. Kokia didžiausia jūsų silpnybė?

Blogas atsakymas:
„Aš per daug dirbu" arba šmaikštus atsakymas „Briunetai".

Šis klausimas yra puiki proga kažką negatyvaus pateikti pozityviai. Tačiau labai svarbu, kad jūsų juokais ar rimtai pateikiamas atsakymas neatrodymų kaip klišė. Todėl pasistenkite pasinaudoti tikru jūsų silpnybės pavyzdžiu, kurį jums pavyko suvaldyti.

Geras atsakymas:
„Aš niekada nesijaučiau labai gerai viešai kalbėdamas - o tai, kaip jūs žinote, gali būti savotiškas kliuvinys darbe. Suprasdamas, kad tai yra problema, paprašiau buvusio darbdavio leisti man sudalyvauti viešo kalbėjimo kursuose. Jis sutiko. Tad aš lankiau šiuos kursus ir išmokau suvaldyti savo ilgalaikę baimę. Nuo tada aš surengiau begales viešų prezentacijų daugiau nei 100 aukšto rango vadovų. Aš iki šiol to nemėgstu, bet nemanau, kad yra tai mėgstančių žmonių."

7. Kokio atlyginimo jūs tikitės?

Blogas atsakymas:
„Ankstesniame darbe aš uždirbdavau 35000 litų per metus, tad dabar tikiuosi uždirbti 40000 litų".

Jei įmanoma, pasistenkite nepasakyti konkrečios sumos. Pirmasis asmuo, įvardinęs sumą derybose dėl atlyginimo, pralošia. Vietoj to, pakartokite savo įsipareigojimus pačiam darbui. Jei žinote, pateikite platų atlyginimo diapazoną, paremtą jūsų atliktu tokios pozicijos tam tikrame mieste atlyginimų tyrimu.

Geras atsakymas:
„Mane labiau domina pati pozicija, o ne jos atlygis. Todėl tikiuosi, kad atlyginimas atitiks šią poziciją ir bus atsižvelgta į mano penkerių metų patirtį. Aš taip pat tikiuosi, kad skaičiuojant atlyginimą, bus atsižvelgta ir į gyvenimo Vilniuje kaštus".

8. Kodėl aš turėčiau jus įdarbinti?

Blogas atsakymas:
„Nes aš geriausias kandidatas šioms pareigoms".

Geras atsakymas pakartos jūsų turimą kvalifikaciją ir pabrėš tai, kas išskiria jus iš kitų.

Geras atsakymas:
„Pastaruosius dešimt metų aš dirbau vadovo padėjėja - mano vadovas daug kartų yra kartojęs, kad be manęs organizacija subyrėtų. Aš taip pat skyriau laiko tobulintis darbui su tam tikra programine įranga, kuria nuolat naudojuosi (tačiau tiksliai nesupratau jos visų galimybių). Tad dabar aš esu programos „Excel" burtininkė, o tai reiškia, kad aš galiu dirbti greičiau ir perimti kai kurias užduotis, kurias anksčiau tradiciškai turėdavo atlikti pats mano vadovas. Man niekada neužtenka to, kas daugeliui žmonių yra pakankamai gerai".

9. Kokia didžiausia jūsų nesėkmė ir ko iš to pasimokėte?

Blogas atsakymas:
„Niekada nebaigiau teisės mokyklos. Visa tai, kas nutiko po to, išmokė mane, kad pasiduoti vien todėl, kad atrodo sunku, yra didelė klaida".

Juk jūs iš tiesų nenorite atskleisti savo didžiausio apgailestavimo, būtent to, kuris parodo didelį nepasitenkinimą savo gyvenimu. Todėl papasakokite apie mažesnę, bet reikšmingą nesėkmę ir tai, kaip ji padėjo jums tapti geresne darbuotoja.

Geras atsakymas:
„Studijuodama universitete lankiau papildomas meno paskaitas tam, kad galėčiau papildyti savo gyvenimo aprašymą. Aš per daug nesistengiau jose ir maniau, kad palyginus su inžinerijos paskaitomis, tai tebus pasivaikščiojimas parke. Tačiau prasti mano pažymiai po pirmojo semestro parodė man ką kita. Tai net gi sukėlė grėsmę mano stipendijai. Tad supratau, kad turiu susiimti. Aš praleidau likusį semestrą rimtai bestudijuodama ir galiausiai gavau gerus pažymius šiose paskaitose. Iš to išmokau, kad nesvarbu, ką darau, aš turiu stengtis padaryti tai geriausiai kaip tik sugebu. Kitaip to tiesiog neverta daryti."

10. Kaip paaiškintumėte petrauką tarp jūsų darbų?

Blogas atsakymas:
„ Buvau pavargusi nuo darbų, tad man reikėjo pertraukos" arba „Aš tiesiog negaliu susirasti darbo."

Petraukas tarp darbų yra visada sudėtinga paaiškinti. Juk nenorite pasirodyti kaip tingi ar tokia darbuotoja, kurios niekas nenori įdarbinti. Suraskite būdą, kad jūsų užsitęsusi bedarbystė atrodytų kaip jūsų pasirinkimas, paremtas teisingomis priežastimis.

Geras atsakymas:
„Mano darbas yra man svarbus, tad manęs netenkintų joks senasis darbas. Vietoj to, kad skubėčiau priimti pirmą man pasitaikiusį pasiūlymą, aš neskubu ir rimtai renkuosi, kad įsitikinčiau, jog kitas mano pasirinkimas bus teisingas".

Ankstesnis straipsnis šia tema:

I dalis

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikos

Nepatikėsite: 11 beprotiškų dalykų, kuriuos žmonės daro vairuodami (3)

Pasirodo, kai kurie žmonės atlieka automobilyje ir šiuos įvardytus dalykus. Nekartokite jų klaidų, nes tai tiesus kelias į avarines situacijas.

Bijote vairuoti? Moterys, sužinokite, kaip labiau pasitikėti savimi prie vairo

Dabar keliuose galima išvysti daugiau dailiosios lyties vairuotojų nei bet kada anksčiau. Per pastaruosius 20 metų vairuojančių moterų skaičius išaugo dvigubai, tačiau jeigu daugelis vyrų prie vairo trykšta perdėtu pasitikėjimu savimi, tai moterims dažniausiai jo trūksta.

6 mažai žinomi vairavimo patarimai, kurie gali išgelbėti jūsų gyvybę (15)

Šiuolaikiniame pasaulyje žmonės dažniausiai gyvybės netenka vairuodami ar patekę į kito vairuotojo sukeltą eismo įvykį. Nepaisant fakto, kad šiais laikais automobiliai yra saugesni nei bet kada, juos vis tiek vairuoja žmonės, kurie, būkim sąžiningi, kartais neturi net minimalių techninių ir teorinių žinių, kurios būtinos norint valdyti transporto priemonę

5 naudingi patarimai vairuojančioms moterims (58)

Kiekviena dailiosios lyties atstovė nors kartą gyvenime yra girdėjusi skundžiantis „moterimis prie vairo“. Nei vienai nepatinka tai girdėti, tačiau kalbant tarp mūsų, mergaičių, tuose juokeliuose esama nemažai tiesos, ar jums taip neatrodo?

Avariją išgyvenęs E. Žičkus: skausmą krūtinėje jaučiau dar kelias dienas, o išgąstį – ne vieną mėnesį (6)

Visi kas savo kailiu patyrė ką reiškia patekti į avariją, žino kad toks įvykis paveikia ilgam. Vieni išgyventą išgąstį jaučia metų metus, kiti kasnakt sapnuoja košmarus, bet daugelis vieningai sutaria, kad skubėjimas kelyje viso to nevertas.

Dainos, kurių nepatartina klausyti prie vairo (16)

Nuotaika, kuri jus valdo vairuojant, veikia viską. Tai, kaip jaučiatės tuo metu, apspręs, kaip vairuojate. Jeigu esate supykę, vairuosite kur kas agresyviau. Jeigu liūdite, greičiausiai būsite labiau išsiblaškę ir prasčiau nei įprastai sukaupsite dėmesį. Jeigu jaučiatės laimingi ir savimi patenkinti, greičiausiai viską darysite pagal įstatymo raidę arba tiesiog paprasčiausiai greitai važiuosite. Ir nors egzistuoja tūkstančiai įvairių veiksnių, apsprendžiančių jūsų nuotaiką, niekas negali paneigti, kad muzika, kurios klausotės, yra vienas iš pagrindinių veiksnių.

Peršalimo ligos: kaip užkirsti kelią rimtesnėms ligoms (1)

Aktualiausios, žinoma, kvėpavimo takų ligos - jos mus rudenį puola dažniausiai.

10 patarimų nėščioms vairuotojoms (1)

Šiuolaikinis gyvenimas reikalauja prie vairo sėstis ir besilaukiančioms moterims, o tai darydamos jos privalo suprasti, kad avarijos atveju pavojus susižeisti yra didesnis. Vis dėlto, esama būdų, kaip riziką sumažinti.

Vairuotojų horoskopas: kokie kiekvieno Zodiako ženklo vairavimo įpročiai (10)

Paskaičius šį straipsnį tikriausiai pasakysite: „Matot, ne viena aš vairuoju tarsi su pirkinių maišu ant galvos.“ O gal atvirkščiai? Padiskutuokime komentaruose!

Tikra istorija: šito nepamiršiu visą gyvenimą (2)

Kiekvieną dieną vis greičiau bėgame ir bandome užkariauti bei pasiekti naujus tikslus. Bet kiek iš tiesų tame yra prasmės?

Skaitytojos patirtis: iki šiol sapnuoju tą vyrą (10)

Kartais būna etapų, kai, rodos, tarsi plauki pasroviui ir nebevertini kasdienybės teikiamų džiaugsmų, kurie gyvenimui suteikia prasmės bei vertės.

8 dalykai, kuriuos turite žinoti prieš renkantis atšvaitus (2)

Norint išvengti nelaimių, pirmiausia, ką turime padaryti – tai patys pasirūpinti savo saugumu. Dėl to tikrai verta į žemiau esančius patarimus įsiskaityti kuo atidžiau, juk atšvaitai – tai vienas paprasčiausių būdų save apsaugoti.

Psichoterapeutas O. Lapinas: avarijų pasekmės dažniausiai išlieka visą gyvenimą (6)

Pasak psichoterapeuto Olego Lapino, jeigu po avarijos neanalizuosime emocijų, kurios mus apima ar persekioja, tuomet pasekmės gali išlikti visą gyvenimą.

Gydytoja pataria: kaip gydyti sutrikimą, dėl kurio šeimos net išsiskiria (12)

Įprasta manyti, kad inkontinencija, t. y. šlapimo nelaikymas, yra vyresnių žmonių bėda. Tačiau tyrimai rodo, kad šis sutrikimas vargina ir labai jaunas moteris – tai dažnesnė liga nei cukrinis diabetas, hipertenzija ar depresija. Vis dėlto moterys gėdijasi apie ją kalbėti garsiai, o daugelis net nežino, kad šią problemą galima ir reikia spręsti. Tačiau statistika negailėstinga – šlapimo nelaikymas vargina apie 300 tūkst. gyventojų Lietuvoje.

Šlapimo nelaikymas: gydytoja patarė, kaip susigrąžinti pilnavertį gyvenimą (21)

Opi ir tyli moterų problema – šlapimo nelaikymas – gali atsirasti natūraliai senstant moters organizmui, pagimdžius vaiką arba tiesiog turint silpnus dubens dugno raumenis.