Kaip nesusimauti per darbo pokalbį (I dalis)

 (2)
Nusprendžiau ieškotis naujo darbo, tad dabar įnirtingai mokausi, kaip ilgai negalvojant atsakyti į būsimų darbdavių klausimus.
Nepiktžodžiaukite apie jūsų darbą ar darbdavį. Susitelkite į teigiamus dalykus.
© Shutterstock nuotr.

Užteks sėdėti sudėjus rankas. Kas, kad esu dar neatrasta Lietuvos stiliaus ikona. Manęs taip gali ir nesurasti. Turiu ieškoti pati. Visas pietų petraukėles nuo šiandienos praleidžiu skaitydama patarimus, kaip gauti geidžiamą darbą. Va, ir šitie iš www.careerdfw.org pasirodė labai įdomūs. Tik nesuprantu, kodėl į klausimą, kaip įsivaizduojate savo ateitį, negalima atsakyti, jog noriu paplūdimyje gerti pinacoladą...

  

1. Kodėl norite dirbti šioje mados pramonėje?
Blogas atsakymas:

„Man patinka apsipirkinėti. Net būdama maža, praleisdavau valandų valandas vartydama katalogus."

Neužtenka pasakyti, kad jums tai patinka. Bet kas gali tai pasakyti. Geriau papasakokite istoriją apie tai, kas jus sieja su konkrečia pramonės šaka, ir, jei galite, papasakokite savo sėkmės istoriją.

Geras atsakymas:
„Man visada patikdavo apsipirkti, tačiau mano domėjimas mažmenine prekyba iš tiesų prasidėjo, kai pradėjau dirbti prabangių prekių parduotuvėje. Aš žinojau, kad mūsų parduodami rūbai buvo nuostabūs, tačiau supratau, kad mes netinkamai jais prekiaujame. Tad aš pasitariau su vadovybe ir mes nusprendėme imtis naujos pardavimų strategijos, kuri per metus padidino mūsų pardavimus 25 procentais. Buvo puiku, kad galėjau teigiamai prisidėti prie jų sėkmės bei padėti reklamuoti produktus, kuriais aš tikrai tikėjau."

2. Papasakokite mums apie save...

Blogas atsakymas:
„Prieš ketverius metus baigiau universitetą ir įgijau biologijos bakalauro laipsnį. Tačiau supratau, kad tai nėra man tinkamas kelias. Tad nusprendžiau keisti savo gyvenimą ir pradžiai įsidarbinau pardavimuose, o vėliau - teisinės firmos reklamos skyriuje. Po to, keletą mėnesių keliavau. Galiausiai, grįžau ir vėl darbavausi reklamoje. O dabar aš čia, ieškau daugiau iššūkių reikalaujančio darbo reklamoje."

Vietoje to, kad pateiktumėte savo darbų chronologinę istoriją, susitelkite ties savo stipriosiomis pusėmis ir tuo, kaip jos susijusios su šia pozicija. Jei įmanoma, pasistenkite kalbėti su pavyzdžiais.

Geras atsakymas:
Aš esu labai energinga ir komunikabili. Dvejų metų darbas prekyboje padėjo man įgyti pasitikėjimo ir išmokė mane, kad kliento lojalumas yra labai svarbus. Galiu papasakoti savo sėkmės istoriją. Pastarajame savo darbe aš pasiūliau įdiegti laišką apie kompanijos naujienas. Tai padėjo mums pagerinti santykius su esamais klientais ir susirasti naujų. Todėl per dvejus metus kompanijos pajamos išaugo 10 procentų. Taip pat aš labai domiuosi tuo, kaip kompanijos naudojasi internetinėmis priemonėmis,  siekdamos geriau save reklamuoti, ir man būtų įdomu tai išbandyti jūsų kompanijoje."

3. Ką manote apie jūsų buvusį vadovą?

Blogas atsakymas:
„Jis buvo visiškai nekompetentingas. Darbas su juo buvo tikras košmaras, todėl aš nusprendžiau pakelti sparnus."

Atsiminkite: jei jūs priims į šį darbą, jus klausinėjantis asmuo vieną dieną gali tapti jūsų buvusiuoju vadovu. Mažiausiai jie nori įdarbinti kažką, kas gali kada nors piktžodžiauti ir apie juos. Todėl vietoj to, kad juodintumėte savo buvusį darbdavį, būkite pozityvus ir susitelkite į tai, ko iš jo išmokote (nepriklausomai nuo to, koks siaubingas jis buvo).

Geras atsakymas:
„Mano buvęs vadovas išmokė mane laiko valdymo svarbos, nes jam svarbiausia buvo atitikti numatytuosius terminus. Toks jo požiūris paskatino mane greičiau dirbti ir patenkinti tokius reikalavimus, kurie man atrodė neįmanomi."

4. Kodėl jūs norite pakeisti savo dabartinę darbovietę?

Blogas atsakymas:
„Nes negaliu pakęsti savo vadovo ar dirbamo darbo."

Nepiktžodžiaukite apie jūsų darbą ar darbdavį. Susitelkite į teigiamus dalykus.

Geras atsakymas:
„Savo dabartiniame darbe aš daug išmokau, tačiau dabar aš ieškau naujų iššūkių, kad praplėsčiau savo akiratį ir įgyčiau naujų žinių - tokį potencialą aš regiu šiame darbe."

5. Kur įsivaizduojate save po penkerių metų?

Blogas atsakymas:
„Besiilsinčią Bahamuose" arba „Užimančią jūsų pareigas".

Iš tiesų, nėra teisingo atsakymo į šį klausimą, tačiau klausiantysis nori išgirsti, kad jūs esate ambicingas, siekiantis karjeros ir įsipareigojęs šiai kompanijai. Tad vietoj to, kad dalintumėtės savo svajonėmis apie ankstyvą pensiją, ar bandydami būti sąmojingi, pateikite jiems atsakymą, parodantį jūsų veržlumą ir atsidavimą.

Geras atsakymas:
„Po penkerių metų norėčiau dar geriau išmanyti šią pramonės sritį. Taip pat, man labai patinka dirbti su žmonėmis. Galiausiai, aš norėčiau pasiekti kokią nors šios kompanijos vadovo poziciją, kur galėčiau panaudoti savo žinias apie žmones ir pramonės šaką, kas būtų naudinga man pavaldiems žmonėms ir pačiai kompanijai."

(Tęsinys rytoj)

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikos

Nepatikėsite: 11 beprotiškų dalykų, kuriuos žmonės daro vairuodami (3)

Pasirodo, kai kurie žmonės atlieka automobilyje ir šiuos įvardytus dalykus. Nekartokite jų klaidų, nes tai tiesus kelias į avarines situacijas.

Bijote vairuoti? Moterys, sužinokite, kaip labiau pasitikėti savimi prie vairo

Dabar keliuose galima išvysti daugiau dailiosios lyties vairuotojų nei bet kada anksčiau. Per pastaruosius 20 metų vairuojančių moterų skaičius išaugo dvigubai, tačiau jeigu daugelis vyrų prie vairo trykšta perdėtu pasitikėjimu savimi, tai moterims dažniausiai jo trūksta.

6 mažai žinomi vairavimo patarimai, kurie gali išgelbėti jūsų gyvybę (15)

Šiuolaikiniame pasaulyje žmonės dažniausiai gyvybės netenka vairuodami ar patekę į kito vairuotojo sukeltą eismo įvykį. Nepaisant fakto, kad šiais laikais automobiliai yra saugesni nei bet kada, juos vis tiek vairuoja žmonės, kurie, būkim sąžiningi, kartais neturi net minimalių techninių ir teorinių žinių, kurios būtinos norint valdyti transporto priemonę

5 naudingi patarimai vairuojančioms moterims (58)

Kiekviena dailiosios lyties atstovė nors kartą gyvenime yra girdėjusi skundžiantis „moterimis prie vairo“. Nei vienai nepatinka tai girdėti, tačiau kalbant tarp mūsų, mergaičių, tuose juokeliuose esama nemažai tiesos, ar jums taip neatrodo?

Avariją išgyvenęs E. Žičkus: skausmą krūtinėje jaučiau dar kelias dienas, o išgąstį – ne vieną mėnesį (6)

Visi kas savo kailiu patyrė ką reiškia patekti į avariją, žino kad toks įvykis paveikia ilgam. Vieni išgyventą išgąstį jaučia metų metus, kiti kasnakt sapnuoja košmarus, bet daugelis vieningai sutaria, kad skubėjimas kelyje viso to nevertas.

Dainos, kurių nepatartina klausyti prie vairo (16)

Nuotaika, kuri jus valdo vairuojant, veikia viską. Tai, kaip jaučiatės tuo metu, apspręs, kaip vairuojate. Jeigu esate supykę, vairuosite kur kas agresyviau. Jeigu liūdite, greičiausiai būsite labiau išsiblaškę ir prasčiau nei įprastai sukaupsite dėmesį. Jeigu jaučiatės laimingi ir savimi patenkinti, greičiausiai viską darysite pagal įstatymo raidę arba tiesiog paprasčiausiai greitai važiuosite. Ir nors egzistuoja tūkstančiai įvairių veiksnių, apsprendžiančių jūsų nuotaiką, niekas negali paneigti, kad muzika, kurios klausotės, yra vienas iš pagrindinių veiksnių.

Peršalimo ligos: kaip užkirsti kelią rimtesnėms ligoms (1)

Aktualiausios, žinoma, kvėpavimo takų ligos - jos mus rudenį puola dažniausiai.

10 patarimų nėščioms vairuotojoms (1)

Šiuolaikinis gyvenimas reikalauja prie vairo sėstis ir besilaukiančioms moterims, o tai darydamos jos privalo suprasti, kad avarijos atveju pavojus susižeisti yra didesnis. Vis dėlto, esama būdų, kaip riziką sumažinti.

Vairuotojų horoskopas: kokie kiekvieno Zodiako ženklo vairavimo įpročiai (10)

Paskaičius šį straipsnį tikriausiai pasakysite: „Matot, ne viena aš vairuoju tarsi su pirkinių maišu ant galvos.“ O gal atvirkščiai? Padiskutuokime komentaruose!

Tikra istorija: šito nepamiršiu visą gyvenimą (2)

Kiekvieną dieną vis greičiau bėgame ir bandome užkariauti bei pasiekti naujus tikslus. Bet kiek iš tiesų tame yra prasmės?

Skaitytojos patirtis: iki šiol sapnuoju tą vyrą (10)

Kartais būna etapų, kai, rodos, tarsi plauki pasroviui ir nebevertini kasdienybės teikiamų džiaugsmų, kurie gyvenimui suteikia prasmės bei vertės.

8 dalykai, kuriuos turite žinoti prieš renkantis atšvaitus (2)

Norint išvengti nelaimių, pirmiausia, ką turime padaryti – tai patys pasirūpinti savo saugumu. Dėl to tikrai verta į žemiau esančius patarimus įsiskaityti kuo atidžiau, juk atšvaitai – tai vienas paprasčiausių būdų save apsaugoti.

Psichoterapeutas O. Lapinas: avarijų pasekmės dažniausiai išlieka visą gyvenimą (6)

Pasak psichoterapeuto Olego Lapino, jeigu po avarijos neanalizuosime emocijų, kurios mus apima ar persekioja, tuomet pasekmės gali išlikti visą gyvenimą.

Gydytoja pataria: kaip gydyti sutrikimą, dėl kurio šeimos net išsiskiria (12)

Įprasta manyti, kad inkontinencija, t. y. šlapimo nelaikymas, yra vyresnių žmonių bėda. Tačiau tyrimai rodo, kad šis sutrikimas vargina ir labai jaunas moteris – tai dažnesnė liga nei cukrinis diabetas, hipertenzija ar depresija. Vis dėlto moterys gėdijasi apie ją kalbėti garsiai, o daugelis net nežino, kad šią problemą galima ir reikia spręsti. Tačiau statistika negailėstinga – šlapimo nelaikymas vargina apie 300 tūkst. gyventojų Lietuvoje.

Šlapimo nelaikymas: gydytoja patarė, kaip susigrąžinti pilnavertį gyvenimą (21)

Opi ir tyli moterų problema – šlapimo nelaikymas – gali atsirasti natūraliai senstant moters organizmui, pagimdžius vaiką arba tiesiog turint silpnus dubens dugno raumenis.