Reklama

Balti dantys – ne privalumas, o būtinybė

Sveikos ir gražios šypsenos bei tobulai baltų dantukų nori kiekviena. Tačiau toli gražu ne visos tokią paveldi iš tėvų ar turi pakankamai piniginių resursų susitvarkyti ir išsibalinti dantis.
Moteris valosi dantis
© Fotolia nuotr.

Ar ir tau kada nors teko griebtis „naminių“ dantų balinimo metodų, kuriuos atskleidusi savo odontologui pašiurpintum profesionalą iki naktinių košmarų?

„Dantų balinimas yra vis labiau populiarėjanti estetinė procedūra – žmonės nori džiaugtis balta šypsena. Galbūt būtų galima net teigti, kad šiame amžiuje žmoniją tiesiog apsėdo baltų dantų bumas, o graži šypsena tapo nebe privalumu, o būtinybe“, – pasakoja „Grožio chirurgijos“ klinikos burnos higienistė Sandra Burčikaitė.

Norint turėti „holivudinę“ šypseną tik baltų dantukų neužteks

Burnos higienistė teigia, kad dažniausiai po dantų balinimo pacientai veidrodyje tikisi išvysti žurnalo viršelio vertą šypseną, tačiau tai toli gražu nėra tiesa. „Norint turėti tobulą šypseną pirmiausia reikia turėti sveikus ir lygius dantis, tad norint pasiekti šį tikslą dažnai prireikia ortodonto ar estetinio plombavimo specialisto konsultacijos“, – sako S. Burčikaitė.

Lietuvoje dantų balinimas namuose visada buvo itin populiarus, juk toli gražu ne kiekvienas gali trečdalį savo algos skirti baltesnei šypsenai. Tačiau pasitelkus „namines“ priemones galima sau daugiau pakenkti nei padėti. „Gydytojai odontologai ir burnos priežiūros specialistai puikiai žino, kad balinimas namuose nėra greitas, efektyvus ir saugus, todėl balindami dantis jie užtikrina burnos ertmės ir dantenų apsaugą specialiomis plėvelėmis, kapomis ar apsauginėmis putomis“, – pasakoja „Grožio chirurgijos“ klinikos specialistė.

Balinant dantis namuose didėja galimybė pakenkti dantims ir dantenoms

Balinti dantis savarankiškai be specialisto konsultacijų patariama tik kantriems ir atidiems žmonėms, nes elgiantis neatsargiai atsiranda galimybė pakenkti burnos gleivinei, dantenoms ir sukelti didelį dantų jautrumą. Norint baltesnių dantų reikia suprasti, kad ne visi dantų balinimo produktai yra patvirtinti kaip saugūs ir tinkami naudoti, tad susižavėti įvairiomis „dantų balinimo pieštukų“ akcijomis nevertėtų.

Burnos higienistė pataria atsisakyti balinimo namuose ir nebandyti eksperimentuoti – yra išrasta ir išbandyta saugių balinimo metodų. „Mano praktikoje buvo pasitaikę pacientų, kurie po naminio dantų balinimo kreipdavosi į kliniką turėdami didelį dantų jautrumą ar dantenų pažeidimus. Džiugu, kad visos komplikacijos dažniausiai išsprendžiamos įvairiais profilaktiniais metodais, o šalutiniai efektai yra laikini ir praeina po keleto dienų nutraukus savarankišką balinimą“, – sako S. Burčikaitė. Pradėjus savarankiškai balinti dantis namuose ir pajutus, kad dantys pasidarė itin jautrūs, o nutraukus balinimą jautrumas nedingsta, reikėtų naudoti fluoro turinčias dantų pastas, taip pat remineralizuojančius dantų gelius kartu su kapomis.

Profesionalus dantų balinimas nėra viena brangiausių procedūrų keliaujant gražios šypsenos link. Dantų balinimo kaina priklauso nuo dantų tipo, gydytojo naudojamos sistemos ir pageidaujamo dantų baltumo lygio. „Mūsų klinikoje dantų balinimas kainuoja 250-500 litų. Balinimo metodą kiekvieno individualaus paciento atveju parenka tik kvalifikuoti specialistai. Yra galimybės balinti kapomis, taip pat pasirinkti kabinetinį dantų balinimą LED šviesa, balinti lazeriu, juostelėmis, naudoti balinimo gelius ar pastas. Pasirinkimas tikrai didžiulis“, – pasakoja „Grožio chirurgijos“ klinikos specialistė.

Profesionalus dantų balinimas – saugus

Dantų balinimo procedūra gali būti nemaloni ar net skausminga. Taip yra dėl to, kad profesionalų naudojamas gerai dantis balinantis gelis savo sudėtyje turi didelę vandenilio peroksido ir karbamido peroksido koncentraciją. Dėl šios priežasties dantų balinimas gali sukelti cheminius nudegimus ir dantų jautrumą – tai reikėtų įsiminti. Dantų priežiūros specialistai, puikiai žinodami, kaip elgtis su dantų balinimo priemonėmis, pacientams užtikriną profesionalą apsaugą procedūros metu. Griebęsi savarankiško dantų balinimo, žmonės gali netinkamai parinkti produktus ir jų koncentracijas ir taip pakenkti sau.

Kiek dantys bus baltesni po procedūros, priklauso nuo individualių organizmo savybių bei priežasčių, dėl kurių kinta dantų spalva. Įtaką daro žmogaus gyvenimo būdas bei burnos higiena, kurios jis laikosi. Nereikėtų pamiršti, kad balinimas nėra amžinas – mėgstantys kavą, raudoną vyną, gėrimus ar maistą su įvairiais dažikliais grįžtamąjį procesą gali stebėti jau po mėnesio. Tačiau vengiant tokių produktų ir gėrimų, dantų spalvą galima išlaikyti nuo vienerių iki keleto metų, vėliau reikalingas pakartotinis dantų balinimas.

Užsakymo nr.: PT_64548014

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikos

Nepatikėsite: 11 beprotiškų dalykų, kuriuos žmonės daro vairuodami (2)

Pasirodo, kai kurie žmonės atlieka automobilyje ir šiuos įvardytus dalykus. Nekartokite jų klaidų, nes tai tiesus kelias į avarines situacijas.

Bijote vairuoti? Moterys, sužinokite, kaip labiau pasitikėti savimi prie vairo

Dabar keliuose galima išvysti daugiau dailiosios lyties vairuotojų nei bet kada anksčiau. Per pastaruosius 20 metų vairuojančių moterų skaičius išaugo dvigubai, tačiau jeigu daugelis vyrų prie vairo trykšta perdėtu pasitikėjimu savimi, tai moterims dažniausiai jo trūksta.

6 mažai žinomi vairavimo patarimai, kurie gali išgelbėti jūsų gyvybę (15)

Šiuolaikiniame pasaulyje žmonės dažniausiai gyvybės netenka vairuodami ar patekę į kito vairuotojo sukeltą eismo įvykį. Nepaisant fakto, kad šiais laikais automobiliai yra saugesni nei bet kada, juos vis tiek vairuoja žmonės, kurie, būkim sąžiningi, kartais neturi net minimalių techninių ir teorinių žinių, kurios būtinos norint valdyti transporto priemonę

5 naudingi patarimai vairuojančioms moterims (58)

Kiekviena dailiosios lyties atstovė nors kartą gyvenime yra girdėjusi skundžiantis „moterimis prie vairo“. Nei vienai nepatinka tai girdėti, tačiau kalbant tarp mūsų, mergaičių, tuose juokeliuose esama nemažai tiesos, ar jums taip neatrodo?

Avariją išgyvenęs E. Žičkus: skausmą krūtinėje jaučiau dar kelias dienas, o išgąstį – ne vieną mėnesį (6)

Visi kas savo kailiu patyrė ką reiškia patekti į avariją, žino kad toks įvykis paveikia ilgam. Vieni išgyventą išgąstį jaučia metų metus, kiti kasnakt sapnuoja košmarus, bet daugelis vieningai sutaria, kad skubėjimas kelyje viso to nevertas.

Dainos, kurių nepatartina klausyti prie vairo (16)

Nuotaika, kuri jus valdo vairuojant, veikia viską. Tai, kaip jaučiatės tuo metu, apspręs, kaip vairuojate. Jeigu esate supykę, vairuosite kur kas agresyviau. Jeigu liūdite, greičiausiai būsite labiau išsiblaškę ir prasčiau nei įprastai sukaupsite dėmesį. Jeigu jaučiatės laimingi ir savimi patenkinti, greičiausiai viską darysite pagal įstatymo raidę arba tiesiog paprasčiausiai greitai važiuosite. Ir nors egzistuoja tūkstančiai įvairių veiksnių, apsprendžiančių jūsų nuotaiką, niekas negali paneigti, kad muzika, kurios klausotės, yra vienas iš pagrindinių veiksnių.

Peršalimo ligos: kaip užkirsti kelią rimtesnėms ligoms (1)

Aktualiausios, žinoma, kvėpavimo takų ligos - jos mus rudenį puola dažniausiai.

10 patarimų nėščioms vairuotojoms (1)

Šiuolaikinis gyvenimas reikalauja prie vairo sėstis ir besilaukiančioms moterims, o tai darydamos jos privalo suprasti, kad avarijos atveju pavojus susižeisti yra didesnis. Vis dėlto, esama būdų, kaip riziką sumažinti.

Vairuotojų horoskopas: kokie kiekvieno Zodiako ženklo vairavimo įpročiai (10)

Paskaičius šį straipsnį tikriausiai pasakysite: „Matot, ne viena aš vairuoju tarsi su pirkinių maišu ant galvos.“ O gal atvirkščiai? Padiskutuokime komentaruose!

Tikra istorija: šito nepamiršiu visą gyvenimą (2)

Kiekvieną dieną vis greičiau bėgame ir bandome užkariauti bei pasiekti naujus tikslus. Bet kiek iš tiesų tame yra prasmės?

Skaitytojos patirtis: iki šiol sapnuoju tą vyrą (10)

Kartais būna etapų, kai, rodos, tarsi plauki pasroviui ir nebevertini kasdienybės teikiamų džiaugsmų, kurie gyvenimui suteikia prasmės bei vertės.

8 dalykai, kuriuos turite žinoti prieš renkantis atšvaitus (2)

Norint išvengti nelaimių, pirmiausia, ką turime padaryti – tai patys pasirūpinti savo saugumu. Dėl to tikrai verta į žemiau esančius patarimus įsiskaityti kuo atidžiau, juk atšvaitai – tai vienas paprasčiausių būdų save apsaugoti.

Psichoterapeutas O. Lapinas: avarijų pasekmės dažniausiai išlieka visą gyvenimą (6)

Pasak psichoterapeuto Olego Lapino, jeigu po avarijos neanalizuosime emocijų, kurios mus apima ar persekioja, tuomet pasekmės gali išlikti visą gyvenimą.

Gydytoja pataria: kaip gydyti sutrikimą, dėl kurio šeimos net išsiskiria (12)

Įprasta manyti, kad inkontinencija, t. y. šlapimo nelaikymas, yra vyresnių žmonių bėda. Tačiau tyrimai rodo, kad šis sutrikimas vargina ir labai jaunas moteris – tai dažnesnė liga nei cukrinis diabetas, hipertenzija ar depresija. Vis dėlto moterys gėdijasi apie ją kalbėti garsiai, o daugelis net nežino, kad šią problemą galima ir reikia spręsti. Tačiau statistika negailėstinga – šlapimo nelaikymas vargina apie 300 tūkst. gyventojų Lietuvoje.

Šlapimo nelaikymas: gydytoja patarė, kaip susigrąžinti pilnavertį gyvenimą (21)

Opi ir tyli moterų problema – šlapimo nelaikymas – gali atsirasti natūraliai senstant moters organizmui, pagimdžius vaiką arba tiesiog turint silpnus dubens dugno raumenis.