11 baisiausių bausmių istorijoje: keisčiausi nežmoniški išbandymai, kuriuos ištverdavo vienetai

 (11)
Daugeliui turbūt negirdėtos senovinės bausmės – jautis, ispaniški batai ir pan. Kai kurios bausmės senovėje buvo keistos, kitos tiesiog nežmoniškos, negailestingos...
11 baisiausių bausmių istorijoje: keisčiausi nežmoniški išbandymai, kuriuos ištverdavo vienetai
© shutterstock

Aprašėme 11 baisiausių bausmių istorijoje.

1. Rėkiantis delfinas

Ši bausmė buvo paplitus Karaliaus Henrio VIII regione. Jei kareiviai aplaidžiai atlikdavo savo pareigas ar užmigdavo sargyboje, juos labai išradingai nubausdavo. Kariniame laivyne kareivius uždarydavo į dėžę su trupučiu maisto ir peiliu, tada dėžę pakabindavo laivo pirmagalyje. Kareivis turėjo du pasirinkimus – mirti iš bado arba perpjauti peiliu dėžę ir atsidurti atviroje jūroje. Na, o sausumoje prasikaltusį kareivį pakabindavo už surištų rankų, o į rankoves imdavo pilti šaltą vandenį. Nuo šalto jūros vandens kareivis imdavo rėkti kaip delfinas.

2. Girtuoklio statinė

Ši bausmė atsirado 16 – 17 a., taip bausdavo viešoje vietoje pasigėrusius žmones. Prasikaltusį įsodindavo į statinę su skylėmis rankoms ir kojoms. Bausmė buvo labai gėdinga – girtuoklis ridinėdavo po miestą, kol išsiblaivydavo. Paskui prasikaltęs asmuo turėdavo sumokėti baudą, kuri keliaudavo vargingiausiems bendruomenės nariams paremti. Šia bausme pavyko stipriai sumažinti girtuokliavimą, tad ją pritaikė visoje Europoje, taip pat ir Vokietijoje, kurioje bausmę vadino gėdos apsiaustu.

3. Medinė apykaklė

Ši bausmė atsirado 17 a. Kinijoje. Prasikaltusiajam ant kaklo uždėdavo medinę lentą su skyle galvai. Asmeniui tekdavo prašyti aplinkinių pagalbos – kad jį pagirdytų ir pamaitintų. Ši bausmė gali atrodyti juokinga, tačiau iš tiesų ji buvo labai žiauri – lenta būdavo sunki, sverdavo apie 90 kg. Dėl streso, kurį patirdavo kūnas, nubaustieji šia bausme dažnai mirdavo.

4. Škotų kalbai – ne

19 a. viduryje mažai ko vaikai taip bijojo, kaip medinės kaladėlės su tokiu užrašu. 1847 m. Britanijos vyriausybė sugalvojo lavinti neišprususius škotų vaikus. Mokytojai liepdavo mokiniams visą dieną kalbėti angliškai, o ne škotiškai. Jei kuris kalbėdavo ne angliškai, jam duodavo blokelį. Jei prasikalsdavo kitas mokinys, jis perimdavo blokelį. Kas turėdavo blokelį už užrašu baigiantis pamokoms paskutinis, tam įkrėsdavo į kailį.

11 baisiausių bausmių istorijoje: keisčiausi nežmoniški išbandymai, kuriuos ištverdavo vienetai
© Shutterstock nuotr.

5. Besisukantis volas (bėgtakis)

Šiuolaikiniam žmogui bėgtakis gali atrodyti kančia, tačiau tai vienas malonumas, palyginus su bėgtakiais britų kalėjimuose 19 a. Kaliniai žingsniuodavo besisukančiu volu 8 val. per dieną. Dažnai tokie besisukantys volai būdavo prijungti prie miltų malimo aparatų. Galiausiai miltų malimo atsisakyta, palikta tik ši monotoniška bausmė, kuri neretai išvarydavo žmones iš proto.

6. Keisti išbandymai

Kartais, kai trūkdavo įrodymų, kad kažkas įvykdė nusikaltimą, žmonės patikėdavo bylą ir bausmę Dievo valiai. Ši sistema buvo ydinga dėl kelių priežasčių. Pirma, teismas skirdavo žmogui išbandymą, jei šis neatlaikydavo išbandymo būdavo pripažįstamas kaltu. Vieniems liepdavo stoti į dvikovą, kitiems merkti rankas į verdantį vandenį ar ilgai išstovėti nukryžiuotojo poza ir pan. Keisčiausias išbandymas būdavo skiriamas įtariamajam žmogžudyste – jam liepdavo sėdėti ir žiūrėti į nužudytojo kūną, jei iš lavono imdavo bėgti kraujas, asmuo būdavo pripažįstamas kaltu.

7. Dervos kepurė

Baudimą dervos kepurėmis pradėjo praktikuoti 1798 m. per Airių sukilimą. Taip dažniausiai bausdavo sukilėlius. Į drobinę kepurę pripildavo karštos dervos ir užmaudavo sukilėliui. Paskui kepurę nuimdavo su visu skalpu ir plaukais. Kartais į kepurę įberdavo parako ir padegdavo, kai derva atvėsdavo.

11 baisiausių bausmių istorijoje: keisčiausi nežmoniški išbandymai, kuriuos ištverdavo vienetai
© shutterstock

8. Pakulų pašymas

Ir šiuolaikiniuose kalėjimuose viena iš bausmių – rankų darbas, tačiau tai – smulkmena, palyginus su pakulų pašymu 18 ir 19 a. Nuteistiesiems liepdavo išpešioti senas virves, pakulas sutepti degutu, kad jos taptų atsparios vandeniui. Paskui jomis apsukdavo medinius laivus, kad jie geriau laikytųsi vandenyje. Po kiek laiko nutarė, kad bausmė per švelni, tad pakulas liepdavo pašyti einant besisukančiu volu. Galiausiai medinius laivus pakeitė laivai su metalo korpusais, o tada pakulų pašymas pasidarė nebereikalingas.

9. Kuolas

Klasikinės viduramžių bausmės ilgai nepamiršo. Daugiausia ją naudodavo kareiviai. Nusikaltėlį pririšdavo už nykščių ar už riešų, viena koja jis remdavosi į smailų stulpą. Palaipsniui kūną leisdavo žemyn, skausmas stiprėdavo. Tiesa, ne iki tiek, kad stulpo smaigalys pradurtų odą. Kai skausmas pasidarydavo nepakeliamas, žmogus pakeisdavo kūno padėtį, perkeldavo svorį, bet tada imdavo skaudėti rankas.

10. Kareivių rišimas prie tvoros

19 a. britų kariuomenės vyresnieji sugalvojo, kaip susidoroti su maištaujančiais ar tinginiais kareiviais. Iki 1920 m. kareivių rišimas prie tvoros buvo populiariausia bausmė. Kareivį pririšdavo prie tvoros ir palikdavo, prie jo prieidavo tik kelis kartus per dieną. Karo metu ši bausmė neretai baigdavo mirtimi – kartais mirtinai sušaldavo, kartais žūdavo per aplinkui vykstančius mūšius.

11 baisiausių bausmių istorijoje: keisčiausi nežmoniški išbandymai, kuriuos ištverdavo vienetai
© shutterstock

11. Iššovimas iš patrankos

Kai 19 a. britai užgrobė Pandžabą, vietiniai nenorėjo pasiduoti, greitai pasidarė labai sunku juos sukontroliuoti. Norėdami palaikyti tvarką, britų valdžios pareigūnai sugalvojo žiaurią bausmę. Prasikaltusiajam surišdavo rankas ir kojas ir paguldydavo ant patrankos. Tada britų kareiviai iššaudavo iš patrankos, kraujas ir vidaus organai pasipildavo aplink, skriedavo žmonių galvos.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikos

Nepatikėsite: 11 beprotiškų dalykų, kuriuos žmonės daro vairuodami (2)

Pasirodo, kai kurie žmonės atlieka automobilyje ir šiuos įvardytus dalykus. Nekartokite jų klaidų, nes tai tiesus kelias į avarines situacijas.

Bijote vairuoti? Moterys, sužinokite, kaip labiau pasitikėti savimi prie vairo

Dabar keliuose galima išvysti daugiau dailiosios lyties vairuotojų nei bet kada anksčiau. Per pastaruosius 20 metų vairuojančių moterų skaičius išaugo dvigubai, tačiau jeigu daugelis vyrų prie vairo trykšta perdėtu pasitikėjimu savimi, tai moterims dažniausiai jo trūksta.

6 mažai žinomi vairavimo patarimai, kurie gali išgelbėti jūsų gyvybę (15)

Šiuolaikiniame pasaulyje žmonės dažniausiai gyvybės netenka vairuodami ar patekę į kito vairuotojo sukeltą eismo įvykį. Nepaisant fakto, kad šiais laikais automobiliai yra saugesni nei bet kada, juos vis tiek vairuoja žmonės, kurie, būkim sąžiningi, kartais neturi net minimalių techninių ir teorinių žinių, kurios būtinos norint valdyti transporto priemonę

5 naudingi patarimai vairuojančioms moterims (58)

Kiekviena dailiosios lyties atstovė nors kartą gyvenime yra girdėjusi skundžiantis „moterimis prie vairo“. Nei vienai nepatinka tai girdėti, tačiau kalbant tarp mūsų, mergaičių, tuose juokeliuose esama nemažai tiesos, ar jums taip neatrodo?

Avariją išgyvenęs E. Žičkus: skausmą krūtinėje jaučiau dar kelias dienas, o išgąstį – ne vieną mėnesį (6)

Visi kas savo kailiu patyrė ką reiškia patekti į avariją, žino kad toks įvykis paveikia ilgam. Vieni išgyventą išgąstį jaučia metų metus, kiti kasnakt sapnuoja košmarus, bet daugelis vieningai sutaria, kad skubėjimas kelyje viso to nevertas.

Dainos, kurių nepatartina klausyti prie vairo (16)

Nuotaika, kuri jus valdo vairuojant, veikia viską. Tai, kaip jaučiatės tuo metu, apspręs, kaip vairuojate. Jeigu esate supykę, vairuosite kur kas agresyviau. Jeigu liūdite, greičiausiai būsite labiau išsiblaškę ir prasčiau nei įprastai sukaupsite dėmesį. Jeigu jaučiatės laimingi ir savimi patenkinti, greičiausiai viską darysite pagal įstatymo raidę arba tiesiog paprasčiausiai greitai važiuosite. Ir nors egzistuoja tūkstančiai įvairių veiksnių, apsprendžiančių jūsų nuotaiką, niekas negali paneigti, kad muzika, kurios klausotės, yra vienas iš pagrindinių veiksnių.

Peršalimo ligos: kaip užkirsti kelią rimtesnėms ligoms (1)

Aktualiausios, žinoma, kvėpavimo takų ligos - jos mus rudenį puola dažniausiai.

10 patarimų nėščioms vairuotojoms (1)

Šiuolaikinis gyvenimas reikalauja prie vairo sėstis ir besilaukiančioms moterims, o tai darydamos jos privalo suprasti, kad avarijos atveju pavojus susižeisti yra didesnis. Vis dėlto, esama būdų, kaip riziką sumažinti.

Vairuotojų horoskopas: kokie kiekvieno Zodiako ženklo vairavimo įpročiai (10)

Paskaičius šį straipsnį tikriausiai pasakysite: „Matot, ne viena aš vairuoju tarsi su pirkinių maišu ant galvos.“ O gal atvirkščiai? Padiskutuokime komentaruose!

Tikra istorija: šito nepamiršiu visą gyvenimą (2)

Kiekvieną dieną vis greičiau bėgame ir bandome užkariauti bei pasiekti naujus tikslus. Bet kiek iš tiesų tame yra prasmės?

Skaitytojos patirtis: iki šiol sapnuoju tą vyrą (10)

Kartais būna etapų, kai, rodos, tarsi plauki pasroviui ir nebevertini kasdienybės teikiamų džiaugsmų, kurie gyvenimui suteikia prasmės bei vertės.

8 dalykai, kuriuos turite žinoti prieš renkantis atšvaitus (2)

Norint išvengti nelaimių, pirmiausia, ką turime padaryti – tai patys pasirūpinti savo saugumu. Dėl to tikrai verta į žemiau esančius patarimus įsiskaityti kuo atidžiau, juk atšvaitai – tai vienas paprasčiausių būdų save apsaugoti.

Psichoterapeutas O. Lapinas: avarijų pasekmės dažniausiai išlieka visą gyvenimą (6)

Pasak psichoterapeuto Olego Lapino, jeigu po avarijos neanalizuosime emocijų, kurios mus apima ar persekioja, tuomet pasekmės gali išlikti visą gyvenimą.

Gydytoja pataria: kaip gydyti sutrikimą, dėl kurio šeimos net išsiskiria (12)

Įprasta manyti, kad inkontinencija, t. y. šlapimo nelaikymas, yra vyresnių žmonių bėda. Tačiau tyrimai rodo, kad šis sutrikimas vargina ir labai jaunas moteris – tai dažnesnė liga nei cukrinis diabetas, hipertenzija ar depresija. Vis dėlto moterys gėdijasi apie ją kalbėti garsiai, o daugelis net nežino, kad šią problemą galima ir reikia spręsti. Tačiau statistika negailėstinga – šlapimo nelaikymas vargina apie 300 tūkst. gyventojų Lietuvoje.

Šlapimo nelaikymas: gydytoja patarė, kaip susigrąžinti pilnavertį gyvenimą (21)

Opi ir tyli moterų problema – šlapimo nelaikymas – gali atsirasti natūraliai senstant moters organizmui, pagimdžius vaiką arba tiesiog turint silpnus dubens dugno raumenis.