100-metės ilgaamžiškumo paslaptys: gydytojai man sakė to nedaryti, bet jie jau mirę, o aš – ne

 (25)
Šios moterys išgyveno II pasaulinį karą, apraudojo Titaniką, stebėjo Eifelio bokšto statybą, pergyveno netgi savo anūkus. Ilgiausiai gyvenusios planetos moterys atskleidė savo ilgaamžiškumo paslaptis.
Jeanne Louise Calment
© youtube.com

DAUG SKAITO

91-erių fantastiškai atrodanti islandė Erla tikino ir pati netikinti, kad jai jau yra tiek metų. Senolė sakė, kad stengiasi daug skaityti, nes tai lavina atmintį, padeda atitolinti alzhaimerį. Kuo labiau lavina savo smegenų raumenis, tuo jie ilgiau nesensta.

„Valgau daug žuvies. Mėgstamiausia - menkė. 85 metus plaukioju. Tai man padeda išvengti daug senatvės ligų“, - savo ilgo gyvenimo paslaptimi dalinosi islandė.

Erla
Erla
© youtube.com

ŽAIDŽIA KORTOMIS

112 metų brazilė pasakojo mėgstanti žaisti kortomis, spręsti kryžiažodžius. Tai padeda mankštinti protą.

O štai Elizabeth Sullivan iš Teksaso jau 40 metų vietoje kavos geria energetinį limonadą. 104 metų senolė tikino, kad gydytojai kategoriškai uždraudė jai vartoti tokius nesveikus gėrimus.

„Visi gydytojai, kurie mane pamatė, uždraudžia gerti šį gėrimą, nes jis neva mane nužudys. Tačiau jie jau mirę, o aš dar ne. Vadinasi, kažkuris iš mūsų buvo neteisus“, - ironizavo brandaus amžiaus moteris.

104 metų Elizabeth džiaugėsi galėdama oriai senti savo namuose, skaityti knygas, žiūrėti televizorių ir susitikti su draugais.

Elizabeth Sullivan
Elizabeth Sullivan
© youtube.com

Pasaulio rekordininkė - ilgiausiai gyvenusi moteris buvo Jeanne Louise Calment. Ji gimė likus metams iki Alexander Graham Bellas išrado telefoną.

122-iejų prancūzė garsėjo ne tik dėl savo ilgaamžiškumo. Aplinkinius ji stebino dėl savo užsispyrimo ir nenoro atsikratyti žalingų įpročių.

Kas savaitę ji suvalgydavo po kilogramą šokolado, gerdavo portveiną, rūkė nuo 21-erių. Iki 100-ojo gimtadieni senolė važinėjo dviračiu. Savarankiškai gyveno iki 110-ojo gimtadienio. Vėliau, kai namuose kilo nedidelis gaisras, jos artimieji nusprendė nebeleisti jai gyventi vienai.

116-kos ji metė rūkyti. Tačiau tik dėl to, kad ji prastai matė ir nenorėjo kitų prašinėti jai pridegti.

Jeanne pažinojo dar mažą Vincent van Goghą, kurį ji vadino nemandagiu niekšeliu. Dėl to, kad būsimas genijus buvo labai nemandagus, moteris atsisakė parduoti jam pieštukų.

Kol buvo jauna, prancūzė mėgo vaikščioti į operą, skaityti knygas, skambinti pianinu. Tačiau ypatingai savo sveikata nesirūpino.

Jeanne Louise Calment
Jeanne Louise Calment
© youtube.com

Kitos šimtametės ilgaamžiškumo istorija išties intriguojanti. 108 metų Clara iš Glazgo prieš daugelį metų pasišventė celibatui. Ji tikino tiesiog neturėjusi laiko intymumui ir buvo per daug susikoncentravusi į savo karjerą.

Buvusi sekretorė prisipažino, kad ji savo laiką mieliau skirdavo skaitymui, sodo priežiūrai, maisto gamybai ir muzikos klausymui.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikos

Nepatikėsite: 11 beprotiškų dalykų, kuriuos žmonės daro vairuodami (2)

Pasirodo, kai kurie žmonės atlieka automobilyje ir šiuos įvardytus dalykus. Nekartokite jų klaidų, nes tai tiesus kelias į avarines situacijas.

Bijote vairuoti? Moterys, sužinokite, kaip labiau pasitikėti savimi prie vairo

Dabar keliuose galima išvysti daugiau dailiosios lyties vairuotojų nei bet kada anksčiau. Per pastaruosius 20 metų vairuojančių moterų skaičius išaugo dvigubai, tačiau jeigu daugelis vyrų prie vairo trykšta perdėtu pasitikėjimu savimi, tai moterims dažniausiai jo trūksta.

6 mažai žinomi vairavimo patarimai, kurie gali išgelbėti jūsų gyvybę (15)

Šiuolaikiniame pasaulyje žmonės dažniausiai gyvybės netenka vairuodami ar patekę į kito vairuotojo sukeltą eismo įvykį. Nepaisant fakto, kad šiais laikais automobiliai yra saugesni nei bet kada, juos vis tiek vairuoja žmonės, kurie, būkim sąžiningi, kartais neturi net minimalių techninių ir teorinių žinių, kurios būtinos norint valdyti transporto priemonę

5 naudingi patarimai vairuojančioms moterims (58)

Kiekviena dailiosios lyties atstovė nors kartą gyvenime yra girdėjusi skundžiantis „moterimis prie vairo“. Nei vienai nepatinka tai girdėti, tačiau kalbant tarp mūsų, mergaičių, tuose juokeliuose esama nemažai tiesos, ar jums taip neatrodo?

Avariją išgyvenęs E. Žičkus: skausmą krūtinėje jaučiau dar kelias dienas, o išgąstį – ne vieną mėnesį (6)

Visi kas savo kailiu patyrė ką reiškia patekti į avariją, žino kad toks įvykis paveikia ilgam. Vieni išgyventą išgąstį jaučia metų metus, kiti kasnakt sapnuoja košmarus, bet daugelis vieningai sutaria, kad skubėjimas kelyje viso to nevertas.

Dainos, kurių nepatartina klausyti prie vairo (16)

Nuotaika, kuri jus valdo vairuojant, veikia viską. Tai, kaip jaučiatės tuo metu, apspręs, kaip vairuojate. Jeigu esate supykę, vairuosite kur kas agresyviau. Jeigu liūdite, greičiausiai būsite labiau išsiblaškę ir prasčiau nei įprastai sukaupsite dėmesį. Jeigu jaučiatės laimingi ir savimi patenkinti, greičiausiai viską darysite pagal įstatymo raidę arba tiesiog paprasčiausiai greitai važiuosite. Ir nors egzistuoja tūkstančiai įvairių veiksnių, apsprendžiančių jūsų nuotaiką, niekas negali paneigti, kad muzika, kurios klausotės, yra vienas iš pagrindinių veiksnių.

Peršalimo ligos: kaip užkirsti kelią rimtesnėms ligoms (1)

Aktualiausios, žinoma, kvėpavimo takų ligos - jos mus rudenį puola dažniausiai.

10 patarimų nėščioms vairuotojoms (1)

Šiuolaikinis gyvenimas reikalauja prie vairo sėstis ir besilaukiančioms moterims, o tai darydamos jos privalo suprasti, kad avarijos atveju pavojus susižeisti yra didesnis. Vis dėlto, esama būdų, kaip riziką sumažinti.

Vairuotojų horoskopas: kokie kiekvieno Zodiako ženklo vairavimo įpročiai (10)

Paskaičius šį straipsnį tikriausiai pasakysite: „Matot, ne viena aš vairuoju tarsi su pirkinių maišu ant galvos.“ O gal atvirkščiai? Padiskutuokime komentaruose!

Tikra istorija: šito nepamiršiu visą gyvenimą (2)

Kiekvieną dieną vis greičiau bėgame ir bandome užkariauti bei pasiekti naujus tikslus. Bet kiek iš tiesų tame yra prasmės?

Skaitytojos patirtis: iki šiol sapnuoju tą vyrą (10)

Kartais būna etapų, kai, rodos, tarsi plauki pasroviui ir nebevertini kasdienybės teikiamų džiaugsmų, kurie gyvenimui suteikia prasmės bei vertės.

8 dalykai, kuriuos turite žinoti prieš renkantis atšvaitus (2)

Norint išvengti nelaimių, pirmiausia, ką turime padaryti – tai patys pasirūpinti savo saugumu. Dėl to tikrai verta į žemiau esančius patarimus įsiskaityti kuo atidžiau, juk atšvaitai – tai vienas paprasčiausių būdų save apsaugoti.

Psichoterapeutas O. Lapinas: avarijų pasekmės dažniausiai išlieka visą gyvenimą (6)

Pasak psichoterapeuto Olego Lapino, jeigu po avarijos neanalizuosime emocijų, kurios mus apima ar persekioja, tuomet pasekmės gali išlikti visą gyvenimą.

Gydytoja pataria: kaip gydyti sutrikimą, dėl kurio šeimos net išsiskiria (12)

Įprasta manyti, kad inkontinencija, t. y. šlapimo nelaikymas, yra vyresnių žmonių bėda. Tačiau tyrimai rodo, kad šis sutrikimas vargina ir labai jaunas moteris – tai dažnesnė liga nei cukrinis diabetas, hipertenzija ar depresija. Vis dėlto moterys gėdijasi apie ją kalbėti garsiai, o daugelis net nežino, kad šią problemą galima ir reikia spręsti. Tačiau statistika negailėstinga – šlapimo nelaikymas vargina apie 300 tūkst. gyventojų Lietuvoje.

Šlapimo nelaikymas: gydytoja patarė, kaip susigrąžinti pilnavertį gyvenimą (21)

Opi ir tyli moterų problema – šlapimo nelaikymas – gali atsirasti natūraliai senstant moters organizmui, pagimdžius vaiką arba tiesiog turint silpnus dubens dugno raumenis.