Vyro kerštas: ko tikėtis?

 (24)
Kai skyriausi su pirmuoju vyru, anyta nesuprato, kodėl. Bet man viskas buvo aišku – vyras despotas, piktybiškas ir kerštingas.
Keršto planą vyras gali brandintii dešimtmečius.
© Shutterstock nuotr.

Kažkodėl tik moterys vaizduojamos gyvatėmis, kurios susipykusios ar išsiskyrusios su vyru rengia keršto planus, kad išleistų nuodus.
O vyrai, po barnių vaizduojami tokie prislėgti (kad mauna nusigerti) arba stoiškai sutinkantys savo lemtį (kenčia vienatvėje, vengia bendravimo, daugiau išsikrauna sportuodami ir dirbdami). Nors moterys iš keršto prigalvoja (ir net kartais įgyvendina) įvairiausių baisybių, vyrai šioje srityje irgi neatsilieka.
Mano vyras, kai pasakiau, jog skyriuosi, pasakė: „Nieko tau neklius. Arba turėsi susirinkti dalimis". Norėjo automobilį nuleisti nuo skardžio, bet persigalvojo (momentinis pagerėjimas), padarė mažesnę bjaurastį - perkirpo visas mano liemenėles perpus. Gal iš beviltiškumo, o gal taip išreiškė širdgėlą. Parą laikė uždaręs namie, atėmęs telefoną - manė, kad persigalvosiu. Ėjo į mano darbovietę bosui aiškinti, kad mane išmestų iš darbo. Psichas visiškas. Ir terorizavo beveik tris mėnesius: atvažiuodavo prie namo ir sėdėdavo automobilyje. Turbūt sekė, gal kokį meilužį turiu, nežinau.
Moterys keršija subtiliau: paskelbia draugėms, kad vyras - visiškas impotentas, ir baigta. Kaip ten rusai sako? Atkeršysiu ir pamiršiu. Arba - aš ne pikta menanti, aš tik pikta ir turiu gerą atmintį. Rusiškai, žinoma, geriau skamba.

Bet vyriškas kerštas turi savo ypatumų. Jis bus nukreiptas tik į tą moterį. Net jeigu, tarkim, ją paviliojo kitas vyras, bus keršijama moteriai. Dažniausiai. Internete netgi yra tinklapis, į kurį vaikinai deda savo buvusių merginų nuotraukas, netgi labai atviras, kuriose jos - nuogut nuogutėlės. Dar ir filmuotą medžiagą prideda. Kiaulės. Ne, paršeliai :)
Kerštingumas - labai pavojinga asmens savybė. Jis temdo žmogaus sąmonę, verčia beprotiškai elgtis. Neapykantą savo jausmo intensyvumu galima prilyginti meilei, kai jausmas nukreiptas tik į vieną žmogų. Skirtumas tik tas, kad mylėdamas žmogus nori savo partneriui suteikti kaip galima daugiau malonių emocijų, o keršto apimtas jis nori tam žmogui pakenkti, suteikti skausmo, kartais - netgi sunaikinti.

Keršto troškimas gali pačiam keršytojui sukelti afekto būseną, kuri paralyžiuoja elgesio kontrolę. Jis veikia tik vieno tikslo vedamas, protas tarsi išjungiamas. Kai po tokio sąmonės užtemimo žmogus prablaivėja jis paprastai labai gailisi to, ką padarė, ir netgi negali normaliai paaiškinti savo elgesio priežasčių.

Kerštas - didžiulė griaunamoji jėga, žmogus, mąstydamas apie kerštą, regzdamas planus, ne tik siekia sugadinti kito žmogaus gyvenimą, bet ir ardo ir savo vidinę harmoniją, emocinį stabilumą. Juk jame verda tiek negatyvo! Kerštas - kaip liga: praeis tik tada, kai bus pasiektas tikslas, kai keršytojas pamatys kenčiančią auką. Dar pavojingiau - kerštui nėra senaties termino. Neapykanta gali kauptis metų metus, keršytojas gali laukti savo valandos, patogaus momento. Retai kada vyras nurimsta ir atleidžia. Net jeigu ir taip, niekuomet nepraleis progos įskaudinti moters.

Kokia gali būti teigiama keršto pusė? Kad keršto motyvas tampa pagrindine varomąja jėga gyvenime ko nors pasiekti. Tarkim, vyrą paliko žmona, pasakė, kad jis nevykėlis, o jis, jai keršydamas, sieks įrodyti, kaip ji klydo. Toks vyras, keršto ir įniršio vedamas, pasieks solidžios padėties visuomenėje, taps sėkmės mokytoju. Vyras linkęs veikti egoistiškai. Moteris dažnai tokiu atveju į savo keršto planą įtrauks kitus žmones, tarkim, ištekės už nemylimo, tačiau turtingo vyro, kad tik buvusiajam įrodytų, kad ji šio to verta.

Kerštingumo priežastys. Kerštas gali būti ne tik išprovokuotas aplinkybių, bet ir žmogaus savybė. Toks vyras visur įžiūrės sąmokslą, viskas jį erzins, nuolat regs intrigas, kaip keršyti vos ne visiems paeiliui.
Ką sako apie tai psichologai? Kerštingas vyras paprastai nebuvo laimingas vaikystėje, jautėsi užguitas, greitai įsižeisdavo. Jis emociškai nestabilus, nepasitikintis savimi, kompleksuotas ir su menka saviverte.
Labai įmanoma, kad toks žmogus visą laiką jautėsi užguitas, todėl, kankindamas kitą, suteikdamas jam skausmo, jaučia moralinį pasitenkinimą. Koks jis šeimoje? Su tokiu vyru sunku ir ne itin malonu bendrauti, jo nuotaikos dažnai keičiasi, dažnai požiūris į aplinką ir reiškinius yra neigiamas, pesimistinis.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Skanios

Mokslininkas patvirtino – vyro neištikimybė simbolizuoja meilę žmonai (161)

Mokslininkas griauna mitą, kad neištikimybė yra blogis ir poros santykius šaldantis reiškinys.

Patiks net vyrams! Lengvai paruošiami lęšių burgeriai (3)

Šio patiekalo receptas maloniai nustebino ne tik mane, bet ir šeimos vyrus, kurie mėsą tikrai mėgsta. Tikrai pakankamai greitas ir paprastas receptas.

Kaip sunokinti avokadą per 10-15 minučių? (16)

Ruošiate meksikietišką vakarienę ar pakvietėte draugus sušiui, tačiau parduotuvėje radote tik pusžalius avokadus? Ne bėda.

Bulviniai blynai, kurie atbaidys visas ligas (29)

Šie blynai su didele doze česnako. Ši maža prieskoninė daržovė ne tik atbaidys visus virusus, bet ir siunčia sotumo signalus smegenims, taip sumažindama alkio jausmą.

Savaitgalio pietums - sultingi naminiai kibinai (33)

Labai senai gaminau šį patiekalą. Turiu netgi keletą receptų, bet darau pagal vieną. Jis man geriausias, niekada nenuvilia, visada žinau, kad kibinai gerai iškeps ir bus skanūs. Nulis rizikos.

5 skanūs ir maistingi receptai su avokadais (4)

Kokia avokadų nauda? Tai aukščiausios kokybės baltymų, geriausių riebalų ir maistingiausių angliavandenių šaltinis. Be to, šis vaisiaus - veiksminga priemonė kovoje su bloguoju cholesteroliu, skatinanti jį pasišalinti iš kraujo.

Efektingos detoksikacinės sriubos norinčioms sulieknėti (8)

Šios sriubos - tikra atgaiva skrandžiui po šventinio mišrainių maratono. Jas labai lengva paruošti, o be to jos labai skanios. Receptuose nurodyto kiekio užteks 2-3 dienoms, todėl jei atsispirsite tortams, kumpiams ir kitiems riebiems patiekalams, valgydamos šią sriubą tikrai numesite ne vieną kilogramą.

Subtilybės, kurias turi žinoti kiekvienas perkantis putojantį vyną (2)

Prancūziškas šampanas dažniausiai pirmauja putojančiųjų pasaulyje, tačiau nederėtų pamiršti ir Ispanijoje gaminamo cava, o Italijoje – vis labiau populiarėjančio prosecco.

Kaip gražiai patiekti silkę + 2 receptai (3)

Ieškote idėjų kaip originaliai ant šventinio stalo patiekti patiekalus su silke? Dalinamės skaniai ir gražiai atrodančiomis idėjomis.

Tokio skonio niekur nerasite: 4 burnoje tirpstantys salotų receptai, kurie papuoš jūsų stalą (3)

Jau sugalvojai, kokiais patiekalais papuoši žiemos švenčių stalą? Jei ne, siūlome išbandyti naujų ir skanių salotų receptų.

Dieviško skonio dietiniai sausainiai, kurie nudžiugins visus lieknėjančius (11)

Ką valgyti, kad nesustorėtum? Šį klausimą sau užduoda kiekviena moteris, ypač kalbant apie kepinius.

Mišrainė, be kurios neįsivaizduojamos šios šventės – privalote tai paragauti! (3)

Šios ryžių ir kepenėlių salotos yra turbūt vienas tų patiekalų, kurie tiesiog privalo būti ant jūsų šventinio stalo pasitinkant Ugningojo Gaidžio metus!

Šios salotos – milijoną kartų skaniau už „Silkę pataluose“ (29)

Jei manėte, kad „Silkė pataluose“ yra mišrainių karalienė, turime nuvilti. Populiarias salotas nukarūnavo šis receptas.

Lietuvių skonis kinta: jau nori ryklienos ir fontane plaukiojančių omarų

Keturių restoranų virtuvės šefas Montvydas Kazlauskas prieš prieš naujo restorano atidarymo šventę sutiko papasakoti apie besikeičiantį lietuvių skonį.

Patarimai, kaip išvengti duonos pelėsio namuose (1)

Dėl rudeninio oro ir jame tvyrančių bakterijų, dažnas namuose susiduria su nemalonia problema – supelijusia duona. Rudens drėgmė ir šildomos patalpos sukuria palankesnes sąlygas pelėsiui veistis ir plisti. Duonos ekspertas Tadas Aleknavičius pataria, kaip tinkamai laikyti duonos gaminius, kad šie nepelytų ir ilgiau išliktų švieži.