Santuoka moterys nusivilia greičiau nei vyrai

 (22)
Gal iš įsitikinimo, kad jis pasikeis, o nepasikeičia? Tačiau moterys gali nemaloniai nustebinti vyrą - iš ramuolės virsti furija.
Moterys santuokoje labiausiai ilgisi romantikos.
© Shutterstock nuotr.

Tiksliau ne furija gal, o nelaiminga bambekle. Bet ir tai pamažu, ne iš karto. Ir dėl to, pasirodo, bus kalti vyrai. Dažna moteris santuokos kabinasi kaip gyvenimo būdo ir saviraiškos: deda viltis į tą šeiminę laimę, aukoja savo laiką ir jėgas, kad sukurtų harmoningus santykius, kuria pasakiškus planus, kaip čia bus gerai su tuo vyru gyventi.

Tačiau netrukus ta gyvybinga moteris, kuri vyrą sužavėjo savo optimizmu, energija ir švelnumu, ima virsti sene iš pasakos apie auksinę žuvelę. Ji jaučiasi nelaiminga, atrodo prislėgta ir nusivylusi. Santuoka jai primena nebe aukso karalystę, o bakūžę su suskilusia gelda pašonėje. Arba - su apkerpėjusiu kelmu, tai yra vyru.

Ko ji nepatenkinta? Ne materialinių gėrybių jai reikia, kaip dauguma vyrų mano. Didžiosios Britanijos mokslininkai atliko plataus masto ekonominį ir socialinį tyrimą, kuriame dalyvavo 40 tūkstančių britų šeimų, kaip skelbia „The Daily Mail". Tyrimo esmė - nustatyti, kas žmones daro laimingus. Nors eksperimentas dar nebaigtas, tačiau pirmieji duomenys piešia štai tokį laimingos poros paveikslą: jie susituokę, išsilavinę, neturintys vaikų, drauge gyvenantys ne daugiau kaip 5 metus. Po penkerių metų moteris poroje ima jaustis nelaiminga. Kodėl?

Tyrėjai šį reiškinį aiškina tuo, kad moterų santuokinės laimės lūkesčiai yra gerokai didesni nei vyrų. Didesnė našta (dėl emocinės atmosferos namuose) tenka moters pečiams. Moteris ne tik veža visą ūkį, bet ir bežodiniu susitarimu atsako už visas šeimos šventes - pradedant vaikų gimtadieniais, baigiant sutuoktuvių metinėmis. Tai svarbu ir vyrams, bet tada, kai tuo pasirūpina moteris. Tai jos yra vaikščiojančios užrašų knygelės. Pirmaisiais santuokos metais moterys dar save tikina, jog tai normalu, tačiau kuo toliau, tuo labiau jas erzina vyro abejingumas šeimos įvykiams, kurie moteriai yra be galo svarbūs.

Taigi apklausos dalyvių buvo prašoma įvertinti savo santuoką žodžiais: „laiminga", „labai laiminga", „pasakiškai laiminga", „pati laimingiausia". Po 5 santuokos metų 55 procentai vyrų ir 57 procentai moterų vis dar mano, kad jų sąjunga yra „pati laimingiausia". Po 11 metų rolės keičiasi: moterys jaučiasi nelaimingesnės už vyrus. Iš sidabrinių vestuvių metinių slenkstį peržengusių porų tik 26 procentai moterų ir 33 procentai vyrų vis dar mano, kad jiems gyvenime pasisekė labiausiai.

Kodėl vyrams derėtų sukrusti? Žmonos pradeda abejoti santuoka, savo sprendimu visą gyvenimą nugyventi su tuo pačiu vyru po 5-6 vedybinio gyvenimo metų. Jos visus tuos metus labiau nei vyrai stengėsi dėl to, kad išsaugotų santykius, net jei tuo metu sėkmingai kopė karjeros laiptais.

Ko žmonoms reikia? Ivertinimo, dėmesio ir romantikos. O po vedybų vyrai dažnai tai nurašo į „nesąmonių kampelį". Neva, žmoną jau turiu, gėlių prinešiau jai iki vestuvių, į restoranus vedžiojau irgi, pasaka baigėsi, prasideda gyvenimas. O moteris kaip tik ir erzina, kad nėra tos romantikos. Tai didžiausias priekaštas vyrų giminei. Jos jaučiasi tiek savęs atidavusios, o vyrui svarbu, kad grįžtų į jaukius namus, kad būtų valgyti padaryta ir kad dar būtų pamylėtas prieš miegą.

Vyrai, norite laimingos santuokos? Neužmirškite, kad jūsų išrinktoji visų pirma yra moteris, o tik paskui žmona ir mama. Nebūtina gėlių dovanoti kasdien. Juk yra tiek būdų pradžiuginti mylimąją: palikti raštelį, pagaminti pusryčius, pagirti šukuoseną, kartu su vaiku nupiešti piešinį ar svarankiškai išmokti groti gitara ir sudainuoti jos mėgiamą „The Beatles" dainą „Yesterday"...

Tik nebūkit jau tokie skūpūs. Perskaitysit dabar, kad moterims krizė ateina po 5 santuokos metų ir nieko nedarysit iki tol. Jei vedėte moterį, parodykite, kaip ją mylite, nebūkit liaušiai :)

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Skanios

Mokslininkas patvirtino – vyro neištikimybė simbolizuoja meilę žmonai (161)

Mokslininkas griauna mitą, kad neištikimybė yra blogis ir poros santykius šaldantis reiškinys.

Patiks net vyrams! Lengvai paruošiami lęšių burgeriai (3)

Šio patiekalo receptas maloniai nustebino ne tik mane, bet ir šeimos vyrus, kurie mėsą tikrai mėgsta. Tikrai pakankamai greitas ir paprastas receptas.

Kaip sunokinti avokadą per 10-15 minučių? (16)

Ruošiate meksikietišką vakarienę ar pakvietėte draugus sušiui, tačiau parduotuvėje radote tik pusžalius avokadus? Ne bėda.

Bulviniai blynai, kurie atbaidys visas ligas (29)

Šie blynai su didele doze česnako. Ši maža prieskoninė daržovė ne tik atbaidys visus virusus, bet ir siunčia sotumo signalus smegenims, taip sumažindama alkio jausmą.

Savaitgalio pietums - sultingi naminiai kibinai (33)

Labai senai gaminau šį patiekalą. Turiu netgi keletą receptų, bet darau pagal vieną. Jis man geriausias, niekada nenuvilia, visada žinau, kad kibinai gerai iškeps ir bus skanūs. Nulis rizikos.

5 skanūs ir maistingi receptai su avokadais (4)

Kokia avokadų nauda? Tai aukščiausios kokybės baltymų, geriausių riebalų ir maistingiausių angliavandenių šaltinis. Be to, šis vaisiaus - veiksminga priemonė kovoje su bloguoju cholesteroliu, skatinanti jį pasišalinti iš kraujo.

Efektingos detoksikacinės sriubos norinčioms sulieknėti (8)

Šios sriubos - tikra atgaiva skrandžiui po šventinio mišrainių maratono. Jas labai lengva paruošti, o be to jos labai skanios. Receptuose nurodyto kiekio užteks 2-3 dienoms, todėl jei atsispirsite tortams, kumpiams ir kitiems riebiems patiekalams, valgydamos šią sriubą tikrai numesite ne vieną kilogramą.

Subtilybės, kurias turi žinoti kiekvienas perkantis putojantį vyną (2)

Prancūziškas šampanas dažniausiai pirmauja putojančiųjų pasaulyje, tačiau nederėtų pamiršti ir Ispanijoje gaminamo cava, o Italijoje – vis labiau populiarėjančio prosecco.

Kaip gražiai patiekti silkę + 2 receptai (3)

Ieškote idėjų kaip originaliai ant šventinio stalo patiekti patiekalus su silke? Dalinamės skaniai ir gražiai atrodančiomis idėjomis.

Tokio skonio niekur nerasite: 4 burnoje tirpstantys salotų receptai, kurie papuoš jūsų stalą (3)

Jau sugalvojai, kokiais patiekalais papuoši žiemos švenčių stalą? Jei ne, siūlome išbandyti naujų ir skanių salotų receptų.

Dieviško skonio dietiniai sausainiai, kurie nudžiugins visus lieknėjančius (11)

Ką valgyti, kad nesustorėtum? Šį klausimą sau užduoda kiekviena moteris, ypač kalbant apie kepinius.

Mišrainė, be kurios neįsivaizduojamos šios šventės – privalote tai paragauti! (3)

Šios ryžių ir kepenėlių salotos yra turbūt vienas tų patiekalų, kurie tiesiog privalo būti ant jūsų šventinio stalo pasitinkant Ugningojo Gaidžio metus!

Šios salotos – milijoną kartų skaniau už „Silkę pataluose“ (29)

Jei manėte, kad „Silkė pataluose“ yra mišrainių karalienė, turime nuvilti. Populiarias salotas nukarūnavo šis receptas.

Lietuvių skonis kinta: jau nori ryklienos ir fontane plaukiojančių omarų

Keturių restoranų virtuvės šefas Montvydas Kazlauskas prieš prieš naujo restorano atidarymo šventę sutiko papasakoti apie besikeičiantį lietuvių skonį.

Patarimai, kaip išvengti duonos pelėsio namuose (1)

Dėl rudeninio oro ir jame tvyrančių bakterijų, dažnas namuose susiduria su nemalonia problema – supelijusia duona. Rudens drėgmė ir šildomos patalpos sukuria palankesnes sąlygas pelėsiui veistis ir plisti. Duonos ekspertas Tadas Aleknavičius pataria, kaip tinkamai laikyti duonos gaminius, kad šie nepelytų ir ilgiau išliktų švieži.