Psichologas: kai vyras nenori vaikų...

 (59)
Matyt, daugumai moterų motinystės jausmas įgimtas. Mano Austėja dar žaidžia namus. Bet vyrai gali ir nenorėti susilaukti palikuonių.
Tiesmukai užsimindamos apie vaikus, vyrą tik atgrasysite nuo šio troškimo.
© Shutterstock nuotr.

Motinišką instinktą sukūrė pati gamta. Jau trimetė mergaitė svajoja užaugti, ištekėti ir, žinoma, pagimdyti vaikų. Ji dažnai lėlytėms būna mama. Tokia programa yra įrašyta moters DNR.

Vyrams yra visiškai kitaip: pagal statistiką, net 93 proc. būsimųjų tėčių iš pradžių visiškai nenorėjo vaikų, rašo Missus.

Daugumos moterų šeimyninės laimės įsivaizdavimas yra neatsiejamai susijęs su vaikais. Juk būtent su mažo stebuklėlio atsiradimu dviejų žmonių sąjunga moterų akyse tampa pilnaverte. O vyrai vaiko atėjimą sieja su kardinaliais pokyčiais poros tarpusavio ryšiui. Ne visiems vyrams vaikai atrodo tie, kurie sukuria pilnatvę šeimoje. Juk sulig vaiko gimimu viskas pasikeičia. Ir netgi tie vyrai, kurie mėgsta rizikuoti, yra veržlūs,būna nuginkluoti minties, kad šeimoje bus kūdikis...

Ne visi, žinoma. Pradėti su vyru pokalbį apie vaikus gali beveik kiekviena moteris, tačiau sulaukti trokštamų pasekmių pavyksta tikrai ne visoms. Prieš mus netikėtai išdygsta siena, kurią pastato vyras savo nenoru netgi susimąstyti apie vaiko gimimą. Jis atideda šį momentą kaip galėdamas vėlesniam laikui, pateikdamas dešimtis priežasčių, parodančių, jog „dar ne laikas".

Ką gi daryti, jei ir jūs atsidūrėte tokioje situacijoje? Tikrai neverta bandyti užimti šią tvirtovę jėga, reikia rimtai apgalvoti elgesio taktiką, o geriausia - įsiklausyti į patyrusio psichologo patarimus, kad neprisidarytumėte bėdos. Juk 5 proc. skyrybų nutinka būtent todėl, kad vienas iš sutuoktinių nenori turėti vaikų.

Į klausimus atsako gydytojas psichologas psichoterapeutas Sergejus Pogorelovas.

- Ar dažnai į jus kreipiasi moterys su skundais, kad vyras atsisako turėti vaikų?
- Taip. Tai paprastai jaunos moterys, santuokoje gyvenančios apie 2-3 metus. Būna, kad jos kreipiasi ir dėl konfliktų, kurie kyla dėl vidinio nepasitenkinimo santykiais su vyru. Kalbantis paaiškėja, kad nepasitenkinimo priežastis yra moters noras susilaukti kūdikio bei vyro susierzinimas pradėjus pokalbį šia tema arba tokių pokalbių vengimas.

- Ar verta įkalbinėti vyrą?
- Iš pradžių reikia suprasti, kokios yra šio konflikto priežastys ir nuo to pradėti. Įkalbinėti aš nepatarčiau bet kokiu atveju.

- Kokios dažniausiai pasitaikančios tokio sutuoktinių konflikto priežastys?
- Dažniausios yra vyro nenoras sukurti rimtus santykius; vyro nepasitikėjimas, kad būtent ši moteris yra jo palydovė visam gyvenimui; finansinės problemos ir žemas vyro socialinis statusas; neišspręstas būsto klausimas; vyro noras gyventi savo malonumui, ypač jei jis dar jaunas; atsakomybės baimė.

Taip pat prie rimtų priežasčių priskirčiau vyro baimę suteikti moteriai galimybę manipuliuoti juo; baimę, kad ji praras patrauklią išvaizdą; nenoras, kad į jų santykius kištųsi tėvai bei kiti giminaičiai ir panašiai.

Be to, vyras gali pasąmoningai jausti, kad moteris tam dar nepasiruošusi (ji gali turėti kenksmingų įpročių, neteisingai maitintis, jos noras turėti vaiką pagrįstas socialiniais, primestais įsitikinimais, o ne motinišku instinktu).

- Dauguma moterų galvoja, kad pasakius vyrui apie nėštumą, jis iš karto pajus tėviškus jausmus. Ar verta žmonai pateikti vyrui tokią „staigmeną" - netikėtą nėštumą ir kokių pasekmių galima tikėtis tokiu būdo nudžiuginus mylimąjį?
- Mūsų gyvenimas ir taip pilnas netikėtumų. Juo labiau, kad tai gali vyru sukelti rimtą stresą ir netgi nervinį sutrikimą. Tokiu būdu galima ilgam atgrasyti vyrą nuo bet kokio noro netgi pažvelgti į jus. Galiausiai, tai nesąžininga, jei jūsų santykiai yra grįsti atvirumu ir pasitikėjimu. Jei vyras viduje yra nepasiruošęs, jis tokiu būdu tikrai neįgis tėviškų savybių. Tai gali paskatinti jo įtarumą, kad moteris manipuliuoja juo ir netgi pamąstyti apie skyrybas. Taip pat didelė tikimybė, jog susvyruos pasitikėjimas - vyras naudos patikimesnes kontracepcijos priemones.

- Kaip padėti vyrui galvoti, kad „trečias nėra nereikalingas" ir nesugadinti su juo santykių?
- Aš tokiu atveju pateikiu keletą rekomendacijų. Veikti reikia išmintingai, kai esate įsitikinusi, kad noras pastoti pagrįstas vidiniu jūsų pasiruošimu, motiniškais jausmais, tikru noru, o ne visuotinai priimtais įsitikimais dėl vaikų. O taip pat supratus vyro nenoro priežastį. Dėl to geriau pasikonsultuoti su psichologu. Juk klausimas yra labai rimtas.

Pagimdyti vaiką nėra sunku, kur kas sunkiau tai padaryti iš meilės, abipusio noro ir abipusio supratimo. Yra statistika: vaikai, gimę tėvų abipusiame supratime ir meilėje, gimsta gražūs ir apdovanoti. Kalbą geriausia pradėti iš toli. Paklauskite vyro nuomonės apie kažkieno santykius, jų norą turėti vaiką ir stebėkite jo reakciją.

Pakalbėkite apie bendrus ateities planus, specialiai neužsimindama apie vaiką. Galima užvesti temą apie draugus ir pažįstamus, kurie turi vaikų, stengtis daugiau bendrauti su jais. Kalbant kitomis temomis, netikėtai pakeisti temą ir tarsi netikėtai prakalbėti apie kažkokį vaiką, gal iš filmo ar iš knygos. Tiesūs pokalbiai ir prašymai turi mažiau galimybių sėkmei, juo labiau gali sustiprinti vidinį neišreikštą konfliktą.

Netiesioginės frazės yra skirtos pasąmonei, o pasąmonė, kaip žinoma, neturi subjektyvios kontrolės funkcijos. Bet kokia tiksli pasąmonės nepastebėta užuomina yra komanda pasąmonei veikti. Šias užuominas reikia daryti periodiškai ir visada skirtingai. Improvizuokite, juk tai žaidimas. Ir tada santykiai iš pretenzijų virs menu... Netgi jei vyras suprato jūsų užuominą, viduje nusišypsojęs, jis turės galimybę įvertinti savo gyvenimo pakeleivės intelektą.

Ir dar - reikia sudaryti jam pojūtį, kad galutinį sprendimą turės priimti vyras, o dar geriau - netgi palaipsniui sukurti dirvą tam, kad vyras pirmas garsiai išsakytų norįs vaiko. Visada įsivaizduokite sau tai, ko jūs norite, nes kaip kitaip jūsų pasąmonei suprasti, kokiu keliu jus atvesti į meilę, laimę ir harmoniją santykiuose su jūsų vyru ir jūsų gražiais bei apdovanotais vaikais...

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Skanios

Mokslininkas patvirtino – vyro neištikimybė simbolizuoja meilę žmonai (161)

Mokslininkas griauna mitą, kad neištikimybė yra blogis ir poros santykius šaldantis reiškinys.

Patiks net vyrams! Lengvai paruošiami lęšių burgeriai (3)

Šio patiekalo receptas maloniai nustebino ne tik mane, bet ir šeimos vyrus, kurie mėsą tikrai mėgsta. Tikrai pakankamai greitas ir paprastas receptas.

Kaip sunokinti avokadą per 10-15 minučių? (16)

Ruošiate meksikietišką vakarienę ar pakvietėte draugus sušiui, tačiau parduotuvėje radote tik pusžalius avokadus? Ne bėda.

Bulviniai blynai, kurie atbaidys visas ligas (29)

Šie blynai su didele doze česnako. Ši maža prieskoninė daržovė ne tik atbaidys visus virusus, bet ir siunčia sotumo signalus smegenims, taip sumažindama alkio jausmą.

Savaitgalio pietums - sultingi naminiai kibinai (33)

Labai senai gaminau šį patiekalą. Turiu netgi keletą receptų, bet darau pagal vieną. Jis man geriausias, niekada nenuvilia, visada žinau, kad kibinai gerai iškeps ir bus skanūs. Nulis rizikos.

5 skanūs ir maistingi receptai su avokadais (4)

Kokia avokadų nauda? Tai aukščiausios kokybės baltymų, geriausių riebalų ir maistingiausių angliavandenių šaltinis. Be to, šis vaisiaus - veiksminga priemonė kovoje su bloguoju cholesteroliu, skatinanti jį pasišalinti iš kraujo.

Efektingos detoksikacinės sriubos norinčioms sulieknėti (8)

Šios sriubos - tikra atgaiva skrandžiui po šventinio mišrainių maratono. Jas labai lengva paruošti, o be to jos labai skanios. Receptuose nurodyto kiekio užteks 2-3 dienoms, todėl jei atsispirsite tortams, kumpiams ir kitiems riebiems patiekalams, valgydamos šią sriubą tikrai numesite ne vieną kilogramą.

Subtilybės, kurias turi žinoti kiekvienas perkantis putojantį vyną (2)

Prancūziškas šampanas dažniausiai pirmauja putojančiųjų pasaulyje, tačiau nederėtų pamiršti ir Ispanijoje gaminamo cava, o Italijoje – vis labiau populiarėjančio prosecco.

Kaip gražiai patiekti silkę + 2 receptai (3)

Ieškote idėjų kaip originaliai ant šventinio stalo patiekti patiekalus su silke? Dalinamės skaniai ir gražiai atrodančiomis idėjomis.

Tokio skonio niekur nerasite: 4 burnoje tirpstantys salotų receptai, kurie papuoš jūsų stalą (3)

Jau sugalvojai, kokiais patiekalais papuoši žiemos švenčių stalą? Jei ne, siūlome išbandyti naujų ir skanių salotų receptų.

Dieviško skonio dietiniai sausainiai, kurie nudžiugins visus lieknėjančius (11)

Ką valgyti, kad nesustorėtum? Šį klausimą sau užduoda kiekviena moteris, ypač kalbant apie kepinius.

Mišrainė, be kurios neįsivaizduojamos šios šventės – privalote tai paragauti! (3)

Šios ryžių ir kepenėlių salotos yra turbūt vienas tų patiekalų, kurie tiesiog privalo būti ant jūsų šventinio stalo pasitinkant Ugningojo Gaidžio metus!

Šios salotos – milijoną kartų skaniau už „Silkę pataluose“ (29)

Jei manėte, kad „Silkė pataluose“ yra mišrainių karalienė, turime nuvilti. Populiarias salotas nukarūnavo šis receptas.

Lietuvių skonis kinta: jau nori ryklienos ir fontane plaukiojančių omarų

Keturių restoranų virtuvės šefas Montvydas Kazlauskas prieš prieš naujo restorano atidarymo šventę sutiko papasakoti apie besikeičiantį lietuvių skonį.

Patarimai, kaip išvengti duonos pelėsio namuose (1)

Dėl rudeninio oro ir jame tvyrančių bakterijų, dažnas namuose susiduria su nemalonia problema – supelijusia duona. Rudens drėgmė ir šildomos patalpos sukuria palankesnes sąlygas pelėsiui veistis ir plisti. Duonos ekspertas Tadas Aleknavičius pataria, kaip tinkamai laikyti duonos gaminius, kad šie nepelytų ir ilgiau išliktų švieži.