PATARIMAI. Kaip mylėti katę?

 (23)
Nors Padla-Pudra yra mano augintinė, aš esu visiška jos vergė. O jai labai patinka, kai aš taip jaučiuosi...
Leiskite katinui manyti, kad ne jūs - jį, o jis - jus pasirinko... tarnystei.
© Shutterstock nuotr.

Įsigydama katę, maniau, kad turėsiu mielą, pūkuotą, judantį ir malonius garsus leidžiantį padarėlį. Žinoma, susitaikiau, kad jei teks išvykti kur nors ilgiau nei dviem dienoms, teks prašyti rūpintojėlių pagalbos.

Kai tempiau Padlą-Pudrą namo, maniau, kad mano gyvenimas pasikeis - taps prasmingesnis ir žaismingesnis. Ir tapo - ryte naguotos letenėlės prasineša pro nugarą (nes dažnai miegu ant pilvo), o suskambus žadintuvui, murkiantis snukutis baksnoja man į ranką, kad kelčiausi, daryčiau jai privalomąjį masažą, berčiau į lėkštę sausiukų ir paskui dar patiesčiau rankšluostį ant dėžės, kad ji galėtų vartytis pusdienį saulėkaitoj, kol aš dirbsiu.

Tai kas kam tarnauja, sakykit, a? Vienas dalykas geras, kad leidžiasi paglostoma. Kartais. Kai ji nebesusigaudo, kokia Mėnulio fazė ir kai labai nori išsikaulyti šlapio ėdalo (prikrėčiu į indelį dukart per savaitę).

Aš esu ištikima jos tarnaitė. Kas rytą kruopščiai išvalau SAVO patalus nuo JOS pūkų, kad kitą naktį ji vėl galėtų palikti savo buvimo pėdsaką.

Savaitgalį taisysiu sofą, kurios vienas šonas labai atsakingai nugremžtas. Padlos nagų darbas. Sugalvojau prisiūti virtuvines pirštines ir taip padaryti originalias kišenėles žurnalams ir TV pulteliui.

Iš nukramtytų Crocs'ų jau sukūriau pagrindą padėklui. Taigi katė mane skatina mąstyti kūrybiškai ir žvelgti į gyvenimą filosofiškai... Taip, kaip ji žvelgia į tolį, kai grįžtu po darbų, pamaitinu ir leidžiu jai įsitaisyt ant kelių. Pamatyti reikia, koks būna triumfas jos akyse! Lyg aš be jos negalėčiau gyventi...

Padla moka žvelgti YPATINGAI. Tada aš minkštėju, pasiryžusi įkrėsti antra tiek šlapiuko. Kai kartą palikau katę pasaugot kaimynei, vos nelikau be katės - ji padavė ŽMONIŲ maisto, ta prasme, norėjo parodyti, kaip myli katę, kaip jai nieko negaila - net kąsnio vištienos iš savo lėkštės.

Tačiau to daryti jokiu būdu negalima. Tai, ką valgome mes, katės skrandžiui yra per sunkus maistas. Mūsų maiste yra daug riebalų, kurių katei tikrai nereikia. Tad kokiu meiliu žvilgsniu į jus bežiūrėti Rainys, būkite tvirtos - ir tegul katė mano, kad jūs pabaisa. Juk jai nepaaiškinsit, kad nesidalinate su ja ne dėl godumo, o turėdamos pačius geriausius ketinimus. Jei šersite katę maisto likučiais, tai gali paskatinti rimtus virškinimo sistemos sutrikimus, kasos uždegimą.

Norėdamos apsaugoti savo numylėtinė, įsidėmėkite keletą taisyklių. Jokiai būdais neduokite katei vištos ar kalakuto kaulų. Ji juos sukramsnos, tačiau kaulo aštrūs kraštai gali pažeisti skrandžio arba žarnyno sieneles. Nesupilkite į katės lėkštę to, kas liko po jūsų vakarienės - tai NE kačių maistas.

Laikykite šokoladą toliau nuo kačių: tai mums jis desertas, o joms - pavojingas toksinas. Ir įsitikinkite, kad jūsų augintinis nepasieks šiukšlių kibiro. Neverta gundyti katės.

Jei savo meilę katei rodysite tiktai taip, jūsų augintinis visiškai teisingai nusimins. Reikia sukurti jam tokią aplinką, kad mažasis namų šeimininkas (ar šeimininkė) būtų laimingas. Štai ko tam prireiks:

1. Geras katiniškas tualetas. Jei pilate į katės tualetą specialų kraiką, tai kiekvieną dieną samteliu reikia išmesti katės išmatas, o patį kraiką reikia visiškai pakeisti kiekvieną savaitę. Kartą per pusę metų reikia keisti ir patį tualetą.

Tualetas turi būti toje vietoje, kur katė jausis saugiai. Žinoma, jai jaukiausia yra ant jūsų lovos, tačiau to jau būtų per daug. Paprastai šeimininkai stato juos namų tualete ar koridoriuje.

2. Kokybiškas maitinimas. Netaupykite gyvūno sąskaita - pirkite jam tikrai gerą maistą, o ne tuos surogatus kartoninėse dėžutėse, kuriuos reklamuoja per televiziją. Ant pakuotės turi būti nurodytas maistingų medžiagų kiekis maiste ir nuoroda apie tai, kad maistą patvirtino veterinarai. Vieną savo katiną taip, iš nežinojimo, numarinau - buvo kastruotas, užsikimšo šlapimtakiai nuo to spalvoto pigaus maisto.

3. Kačių žolė. Išauginti ją nesudėtinga. Murklys su malonumu tupės ant palangės, maumodamas šviežią žolytę, o ne gėles, kurias jums padovanojo mylimasis gimtadienio proga. Mano Padla nukramto visas liaunas gėles, todėl namuose - tik kaktusai ir sukulentai...

4. Žaislai. Katės mėgsta žaisti, tad jūsų rūpestis - parūpinti joms įdomių barškaliukų. Rinktis yra iš ko: žaislai ant virvutės, ant spyruoklės su pagrindu, kamuoliukai, ryšulėliai su katžole, „galvosūkiai".

5. Laikas žaidimams. Kiekvieną dieną Rainiui reikia skirti ne mažiau kaip 10 minučių, kad pažaistumėte su juo. Jei po darbo jums nebeliko jėgų, kad su juo pabėgiotumėte, tai nors pasimyluokite su juo, pasiglaustykite, pataršykite jam kailiuką.

6. Draskyklė. Svarbiausias ginklas visada turi būti pasiruošęs mūšiui - štai ko siekia ūsuotasis, metodiškai draskydamas jūsų sofą. Norėdamos apsaugoti baldus, nupirkite katei gerą draskyklę. Kad „kovotojas" susidomėtų, galima apšlakstyti ją valerijono ekstraktu. Mano mėginimas baigėsi liūdnai - pervertė Padla stovą ir ant jo voliojosi...

7. Slėptuvė. Kiekvienai katei reikalinga vieta, kur galima pasislėpti ir jaustis visiškai saugiai. Daugumą tokių slaptaviečių katės pasidaro spintų stalčiuose, po lova, spintoje arba ant jos - kur gyvūnas gali pabūti tyloje ir ramybėje. Todėl jei jūsų namuose yra vaikų arba dažnai būna svečių, nebarkite katės, kuri suka lizdelį spintoje. Geriausia, ką jūs galite padaryti - nupirkite jai namelį arba palikite tuščią kampelį spintoje.

8. Vaizdas pro langą. Katė turi turėti galimybę pasėdėti ant palangės ir apžvelgti teritoriją, tad nieko baisaus nenutiks, jei jums prireiks patraukti nuo palangės keletą vazonų su jūsų mėgstamomis pelargonijomis. Jei yra galimybė, pritvirtinkite už lango lesyklėlę paukščiams - katei bus papildoma pramoga.

9. Katės medis. Taip vadinamas stulpas nuo grindų iki lubų, aprištas stora virve ir ant kurio yra pritvirtintos lentynos „tupyklos" ir nameliai. Daug vietos tokios konstrukcijos neužima, o katė bus patenkinta, kad jai atsirado nuostabi vieta apžiūrinėti savo valdas. Katės medis ir draskyklė gali būti du viename.

10. Meilė. Visi mes žinome, kad geras žodis yra malonus ir katei, todėl kuo dažniau bendraukite su savo augintiniu ir leiskite jam suprasti, kad jį mylite ir juo rūpinatės. Ypač kai ateina svečių... Pavyzdžiui, mano katė tada šnairuoja į mane, kad visą dėmesį kitiems dalinu. Net į telefoną skambantį piktai žiūri. Tai išmokau ją pagirti, patikinti, kad ji yra Nr.1, mano Didžioji Meilė, princesė, Mis Išmintingoji. Tai gavusi pagyrų dozę, eina blizgindama kailį, išdidi kaip imperatorienė...

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Skanios

Mokslininkas patvirtino – vyro neištikimybė simbolizuoja meilę žmonai (161)

Mokslininkas griauna mitą, kad neištikimybė yra blogis ir poros santykius šaldantis reiškinys.

Patiks net vyrams! Lengvai paruošiami lęšių burgeriai (3)

Šio patiekalo receptas maloniai nustebino ne tik mane, bet ir šeimos vyrus, kurie mėsą tikrai mėgsta. Tikrai pakankamai greitas ir paprastas receptas.

Kaip sunokinti avokadą per 10-15 minučių? (16)

Ruošiate meksikietišką vakarienę ar pakvietėte draugus sušiui, tačiau parduotuvėje radote tik pusžalius avokadus? Ne bėda.

Bulviniai blynai, kurie atbaidys visas ligas (29)

Šie blynai su didele doze česnako. Ši maža prieskoninė daržovė ne tik atbaidys visus virusus, bet ir siunčia sotumo signalus smegenims, taip sumažindama alkio jausmą.

Savaitgalio pietums - sultingi naminiai kibinai (33)

Labai senai gaminau šį patiekalą. Turiu netgi keletą receptų, bet darau pagal vieną. Jis man geriausias, niekada nenuvilia, visada žinau, kad kibinai gerai iškeps ir bus skanūs. Nulis rizikos.

5 skanūs ir maistingi receptai su avokadais (4)

Kokia avokadų nauda? Tai aukščiausios kokybės baltymų, geriausių riebalų ir maistingiausių angliavandenių šaltinis. Be to, šis vaisiaus - veiksminga priemonė kovoje su bloguoju cholesteroliu, skatinanti jį pasišalinti iš kraujo.

Efektingos detoksikacinės sriubos norinčioms sulieknėti (8)

Šios sriubos - tikra atgaiva skrandžiui po šventinio mišrainių maratono. Jas labai lengva paruošti, o be to jos labai skanios. Receptuose nurodyto kiekio užteks 2-3 dienoms, todėl jei atsispirsite tortams, kumpiams ir kitiems riebiems patiekalams, valgydamos šią sriubą tikrai numesite ne vieną kilogramą.

Subtilybės, kurias turi žinoti kiekvienas perkantis putojantį vyną (2)

Prancūziškas šampanas dažniausiai pirmauja putojančiųjų pasaulyje, tačiau nederėtų pamiršti ir Ispanijoje gaminamo cava, o Italijoje – vis labiau populiarėjančio prosecco.

Kaip gražiai patiekti silkę + 2 receptai (3)

Ieškote idėjų kaip originaliai ant šventinio stalo patiekti patiekalus su silke? Dalinamės skaniai ir gražiai atrodančiomis idėjomis.

Tokio skonio niekur nerasite: 4 burnoje tirpstantys salotų receptai, kurie papuoš jūsų stalą (3)

Jau sugalvojai, kokiais patiekalais papuoši žiemos švenčių stalą? Jei ne, siūlome išbandyti naujų ir skanių salotų receptų.

Dieviško skonio dietiniai sausainiai, kurie nudžiugins visus lieknėjančius (11)

Ką valgyti, kad nesustorėtum? Šį klausimą sau užduoda kiekviena moteris, ypač kalbant apie kepinius.

Mišrainė, be kurios neįsivaizduojamos šios šventės – privalote tai paragauti! (3)

Šios ryžių ir kepenėlių salotos yra turbūt vienas tų patiekalų, kurie tiesiog privalo būti ant jūsų šventinio stalo pasitinkant Ugningojo Gaidžio metus!

Šios salotos – milijoną kartų skaniau už „Silkę pataluose“ (29)

Jei manėte, kad „Silkė pataluose“ yra mišrainių karalienė, turime nuvilti. Populiarias salotas nukarūnavo šis receptas.

Lietuvių skonis kinta: jau nori ryklienos ir fontane plaukiojančių omarų

Keturių restoranų virtuvės šefas Montvydas Kazlauskas prieš prieš naujo restorano atidarymo šventę sutiko papasakoti apie besikeičiantį lietuvių skonį.

Patarimai, kaip išvengti duonos pelėsio namuose (1)

Dėl rudeninio oro ir jame tvyrančių bakterijų, dažnas namuose susiduria su nemalonia problema – supelijusia duona. Rudens drėgmė ir šildomos patalpos sukuria palankesnes sąlygas pelėsiui veistis ir plisti. Duonos ekspertas Tadas Aleknavičius pataria, kaip tinkamai laikyti duonos gaminius, kad šie nepelytų ir ilgiau išliktų švieži.