Papūgos nemėgsta vaikų?

 (3)
Šunys patinka žmonėms, kurie mėgsta vadovauti, kontroliuoti, katės patinka laisvoms asmenybėms, paukščiai - greičiausiai tiems, kurie mėgsta laisvę, bet nori ją riboti.
Jei manote, kad papūga bus meili vaikams, galite žiauriai apsirikti.
© Shutterstock nuotr.

Čia tik mano pastebėjimai, nes dėl ko tada galima norėti laisvo paukščio ir jo kalėjimo - narvelio? Bene populiariausias paukštininkų pasirinkimas - kanarėlės arba papūgos. Kokios yra papūgos? Ką verta apie jas žinoti?

Jos supranta, ką kalba

Prieš kelerius metus internetinėje erdvėje buvo išplitęs filmukas su smarkiai besikeikiančia papūga Maksu. Šeimininkas klausia, o Maksas labai nepadoriai atsakinėja į klausimus, pataiko „į temą". Netgi į kažkokį garsą sureaguoja taip, kaip žmogus.

Taigi, pirma - niekuomet nesikeikite prie papūgos. Šis patarimas leis išvengti tragikomiškų situacijų. Kaip rašoma tvnet.lv, papūgos mokosi kalbėti mėgdžiodamos - kaip vaikai. Jei papūga Nijolę apšaukia kvaile, o šefą - debilu, vadinasi, vyras ne kartą garsiai tai ištarė namų erdvėje.
Bet įdomiausia, kad papūga girdėtus žodžių junginius kartos nuolat - ir specialiai, ir jaudulio akimirką.

Antra, papūga - gana protingas paukštis, suprantantis, ką būtent kalba. Ypač gerai žodžius suvokia didelės papūgos. Jos sugeba su žmogumi gana rišliai ir prasmingai bendrauti. Vakarų mokslininkai atliko tyrimą ir nustatė: stambias papūgas intelektu galima prilyginti penkiamečiui vaikui. Ypač gabūs paukščiai gali netgi išduoti paslaptis - nieko nuo jų nepaslėpsite. Smulkios papūgos kalbą labiau supranta emociniu lygmeniu, bet pasitaiko, jog beriami žodžiai būna „į temą".

Mielas paukštis ar teroristas?

Jei namuose laikote katę, bet įsigijote papūgą, labai tikėtina, kad nugainiota auka taps katė, o ne papūga. Paukštis gąsdina, provokuoja, o kartai netgi atvirai terorizuoja mielą keturkojį.
Specialistų tokia gyvūnų nesantaika neglumina. Jie teigia, kad toks atvirkštinis reiškinys įmanomas, nes paukščiai irgi yra skirtingų psichologinių savybių: pasitaiko karštakošių cholerikų, ramių flegmatikų arba judrių sangvinikų.

Jei paukščio charakteris kovingas, ryžtingas, tai jis aršiai gins savo teritoriją ir baus švelniakailius namų gyventojus už tai, kad šie kiša naguotas letenas ne į savo reikalus. Taip gali elgtis ne tik didelės, bet ir mažos papūgos. Žodžiu, svarbu ne dydis, o charakteris.

Neprielankumas vaikams

Iš esmės papūgos nesunkiai pripranta prie žmonių. Smulkūs paukščiai toleruoja net ir vaikus.
Jei namuose laikysite stambią papūgą, tai paprastai toks paukštis iš aplinkos išsirinks vieną žmogų ir taps jo bičiuliu. Paprastai dėmesys bus nukreiptas į priešingą lytį: patinėlis išsirinks moterį, ir atvirkščiai.

Papūga kažin ar ims rodyti prielankumą visiems šeimos nariams vienodai, net jeigu tai būtų vaikai. O jei šie užgaulios paukštį, tenkins savo poreikius, norėdami bet kada jį paglostyti, palaikyti rankose, tai paukštis gali ir gerokai pasiusti - kirsti, gnybti, nepaisydamas nei vaiko amžiaus, nei lyties.

Kaip užčiaupti?

Tiek stengėtės papūgą išmokyti kalbėti, didžiavotės kurį laiką prieš svečius, bet vieną dieną tas čiauškėjimas užkniso, ir norite tylos namuose. Tačiau specialistai teigia, kad kalbantį paukštį išmokyti tylėti yra praktiškai neįmanoma. Įgytą kalbos dovaną paukštis gali prarasti tik didelio streso ar ligos atveju.

Stiprūs išgyvenimai paveikia paukštį, kaip ir žmogų. Paukščių kvėpavimo sistema tokia, kad turi dvi gerkles. Apatinė - „garsinė" - gerklė yra ten, kur trachėja dalijasi į du bronchus.

Peršalus pažeidžiama trachėja, todėl gali nukentėti ir gerklė, o tai veikia papūgos čiauškėjimo galimybes. Visiškai nutildyti paukščio neįmanoma - čiauškėjimas yra toks pat natūralus dalykas, kaip mityba ir gėrimas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Skanios

Mokslininkas patvirtino – vyro neištikimybė simbolizuoja meilę žmonai (161)

Mokslininkas griauna mitą, kad neištikimybė yra blogis ir poros santykius šaldantis reiškinys.

Patiks net vyrams! Lengvai paruošiami lęšių burgeriai (3)

Šio patiekalo receptas maloniai nustebino ne tik mane, bet ir šeimos vyrus, kurie mėsą tikrai mėgsta. Tikrai pakankamai greitas ir paprastas receptas.

Kaip sunokinti avokadą per 10-15 minučių? (16)

Ruošiate meksikietišką vakarienę ar pakvietėte draugus sušiui, tačiau parduotuvėje radote tik pusžalius avokadus? Ne bėda.

Bulviniai blynai, kurie atbaidys visas ligas (29)

Šie blynai su didele doze česnako. Ši maža prieskoninė daržovė ne tik atbaidys visus virusus, bet ir siunčia sotumo signalus smegenims, taip sumažindama alkio jausmą.

Savaitgalio pietums - sultingi naminiai kibinai (33)

Labai senai gaminau šį patiekalą. Turiu netgi keletą receptų, bet darau pagal vieną. Jis man geriausias, niekada nenuvilia, visada žinau, kad kibinai gerai iškeps ir bus skanūs. Nulis rizikos.

5 skanūs ir maistingi receptai su avokadais (4)

Kokia avokadų nauda? Tai aukščiausios kokybės baltymų, geriausių riebalų ir maistingiausių angliavandenių šaltinis. Be to, šis vaisiaus - veiksminga priemonė kovoje su bloguoju cholesteroliu, skatinanti jį pasišalinti iš kraujo.

Efektingos detoksikacinės sriubos norinčioms sulieknėti (8)

Šios sriubos - tikra atgaiva skrandžiui po šventinio mišrainių maratono. Jas labai lengva paruošti, o be to jos labai skanios. Receptuose nurodyto kiekio užteks 2-3 dienoms, todėl jei atsispirsite tortams, kumpiams ir kitiems riebiems patiekalams, valgydamos šią sriubą tikrai numesite ne vieną kilogramą.

Subtilybės, kurias turi žinoti kiekvienas perkantis putojantį vyną (2)

Prancūziškas šampanas dažniausiai pirmauja putojančiųjų pasaulyje, tačiau nederėtų pamiršti ir Ispanijoje gaminamo cava, o Italijoje – vis labiau populiarėjančio prosecco.

Kaip gražiai patiekti silkę + 2 receptai (3)

Ieškote idėjų kaip originaliai ant šventinio stalo patiekti patiekalus su silke? Dalinamės skaniai ir gražiai atrodančiomis idėjomis.

Tokio skonio niekur nerasite: 4 burnoje tirpstantys salotų receptai, kurie papuoš jūsų stalą (3)

Jau sugalvojai, kokiais patiekalais papuoši žiemos švenčių stalą? Jei ne, siūlome išbandyti naujų ir skanių salotų receptų.

Dieviško skonio dietiniai sausainiai, kurie nudžiugins visus lieknėjančius (11)

Ką valgyti, kad nesustorėtum? Šį klausimą sau užduoda kiekviena moteris, ypač kalbant apie kepinius.

Mišrainė, be kurios neįsivaizduojamos šios šventės – privalote tai paragauti! (3)

Šios ryžių ir kepenėlių salotos yra turbūt vienas tų patiekalų, kurie tiesiog privalo būti ant jūsų šventinio stalo pasitinkant Ugningojo Gaidžio metus!

Šios salotos – milijoną kartų skaniau už „Silkę pataluose“ (29)

Jei manėte, kad „Silkė pataluose“ yra mišrainių karalienė, turime nuvilti. Populiarias salotas nukarūnavo šis receptas.

Lietuvių skonis kinta: jau nori ryklienos ir fontane plaukiojančių omarų

Keturių restoranų virtuvės šefas Montvydas Kazlauskas prieš prieš naujo restorano atidarymo šventę sutiko papasakoti apie besikeičiantį lietuvių skonį.

Patarimai, kaip išvengti duonos pelėsio namuose (1)

Dėl rudeninio oro ir jame tvyrančių bakterijų, dažnas namuose susiduria su nemalonia problema – supelijusia duona. Rudens drėgmė ir šildomos patalpos sukuria palankesnes sąlygas pelėsiui veistis ir plisti. Duonos ekspertas Tadas Aleknavičius pataria, kaip tinkamai laikyti duonos gaminius, kad šie nepelytų ir ilgiau išliktų švieži.