Net ir protingos moterys įsimylėjusios kvailėja

 (36)
Yra toks posakis: kaip žmogus, tu protinga, bet kaip moteris – kvaila. Dėl visko kaltos pasakos ir tikėjimas gydančia meilės galia.
Moterys dažnai vyrą susikuria pagal įsivaizduojamą paveikslą. Priima, kokį nori matyti, o ne koks jis yra iš tikrųjų...
© Shutterstock nuotr.

Amerikiečių šeimos psichologė Deborah Dunn savo naujoje knygoje „Stupid about Men: 10 Rules for Getting Romance Right" („Kvailumas santykiuose su vyrais: 10 teisingos romantikos taisyklių") rašo apie tai, kad net pačios protingiausios moterys įsimylėjusios kvailėja akyse ir puola stačia galva į santykius su vyrais, kurie visiškai jų neverti. Kitaip tariant, jos verta geresnio, o prasideda su visokiais mulkiais. Kodėl taip nutinka?

Kaip spaudina Tvnet.lv, knygos autorė svarsto, kodėl visais atžvilgiais protingos moterys, bendraudamos su mylimuoju, ima ignoruoti logiką. Šį fenomenalų reiškinį psichologė vadina „romano priklausomybe", kuri padeda moteriai atsipalaiduoti ir atitrūkti nuo minčių apie greitai bėgančius metus, niekaip netirpstančius kilogramus, nepaklusnius vaikus ir problemas darbe.

Romantiškos pramogos moterims suteikia daug teigiamų emocijų; kai kurios netgi tampa tokių emocijų kolekcininkėmis, joms jų reikia kaip narkotikų. Išsivysčius tokiai priklausomybei (kai teigiamų išgyvenimų suteikia kitas žmogus), moteris pradeda rodyti palankumą praktiškai kiekvienam vyrui, atkreipusiam į ją dėmesį. Netgi tokiems, kurie jai visiškai netinka, gali pakenkti jos turtui, sveikatai ar netgi gyvybei.

Be to, moteris santykiuose siekia stabilumo: tai jai suteikia ramybės, saugumo ir gyvenimo gerovės pojūtį. Įsimylėdama eilinį vyrą, moteris „nusipiešia" trūkstamas jo idealaus paveikslo detales ir ignoruoja akivaizdžius signalus, kad šis vyras jai - prasta partija. Tuo momentu moteris 100 procentų tiki pasaka - stebuklinga, su laiminga pabaiga. Moteris šventai įtikėjusi, kad tikra meilė gali pakeisti vyrą - kuo švelniau, meiliau ir rūpestingiau su juo elgsiesi, tuo labiau jis pamils ją ir norės su tokia moterimi praleisti visą gyvenimą.

Iš kitos pusės, santykių baigtis (net ir pasąmonėje) baugina moterį - ji prieštarauja jos, kaip šeimos židinio kūrėjos ir saugotojos, instinktui. Mintys apie santykių nutraukimą ardo jos gyvenimo stabilumą, išmuša pagrindą, esantį po kojomis. Juk moteris savo prigimtimi yra gelbėtoja ir mokytoja, todėl iki paskutinės minutės negali mesti savo meilės objekto. Jai reikia to tikėjimo pasaka, kad viskas gali gerai baigtis.

Dar vienas momentas, kurį pažymi psichologė, tai tas, kad moterys, palyginti su vyrais, labiau bijo likti vienos. Kad ji jaustųsi psichologiškai stabili, jai būtina jaustis mylimai. Tai nulemta ne tik gamtos, bet ir šimtmečių istorijos, kuomet moteris visiškai priklausė nuo vyro. Moteris praktiškai užprogramuota priklausomybei: manoma, kad jai gyvenime pasisekė tik tada, jeigu šalia jos yra vyras, kuriuo ji gali pasirūpinti ir kuriam ji yra vienintelė.

Todėl, bėgdama nuo vienatvės, nesugebėdama būti viena, ji neria į greitus, nepamatuotus santykius su vyrais, lipdo savo princą iš molio po ranka. Ji aklai tiki meilės idėja ir nori rezultato - vyro, namų, šeimos, rūpinimosi.

„Tačiau vyras netaps tobulu iš karto. Reikia kantrybės ir išminties, kad nukreiptum jį teisinga linkme", -- mąsto protinga laikoma moteris ir pradeda vyro lavinamąjį-auklėjamąjį procesą bei kovą su gamta. O ar su ja pakovosi?

Taip moteris iššvaisto savo laiką ir geras progas. Jos kvailo elgesio laipsnis priklauso nuo to, kiek ji pasiryžusi kovoti dėl savo meilės. Ir, kaip pabrėžia knygos autorė, toks elgesys ypač būdingas moterims su aukštu intelektu!

Vadinasi, niekas taip nesužaloja moteris, kaip pasakos. Ypač su princais ant balto žirgo. Su tais, kurie įsimyli gerą, darbščią, kuklią merginą. Taip pat moters gyvenimą griauna tas bukas įsitikinimas, kad savo meile gali pakeisti kitą žmogų, kad jis pamils tave, ves, norės susilaukti vaikų... Tai spąstai. Net jei gamtos duoda moteriai sukti lizdą, turi atsakingiau rinktis paukštį, o ne barstyti savo jausmus į kairę ir į dešinę, vildamasi, jog kas nors užkibs ant tavo meile ištepto kabliuko. Jei dėl meilės praradai galvą, kas norės gyventi su begalve?

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Skanios

Mokslininkas patvirtino – vyro neištikimybė simbolizuoja meilę žmonai (161)

Mokslininkas griauna mitą, kad neištikimybė yra blogis ir poros santykius šaldantis reiškinys.

Patiks net vyrams! Lengvai paruošiami lęšių burgeriai (3)

Šio patiekalo receptas maloniai nustebino ne tik mane, bet ir šeimos vyrus, kurie mėsą tikrai mėgsta. Tikrai pakankamai greitas ir paprastas receptas.

Kaip sunokinti avokadą per 10-15 minučių? (16)

Ruošiate meksikietišką vakarienę ar pakvietėte draugus sušiui, tačiau parduotuvėje radote tik pusžalius avokadus? Ne bėda.

Bulviniai blynai, kurie atbaidys visas ligas (29)

Šie blynai su didele doze česnako. Ši maža prieskoninė daržovė ne tik atbaidys visus virusus, bet ir siunčia sotumo signalus smegenims, taip sumažindama alkio jausmą.

Savaitgalio pietums - sultingi naminiai kibinai (33)

Labai senai gaminau šį patiekalą. Turiu netgi keletą receptų, bet darau pagal vieną. Jis man geriausias, niekada nenuvilia, visada žinau, kad kibinai gerai iškeps ir bus skanūs. Nulis rizikos.

5 skanūs ir maistingi receptai su avokadais (4)

Kokia avokadų nauda? Tai aukščiausios kokybės baltymų, geriausių riebalų ir maistingiausių angliavandenių šaltinis. Be to, šis vaisiaus - veiksminga priemonė kovoje su bloguoju cholesteroliu, skatinanti jį pasišalinti iš kraujo.

Efektingos detoksikacinės sriubos norinčioms sulieknėti (8)

Šios sriubos - tikra atgaiva skrandžiui po šventinio mišrainių maratono. Jas labai lengva paruošti, o be to jos labai skanios. Receptuose nurodyto kiekio užteks 2-3 dienoms, todėl jei atsispirsite tortams, kumpiams ir kitiems riebiems patiekalams, valgydamos šią sriubą tikrai numesite ne vieną kilogramą.

Subtilybės, kurias turi žinoti kiekvienas perkantis putojantį vyną (2)

Prancūziškas šampanas dažniausiai pirmauja putojančiųjų pasaulyje, tačiau nederėtų pamiršti ir Ispanijoje gaminamo cava, o Italijoje – vis labiau populiarėjančio prosecco.

Kaip gražiai patiekti silkę + 2 receptai (3)

Ieškote idėjų kaip originaliai ant šventinio stalo patiekti patiekalus su silke? Dalinamės skaniai ir gražiai atrodančiomis idėjomis.

Tokio skonio niekur nerasite: 4 burnoje tirpstantys salotų receptai, kurie papuoš jūsų stalą (3)

Jau sugalvojai, kokiais patiekalais papuoši žiemos švenčių stalą? Jei ne, siūlome išbandyti naujų ir skanių salotų receptų.

Dieviško skonio dietiniai sausainiai, kurie nudžiugins visus lieknėjančius (11)

Ką valgyti, kad nesustorėtum? Šį klausimą sau užduoda kiekviena moteris, ypač kalbant apie kepinius.

Mišrainė, be kurios neįsivaizduojamos šios šventės – privalote tai paragauti! (3)

Šios ryžių ir kepenėlių salotos yra turbūt vienas tų patiekalų, kurie tiesiog privalo būti ant jūsų šventinio stalo pasitinkant Ugningojo Gaidžio metus!

Šios salotos – milijoną kartų skaniau už „Silkę pataluose“ (29)

Jei manėte, kad „Silkė pataluose“ yra mišrainių karalienė, turime nuvilti. Populiarias salotas nukarūnavo šis receptas.

Lietuvių skonis kinta: jau nori ryklienos ir fontane plaukiojančių omarų

Keturių restoranų virtuvės šefas Montvydas Kazlauskas prieš prieš naujo restorano atidarymo šventę sutiko papasakoti apie besikeičiantį lietuvių skonį.

Patarimai, kaip išvengti duonos pelėsio namuose (1)

Dėl rudeninio oro ir jame tvyrančių bakterijų, dažnas namuose susiduria su nemalonia problema – supelijusia duona. Rudens drėgmė ir šildomos patalpos sukuria palankesnes sąlygas pelėsiui veistis ir plisti. Duonos ekspertas Tadas Aleknavičius pataria, kaip tinkamai laikyti duonos gaminius, kad šie nepelytų ir ilgiau išliktų švieži.