Negražiems žmonėms – socialinė apsauga

 (17)
Nors sakoma, kad grožis – kiekvieno skonio reikalas, vis dėlto daugelio nuomonė, kas yra išvaizdus, o kas – ne, sutampa.
© Shutterstock nuotr.

Didesnė tikimybė gauti darbą, lengvesnis kopimas karjeros laiptais, gausesnis draugų ratas, net gražesnis sutuoktinis - tokios galimybės atsiveria gražiems žmonėms. Ir tai ne prielaidos. Tai patvirtina daugiau negu 20 metų psichologų ir ekonomistų atliekamos apklausos bei tyrimai.
Žmogaus išvaizda turi ir finansinių pasėkmių. Anot tyrėjų, toje pačioje sferoje dirbantis negražus žmogus uždirba 10-15 procentų mažiau už išvaizdų kolegą, ko pasekoje per gyvenimą, tarkim vidutinis amerikietis, praranda apie 230 tūkst. dolerių (apie 558 tūkst. litų).
Išvaizdos problema liečia tiek vyrus, tiek moteris. Jeigu, pasak statistikos, negražioms moterims sunkiau susirasti ne tik sutuoktinį, bet ir draugių, tai neišvaizdūs vyrai turi dirbti dvigubai daugiau, kad padarytų karjerą.
Kad ir ką besakytumėte, vis tiek smagiau pirkti iš dailios pardavėjos, lankytis pas išvaizdų gydytoją, klausytis gražaus dėstytojo ar būti sustabdytai neprasto pareigūno. Mums patinka gražūs žmonės, todėl už apsunkintą neišvaizdžiųjų gyvenimą esame atsakingi visi. Bent jau taip mano Teksaso universiteto ekonomikos profesorius Danielis S. Hamermeshas, neseniai išleidęs knygą „Grožis moka" („Beauty Pays"). Kalifornijos, Kolumbijos ir dar kelioms apygardoms jis pateikė įstatymų pataisas, kuriose siūloma negražiems žmonėms suteikti tokią pat socialinę apsaugą, kokią gauna neįgalūs žmonėms, tam tikrų rasių ar religijų atstovai, moterys bei neįgalieji. Jis siūlo kontroliuoti negražių žmonių įdarbinimo ir karjeros procesą, saugoti juos nuo diskriminacijos.
Kaip teigia D.S. Hamermeshas, apsaugos procesas nebūtų toks sudėtingas, kaip gali atrodyti iš pradžių. Nors galėtume ginčytis, kas iš grupės žmonių yra gražiausias, dėl bjauriausių nuomonė tikriausiai sutaptų - tai įrodyta net specialiomis apklausomis.
Įstatyme siūloma prie negražių žmonių priskirti 1-2 procentus visų Amerikos gyventojų. Sakote, kas norės į savo knygelę įsirašyti, jog priklauso šiai grupei žmonių? Profesorius įsitikinęs, kad kilusias abejones gali išsklaidyti tas pats anksčiau minėtas puse milijono, be to, advokatai turėtų mielai imtis negražiųjų diskriminacijos bylų, mat tai nauja diskriminacijos sritis.
Vienintelis minusas? Bent jau Amerikoje, pridėjus dar vieną socialiai saugomą grupę, kitos silpnos bendruomenės iš valstybės gautų mažesnę finansinę pagalbą mažiausiai 50 metų. Tačiau negražiųjų gynėjų šis faktas nė kiek nestabo.

Taigi, ar negražiems žmonėms, jūsų nuomone, reikia papildomų socialinių garantijų?


Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Skanios

Mokslininkas patvirtino – vyro neištikimybė simbolizuoja meilę žmonai (161)

Mokslininkas griauna mitą, kad neištikimybė yra blogis ir poros santykius šaldantis reiškinys.

Patiks net vyrams! Lengvai paruošiami lęšių burgeriai (3)

Šio patiekalo receptas maloniai nustebino ne tik mane, bet ir šeimos vyrus, kurie mėsą tikrai mėgsta. Tikrai pakankamai greitas ir paprastas receptas.

Kaip sunokinti avokadą per 10-15 minučių? (16)

Ruošiate meksikietišką vakarienę ar pakvietėte draugus sušiui, tačiau parduotuvėje radote tik pusžalius avokadus? Ne bėda.

Bulviniai blynai, kurie atbaidys visas ligas (29)

Šie blynai su didele doze česnako. Ši maža prieskoninė daržovė ne tik atbaidys visus virusus, bet ir siunčia sotumo signalus smegenims, taip sumažindama alkio jausmą.

Savaitgalio pietums - sultingi naminiai kibinai (33)

Labai senai gaminau šį patiekalą. Turiu netgi keletą receptų, bet darau pagal vieną. Jis man geriausias, niekada nenuvilia, visada žinau, kad kibinai gerai iškeps ir bus skanūs. Nulis rizikos.

5 skanūs ir maistingi receptai su avokadais (4)

Kokia avokadų nauda? Tai aukščiausios kokybės baltymų, geriausių riebalų ir maistingiausių angliavandenių šaltinis. Be to, šis vaisiaus - veiksminga priemonė kovoje su bloguoju cholesteroliu, skatinanti jį pasišalinti iš kraujo.

Efektingos detoksikacinės sriubos norinčioms sulieknėti (8)

Šios sriubos - tikra atgaiva skrandžiui po šventinio mišrainių maratono. Jas labai lengva paruošti, o be to jos labai skanios. Receptuose nurodyto kiekio užteks 2-3 dienoms, todėl jei atsispirsite tortams, kumpiams ir kitiems riebiems patiekalams, valgydamos šią sriubą tikrai numesite ne vieną kilogramą.

Subtilybės, kurias turi žinoti kiekvienas perkantis putojantį vyną (2)

Prancūziškas šampanas dažniausiai pirmauja putojančiųjų pasaulyje, tačiau nederėtų pamiršti ir Ispanijoje gaminamo cava, o Italijoje – vis labiau populiarėjančio prosecco.

Kaip gražiai patiekti silkę + 2 receptai (3)

Ieškote idėjų kaip originaliai ant šventinio stalo patiekti patiekalus su silke? Dalinamės skaniai ir gražiai atrodančiomis idėjomis.

Tokio skonio niekur nerasite: 4 burnoje tirpstantys salotų receptai, kurie papuoš jūsų stalą (3)

Jau sugalvojai, kokiais patiekalais papuoši žiemos švenčių stalą? Jei ne, siūlome išbandyti naujų ir skanių salotų receptų.

Dieviško skonio dietiniai sausainiai, kurie nudžiugins visus lieknėjančius (11)

Ką valgyti, kad nesustorėtum? Šį klausimą sau užduoda kiekviena moteris, ypač kalbant apie kepinius.

Mišrainė, be kurios neįsivaizduojamos šios šventės – privalote tai paragauti! (3)

Šios ryžių ir kepenėlių salotos yra turbūt vienas tų patiekalų, kurie tiesiog privalo būti ant jūsų šventinio stalo pasitinkant Ugningojo Gaidžio metus!

Šios salotos – milijoną kartų skaniau už „Silkę pataluose“ (29)

Jei manėte, kad „Silkė pataluose“ yra mišrainių karalienė, turime nuvilti. Populiarias salotas nukarūnavo šis receptas.

Lietuvių skonis kinta: jau nori ryklienos ir fontane plaukiojančių omarų

Keturių restoranų virtuvės šefas Montvydas Kazlauskas prieš prieš naujo restorano atidarymo šventę sutiko papasakoti apie besikeičiantį lietuvių skonį.

Patarimai, kaip išvengti duonos pelėsio namuose (1)

Dėl rudeninio oro ir jame tvyrančių bakterijų, dažnas namuose susiduria su nemalonia problema – supelijusia duona. Rudens drėgmė ir šildomos patalpos sukuria palankesnes sąlygas pelėsiui veistis ir plisti. Duonos ekspertas Tadas Aleknavičius pataria, kaip tinkamai laikyti duonos gaminius, kad šie nepelytų ir ilgiau išliktų švieži.