Moterų mąstymo vingiai: kaip mus suprasti?

 (10)
Vyrai ir moterys yra iš skirtingų planetų? Manau, kad mes visi – iš vienos, tik mūsų imtuvai kitaip sureguliuoti.
Suprasti moterį vyrui - nelengva, bet stengtis - gal ir vertėtų...
© Shutterstock nuotr.

Moterys, kaip ir vyrai, taip pat galvoja galva, tačiau teisybė ir ta, jog jų mąstymas turi savų ypatumų. Jei žinosime juos, bus lengviau suprasti, kodėl taip reaguojame. Ir, žinoma, paaiškinti vyrui, kad jis nebūtų per daug griežtas, vertindamas moterį...

Moterų mąstymo ypatumai:1. Moters emocinis suvokimas yra labiau išsivystęs, todėl kad neuronų grupių, atsakingų už šį darbą, yra tiek kairiajame, tiek ir dešiniajame pusrutulyje. Tai ir yra priežastis, dėl kurios moteris dvigubai dažniau nei vyras rizikuoja susirgti depresija (beje, ir suserga).
Moters smegenų veikla apibrėžiama žodžiu „jaučia". Todėl moteris, atsakydama į klausimą, paprastai sako: „Man atrodo", „Aš jaučiu", „Širdis man sako".

2. Jos „didžioji smegenų jungtis" (tiltelis, jungiantis smegenų pusrutulius) yra didesnė nei vyro. Dėl to tarp jos smegenų pusrutulių yra sukuriami tokie ryšiai, kurių vyro smegenims nepavyktų sukurti. Moteris vienu metu gali atlikti 4-5 darbus ir tai darydama nesuklysti. Tačiau ji neturi pykti ant vyro, jei jis negali daryti to paties.

3. Moters adaptacija prie aplinkos vyksta kur kas greičiau: pusiaukelyje iš darbo ji „jau yra namie" ir tam tikri naminiai darbai jau suplanuoti jos mintyse. Dėl šios priežasties moteris dažnai tarsi „užšoka" ant vyro, vos tik grįžusi namo. Ji jau yra viską suplanavusi, o jis dar „neatsigavo". Štai tokioje situacijoje ir yra būtinas visiškas supratimas. Vyrams tas perėjimas iš vienos aplinkos į kitą užtrunka ilgiau. Tas chrestomatinis pagulėjimas ant sofutės ir televizoriaus žiūrėjimas vyrui yra tiesiog būtinas.

4. Moters emocinė atmintis yra kur kas gilesnė ir ilgesnė - iki 72 valandų ir daugiau. Pažįstamas vaizdelis: vyras pasakė kažką nemalonaus, išėjo ir po 10 minučių atėjo aptarti kitų klausimų, tarsi nieko nebūtų buvę, o žmona su juo nesikalba ir prieš miegą nusisuka į sieną („kad vyras pajaustų jos nuotaikas"). O jis negali suprasti, kas negerai. Visa tai baigiasi skandalu, nes vyras yra „bejausmis storžievis", o jis netgi nesuprato, kaip įskaudino žmoną! Jis jau puikiai viską pamiršo! Mielosios moterys, mylėkite savo vyrus už jų užmaršumą.

5. Moters šeimyninės sąjungos suvokimas - „veidu į veidą". Tai intymūs pokalbiai, supratimas, malonios emocijos, dėmesys. Todėl moteriai, kad jaustųsi mylima ir saugi, taip reikia pokalbių „apie mus", pažiūrėti drauge kokį nors filmą, išeiti pasivaikščioti su vyru, išgerti mieste kavos. Tai jai yra meilės antspaudai, ženklai. Ji nesuvokia, kad remontas namuose - taip pat yra meilės išraiška, kaip tai suvokia vyras. Vyras savo ruožtu nesuvokia moters verkšlenimo ir ašarų, kurios yra taip jai būdingos.

Dėl tokių skirtingų vyro ir moters smegenų „imtuvų" priėmimo dažniausiai ir kyla nesutarimai šeimose. Jei jūs savo šeimoje išvengsite tokių nesusikalbėjimų, tai padarysite labai daug, kad išsaugotumėte taiką ir laimę šeimoje.

O kai tarp manęs ir Ričardo įvyksta koks nors barnis, visad pasižiūrim šį santykių eksperto Marko Gurgoro juokingą pasakojimą apie Vyro ir Moters smegenis. Apie mėgiamiausią vyro smegenų dėžutę ir moters gebėjimą susieti visus įvykius:

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Skanios

Mokslininkas patvirtino – vyro neištikimybė simbolizuoja meilę žmonai (161)

Mokslininkas griauna mitą, kad neištikimybė yra blogis ir poros santykius šaldantis reiškinys.

Patiks net vyrams! Lengvai paruošiami lęšių burgeriai (3)

Šio patiekalo receptas maloniai nustebino ne tik mane, bet ir šeimos vyrus, kurie mėsą tikrai mėgsta. Tikrai pakankamai greitas ir paprastas receptas.

Kaip sunokinti avokadą per 10-15 minučių? (16)

Ruošiate meksikietišką vakarienę ar pakvietėte draugus sušiui, tačiau parduotuvėje radote tik pusžalius avokadus? Ne bėda.

Bulviniai blynai, kurie atbaidys visas ligas (29)

Šie blynai su didele doze česnako. Ši maža prieskoninė daržovė ne tik atbaidys visus virusus, bet ir siunčia sotumo signalus smegenims, taip sumažindama alkio jausmą.

Savaitgalio pietums - sultingi naminiai kibinai (33)

Labai senai gaminau šį patiekalą. Turiu netgi keletą receptų, bet darau pagal vieną. Jis man geriausias, niekada nenuvilia, visada žinau, kad kibinai gerai iškeps ir bus skanūs. Nulis rizikos.

5 skanūs ir maistingi receptai su avokadais (4)

Kokia avokadų nauda? Tai aukščiausios kokybės baltymų, geriausių riebalų ir maistingiausių angliavandenių šaltinis. Be to, šis vaisiaus - veiksminga priemonė kovoje su bloguoju cholesteroliu, skatinanti jį pasišalinti iš kraujo.

Efektingos detoksikacinės sriubos norinčioms sulieknėti (8)

Šios sriubos - tikra atgaiva skrandžiui po šventinio mišrainių maratono. Jas labai lengva paruošti, o be to jos labai skanios. Receptuose nurodyto kiekio užteks 2-3 dienoms, todėl jei atsispirsite tortams, kumpiams ir kitiems riebiems patiekalams, valgydamos šią sriubą tikrai numesite ne vieną kilogramą.

Subtilybės, kurias turi žinoti kiekvienas perkantis putojantį vyną (2)

Prancūziškas šampanas dažniausiai pirmauja putojančiųjų pasaulyje, tačiau nederėtų pamiršti ir Ispanijoje gaminamo cava, o Italijoje – vis labiau populiarėjančio prosecco.

Kaip gražiai patiekti silkę + 2 receptai (3)

Ieškote idėjų kaip originaliai ant šventinio stalo patiekti patiekalus su silke? Dalinamės skaniai ir gražiai atrodančiomis idėjomis.

Tokio skonio niekur nerasite: 4 burnoje tirpstantys salotų receptai, kurie papuoš jūsų stalą (3)

Jau sugalvojai, kokiais patiekalais papuoši žiemos švenčių stalą? Jei ne, siūlome išbandyti naujų ir skanių salotų receptų.

Dieviško skonio dietiniai sausainiai, kurie nudžiugins visus lieknėjančius (11)

Ką valgyti, kad nesustorėtum? Šį klausimą sau užduoda kiekviena moteris, ypač kalbant apie kepinius.

Mišrainė, be kurios neįsivaizduojamos šios šventės – privalote tai paragauti! (3)

Šios ryžių ir kepenėlių salotos yra turbūt vienas tų patiekalų, kurie tiesiog privalo būti ant jūsų šventinio stalo pasitinkant Ugningojo Gaidžio metus!

Šios salotos – milijoną kartų skaniau už „Silkę pataluose“ (29)

Jei manėte, kad „Silkė pataluose“ yra mišrainių karalienė, turime nuvilti. Populiarias salotas nukarūnavo šis receptas.

Lietuvių skonis kinta: jau nori ryklienos ir fontane plaukiojančių omarų

Keturių restoranų virtuvės šefas Montvydas Kazlauskas prieš prieš naujo restorano atidarymo šventę sutiko papasakoti apie besikeičiantį lietuvių skonį.

Patarimai, kaip išvengti duonos pelėsio namuose (1)

Dėl rudeninio oro ir jame tvyrančių bakterijų, dažnas namuose susiduria su nemalonia problema – supelijusia duona. Rudens drėgmė ir šildomos patalpos sukuria palankesnes sąlygas pelėsiui veistis ir plisti. Duonos ekspertas Tadas Aleknavičius pataria, kaip tinkamai laikyti duonos gaminius, kad šie nepelytų ir ilgiau išliktų švieži.