MINTYS. Liaukitės auklėti savo vyrą!

 (87)
Žinau, kad mes, moterys, mokame būti gudrios. Tačiau ar gudrumu laikyti tai, kai mylimą savo laikome kvailesniu?
Auklėti ar neauklėti - štai kur klausimas...
© Shutterstock nuotr.

Stebiu: daugelis šiuolaikinių merginų mano, kad vyras yra molis, iš kurio galima nulipdyti viską, ko tik širdis geidžia, vadovaujantis botago ir pyrago principu. Geras darbas - numetu kauliuką, paglostau, pamyliu, blogas poelgis - baudžiu, skelbiu namus tylos zona, o miegamajame įsivyrauja štilis. Kol vėl vyrelis-šunelis ima vizginti uodegą ir laižyti šeimininkei kojas.

Sakau: man tai nepatinka. Ne, kojų laižymas, o vyras, dresuojamas kaip šuo. O dar neretai ir apšaukiamas, tiksliau aplojamas (nes jei jis šuo, tai reikia pagalvoti, kas tuomet esate jūs): „Idiotas, psichas! Ir kaip galėjau už tokio asilo ištekėti?"
Jei moteris taip atsiliepia apie savo pasirinktą vadinamą antrąją pusę, tai ką galima pasakyti apie ją pačią? Atitiko kirvis kotą?

O mes, moterys, išties esam labai linkusios auklėti. Užsigimusios pedagogės. Vienos tai darome subtiliai, o kitos - nemokšiškai. Subtiliai - kai tobuliname kitą žmogų savo pavyzdžiu, mintimis, veikiame gerąja linkme, trokšdamos vyrui laimės, gėrio. O kitas variantas - bukas, tiesmukas, kai  vyrą laikome kažkokia besmegene, bevale būtybe, kuria galime manipuliuoti taip, kad jis šoktų pagal mūsų dūdelę.

Skaitome knygas, apie tai, kaip auklėti vyrą, kaip priversti jį gyventi pagal mūsų taisykles ir tenkinti mūsų užgaidas, kaip jį vynioti aplink pirštą... Absoliutus mėšlas. Galima pajuokauti, kad vyrai sukurti tam, kad moterims tarnautų. Bet tarnauti galima pagarbos ir meilės vertai karalienei, o ne ledo rūmų valdovei, kuri net neįtaria, kad priešais ją - ne tryliktojo Zodiako ženklo - Asilo - atstovas, o Asmenybė su savo pasaulėžiūra, pasaulėjauta, mintimis ir įpročiais.

Ir jeigu moteris užmiršo, kad ištekėjo už vyro, už asmenybės, kad pamilo jį todėl, kad jis toks, o ne kitoks, tai tegu ir užmiršta savo ketinimus jį perdirbti pagal savo įsivaizdavimą.

Taip, kūrėjai mes visi, kasdien kuriame pasaulį. Bet keisti kitą žmogų - didžiausias nusikaltimas prieš jį patį, žiaurus kišimasis į jo privatumą ir unikalumą. Tai sunkus ir beprasmiškas darbas, suėdantis moters laiką ir energiją, nesuteikiantis jokios jaunystės ir meilės eliksyro poros gyvenimui. Tik keisdamos ir tobulindamos save, galime veikti savo artimiausią aplinką, o drauge - ir pasaulį. Skamba gal per daug lyriškai, bet tai tiesa. Žinoma, gal ne iš karto, gal ne po mėnesio pajusime poveikį, bet tai žymiai malonesnis, sudėtingesnis ir kūrybiškesnis užsiėmimas, nei dresuoti vyrą komandomis „Stok", „Sėdėk". Tai egoizmu pertvinkusios poniutės įsivaizdavimas susikurti karališką gyvenimą.

Netgi paprastą vakarienės ruošą kai kurios moterys laiko pataikavimą vyrui, o ne rūpinimusi mylimu žmogumi. Nori, kad tik jas lepintų, kailiniais ir deimantais apipiltų, o jos nė pirštelio nepajudina. Aš esu pasaulio centras, visas pasaulis sukasi apie mane, ir ne kitaip! Jau turi būti, laimingas, mielasis, vien todėl, kad leidžiu tau kvėpuoti oru šalia manęs. Kiek puikybės...

Ir dar. Dažnai tokios moterys būna įsitikinusios, kad po jų padu tyliai sėdintis vyras niekur nedings. O šis tik šast ir susiranda tokią moterį, kuri ne tik moka rūpintis, yra šilta, jautri, bet ir vertina vyrą, jo nuomonę. Naujoji nei geresnė, nei blogesnė už pirmąją - ji išmintingesnė ir paprasčiausiai žino, ko vyrui reikia, kad jaustųsi laimingas šeimoje. Kad jaustųsi asmenybe, o ne užguito molio gabalu, ne Buratino pusbroliu (o jei leidžia, kad su juo taip elgtųsi, vadinasi, toks ir yra).

Geležiniu tonu versdama vyrą vykdyti įsakymus kažin ar moteris sukurs tą šeimos gerovę. Tikslą gal ir turi gerą, kilnų, vardan šeimos, tačiau jo siekia ne tais būdais, tai yra namas statomas iš kreivų plytų.

O bausti seksu, vaizduoti kaprizingą princesę apskritai rizikinga. Pavargs vyras nuo žmonos žaidimų, oi, pavargs... Kai ji susipras, bus per vėlu kažką taisyti. Nes žmogus yra jau toks - eina ten, kur jam geriau... Ir nei priesaikos, nei aukso žiedai, nei bendri vaikai nesulaikys.

Žinoma, dar yra kitas kraštutinumas - per daug rūpestinga žmona. Ji elgiasi su vyru lyg su vaiku ne tik namuose. Žmona vyrui paprastai perka drabužius ir batus, įsitikinusi, kad žino, kas kenkia jo skrandžiui, kas - ne, su kokiais drabužiais jam reikia vykti į gamtą, o su kokiais - į darbą. Netgi išrenka jam tinkantį pomėgį, suplanuoja laisvalaikį. Tokia vyro asmeninio gyvenimo vadybininkė. Bet „popadinis" vyras vieną dieną sprogsta: „Po velnių, man nusibodo! Aš noriu gyventi taip, kaip noriu aš, o ne tu!". Ir lai moteriai tada neskauda širdies, kai vyras pasakys, kad jis nebuvo su ja laimingas nė minutės.

Negalima per prievartą kitam sušerti porciją laimės. Moters laimės suvokimas gali skirtis nuo vyro. Ir tai normalu. Todėl svarbu išmokti poroje ne tik klausyti, bet ir girdėti, ne tik kalbėti, bet ir išgirsti. Prisitaikymas, kompromisai - neišvengiama harmoningo poros gyvenimo dalis. Jie abu stengiasi, kad kitam, savo mylimajam, būtų gera ir jauku šeimoje.

Žinoma, universalių laimės receptų nėra. Bet vyrą laikyti marionete, kurią galima tampyti už virvučių, yra trumparegiška filosofija. Gerbkite vyrą, „man reikia" keiskite „aš norėčiau", „būčiau laiminga, jei...". Atidžiau sekite ne tik savo kalbą, balso toną, bet ir emocijas. Jei vyrą išsirinkote lyg molį darbščiųjų brankų būreliui, galiausiai liksite ne su gelda, o su moliu. Tikru moliu puodams žiesti.

Aš tai, pavyzdžiui, žinau, kad pirmiausia negerbčiau savęs, jei vyrą laikyčiau žemesniu, kvailesniu. Kam man toks gyvenimo partneris reikalingas, jei manęs klauso kaip šunytis? Vadinasi, pasiūlys kažkas skanesnį kąsnį ir nusivilios? Kam man toks bestuburis vyras, nemokantis apginti savo nuomonės, o gal jos net išvis neturintis?
Žinoma, yra šeimų, kuriose žmona yra vadovaujanti, bet vyras jaučiasi ne menkesnis, nėra žeminamas. Jis moka išmintingai pripažinti žmonos viršenybę, bet visuomet turės savo nuomonę, jausis gerbiamas, o ne ujamas.

O jei turite ne tokį vyrą, tai nėra ko skųstis. Gauname tai, ko nusipelnome. Bet visada yra atspirties taškas. Galite suvokti, kol nevėlu, ką darote ne taip ir kaip gyventi kuriamąja, o ne griaunamąja energija.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Skanios

Mokslininkas patvirtino – vyro neištikimybė simbolizuoja meilę žmonai (161)

Mokslininkas griauna mitą, kad neištikimybė yra blogis ir poros santykius šaldantis reiškinys.

Patiks net vyrams! Lengvai paruošiami lęšių burgeriai (3)

Šio patiekalo receptas maloniai nustebino ne tik mane, bet ir šeimos vyrus, kurie mėsą tikrai mėgsta. Tikrai pakankamai greitas ir paprastas receptas.

Kaip sunokinti avokadą per 10-15 minučių? (16)

Ruošiate meksikietišką vakarienę ar pakvietėte draugus sušiui, tačiau parduotuvėje radote tik pusžalius avokadus? Ne bėda.

Bulviniai blynai, kurie atbaidys visas ligas (29)

Šie blynai su didele doze česnako. Ši maža prieskoninė daržovė ne tik atbaidys visus virusus, bet ir siunčia sotumo signalus smegenims, taip sumažindama alkio jausmą.

Savaitgalio pietums - sultingi naminiai kibinai (33)

Labai senai gaminau šį patiekalą. Turiu netgi keletą receptų, bet darau pagal vieną. Jis man geriausias, niekada nenuvilia, visada žinau, kad kibinai gerai iškeps ir bus skanūs. Nulis rizikos.

5 skanūs ir maistingi receptai su avokadais (4)

Kokia avokadų nauda? Tai aukščiausios kokybės baltymų, geriausių riebalų ir maistingiausių angliavandenių šaltinis. Be to, šis vaisiaus - veiksminga priemonė kovoje su bloguoju cholesteroliu, skatinanti jį pasišalinti iš kraujo.

Efektingos detoksikacinės sriubos norinčioms sulieknėti (8)

Šios sriubos - tikra atgaiva skrandžiui po šventinio mišrainių maratono. Jas labai lengva paruošti, o be to jos labai skanios. Receptuose nurodyto kiekio užteks 2-3 dienoms, todėl jei atsispirsite tortams, kumpiams ir kitiems riebiems patiekalams, valgydamos šią sriubą tikrai numesite ne vieną kilogramą.

Subtilybės, kurias turi žinoti kiekvienas perkantis putojantį vyną (2)

Prancūziškas šampanas dažniausiai pirmauja putojančiųjų pasaulyje, tačiau nederėtų pamiršti ir Ispanijoje gaminamo cava, o Italijoje – vis labiau populiarėjančio prosecco.

Kaip gražiai patiekti silkę + 2 receptai (3)

Ieškote idėjų kaip originaliai ant šventinio stalo patiekti patiekalus su silke? Dalinamės skaniai ir gražiai atrodančiomis idėjomis.

Tokio skonio niekur nerasite: 4 burnoje tirpstantys salotų receptai, kurie papuoš jūsų stalą (3)

Jau sugalvojai, kokiais patiekalais papuoši žiemos švenčių stalą? Jei ne, siūlome išbandyti naujų ir skanių salotų receptų.

Dieviško skonio dietiniai sausainiai, kurie nudžiugins visus lieknėjančius (11)

Ką valgyti, kad nesustorėtum? Šį klausimą sau užduoda kiekviena moteris, ypač kalbant apie kepinius.

Mišrainė, be kurios neįsivaizduojamos šios šventės – privalote tai paragauti! (3)

Šios ryžių ir kepenėlių salotos yra turbūt vienas tų patiekalų, kurie tiesiog privalo būti ant jūsų šventinio stalo pasitinkant Ugningojo Gaidžio metus!

Šios salotos – milijoną kartų skaniau už „Silkę pataluose“ (29)

Jei manėte, kad „Silkė pataluose“ yra mišrainių karalienė, turime nuvilti. Populiarias salotas nukarūnavo šis receptas.

Lietuvių skonis kinta: jau nori ryklienos ir fontane plaukiojančių omarų

Keturių restoranų virtuvės šefas Montvydas Kazlauskas prieš prieš naujo restorano atidarymo šventę sutiko papasakoti apie besikeičiantį lietuvių skonį.

Patarimai, kaip išvengti duonos pelėsio namuose (1)

Dėl rudeninio oro ir jame tvyrančių bakterijų, dažnas namuose susiduria su nemalonia problema – supelijusia duona. Rudens drėgmė ir šildomos patalpos sukuria palankesnes sąlygas pelėsiui veistis ir plisti. Duonos ekspertas Tadas Aleknavičius pataria, kaip tinkamai laikyti duonos gaminius, kad šie nepelytų ir ilgiau išliktų švieži.