MINTYS. 40-metės – meilės rinkos užribyje

 (211)
Vyrams vienokia 40-mečio krizė, o moterims kitokia: jos suvokia, kad po 40-ojo jubiliejaus tampa vyrams nebeįdomios ir nebepatrauklios.
40-metės dažnai jaučiasi nebereikalingos vyrams. Bet mes jiems parodysim dar...
© Shutterstock nuotr.

Ne apie klimaksą čia kalba. Klausimas kitas: ar yra gyvenimas... po 40-ties? Regis, juk pati brandi jaunystė, pats žydėjimas, o jis pasireiškia kataklizmais. Vyrai iš to suvokimo, kad 40-asis gimtadienis yra galimai paskutinis jaunystės pasispardymas, čiulpia jaunystės syvus iš į dukteris tinkančių merginų. O moteris šį riboženklį išgyvena kitaip.

Į vyrus mes žiūrime lyg į vaikus, kurie kvailioja: darosi tatuiruotes, dažosi plaukus, veriasi auskarus, perka visokių brangių žaisliukų: automobilių, garso ir vaizdo aparatūrą, gal net pirmą kartą nueina į soliariumą ar pasidaryti pedikiūro... Juokiamės ir sakome: žilė galvon - velnias uodegon, pasilakstys ir parbėgs.

Tačiau į krizę išgyvenančias moteris kažkodėl žiūrime su užuojauta, lyg joms per naktį krūtys būtų išdygusios nugaroj. Poros tokio mažiaus paprastai jau būna supratusios, su kuo valgoma druska, pažinusios gyvenimą ir tas 40-asis metų laikrodžio dūžis tarsi pažadina: ei, liko jau ne tiek ir daug to gražaus, aktyvaus laiko, skubėk gyventi!

Ir skubama. Tarsi atankama, kad gyventa ne su tuo žmogum, ne taip, kaip norėta, kad lyg ir įmanoma teoriškai galimybė susikurti kitą - geresnį (taip tikima) - gyvenimą. Vaikai dažniausiai jau būna užaugę, taigi, niekas nebelaiko. Skyrybos.

Rašėme apie tai, kad 40-metės pasisako už seksą per pirmąjį pasimatymą, kad jos yra atviresnės, labiau pasitikinčios savimi ir atsipalaidavusios, tačiau rašėme ir apie tai, kad  40-metės rečiau žvilgčioja į veidrodį.  Ir ne dėl to, kad jos būtų patenkintos savo išvaizda, o atvirkščiai - negali pakęsti savo atvaizdo.

Mėginu šiuos du faktus susieti ir suprantu, kad seksas per pirmąjį pasimatymą netgi gali būti desperacija, suvokimas, kad gyvenimas ritasi pakalnėn, kad greitai niekas net nebepasiūlys net vienos nakties nuotykio, ką jau kalbėti apie ilgalaikius santykius...

O pasirodo, viskas dar giliau! Kaip rodo britų atlikta apklausa, 40-metės ir vyresnio amžiaus moterys jaučiasi dar ir nematomos, vyrai jų nepastebi! Taip apie save mano 8 iš 10-ties europiečių moterų, kurios yra peržengusios 40-mečio slenkstį. 7 iš 10-ties prisipažino, kad „nustojo domėtis mada, prarado savo seksualinę identifikaciją ir susitaikė su etikete „aš tik mama", skelbia „Guardian".

Tyrėjai pabrėžia, kad šio amžiaus moterys itin nusivilia gyvenimu: jos praranda viltį sukurti naujus santykius, niekaip nerasdamos tinkamo vyro nei realiame gyvenime, nei virtualiose pažinčių svetainėse.

Be to, vieniša, brandaus amžiaus moteris tampa nepageidaujama ištekėjusių draugių namuose. O jei nuvilios vyrą? Visi nori bendrauti tik poromis, šeimomis. Vieniša, savarankiška moteris - labai pavojinga, pasirodo... O juk buvo bendrauta šeimomis, susikurta savo ervė. Po skyrybų tokiame amžiuje moteriai tenka kurti naują savo aplinką.

Todėl didelės nuostabos nėra, kad 40-50 metų moterys bendrauja su 20-30 metų bevaikėmis moterimis, karjeristėmis. Be to, vyrai į balzakinio amžiaus moterį žiūri kaip į greitą grobį (gal greičiau netgi auką) - jai, vargšelei, gi reikia sekso. Ir man reikia. Vadinasi, sueikim ir pasidžiaukim! Todėl 40-metėms tai įvaro dar didesnį nepasitikėjimą savimi - kad vyrai žaidžia jomis kaip sekso žaisliukais.

Žinoma, įvairių yra moterų. Vienos kaip tik mėgaujasi tokiu statusu, irgi žaidžia, tačiau kitos ilgisi rimtų, ilgalaikių santykių. O jų vis nėra... Be to, tos kurios užsižaidžia, vėliau vis tiek suvokia, kad tai paviršutiniška. Ir jei turėjo šeimą kelis dešimtmečius, ilgai nebėgios kaip nutrūkusios nuo grandinės.

Todėl sociologai jau netgi klijuoja naują etiketę naujam visuomenės sluoksniui - 40-50-metėm moterim, išsiskyrusiom, su keliais vaikais, kurios jau susitaikiusios su vaidmeniu „aš tik mama", tačiau labai jautriai ir skaudžiai išgyvenančios atstūmimą meilės rinkoje.

O reikėtų ne verkšlenti, manau, o gyventi. Niekur tie vyrai nedings. Nepraeis nė 10 metų ir suvoks, kad nenori senti vienas, ims ieškoti moters, kuri juo pasirūpintų ir deramai palaidotų. Juodas humoras, bet tai tiesa. Todėl jokiu būdu nereikia džiūti, gyventi tik Mamos režimu ir laidoti savyje Moterį. Gyvą Moterį!

Man tuoj 45-eri ir tikrai baisu pagalvoti, kas būtų, jei išsiskirčiau su Ričardu. Kažin ar beturėčiau vilties sutikti padorų vyrą. Ir dar - nežinočiau, kur jų ieškoti...

Dar būtinai parašysiu apie tai, kaip nenusiminti ir vėl pražysti po 40-ties. Mergaitės, gyvenimas tik prasideda!!! Meilės rinka - tik dalis gyvenimo, bet ne visas gyvenimas. Nosį aukštyn, mes dar nušluostysim jauniklėm nosį išmintim, patirtim ir žinojimu, ką darom!

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Skanios

Mokslininkas patvirtino – vyro neištikimybė simbolizuoja meilę žmonai (161)

Mokslininkas griauna mitą, kad neištikimybė yra blogis ir poros santykius šaldantis reiškinys.

Patiks net vyrams! Lengvai paruošiami lęšių burgeriai (3)

Šio patiekalo receptas maloniai nustebino ne tik mane, bet ir šeimos vyrus, kurie mėsą tikrai mėgsta. Tikrai pakankamai greitas ir paprastas receptas.

Kaip sunokinti avokadą per 10-15 minučių? (16)

Ruošiate meksikietišką vakarienę ar pakvietėte draugus sušiui, tačiau parduotuvėje radote tik pusžalius avokadus? Ne bėda.

Bulviniai blynai, kurie atbaidys visas ligas (29)

Šie blynai su didele doze česnako. Ši maža prieskoninė daržovė ne tik atbaidys visus virusus, bet ir siunčia sotumo signalus smegenims, taip sumažindama alkio jausmą.

Savaitgalio pietums - sultingi naminiai kibinai (33)

Labai senai gaminau šį patiekalą. Turiu netgi keletą receptų, bet darau pagal vieną. Jis man geriausias, niekada nenuvilia, visada žinau, kad kibinai gerai iškeps ir bus skanūs. Nulis rizikos.

5 skanūs ir maistingi receptai su avokadais (4)

Kokia avokadų nauda? Tai aukščiausios kokybės baltymų, geriausių riebalų ir maistingiausių angliavandenių šaltinis. Be to, šis vaisiaus - veiksminga priemonė kovoje su bloguoju cholesteroliu, skatinanti jį pasišalinti iš kraujo.

Efektingos detoksikacinės sriubos norinčioms sulieknėti (8)

Šios sriubos - tikra atgaiva skrandžiui po šventinio mišrainių maratono. Jas labai lengva paruošti, o be to jos labai skanios. Receptuose nurodyto kiekio užteks 2-3 dienoms, todėl jei atsispirsite tortams, kumpiams ir kitiems riebiems patiekalams, valgydamos šią sriubą tikrai numesite ne vieną kilogramą.

Subtilybės, kurias turi žinoti kiekvienas perkantis putojantį vyną (2)

Prancūziškas šampanas dažniausiai pirmauja putojančiųjų pasaulyje, tačiau nederėtų pamiršti ir Ispanijoje gaminamo cava, o Italijoje – vis labiau populiarėjančio prosecco.

Kaip gražiai patiekti silkę + 2 receptai (3)

Ieškote idėjų kaip originaliai ant šventinio stalo patiekti patiekalus su silke? Dalinamės skaniai ir gražiai atrodančiomis idėjomis.

Tokio skonio niekur nerasite: 4 burnoje tirpstantys salotų receptai, kurie papuoš jūsų stalą (3)

Jau sugalvojai, kokiais patiekalais papuoši žiemos švenčių stalą? Jei ne, siūlome išbandyti naujų ir skanių salotų receptų.

Dieviško skonio dietiniai sausainiai, kurie nudžiugins visus lieknėjančius (11)

Ką valgyti, kad nesustorėtum? Šį klausimą sau užduoda kiekviena moteris, ypač kalbant apie kepinius.

Mišrainė, be kurios neįsivaizduojamos šios šventės – privalote tai paragauti! (3)

Šios ryžių ir kepenėlių salotos yra turbūt vienas tų patiekalų, kurie tiesiog privalo būti ant jūsų šventinio stalo pasitinkant Ugningojo Gaidžio metus!

Šios salotos – milijoną kartų skaniau už „Silkę pataluose“ (29)

Jei manėte, kad „Silkė pataluose“ yra mišrainių karalienė, turime nuvilti. Populiarias salotas nukarūnavo šis receptas.

Lietuvių skonis kinta: jau nori ryklienos ir fontane plaukiojančių omarų

Keturių restoranų virtuvės šefas Montvydas Kazlauskas prieš prieš naujo restorano atidarymo šventę sutiko papasakoti apie besikeičiantį lietuvių skonį.

Patarimai, kaip išvengti duonos pelėsio namuose (1)

Dėl rudeninio oro ir jame tvyrančių bakterijų, dažnas namuose susiduria su nemalonia problema – supelijusia duona. Rudens drėgmė ir šildomos patalpos sukuria palankesnes sąlygas pelėsiui veistis ir plisti. Duonos ekspertas Tadas Aleknavičius pataria, kaip tinkamai laikyti duonos gaminius, kad šie nepelytų ir ilgiau išliktų švieži.