LIETUVIŠKA KŪČIŲ VAKARIENĖ: stalo serviravimas, tradicijos ir patiekalai

 (14)
Kūčios – prasmingiausia ir labiausiai ritualais apipinta lietuvių šventė. Ypač vertas dėmesio Kūčių vakarienės stalas su visais dvylika patiekalų. Tačiau daugelis galbūt yra pamiršę, o gal net nežinojo, jog kiekvienas patiekalas ant stalo turi savo vietą.
Kūčių stalas
Kūčių stalas
© Koliažas

Vizualaus įvaizdžio kūrėjas Marius Daraškevičius sudarė tradicinių lietuviškų Kūčių stalo schemą.

Idėja pagaminti tokį išsamų ir detalų Kūčių stalo planą jam kilo norint išvengti kasmetinių diskusijų su šeimos nariais, kur ir kokius patiekalus pridera dėti ant šventinio stalo.

<strong>LIETUVIŠKA KŪČIŲ VAKARIENĖ:</strong> <span style="color: #ff0000;">stalo</span> <span style="color: #ff0000;">serviravimas,</span> <span style="color: #ff0000;"><span style="color: #ff0000;">tra</span>dicijos ir patiekalai</span>
© Fotolia nuotr.

Todėl prieš šias žiemos šventes M. Daraškevičius, išstudijavęs nemažai lietuvių papročių ir švenčių tradicijų tyrinėtojų literatūros, remdamasis Elenos Tiškevičiūtės dienoraščio užrašais, sudarė tradicinės lietuviškos Kūčių vakarienės stalo schemą, kurioje išsamiai pateikė, kaip senovėje mūsų protėviai serviruodavo stalą, kokius patiekalus ant jų dėdavo ir kokių tradicijų laikėsi.

„Mano kūčių stalas yra paremtas tiek lietuviško kaimo, tiek dvarų kultūros tradicijomis. Daugeliui diskusijų sukėlė tam tikri patiekalai, pavyzdžiui, migdolų pienas. Tai buvo brangus patiekalas, kurį šeimininkės paruošdavo ne kiekvienoje šeimoje. Kai kurie klausinėjo, kam per Kūčių vakarienę reikalingi rugiai? Tačiau ši religinė šventė sujungė krikščioniškas ir pagoniškas tradicijas. Senovėje gausus Kūčių stalas simbolizuodavo derliaus metinių pabaigtuvių šventę, o vienas esminių bruožų – derliaus dalybos su giminės mirusiaisiais“, – pasakojo M. Daraškevičius.

Literatūrą apie lietuvių papročius ir švenčių tradicijas išstudijavęs pašnekovas pabrėžia atkūręs barokinę Kūčių stalo serviravimo schemą, kai indai sustatomi pagal veidrodinį principą.

„Šis stalo išdėstymas yra sudėtingas. Kadangi pati Kūčių vakarienė yra skirta tik uždaram šeimos ratui, tai serviravimas yra šeiminis, skirtas apsitarnauti pačiam. Čia visi patiekalai sudedami iš karto - tiek užkandžiai, tiek karšti, tiek desertai ir galima nevaržomai ir nelakstant į virtuvę puotauti. Šiam serviravimui artimas būtų Pranūziškas servarivimo būdas (Service à la française), kai visi patiekalai sudedami ant stalo, tačiau per tris kartus - pirmiau užkandžiai, tuomet karšti ir galiausiai desertai. Toks serviravimas Lietuvoje buvo populairus dar ir XX a. pr.“, – pasakoja M. Daraškevičius.

<strong>LIETUVIŠKA KŪČIŲ VAKARIENĖ:</strong> <span style="color: #ff0000;">stalo</span> <span style="color: #ff0000;">serviravimas,</span> <span style="color: #ff0000;"><span style="color: #ff0000;">tra</span>dicijos ir patiekalai</span>
© DELFI (V.Kopūsto nuotr.)

KŪČIŲ VAKARIENĖS TRADICIJA:

Kūčias pradėdavo valgyti užtekėjus vakarinei žvaigždei. Vyriausias šeimos narys garsiai pasimelsdavo, po to visi vieni kitiems linkėdavo sveikatos, laimės tikėdami, kad tai išsipildysią. Nes Kūčių vakarą žmonės tikėjo žodžių magiška galia.

Pirmasis Kūčių plotkelę atlauždavo šeimininkas ar šeimininkė. Jo pareiga būdavo ir paruošti stalą, atnešti šieno kuokštą. Po paplotėlio laužimo šeimininkė paimdavo obuolį ir supjaustydavo į tiek dalių, kiek yra vakarieniautojų. Taip prisimenamas pirmųjų tėvų nupuolimas.

Kitų valgių valgymo eilė nenustatyta. Svarbiausia, kad per vakarienę būtų išragauti visi ant stalo esantys patiekalai.

Ant Kūčių stalo dedama 12 valgių, nes Jėzus turėjo 12 apaštalų. Visi valgiai - pasninkiniai: žuvis, silkė, kūčiukai su aguonų pienu, kisielius, džiovintų vaisių sriuba, žieminių ir džiovintų daržovių mišrainė, grybai, virtos bulvės, rauginti kopūstai, duona.

Kūčių stalas (M. Daraškevičiaus schema)
Kūčių stalas (M. Daraškevičiaus schema)

KŪČIŲ STALO PATIEKALAI:

Ritualiniai patiekalai:

1. Kalėdaičiai (plotkelės - simbolinė duonelė, per kurią į kiekvienus namus ateina Dievo dvasia)
2. Kūčia (skirta prosenelių vėlėms vaišinti)
3. Kūčiukai (šližikai) su aguonų pienu (sugrįžtančios saulės ir meilės simbolis, duoklė protėvių vėlėms)

Šalti ir karšti patiekalai:

5. Šalta migdolų sriuba
6. Karšti barščiai su ausytėmis
7. Daržovių patiekalai (pvz. burokėliai su pupelėmis)
8. Grybų patiekalai (pvz. grybai su silke)
9. Žuvies patiekalas (pvz. karpis, lydeka)
10. Miltinis patiekalas (pvz. koldūnai su baravykais, pyragėliai su grybais)

Desertai:

11. Pyragas (pvz. Aguonų)
12. Vaisiai, riešutai, džiovintų vaisių kompotas
4. Kisielius (skirta prosenelių vėlėms vaišinti)

KŪČIŲ STALO SERVIRAVIMAS:

Ž - Šventinė žvakė
R - nekulti rugiai primena, kad Jėzus gimė tvartelyje ant šieno
D- duona
Dr - druska
P - pipirai
Š - šienas po staltiese simbolizuoja gerą būsimų metų derlių. Žydinčios gėlės ant stalo netinka.
VY - vynas ir vanduo pastatytas šalia šeimininko, galustalėje
- vėlės - jei tais metais yra miręs šeimos narys arba negali dalyvauti Kūčių vakarienėje, paliekama tuščia vieta prie stalo. Pastatoma lėkštė, tačiau be peilių ir šakučių. Ant lėkštės statoma žvakelė, kuri uždegama vakarienės metu.

Duona kiekvienam patiekiama individualiai duonlėkštėje.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Skanios

Mokslininkas patvirtino – vyro neištikimybė simbolizuoja meilę žmonai (161)

Mokslininkas griauna mitą, kad neištikimybė yra blogis ir poros santykius šaldantis reiškinys.

Patiks net vyrams! Lengvai paruošiami lęšių burgeriai (3)

Šio patiekalo receptas maloniai nustebino ne tik mane, bet ir šeimos vyrus, kurie mėsą tikrai mėgsta. Tikrai pakankamai greitas ir paprastas receptas.

Kaip sunokinti avokadą per 10-15 minučių? (16)

Ruošiate meksikietišką vakarienę ar pakvietėte draugus sušiui, tačiau parduotuvėje radote tik pusžalius avokadus? Ne bėda.

Bulviniai blynai, kurie atbaidys visas ligas (29)

Šie blynai su didele doze česnako. Ši maža prieskoninė daržovė ne tik atbaidys visus virusus, bet ir siunčia sotumo signalus smegenims, taip sumažindama alkio jausmą.

Savaitgalio pietums - sultingi naminiai kibinai (33)

Labai senai gaminau šį patiekalą. Turiu netgi keletą receptų, bet darau pagal vieną. Jis man geriausias, niekada nenuvilia, visada žinau, kad kibinai gerai iškeps ir bus skanūs. Nulis rizikos.

5 skanūs ir maistingi receptai su avokadais (4)

Kokia avokadų nauda? Tai aukščiausios kokybės baltymų, geriausių riebalų ir maistingiausių angliavandenių šaltinis. Be to, šis vaisiaus - veiksminga priemonė kovoje su bloguoju cholesteroliu, skatinanti jį pasišalinti iš kraujo.

Efektingos detoksikacinės sriubos norinčioms sulieknėti (8)

Šios sriubos - tikra atgaiva skrandžiui po šventinio mišrainių maratono. Jas labai lengva paruošti, o be to jos labai skanios. Receptuose nurodyto kiekio užteks 2-3 dienoms, todėl jei atsispirsite tortams, kumpiams ir kitiems riebiems patiekalams, valgydamos šią sriubą tikrai numesite ne vieną kilogramą.

Subtilybės, kurias turi žinoti kiekvienas perkantis putojantį vyną (2)

Prancūziškas šampanas dažniausiai pirmauja putojančiųjų pasaulyje, tačiau nederėtų pamiršti ir Ispanijoje gaminamo cava, o Italijoje – vis labiau populiarėjančio prosecco.

Kaip gražiai patiekti silkę + 2 receptai (3)

Ieškote idėjų kaip originaliai ant šventinio stalo patiekti patiekalus su silke? Dalinamės skaniai ir gražiai atrodančiomis idėjomis.

Tokio skonio niekur nerasite: 4 burnoje tirpstantys salotų receptai, kurie papuoš jūsų stalą (3)

Jau sugalvojai, kokiais patiekalais papuoši žiemos švenčių stalą? Jei ne, siūlome išbandyti naujų ir skanių salotų receptų.

Dieviško skonio dietiniai sausainiai, kurie nudžiugins visus lieknėjančius (11)

Ką valgyti, kad nesustorėtum? Šį klausimą sau užduoda kiekviena moteris, ypač kalbant apie kepinius.

Mišrainė, be kurios neįsivaizduojamos šios šventės – privalote tai paragauti! (3)

Šios ryžių ir kepenėlių salotos yra turbūt vienas tų patiekalų, kurie tiesiog privalo būti ant jūsų šventinio stalo pasitinkant Ugningojo Gaidžio metus!

Šios salotos – milijoną kartų skaniau už „Silkę pataluose“ (29)

Jei manėte, kad „Silkė pataluose“ yra mišrainių karalienė, turime nuvilti. Populiarias salotas nukarūnavo šis receptas.

Lietuvių skonis kinta: jau nori ryklienos ir fontane plaukiojančių omarų

Keturių restoranų virtuvės šefas Montvydas Kazlauskas prieš prieš naujo restorano atidarymo šventę sutiko papasakoti apie besikeičiantį lietuvių skonį.

Patarimai, kaip išvengti duonos pelėsio namuose (1)

Dėl rudeninio oro ir jame tvyrančių bakterijų, dažnas namuose susiduria su nemalonia problema – supelijusia duona. Rudens drėgmė ir šildomos patalpos sukuria palankesnes sąlygas pelėsiui veistis ir plisti. Duonos ekspertas Tadas Aleknavičius pataria, kaip tinkamai laikyti duonos gaminius, kad šie nepelytų ir ilgiau išliktų švieži.