Kodėl vyrai darbe flirtuoja?

 (9)
Gal dabar mažiau vyrai laido kolegėm pastabų, nes bijo būti apkaltinti seksualiniu priekabiavimu. Juk net žvilgsniu galima įžeisti moterį!
Flirtas vyrams - išsigelbėjimas nuo nemalonaus darbo.
© Shutterstock nuotr.

Tačiau flirtas turi žavesio. Tai bendravimas, bet kitoks, toks tarp eilučių. Kai apsikeiti frazėmis ir stebi pašnekovo šmaikštumą, humoro jausmą, įvertini intelektą, pagavumą. Kai lyg ir pasakai, bet palieki erdvės spėlionėms. Flirtas - tai žaidimas žodžiais. Jis įkvepia, suteikia adrenalino, įtraukia. Flirtas netgi pakelia darbingumą, tad kodėl jo reikėtų atsisakyti?

Taip, flirtuojantys atrodo ne itin rimtai. Bet tai jo tokia ir paskirtis - nerimtai pabendrauti! Flirtas dažnai padeda išreikšti tai, ko realiame gyvenime nebūtų: užimti tam tikrą poziciją, įsijausti į vaidmenį, pajusti savo galią - kūno, balso, žvilgsnio. Flirtas - tai žaismingas šniukštinėjimas, kiek vienas kitam derate, kiek esate patrauklūs ir įdomūs. Žinoma, jei tai kalbame apie lengvą pašnekučiavimą bare.

Tačiau flirtas darbe turi kitokių atspalvių. Kolegos tuoj ims apkalbėti, kad štai tie du viens kitam jaučia simpatiją, kad vis dažniau galima juos pamatyti kur nors besišnekučiuojančius ir bekvatojančius. O argi tai ką nors reiškia? Nebūtinai tarnybinio romano pradžią. Galbūt juos galima priskirti kategorijai žmonių, kurie yra priklausomi nuo flirto, kaip jų rūkantys kolegos - nuo tabako.

O leidinys „Corriere della Sera" tikina, kad gali būti ir kita priežastis. Jei vyras darbe, praeidamas pro kolegę, stabteli su ja paflirtuoti, tai greičiausiai jis tiesiog... nuobodžiauja. Vyrui flirtas darbe - tik būdas pratempti laiką, kad tik nereikėtų daryti neįdomios užduoties. Tuo tarpu moterų flirto priežastys kitokios - jos flirtuoja dėl malonumo!

Psichologas Chadi Moussa, pristatęs tyrimo rezultatus vienoje konferencijoje, teigė: „Mūsų tyrimo tikslas buvo išsiaiškinti, ar teisinga yra įsišaknijusi nuomonė, kad flirtas padeda siekti karjeros ir pajusti didesnį pasitenkinimą darbu. Gauti rezultatai paneigia šitą mitą".

Britų atliktame eksperimente dalyvavo daugiau nei 200 žmonių nuo 21 iki 68 metų. Jiems buvo pateikti klausimai, ar jie kada nors flirtavo darbe, ar darbas jiems teikia pasitenkinimą, ar patenkinti santykiais su kolegomis. Paaiškėjo, kad moterys, flirtavusios su kolegomis, buvo patenkintos savo darbu kaip ir tos, kurios palaikė kolegiškai draugiškus ryšius su vyrais.

O vyrai, flirtavę darbe, kaip tik išreiškė savo nepasitenkinimą darbu priklausomai nuo užduočių sudėtingumo lygmens. Rezultatai tik patvirtino, kaip tampriai yra susijęs vyro nepasitenkinimas darbu, užduočių skyrimas ir jų sukeltas nuobodulys bei troškimas flirtuoti su bendradarbėmis.

Taigi, jei kolega nuolat flirtuoja, tai jam darbas kelia nuobodulį...

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Skanios

Mokslininkas patvirtino – vyro neištikimybė simbolizuoja meilę žmonai (161)

Mokslininkas griauna mitą, kad neištikimybė yra blogis ir poros santykius šaldantis reiškinys.

Patiks net vyrams! Lengvai paruošiami lęšių burgeriai (3)

Šio patiekalo receptas maloniai nustebino ne tik mane, bet ir šeimos vyrus, kurie mėsą tikrai mėgsta. Tikrai pakankamai greitas ir paprastas receptas.

Kaip sunokinti avokadą per 10-15 minučių? (16)

Ruošiate meksikietišką vakarienę ar pakvietėte draugus sušiui, tačiau parduotuvėje radote tik pusžalius avokadus? Ne bėda.

Bulviniai blynai, kurie atbaidys visas ligas (29)

Šie blynai su didele doze česnako. Ši maža prieskoninė daržovė ne tik atbaidys visus virusus, bet ir siunčia sotumo signalus smegenims, taip sumažindama alkio jausmą.

Savaitgalio pietums - sultingi naminiai kibinai (33)

Labai senai gaminau šį patiekalą. Turiu netgi keletą receptų, bet darau pagal vieną. Jis man geriausias, niekada nenuvilia, visada žinau, kad kibinai gerai iškeps ir bus skanūs. Nulis rizikos.

5 skanūs ir maistingi receptai su avokadais (4)

Kokia avokadų nauda? Tai aukščiausios kokybės baltymų, geriausių riebalų ir maistingiausių angliavandenių šaltinis. Be to, šis vaisiaus - veiksminga priemonė kovoje su bloguoju cholesteroliu, skatinanti jį pasišalinti iš kraujo.

Efektingos detoksikacinės sriubos norinčioms sulieknėti (8)

Šios sriubos - tikra atgaiva skrandžiui po šventinio mišrainių maratono. Jas labai lengva paruošti, o be to jos labai skanios. Receptuose nurodyto kiekio užteks 2-3 dienoms, todėl jei atsispirsite tortams, kumpiams ir kitiems riebiems patiekalams, valgydamos šią sriubą tikrai numesite ne vieną kilogramą.

Subtilybės, kurias turi žinoti kiekvienas perkantis putojantį vyną (2)

Prancūziškas šampanas dažniausiai pirmauja putojančiųjų pasaulyje, tačiau nederėtų pamiršti ir Ispanijoje gaminamo cava, o Italijoje – vis labiau populiarėjančio prosecco.

Kaip gražiai patiekti silkę + 2 receptai (3)

Ieškote idėjų kaip originaliai ant šventinio stalo patiekti patiekalus su silke? Dalinamės skaniai ir gražiai atrodančiomis idėjomis.

Tokio skonio niekur nerasite: 4 burnoje tirpstantys salotų receptai, kurie papuoš jūsų stalą (3)

Jau sugalvojai, kokiais patiekalais papuoši žiemos švenčių stalą? Jei ne, siūlome išbandyti naujų ir skanių salotų receptų.

Dieviško skonio dietiniai sausainiai, kurie nudžiugins visus lieknėjančius (11)

Ką valgyti, kad nesustorėtum? Šį klausimą sau užduoda kiekviena moteris, ypač kalbant apie kepinius.

Mišrainė, be kurios neįsivaizduojamos šios šventės – privalote tai paragauti! (3)

Šios ryžių ir kepenėlių salotos yra turbūt vienas tų patiekalų, kurie tiesiog privalo būti ant jūsų šventinio stalo pasitinkant Ugningojo Gaidžio metus!

Šios salotos – milijoną kartų skaniau už „Silkę pataluose“ (29)

Jei manėte, kad „Silkė pataluose“ yra mišrainių karalienė, turime nuvilti. Populiarias salotas nukarūnavo šis receptas.

Lietuvių skonis kinta: jau nori ryklienos ir fontane plaukiojančių omarų

Keturių restoranų virtuvės šefas Montvydas Kazlauskas prieš prieš naujo restorano atidarymo šventę sutiko papasakoti apie besikeičiantį lietuvių skonį.

Patarimai, kaip išvengti duonos pelėsio namuose (1)

Dėl rudeninio oro ir jame tvyrančių bakterijų, dažnas namuose susiduria su nemalonia problema – supelijusia duona. Rudens drėgmė ir šildomos patalpos sukuria palankesnes sąlygas pelėsiui veistis ir plisti. Duonos ekspertas Tadas Aleknavičius pataria, kaip tinkamai laikyti duonos gaminius, kad šie nepelytų ir ilgiau išliktų švieži.