30-mečio krizę nuvykite ironija

 (13)
Gyvenime yra svarbiausi lūžio momentai, kurie būdingi beveik visiems. 30-metis – pirmoji suaugusio žmogaus krizė.
30 metų: viskas dar tik prasideda!
© Shutterstock nuotr.

Lik sveika, jaunyste!

Tas laikotarpis susilaukia daugiau aptarinėjimų. Atrodo, jog viskas gerai: turim draugą, šeimą, kylam karjeros laiptais, jau išmokom susidoroti su kasdieniais sunkumais ir nemalonumais. Jau ir tų jaunystės iliuzijų būnam atsikračiusios, mąstome blaiviau, bet - jaučiamės jaunos ir kad visas gyvenimas mums yra prieš akis.

Ir štai gauname puokštę kitų jausmų: neurozė, depresija, apatija, nuovargis... Iš kur tai?

30-asis jubiliejus - tai laikas, kai sumuojame pirmuosius gyvenimo rezultatus. Juk jei realiai žiūrėtume, tai nugyventa gal net daugiau nei trečdalis gyvenimo. Bet neverta pulti į paniką - tai brendimo etapas. Lūžio momentų būna ne tik paauglystėje; jie mus supurto net kelis kartus per gyvenimą. Tai normalu.

Bet šiuo laikotarpiu ypač matomi asmenybės pasiekimai ir klaidos, kas pavyko, o kas - ne itin. Ateina metas netgi perkainoti vertybės, iš naujo susidėlioti prioritetus. Tai labai rimtas ir atsakingas darbas.

Viena laimingai ištekėjo, kita padarė stulbinančią karjerą, o trečia, žiūrėk, jau su antru vyru nesutaria, o klasiokų susitikime neturi kuo pasigirti - jokių tikslų ir svajonių... Vyrus labiau jaudina jų socialinė padėtis ir materialinė gerovė. Moterys virkauja dėl pokyčių išvaizdoje, dėl to, kad dar nesutiko gyvenimo meilės.

Praeities perkratymas ir vertinimas nėra blogas, jei jis nepereina į savigailą ir savigraužą. Bet kodėl tavo gyvenime turi vykti viskas pagal tvarkaraštį, pagal susigalvotas taisykles? Mes visi skirtingi - vieni baigia antrąją aukštąją, o kitu jau vaikus veda į mokyklą. Nėra vieno teisingo scenarijaus, tinkamo visiems. Bet tuomet kyla noras kažką keisti: mokytis kalbų, išvykti į kitą šalį, netgi nutraukti merdėjančią santuoką. Tai kardinalių permainų metas.

Metai - mano turtas

Mes įpratome viską dramatizuoti - 40-mečio krizė, 30-mečio... Iš tiesų į viską reiktų žvelgti lengviau ir paprasčiau. Kiekvienas amžiaus tarpsnis padovanoja kažką gero, o trečiasis žmogaus dešimtmetis labai geras tuo, kad dar ne vėlu kažką pakeisti! Tereikia suvokti, ko nori ir kaip to greičiau pasiekti.

O mūsų, moterų, būgštavimai dėl vytimo, raukšlių ir jaunystės praradimo apskritai juokingi. Moteris tik ima skleistis ir žydėti! Ji išties tampa išmintinga ir seksuali. Viskas tik prasideda, o ne baigiasi!

PATARIMAI

Bet jei vis tiek galva knibžda įtarių minčių, negalite patikėti net ir mamos ar močiutės tikinama, kad esate tikrai jauna ir jums viskas dar priešaky, tai gal padės patarimai. Jie tinka ir vyresniame amžiuje.

Niekuomet nelyginkite savęs su labiau sėkmingais, kaip jums atrodo, žmonėmis. Jūsų kelias - unikalu, neįkainojamas, net jei pilna klaidų ir nesusipratimų jame. Tai jus suformavo kaip asmenybę.

Neskandinkite savęs gailestyje, net jei aplinkybės iš tiesų nepavydėtinos. Gerbkite praeitį ir optimistiškai ženkite į ateitį.

Nebijokite permainų, net pačių drąsiausių. Bet neskubėkite griauti to, ką sukūrėte.

Žinokite, kad jūsų „problemos" galbūt visai nėra problemos. Depresiją lygioje vietoje išgyveno milijonai žmonių - išgyvensite ir jūs. Niekas nuo to nemiršta.

Autoironija - neįkainojama vertybė. Pažiūrėkite į situaciją iš šalies ir pasijuokite - iš jos, iš savęs.

Išgryninkite savo tikslus ir poreikius nuo tų, kuriuos jums perša sociumas. Mūsų „nelaimė" dažnai būna išsigalvota, išpūsta. Atsikračiusios šiukšlių, pamatysite, kad viskas nėra jau taip juoda.

Pabūkite vienumoje. Geriausia - leiskitės į kelionę, jei leidžia galimybės. Iš nuotolio tikrai viskas kitaip matosi.

Amžius - ne skaičiai pase, o sielos būsena. Jaučiatės gerai? Taip ir puiku.

Kaip sakė aktorė Katharine Hepburn (ne, ne Audrey), amžiuje nieko nieko romantiško. Arba jūsų įdomi bet kokio amžiaus, arba ne... Nieko ypatingo nėra nei būti jaunam, nei senam.

Kaip teisinga...

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Skanios

Mokslininkas patvirtino – vyro neištikimybė simbolizuoja meilę žmonai (161)

Mokslininkas griauna mitą, kad neištikimybė yra blogis ir poros santykius šaldantis reiškinys.

Patiks net vyrams! Lengvai paruošiami lęšių burgeriai (3)

Šio patiekalo receptas maloniai nustebino ne tik mane, bet ir šeimos vyrus, kurie mėsą tikrai mėgsta. Tikrai pakankamai greitas ir paprastas receptas.

Kaip sunokinti avokadą per 10-15 minučių? (16)

Ruošiate meksikietišką vakarienę ar pakvietėte draugus sušiui, tačiau parduotuvėje radote tik pusžalius avokadus? Ne bėda.

Bulviniai blynai, kurie atbaidys visas ligas (29)

Šie blynai su didele doze česnako. Ši maža prieskoninė daržovė ne tik atbaidys visus virusus, bet ir siunčia sotumo signalus smegenims, taip sumažindama alkio jausmą.

Savaitgalio pietums - sultingi naminiai kibinai (33)

Labai senai gaminau šį patiekalą. Turiu netgi keletą receptų, bet darau pagal vieną. Jis man geriausias, niekada nenuvilia, visada žinau, kad kibinai gerai iškeps ir bus skanūs. Nulis rizikos.

5 skanūs ir maistingi receptai su avokadais (4)

Kokia avokadų nauda? Tai aukščiausios kokybės baltymų, geriausių riebalų ir maistingiausių angliavandenių šaltinis. Be to, šis vaisiaus - veiksminga priemonė kovoje su bloguoju cholesteroliu, skatinanti jį pasišalinti iš kraujo.

Efektingos detoksikacinės sriubos norinčioms sulieknėti (8)

Šios sriubos - tikra atgaiva skrandžiui po šventinio mišrainių maratono. Jas labai lengva paruošti, o be to jos labai skanios. Receptuose nurodyto kiekio užteks 2-3 dienoms, todėl jei atsispirsite tortams, kumpiams ir kitiems riebiems patiekalams, valgydamos šią sriubą tikrai numesite ne vieną kilogramą.

Subtilybės, kurias turi žinoti kiekvienas perkantis putojantį vyną (2)

Prancūziškas šampanas dažniausiai pirmauja putojančiųjų pasaulyje, tačiau nederėtų pamiršti ir Ispanijoje gaminamo cava, o Italijoje – vis labiau populiarėjančio prosecco.

Kaip gražiai patiekti silkę + 2 receptai (3)

Ieškote idėjų kaip originaliai ant šventinio stalo patiekti patiekalus su silke? Dalinamės skaniai ir gražiai atrodančiomis idėjomis.

Tokio skonio niekur nerasite: 4 burnoje tirpstantys salotų receptai, kurie papuoš jūsų stalą (3)

Jau sugalvojai, kokiais patiekalais papuoši žiemos švenčių stalą? Jei ne, siūlome išbandyti naujų ir skanių salotų receptų.

Dieviško skonio dietiniai sausainiai, kurie nudžiugins visus lieknėjančius (11)

Ką valgyti, kad nesustorėtum? Šį klausimą sau užduoda kiekviena moteris, ypač kalbant apie kepinius.

Mišrainė, be kurios neįsivaizduojamos šios šventės – privalote tai paragauti! (3)

Šios ryžių ir kepenėlių salotos yra turbūt vienas tų patiekalų, kurie tiesiog privalo būti ant jūsų šventinio stalo pasitinkant Ugningojo Gaidžio metus!

Šios salotos – milijoną kartų skaniau už „Silkę pataluose“ (29)

Jei manėte, kad „Silkė pataluose“ yra mišrainių karalienė, turime nuvilti. Populiarias salotas nukarūnavo šis receptas.

Lietuvių skonis kinta: jau nori ryklienos ir fontane plaukiojančių omarų

Keturių restoranų virtuvės šefas Montvydas Kazlauskas prieš prieš naujo restorano atidarymo šventę sutiko papasakoti apie besikeičiantį lietuvių skonį.

Patarimai, kaip išvengti duonos pelėsio namuose (1)

Dėl rudeninio oro ir jame tvyrančių bakterijų, dažnas namuose susiduria su nemalonia problema – supelijusia duona. Rudens drėgmė ir šildomos patalpos sukuria palankesnes sąlygas pelėsiui veistis ir plisti. Duonos ekspertas Tadas Aleknavičius pataria, kaip tinkamai laikyti duonos gaminius, kad šie nepelytų ir ilgiau išliktų švieži.