Sunku patikėti: keisčiausios sužadėtuvių, vestuvių ir pirmosios nakties tradicijos

 (4)
Kai kuriose šalyse vestuvių dieną jaunoji privalo dėvėti ką nors naujo, seno, skolinto ir žydro. Ką atneša šie ritualai?
© Shutterstock nuotr.

Apiberti jaunuosius monetomis ir ryžiais, sudaužyti krištolines taures, perlaužti duonos kepalą, garsiai sušukti „karti" arba peršokti per šluotą  visos vestuvinės tradicijos, apeigos, ritualai ir tiesiog kvailiojimai yra skirti sutvirtinti jaunųjų santykius bei padaryti taip, kad jų bendras gyvenimas būtų ilgas ir laimingas. Bet netgi po visų šių magiškų manipuliacijų poros vis tiek skiriasi.

PIRŠLYBOS

Kaip teatras be rūbinės, taip ir tikros vestuvės negali pasieiti be piršlybų. Nors šiuolaikinės piršlybos yra gana simboliškos. Gerai, jei būsimiems uošviams ukrainiečiams ar baltarusiams patiko jaunikis  antraip nepageidaujamiems giminaičiams kaip atsisakymo ženklas bus išneštas arbūzas arba moliūgas. Katalonijoje (Ispanijos regionas) piršlius gali tiesiog išvyti su bjauria šluota (tiesiogine šio žodžio prasme)  grindys bus šluojamos taip, kad visos šiukšlės lėktų ant nekviestų svečių.

Rusijoje dauguma ritualų nuo pat senovės susiję su svočios elgesiu. Kupidono padėjėjai negalėjo sėdėti  kad jaunieji kuo greičiau „atsistotų ant kojų", taip pat jie negalėjo gerti ir valgyti  kad apsaugotų būsimą šeimą nuo apsirijimo ir beribio pomėgio linksmintis. Be to, prieš sutartuves svočia būtinai šildydavosi rankas prie ugnies, taip parodydama pagarbą senolių dvasioms, o po to vogdavo šluotelę iš šeimininkų priemenės, kas lemdavo sėkmingą sutartuvių pabaigą. Gaila, kad kataloniečiai to nesumąstė...

Nikobarų salose (Indija) apie pusę metų, o kartais ir ilgiau, jaunikis turi savanoriškai vergauti mylimosios namuose ir atlikti visus sunkius darbus  daryti tai, ką po to ilgus metus turės daryti jo žmona. Suomijoje  priešingai: į būsimojo vyro namus atkeliauja nuotaka, tiesa, tik savaitei ir tik tam, kad susipažintų su būsimu savo ūkiu.  

NUOTAKOS DRABUŽIAI

Didžiojoje Britanijoje vestuvių dieną jaunoji būtinai dėvi ką nors naujo, ką nors seno, ką nors skolinto ir ką nors žydro. Senas (dažniausiai tai mamos segė ar močiutės vėrinys) simbolizuoja ryšį su šaknimis, naujas  laimingą ateitį, skolintas daiktas atlieka talismano vaidmenį ir turi būti iš draugės, kurios šeiminis gyvenimas yra laimingas. Žydra spalva šiuo atveju užsimena apie nuotakos kuklumą ir ištikimybę.

Navacho genties indėnų jaunosios apdaruose būtinai turi būti keturios spalvos, atspindinčios pasaulio dalis: juoda  šiaurė, mėlyna  pietūs, oranžinė  vakarai ir balta – rytai.

Kenijoje jaunosios rankos puošiamos ne prancūzišku manikiūru, o juodais ir raudonais raštais, kurie turi apsaugoti nuo piktųjų dvasių. Kenijos gyventojai yra išties išradingi: pavyzdžiui, pirmą mėnesį po vestuvių jaunajam tenka dėvėti moteriškus rūbus, kad suprastų, kokia sunki yra jo mylimosios dalia (gali būti, kad šie drabužiai atbaido ir piktąsias dvasias, kurios pasirodo kaip jaunos ir koketiškos merginos).

Indijoje jaunajai taip pat išmargina rankas, o po to jas papuošia piene išmirkytomis apyrankėmis - kad šeiminis gyvenimas būtų vaisingas. Kad nuotaka būtų dar gražesnė, ją apvelka ryškiu sariu, išsiuvinėtu auksu, o jaunikį papuošia vėriniu iš monetų, simbolizuojančių gerovę.

Patys džiugiausi reikalavimai yra keliami ispanų nuotakoms  jaunosios puokštėje ir plaukuose privalo būti oranžinių gėlių, kurios yra jaunystės ir žydėjimo simbolis.

Nigerijoje vestuvių metu svečiai prie jaunosios rūbų su adatėlėmis prismeigia pinigus. Galbūt todėl prieš vestuves jaunosios ten yra „nupenimos"  kuo didesnė suknelė, tuo daugiau vietos piniginiams įnašams?

ŠVENTĖS DŽIAUGSMAI

Vokietijoje jaunikio draugai pradeda švęsti dieną prieš vestuves. Jie ateina pas jaunąją ir, kaimynų džiaugsmui, daužo prie jos durų atsineštas lėkštes. Manoma, kad šis keistas poelgis atneša sėkmę. Po šio spektaklio angeliškos kantrybės jaunoji dar turi pakviesti vyrus vyno taurei ar pavaišinti pyragu.

Indijoje jaunuosius po tuoktuvių ceremonijos apipila rožių žiedlapiais, kad apsaugotų nuo blogųjų dvasių, ir tris kartus virš jų galvų suka prinokusius kokoso riešutus. Didžiojoje Britanijoje  maža išpuošta mergaitė barsto žiedlapius jaunavedžiams po kojomis, taip viliodama laimę ir sėkmę. Rumunų jaunuosius svečiai apipila saldainiais ir riešutais, o į korėjiečių vestuves būtinai „kviečiamos" antys arba žąsys  šie paukščiai yra ištikimi vienas kitam visą gyvenimą.

STALO PAPUOŠIMAS

Danijoje saldų pyragą puošia žvakėmis, vaisiais ir medalionais su jaunųjų portretais. Puerto Rike ant stalo sodinama lėlė - gausybės simbolis. Bermudų salose pagrindinis patiekalas  pyragas su mažučiu medeliu ant viršaus. Kai pyragas suvalgomas, medelį pasodina priešais namus - kad meilė ir šeimos gerovė augtų kartu su juo.

Beje, sutuoktuvių apeigose sodininkystės motyvai yra gana paplitę. Čekijoje simbolinį medį, papuoštą juostelėmis ir dažytais kiaušiniais, sodina poros draugai, Švedijoje namo kiemas yra puošiamas pušele, viliojančia meilę ir turtus, o Norvegijoje  mažomis eglutėmis.

Šventės pabaigoje Kupidonas dažnai numato kitą meilės auką  pas mus ją parodo sugauta nuotakos mesta gėlių puokštė. O štai suomių jaunoji užsideda ant galvos auksinę karūną, tada netekėjusios draugės jai užriša akis ir šoka aplinkui, kol jaunoji aklai išrenka būsimąją nuotaką.

Tačiau, kaip begalvotum, mažiausiai pasisekė nuotakoms iš Dagestano: vestuvių puotą jos praleidžia kiurksodamos kampe ir tik retsykiais užsuka į linksmybių salę. 

PIRMOJI VEDYBINĖ NAKTIS

Graikijoje ant jaunavedžių lovos leisdavo pabėgioti vaikučius  kad nauja šeima susilauktų daug ir sveikų palikuonių. Prancūzijoje triukšmą ir šurmulį, garsu lenkiantį įžymiuosius „kačių koncertus", keldavo jaunimas, o Rusijoje pagal senovinius papročius pirmąją naktį visai nebuvo leidžiama lankytis miegamajame. Todėl, kad piktosios dvasios nesugadintų šventės, jauniesiems paklodavo gultą priemenėje. Tailande jaunavedžių guolis buvo puošiamas talismanais, tokiais, kaip maišeliai su ryžiais, taip pat sezamo sėklomis ir monetomis.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Linksmos

Spalio mėnesio horoskopas visiems zodiako ženklams (1)

Ruduo visiems žada permainų vėjus, kad ir kokie jie būtų. Vieniems užplūdusi energija padės įveikti bet kokius sunkumus, kitiems vertėtų stabtelėti ir įsiklausyti į savo kūno skleidžiamus signalus.

RUGSĖJO HOROSKOPAS: ko laukti ir tikėtis pirmą rudens mėnesį visiems 12 Zodiako ženklų

Koks bus pirmas rudens mėnuo? Ko laukti ir tikėtis? Ko saugotis? Kam būti pasiruošus? Štai atsakymai į visus rūpimus klausimus ir rugsėjo mėnesio horoskopas visiems Zodiako ženklams.

Meilės, pinigų ir karjeros horoskopas rugpjūčio mėnesiui

Nors katik aplankė tikrieji vasariški orai atsipalaiduoti nereikėtų. Astrologai pranašauja, kad rugpjūtis bus aktyvus mėnuo. Tingumas gali sukelti nenumatytų problemų darbe.

Meilės, pinigų ir karjeros horoskopas liepos mėnesiui (2)

Permainingas liepos mėnuo atneš naujų vėjų į jūsų gyvenimą. Pasistenkite nesielgti neapgalvotai, nes tai gali turėti neigiamų pasekmių.

Moteriški drabužiai, kurie vyrams kelia juoką, o ne susižavėjimą (47)

Saulė vis karščiau – sijonai vis trumpiau. Miestų gatvės ir vėl tampa grožio bei madų podiumu, kur moterys rungiasi stiliaus ir seksualumo kategorijose. Vienos apsiriboja ryškesnėmis spalvomis, suknelėmis ir dideliais akiniais nuo saulės. Kitos pajungia sunkiąją artileriją: sijonus-diržus, gilias iškirptes ir plikas bambas.

Birželio mėnesio horoskopas: išsamiai apie darbą, pinigus, sveikatą ir santykius (4)

Nors vasarą prasideda atostogų metas atsipalaiduoti nereikėtų. Astrologai pranašauja, kad birželis bus aktyvus mėnuo. Tingumas gali sukelti nenumatytų problemų darbe.

Žavingai atrodančios mamos ir dukros atrodo tarsi seserys (36)

Linkime ne tik atrodyti tarsi seserims su savo mamomis, bet ir jaustis geriausiomis draugėmis!

Gegužės mėnesio horoskopas visiems zodiako ženklams (1)

Pavasaris visiems žada permainų vėjus, kad ir kokie jie būtų. Vieniems užplūdusi energija padės įveikti bet kokius sunkumus, kitiems vertėtų stabtelėti ir įsiklausyti į savo kūno skleidžiamus signalus.

9 psichologinės gudrybės, kaip tapti charizmatišku žmogumi (15)

Jeffas Hadenas, vienas iš įtakingiausių ir populiariausių žmonių „Linkedln“ tinkle, parašęs daugiau nei 30 knygų verslo ir komunikacijos klausimais, paaiškino, kaip kai kuriems žmonėms lengvai pavyksta pelnyti visų pasitikėjimą ir susikurti teigiamą įvaizdį.

ZODIAKO ŽENKLAI: kokia veikla Jums atneš sėkmę ir vidinę laimę

yvename tokiu laikmečiu, kuomet vis labiau akcentuojama savirealizacijos būtinybė. Teigiama, jog žmogus gali jaustis laimingu ir pilnaverčiu tik tuomet, kai gali realizuoti savo potencialą.

Labiausiai kolegas darbe erzina... iškirptės ir trumpi sijonai! (46)

Pavasarį visos moterys skuba nusirengti storas pėdkelnes ir iš kelnių šokti į sukneles ar sijonus. Daugelis ir megztinius aukštu kaklu keičia į palaidines giliomis iškirptėmis. Ką apie tai mano jūsų kolegos?

Balandžio mėnesio horoskopas visiems zodiako ženklams (5)

Antrasis pavasario mėnuo gali pažerti staigmenų. Išsamus horoskopas visiems Zodiako ženklams apie tai, ko laukti ir tikėtis santykių sferoje, karjeroje, kokia bus sveikata.

Kur Jūsų Zodiako ženklui geriausia ieškoti gyvenimo meilės (9)

Jei kasdien tavo galvoje sukasi mintys, kad visos draugės jau ištekėjo, o tavo meilės horizonte seniai nebuvo jokių vyriškosios lyties apraiškų, imiesi desperatiškų veiksmų. Stop! Laikas susiimti ir kiekvieno naujai sutikto vyro nepaversti potencialiu jaunikiu. Štai Jums meilės kelrodis pagal zodiako ženklą.

Kaip mėnulio fazės veikia Jūsų organizmą, kokios ligos paūmėja? (10)

Gana seniai pastebėta ir įrodyta, kad Mėnulis stipriai veikia gamtos reiškinius ir žmogaus emocijas bei instinktus.

Astrologė: atėjo santykių patikrinimo laikas, kuris labiausiai paveiks moteris (1)

Nuo 2017 metų kovo 4 dienos grožio, harmonijos, estetikos planeta pakeitė judėjimo kryptį. Vietoj įprasto judėjimo į priekį, ji ims judėti atbulai. Tai tęsis iki balandžio 15 dienos.