Smalsu, į ką bus panašus jūsų vaikas? Sužinokite ne tik jo akių ir plaukų spalvą

 (7)
Įdomu, kaip atrodys jūsų vaikas? Tėčio ar mamos plaukus jis paveldės? Mažą ir riestą nosytę ir rudas akis iš mamos ar raudonus plaukus ir žalias akis iš tėčio?
© Shutterstock nuotr.

Dalinamės su jumis mokslininkų įžvalgomis ir jų sudarytais infografikais, kuriose nurodyti dominuojantys tėvų genai, nulemiantys vaiko išvaizdą.

Dominuojantys akių genai
Dominuojantys akių genai
© Montažas

Žinoma, apskaičiavimai nėra 100 procentų tikslūs, nes kūdikis paveldėja stipriausius genus ne tik iš mamos ir tėčio, bet ir iš savo protėvių.

Tačiau mokslininkai teigia, kad pagal tam tikrus dominuojančius genus galima lengvai susidaryti savo būsimo kūdikio paveikslą. Siūlome ir jums susipažinti su aprašytais dominuojančiais tėvų ir senelių genais, kurie nulems vaikelio išvaizdą.

Stiprų geną turi rudaakiai, tamsiaodžiai, tamsiaplaukiai, garbanoti, kumpanosiai, storalūpiai, plačiasmakriai.

Todėl jei vienas iš tėvų turi bent vieną dominuojantį geną, jo vaikas taip pat jį paveldės.

Genai gali „praleisti“ keletą kartų ir „išlįsti“ visiškai netikėtai. Todėl nenustebkite, jei kai kuriuos išvaizdos bruožus vaikas paveldės iš savo senelių ar prosenelių.

Silpną geną turi šviesiaplaukiai, pilkaakiai ir mėlynakiai, šviesiaodžiai ir kairiarankiai.

Moteris tamsiaplaukė, garbanotais plaukais ir mėlynomis akimis bei šviesiaplaukis vyras rudomis akimis susilauks tamsiaplaukio garbanoto kūdikio su rudomis akimis.

Mėlynakė rudaplaukė garbanė Zooey Deschanel
Mėlynakė rudaplaukė garbanė Zooey Deschanel
© AP/Scanpix

Raudonplaukė šviesiaakė ir tamsiaplaukis, tamsių akių vyras su kumpa nosimi susilauks palikuonio su tamsiais plaukais ir kumpa nosimi.

Tamsiaplaukė žaliaakė putliomis lūpomis ir tamsios odos tamsių akių vyras susilauks mažylio su tamsiais plaukais, tamsiomis akimis ir putliomis lūpomis.

Šviesiaplaukė mėlynakė ir rudaplaukis mėlynakis susilauks rudaplaukio mėlynakio. Šis su rudaplauke garbanota kumpanose (kuri tokią išvaizdą paveldėjo iš raudonplaukės garbanės žaliaakės mamos ir kumpanosio žaliaakio rudaplaukio tėvo) susilauks blondino vaikelio su žaliomis akimis arba raudonplaukio garbaniaus mėlynomis akimis.

Infografiką su dominuojančiais genais rasite čia.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Linksmos

Spalio mėnesio horoskopas visiems zodiako ženklams (1)

Ruduo visiems žada permainų vėjus, kad ir kokie jie būtų. Vieniems užplūdusi energija padės įveikti bet kokius sunkumus, kitiems vertėtų stabtelėti ir įsiklausyti į savo kūno skleidžiamus signalus.

RUGSĖJO HOROSKOPAS: ko laukti ir tikėtis pirmą rudens mėnesį visiems 12 Zodiako ženklų

Koks bus pirmas rudens mėnuo? Ko laukti ir tikėtis? Ko saugotis? Kam būti pasiruošus? Štai atsakymai į visus rūpimus klausimus ir rugsėjo mėnesio horoskopas visiems Zodiako ženklams.

Meilės, pinigų ir karjeros horoskopas rugpjūčio mėnesiui

Nors katik aplankė tikrieji vasariški orai atsipalaiduoti nereikėtų. Astrologai pranašauja, kad rugpjūtis bus aktyvus mėnuo. Tingumas gali sukelti nenumatytų problemų darbe.

Meilės, pinigų ir karjeros horoskopas liepos mėnesiui (2)

Permainingas liepos mėnuo atneš naujų vėjų į jūsų gyvenimą. Pasistenkite nesielgti neapgalvotai, nes tai gali turėti neigiamų pasekmių.

Moteriški drabužiai, kurie vyrams kelia juoką, o ne susižavėjimą (47)

Saulė vis karščiau – sijonai vis trumpiau. Miestų gatvės ir vėl tampa grožio bei madų podiumu, kur moterys rungiasi stiliaus ir seksualumo kategorijose. Vienos apsiriboja ryškesnėmis spalvomis, suknelėmis ir dideliais akiniais nuo saulės. Kitos pajungia sunkiąją artileriją: sijonus-diržus, gilias iškirptes ir plikas bambas.

Birželio mėnesio horoskopas: išsamiai apie darbą, pinigus, sveikatą ir santykius (4)

Nors vasarą prasideda atostogų metas atsipalaiduoti nereikėtų. Astrologai pranašauja, kad birželis bus aktyvus mėnuo. Tingumas gali sukelti nenumatytų problemų darbe.

Žavingai atrodančios mamos ir dukros atrodo tarsi seserys (36)

Linkime ne tik atrodyti tarsi seserims su savo mamomis, bet ir jaustis geriausiomis draugėmis!

Gegužės mėnesio horoskopas visiems zodiako ženklams (1)

Pavasaris visiems žada permainų vėjus, kad ir kokie jie būtų. Vieniems užplūdusi energija padės įveikti bet kokius sunkumus, kitiems vertėtų stabtelėti ir įsiklausyti į savo kūno skleidžiamus signalus.

9 psichologinės gudrybės, kaip tapti charizmatišku žmogumi (15)

Jeffas Hadenas, vienas iš įtakingiausių ir populiariausių žmonių „Linkedln“ tinkle, parašęs daugiau nei 30 knygų verslo ir komunikacijos klausimais, paaiškino, kaip kai kuriems žmonėms lengvai pavyksta pelnyti visų pasitikėjimą ir susikurti teigiamą įvaizdį.

ZODIAKO ŽENKLAI: kokia veikla Jums atneš sėkmę ir vidinę laimę

yvename tokiu laikmečiu, kuomet vis labiau akcentuojama savirealizacijos būtinybė. Teigiama, jog žmogus gali jaustis laimingu ir pilnaverčiu tik tuomet, kai gali realizuoti savo potencialą.

Labiausiai kolegas darbe erzina... iškirptės ir trumpi sijonai! (46)

Pavasarį visos moterys skuba nusirengti storas pėdkelnes ir iš kelnių šokti į sukneles ar sijonus. Daugelis ir megztinius aukštu kaklu keičia į palaidines giliomis iškirptėmis. Ką apie tai mano jūsų kolegos?

Balandžio mėnesio horoskopas visiems zodiako ženklams (5)

Antrasis pavasario mėnuo gali pažerti staigmenų. Išsamus horoskopas visiems Zodiako ženklams apie tai, ko laukti ir tikėtis santykių sferoje, karjeroje, kokia bus sveikata.

Kur Jūsų Zodiako ženklui geriausia ieškoti gyvenimo meilės (9)

Jei kasdien tavo galvoje sukasi mintys, kad visos draugės jau ištekėjo, o tavo meilės horizonte seniai nebuvo jokių vyriškosios lyties apraiškų, imiesi desperatiškų veiksmų. Stop! Laikas susiimti ir kiekvieno naujai sutikto vyro nepaversti potencialiu jaunikiu. Štai Jums meilės kelrodis pagal zodiako ženklą.

Kaip mėnulio fazės veikia Jūsų organizmą, kokios ligos paūmėja? (10)

Gana seniai pastebėta ir įrodyta, kad Mėnulis stipriai veikia gamtos reiškinius ir žmogaus emocijas bei instinktus.

Astrologė: atėjo santykių patikrinimo laikas, kuris labiausiai paveiks moteris (1)

Nuo 2017 metų kovo 4 dienos grožio, harmonijos, estetikos planeta pakeitė judėjimo kryptį. Vietoj įprasto judėjimo į priekį, ji ims judėti atbulai. Tai tęsis iki balandžio 15 dienos.