Skaitytojos laiškas: ką man teko patirti, kol išmokau anglų kalbos!

 (23)
Pirmą kartą, kai mokiausi anglų kalbos, tai buvo baisu. Vienintelis klausimas mano galvoje buvo: kiek mėnesių ar metų turėsiu dar kankintis, kad galų gale suprasčiau, jog anglų kalbos neišmoksiu... niekada!?
Skaitytojos laiškas: ką man teko patirti, kol išmokau anglų kalbos!
© Asmeninio albumo nuotr.

Kaip ir daugelis, sulaukusi 40 metų supratau, kad be anglų kalbos toliau niekaip. Nusprendžiau nepasiduoti ir puoliau į labirintą, kuris vadinasi „kuris pirmasis išleis visus pinigus, išeikvos laiką ir neišmoks anglų kalbos“.

Kursai, kompaktiniai diskai, privačios pamokos. Išbandžiau daug ką, mokėjau pinigus, reguliariai lankiau pamokas ir t. t. Garbinga? Visa tai yra žaidimas. VISUOSE BE IŠIMTIES KURSUOSE – praktiškai tas pats, kas mokykloje – Tu mokaisi kažkokių dirbtinių dialogų, perskaitai, gauni gerą įvertinimą (nes apie klientą galima tik gerai atsiliepti). Bet kai reikia dalyvauti realiame pokalbyje – Tu negali išlementi nė žodžio. Gyvenime nekalbama taip, kaip kursuose.

Ir aš susimoviau bei galų gale supratau, kad taip yra ne dėl mano kaltės.

Pradėjau klausinėti draugų. Nesunku įsivaizduoti, kaip buvo nepatogu sulaukus 40 metų pažįstamiems prisipažinti – „Nė vienam manęs nebereikia, nes nemoku angliškai. Gal gali kažką patarti?“ Ir pasirodo, kad viena giminaitė buvo susidūrusi su panašiomis nesėkmėmis, kol atrado kitokį mokymosi metodą. Tai mane šiek tiek nuramino – gal vis dėlto aš nesu vienintelė, kuri nesugeba išmokti. Galbūt yra mokymo metodų, kurie tiesiog neveikia kad ir ką tu darytum. Ir Tu nesi dėl to kaltas.

Klausimas – ar yra metodų, pagal kuriuos galima lengvai išmokti anglų kalbos?

Giminaitė pasakojo apie visiškai kitokį metodą, kuris skyrėsi nuo visų kitų. Pagal šį metodą išmokstama pasakyti paprastus dalykus nestresuojant, nesigėdijant, be to, taip, kad visi Tave suprastų. Specialus metodas, kuris plačiai naudojamas Šveicarijoje (ten gyventojai kalba 4 kalbomis, todėl vertėtų įsiklausyti).

Pasinaudodama giminaitės rekomendacija susiradau tą programą ir užsiregistravau. Sumos nedidelės – realiai visa programa kainuoja mažiau nei viena privati pamoka. Iš karto padariau pirmą pamoką – taip, ji buvo visiškai teisi. Čia tikrai buvo kitaip nei bet kur kitur. Kažkas genialaus, jeigu taip galima sakyti. Man atrodo, kažką panašaus gali sugalvoti tik šveicarai.

Vieno dalyko niekada nepamiršiu...

Po pirmojo užsiėmimo galėjau normaliai pasakyti tai, ko anksčiau pasakyti negalėjau. Nepasakysiu, kad buvo labai puiku – bet per pirmąjį užsiėmimą išmokau daugiau nei per 3 trijų mėnesių kursus. Vieno dalyko niekada neužmiršiu – junginėjau televizijos kanalus ir stabtelėjau BBC ir angliškai supratau... VISKĄ... ką sakė! Tada supratau, kad anglų kalba nepastebimai atsirado mano galvoje. Į šią programą lengva įsitraukti, viską pabaigiau trumpiau nei per 2 savaites. Tada pradėjau žiūrėti filmus anglų kalba be vertimo, kad neužmirščiau to, ką išmokau.

Tai viską pakeitė!

Nešvaisčiau laiko veltui, išspausdinau programos anglų kalbos sertifikatą ir išsiunčiau CV į visas laisvas mano specialybės darbo vietas. Truputėlį stresavau, nes nežinojau, kaip bus, jeigu mane patikrins – ar tikrai užteks to, ką išmokau programoje. Buvau 3 darbo pokalbiuose – man atrodo, kad tai yra daug. Viename pokalbyje mane patikrino – ir realiai – aš kalbėjau angliškai geriau nei mane kalbinęs asmuo. Po poros sakinių angliškai jis suprato, kad dėl to nekils problemų, ir mes toliau tęsėme su kitais pokalbio klausimais. Aš gavau tą darbą. Su 300 eurų didesne alga nei prieš tai. Tai man leido įgyvendinti savo svajonę dėl atostogų užsienyje, 2 kartus kiekvienais metais keliavau.

Jeigu manęs paklaustų, ką aš pati apie tai manau – nežinau, esu labai laiminga, kad tuomet susigriebiau ir žengiau pirmą žingsnį. Beje, programa dabar yra populiari ir Estijoje (tuomet tai buvo kažkas naujo) ir siūlo garantiją – jeigu neišmoksi anglų kalbos tokiu lygiu, kokiu nori, gali bet kurią akimirką susigrąžinti dalyvio mokestį.

Vienintelis dalykas, kurį turi žinoti apie anglų kalbą: arba mokaisi, arba ne. Rezultatus matai iš karto arba jų niekada nesulauksi. Išmokti anglų kalbos gali čia www.SwissLanguages.com

Paveikslėliai yra iliustratyvaus pobūdžio.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Linksmos

Spalio mėnesio horoskopas visiems zodiako ženklams (1)

Ruduo visiems žada permainų vėjus, kad ir kokie jie būtų. Vieniems užplūdusi energija padės įveikti bet kokius sunkumus, kitiems vertėtų stabtelėti ir įsiklausyti į savo kūno skleidžiamus signalus.

RUGSĖJO HOROSKOPAS: ko laukti ir tikėtis pirmą rudens mėnesį visiems 12 Zodiako ženklų

Koks bus pirmas rudens mėnuo? Ko laukti ir tikėtis? Ko saugotis? Kam būti pasiruošus? Štai atsakymai į visus rūpimus klausimus ir rugsėjo mėnesio horoskopas visiems Zodiako ženklams.

Meilės, pinigų ir karjeros horoskopas rugpjūčio mėnesiui

Nors katik aplankė tikrieji vasariški orai atsipalaiduoti nereikėtų. Astrologai pranašauja, kad rugpjūtis bus aktyvus mėnuo. Tingumas gali sukelti nenumatytų problemų darbe.

Meilės, pinigų ir karjeros horoskopas liepos mėnesiui (2)

Permainingas liepos mėnuo atneš naujų vėjų į jūsų gyvenimą. Pasistenkite nesielgti neapgalvotai, nes tai gali turėti neigiamų pasekmių.

Moteriški drabužiai, kurie vyrams kelia juoką, o ne susižavėjimą (47)

Saulė vis karščiau – sijonai vis trumpiau. Miestų gatvės ir vėl tampa grožio bei madų podiumu, kur moterys rungiasi stiliaus ir seksualumo kategorijose. Vienos apsiriboja ryškesnėmis spalvomis, suknelėmis ir dideliais akiniais nuo saulės. Kitos pajungia sunkiąją artileriją: sijonus-diržus, gilias iškirptes ir plikas bambas.

Birželio mėnesio horoskopas: išsamiai apie darbą, pinigus, sveikatą ir santykius (4)

Nors vasarą prasideda atostogų metas atsipalaiduoti nereikėtų. Astrologai pranašauja, kad birželis bus aktyvus mėnuo. Tingumas gali sukelti nenumatytų problemų darbe.

Žavingai atrodančios mamos ir dukros atrodo tarsi seserys (36)

Linkime ne tik atrodyti tarsi seserims su savo mamomis, bet ir jaustis geriausiomis draugėmis!

Gegužės mėnesio horoskopas visiems zodiako ženklams (1)

Pavasaris visiems žada permainų vėjus, kad ir kokie jie būtų. Vieniems užplūdusi energija padės įveikti bet kokius sunkumus, kitiems vertėtų stabtelėti ir įsiklausyti į savo kūno skleidžiamus signalus.

9 psichologinės gudrybės, kaip tapti charizmatišku žmogumi (15)

Jeffas Hadenas, vienas iš įtakingiausių ir populiariausių žmonių „Linkedln“ tinkle, parašęs daugiau nei 30 knygų verslo ir komunikacijos klausimais, paaiškino, kaip kai kuriems žmonėms lengvai pavyksta pelnyti visų pasitikėjimą ir susikurti teigiamą įvaizdį.

ZODIAKO ŽENKLAI: kokia veikla Jums atneš sėkmę ir vidinę laimę

yvename tokiu laikmečiu, kuomet vis labiau akcentuojama savirealizacijos būtinybė. Teigiama, jog žmogus gali jaustis laimingu ir pilnaverčiu tik tuomet, kai gali realizuoti savo potencialą.

Labiausiai kolegas darbe erzina... iškirptės ir trumpi sijonai! (46)

Pavasarį visos moterys skuba nusirengti storas pėdkelnes ir iš kelnių šokti į sukneles ar sijonus. Daugelis ir megztinius aukštu kaklu keičia į palaidines giliomis iškirptėmis. Ką apie tai mano jūsų kolegos?

Balandžio mėnesio horoskopas visiems zodiako ženklams (5)

Antrasis pavasario mėnuo gali pažerti staigmenų. Išsamus horoskopas visiems Zodiako ženklams apie tai, ko laukti ir tikėtis santykių sferoje, karjeroje, kokia bus sveikata.

Kur Jūsų Zodiako ženklui geriausia ieškoti gyvenimo meilės (9)

Jei kasdien tavo galvoje sukasi mintys, kad visos draugės jau ištekėjo, o tavo meilės horizonte seniai nebuvo jokių vyriškosios lyties apraiškų, imiesi desperatiškų veiksmų. Stop! Laikas susiimti ir kiekvieno naujai sutikto vyro nepaversti potencialiu jaunikiu. Štai Jums meilės kelrodis pagal zodiako ženklą.

Kaip mėnulio fazės veikia Jūsų organizmą, kokios ligos paūmėja? (10)

Gana seniai pastebėta ir įrodyta, kad Mėnulis stipriai veikia gamtos reiškinius ir žmogaus emocijas bei instinktus.

Astrologė: atėjo santykių patikrinimo laikas, kuris labiausiai paveiks moteris (1)

Nuo 2017 metų kovo 4 dienos grožio, harmonijos, estetikos planeta pakeitė judėjimo kryptį. Vietoj įprasto judėjimo į priekį, ji ims judėti atbulai. Tai tęsis iki balandžio 15 dienos.