Neišgalvota Gintarės istorija: girtaujantys tėvai, vaikų namai, žmonių patyčios ir viską pakeitusi pažintis

 (24)
Gintarės Butės gyvenimas tikrai nelepino. Gyvenimas su girtuokliaujančiais tėvais, dėl skolų iškraustymas iš namų tiesiai į gatvę, vėliau gyvenimas vaikų namuose... Tačiau visa tai Gintarė vertina kaip gyvenimo pamokas. Tėvų pėdomis nenusekė ir rankų niekada nenuleido.
Gintarė Butė su Jurga Šeduikyte
Gintarė Butė su Jurga Šeduikyte
© Asmeninio albumo nuotr.

Gintarė į vaikų namus pateko, kai jai buvo 11 metų. Ji negali pasakyti, kas tuo metu dėjosi jos galvoje, tačiau prisimena, jog dvejojo, ar kada nors iš ten išeis ir sugrįš namo. Priežastis, kodėl Gintarė ten atsidūrė – tėvų girtuokliavimas.

Paklausus, kaip pasikeitė jos gyvenimas atsidūrus vaikų namuose, Gintarė pasakoja: „Gyvenau kambaryje su sese, bet mažąjį brolį atskyrė, nes jam nebuvo galima gyventi mergaičių aukšte, tai buvo labai sunku. Nebuvo lengva ir visiems prisipažinti, jog gyvenu vaikų namuose, tačiau ten buvau aprūpinta maistu, švariais drabužiais, mokyklinėmis priemonėm ir t. t. Tad šiuo atžvilgiu mano gyvenimas pagerėjo, nes praktiškai man tuo metu nieko netrūko. Tačiau, žinoma, namų tai neatstojo.“

Gintarė Butė
Gintarė Butė
© Asmeninio albumo nuotr.

Girtaujantys tėvai

Iš laikotarpio, kai gyveno su išgerti mėgstančiais tėvais, Gintarė prisimena: „Prisimenu, kai nebūdavo, ką valgyti, kai neturėdavau paprasčiausių kojinių... Tačiau baisiau buvo, kai grįždama namo iš mokyklos, niekada nežinodavau, ar mane pasitiks blaivūs tėvai. Dėl neapdairaus elgesio, kartą vos nesudegėme... Be to, dėl nesumokėtos nuomos ir kitų skolų buvom iškraustyti tiesiai į gatvę, o vietinis laikraštis paskelbė apie tai garsiai ir dar su antrašte „Be namų negerai“. Na, šito aš turbūt niekada nepamiršiu!“ Nors Gintarės gyvenimas su tėvais ir nebuvo rožėm klotas, ji nelaiko jokio pykčio savo tėvams.

Pasakoja, jog tėčio jau nebėra, o mamą aplanko kiekvieną kartą, kai grįžta į Lietuvą. „Nelaikau jokio pykčio ar blogų emocijų. Juk dėl tokio jų elgesio kalta liga.“ Gintarė savo tėvams norėtų pasakyti tik tiek, jog būtų norėjus užaugti šeimoje. Daugiau priekaištų jiems neturi.

Gintarė Butė
Gintarė Butė
© Asmeninio albumo nuotr.

Gyvenimas vaikų namuose

Apie laiką, praleistą vaikų namuose, Gintarė pasakoja: „Jeigu norėjai ten turėti draugų, turėjai būti stiprus. Ne visiems ten buvo lengva. Laimei, man netrūko nei draugų, nei auklėtojų dėmesio, nei užsiėmimų ar įvairių renginių. Deja, švenčių metu taip norėjosi būti su šeima, o ne tarp kitų vaikų. Su keliomis draugėmis, su kuriomis susipažinau vaikų namuose, palaikome ryšius dar dabar, nes visuomet turėsime kažką bendro.“ Gyvenimiškas pamokas, kurias ji gavo vaikų namuose ir gyvendama su tėvais, Gintarė įvardija labai trumpai: „Jeigu nori gyvenime kažką pasiekti, turi mokytis ir sunkiai dirbti.“

Tačiau gyvendama vaikų namuose Gintarė turėjo galimybę pabūti Švedijoje net 6 kartus, nes Švedija rėmė vaikų namus, kuriuose Gintarė gyveno ir organizuodavo vasaros keliones.

„Man pasisekė būti išrinktai vykti į Švediją daug kartų, nes buvau gerai besimokanti, paklusni mergaitė. Be to, susidraugavau su viena šeima Švedijoje ir jie mane kviesdavosi pas save, esu ir visada liksiu dėkinga jiems už atvertą gerą širdį.“

Gintarė Butė
Gintarė Butė
© Asmeninio albumo nuotr.

Kitas įvykis, kuris buvo vienas iš gražiausių dalykų Gintarės gyvenime, tai dalyvavimas „Už gražų vaiko pasaulį“ koncerte.

„Buvau išrinkta su kitais vaikais, atstovauti savo vaikų namams šiame koncerte. Po pasirodymo mane paskyrė atlikti dainą su Jurga Šeduikyte. Tai įspūdis visam gyvenimui, nes stovėjau „Siemens“ arenos scenoje kartu su ja!“ - prisimena pašnekovė.

Be to, kai Gintarė sulaukė 16 metų, jai globėjai suteikė galimybę savarankiškai pagyventi jų bute. „Ačiū Jiems už suteiktą šansą anksti „paragauti“ savarankiškumo ir atsakomybės. Tai buvo pradžių pradžia mano kaip „suaugusio“ žmogaus gyvenime. Kadangi vaikų namuose viskas yra paduodama „ant lėkštutės“, reikėjo mokytis gaminti maistą, tvarkytis, atlikti buitinius namų ruošos darbus. Taip pat mokiausi ir kaip skaičiuoti pinigėlius, ir kaip atsargiai reikia su jais elgtis. Šito manęs prieš tai niekas nemokė“, - pasakoja ji.

Gintarė Butė ir Jurga Šeduikytė
Gintarė Butė ir Jurga Šeduikytė
© Asmeninio albumo nuotr.

Visuomenėje egzistuojantys stereotipai

Ne paslaptis, jog visuomenėje egzistuoja stereotipai, todėl klausiu Gintarės, ar ji nesusidūrė gyvenime su kokiais nors nemaloniais įvykiais, ar neigiamu požiūriu, vien dėl savo gyvenimo istorijos. Ji atsako: „Taip, susidūriau. Ne kartą teko jausti abejingumą, matyti nepasitikėjimą manimi. Teko ir užgaulingų, įžeidžiančių pasakymų išgirsti, bet tai dažniausiai girdėdavau iš nieko neišmanančių ir tiesiog gėdą visuomenei darančių žmonių. Tačiau laikui bėgant įrodžiau, jog ne visiems turi būti taikomi stereotipai.“

Dabar Gintarė jau yra sukūrusi savo šeimą, turi vaikutį ir sako: „Dabar mano gyvenimas pilnavertis, toks, kokį ir įsivaizdavau. Nežinau, ar gyvenu idealiai, nes dar niekur neradau aprašymo, kas yra tas idealus gyvenimas, bet vaikystėje gautos pamokos – puikiai praverčia. Augindama kūdikį noriu suteikti tai, ko man labiausiai trūko – meilės, dėmesio, šilumos. Kartu su vyru stengsimės sukurti kuo gražesnę vaikystę savo atžalai.“

Gintarė Butė
Gintarė Butė
© Asmeninio albumo nuotr.
Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Linksmos

Spalio mėnesio horoskopas visiems zodiako ženklams (1)

Ruduo visiems žada permainų vėjus, kad ir kokie jie būtų. Vieniems užplūdusi energija padės įveikti bet kokius sunkumus, kitiems vertėtų stabtelėti ir įsiklausyti į savo kūno skleidžiamus signalus.

RUGSĖJO HOROSKOPAS: ko laukti ir tikėtis pirmą rudens mėnesį visiems 12 Zodiako ženklų

Koks bus pirmas rudens mėnuo? Ko laukti ir tikėtis? Ko saugotis? Kam būti pasiruošus? Štai atsakymai į visus rūpimus klausimus ir rugsėjo mėnesio horoskopas visiems Zodiako ženklams.

Meilės, pinigų ir karjeros horoskopas rugpjūčio mėnesiui

Nors katik aplankė tikrieji vasariški orai atsipalaiduoti nereikėtų. Astrologai pranašauja, kad rugpjūtis bus aktyvus mėnuo. Tingumas gali sukelti nenumatytų problemų darbe.

Meilės, pinigų ir karjeros horoskopas liepos mėnesiui (2)

Permainingas liepos mėnuo atneš naujų vėjų į jūsų gyvenimą. Pasistenkite nesielgti neapgalvotai, nes tai gali turėti neigiamų pasekmių.

Moteriški drabužiai, kurie vyrams kelia juoką, o ne susižavėjimą (47)

Saulė vis karščiau – sijonai vis trumpiau. Miestų gatvės ir vėl tampa grožio bei madų podiumu, kur moterys rungiasi stiliaus ir seksualumo kategorijose. Vienos apsiriboja ryškesnėmis spalvomis, suknelėmis ir dideliais akiniais nuo saulės. Kitos pajungia sunkiąją artileriją: sijonus-diržus, gilias iškirptes ir plikas bambas.

Birželio mėnesio horoskopas: išsamiai apie darbą, pinigus, sveikatą ir santykius (4)

Nors vasarą prasideda atostogų metas atsipalaiduoti nereikėtų. Astrologai pranašauja, kad birželis bus aktyvus mėnuo. Tingumas gali sukelti nenumatytų problemų darbe.

Žavingai atrodančios mamos ir dukros atrodo tarsi seserys (36)

Linkime ne tik atrodyti tarsi seserims su savo mamomis, bet ir jaustis geriausiomis draugėmis!

Gegužės mėnesio horoskopas visiems zodiako ženklams (1)

Pavasaris visiems žada permainų vėjus, kad ir kokie jie būtų. Vieniems užplūdusi energija padės įveikti bet kokius sunkumus, kitiems vertėtų stabtelėti ir įsiklausyti į savo kūno skleidžiamus signalus.

9 psichologinės gudrybės, kaip tapti charizmatišku žmogumi (15)

Jeffas Hadenas, vienas iš įtakingiausių ir populiariausių žmonių „Linkedln“ tinkle, parašęs daugiau nei 30 knygų verslo ir komunikacijos klausimais, paaiškino, kaip kai kuriems žmonėms lengvai pavyksta pelnyti visų pasitikėjimą ir susikurti teigiamą įvaizdį.

ZODIAKO ŽENKLAI: kokia veikla Jums atneš sėkmę ir vidinę laimę

yvename tokiu laikmečiu, kuomet vis labiau akcentuojama savirealizacijos būtinybė. Teigiama, jog žmogus gali jaustis laimingu ir pilnaverčiu tik tuomet, kai gali realizuoti savo potencialą.

Labiausiai kolegas darbe erzina... iškirptės ir trumpi sijonai! (46)

Pavasarį visos moterys skuba nusirengti storas pėdkelnes ir iš kelnių šokti į sukneles ar sijonus. Daugelis ir megztinius aukštu kaklu keičia į palaidines giliomis iškirptėmis. Ką apie tai mano jūsų kolegos?

Balandžio mėnesio horoskopas visiems zodiako ženklams (5)

Antrasis pavasario mėnuo gali pažerti staigmenų. Išsamus horoskopas visiems Zodiako ženklams apie tai, ko laukti ir tikėtis santykių sferoje, karjeroje, kokia bus sveikata.

Kur Jūsų Zodiako ženklui geriausia ieškoti gyvenimo meilės (9)

Jei kasdien tavo galvoje sukasi mintys, kad visos draugės jau ištekėjo, o tavo meilės horizonte seniai nebuvo jokių vyriškosios lyties apraiškų, imiesi desperatiškų veiksmų. Stop! Laikas susiimti ir kiekvieno naujai sutikto vyro nepaversti potencialiu jaunikiu. Štai Jums meilės kelrodis pagal zodiako ženklą.

Kaip mėnulio fazės veikia Jūsų organizmą, kokios ligos paūmėja? (10)

Gana seniai pastebėta ir įrodyta, kad Mėnulis stipriai veikia gamtos reiškinius ir žmogaus emocijas bei instinktus.

Astrologė: atėjo santykių patikrinimo laikas, kuris labiausiai paveiks moteris (1)

Nuo 2017 metų kovo 4 dienos grožio, harmonijos, estetikos planeta pakeitė judėjimo kryptį. Vietoj įprasto judėjimo į priekį, ji ims judėti atbulai. Tai tęsis iki balandžio 15 dienos.