KŪČIŲ VAKARO IR MAGIŠKŲ KALĖDŲ BURTAI: kaip prisišaukti sėkmę?

Net ir krikštą priėmę lietuviai neatsisakė savo senovinių švenčių tradicijų bei išsaugojo daug papročių. Daugybę jų tautiečiai prisimena Kūčių vakarą, kuris nuo senovės laikytas ypatingu ir stebuklingu. Ne viena šeima per šventes mėto batus, trauko šiaudus ir glėbesčiuoja tvoras. Juk smalsu spėlioti, kokie bus ateinantys metai.
<strong>KŪČIŲ VAKARO IR MAGIŠKŲ KALĖDŲ BURTAI:</strong> <span style="color: #ff0000;">kaip prisišaukti sėkmę?</span>
© Fotolia nuotr.

KAIP Į NAMUS PRISIVILIOTI SĖKMĘ

Tikėta, kad sėkmę lemia keletas nuo senovės žinomų papročių, tad per šias Kūčias jų taip pat nepamirškite. Manyta, kad jei Kūčių dieną iš miško parsineši glėbį malkų ar žabų, laimė lydės visus metus, o namai bus kupini džiaugsmo!

Iki šiol dar gajus paprotys po Kūčių vakarienės nenukrauti stalo. Paliktos vaišės būdavo skiriamos vėlėms, kurios ištisus metus globos namiškius.

<strong>KŪČIŲ VAKARO IR MAGIŠKŲ KALĖDŲ BURTAI:</strong> <span style="color: #ff0000;">kaip prisišaukti sėkmę?</span>
© Fotolia nuotr.

Mūsų senoliai tikėjo, kad Kūčių naktį reikia miegoti po pagalve pasidėjus lazdyno riešutą. Įsidėjus jį į piniginę visus metus žmonės esą nesiskųsdavo dėl pinigų stygiaus. Piniginė visada būdavusi pilna.

Per Kūčias kišenėje visi šeimos nariai taip pat nešiodavosi po žvangantį pinigėlį, kuris taip pat priviliodavo finansinę sėkmę į namus.

Norėdami, kad ateinančiais metais žmones lydėtų sėkmė, Kūčių vakarą stengdavosi paragauti visų 12 patiekalų. Tikėta, kad kiti metai bus sotūs ir derlingi, ant stalo niekada duonos netrūks.

Kūčių vakarienė
Kūčių vakarienė
© DELFI (M.Jackevičiaus nuotr.)

Kūčių dieną nedera triukšmauti, siurbliuoti namų, skaldyti malkų ir pan. Manyta, kad triukšmas prišaukia audras, o ramybė ir tyla - darną.

MEILĖS BURTAI

Vienas plačiausiai paplitusių burtų – kūčiukų skaičiavimas. Pagriebkite saują jų ir suskaičiuokite. Jei skaičius porinis, ateinantys metai bus poringi. Jei neporinis, teks nugventi dar vienerius viengungio metelius.

Kūčiukai
Kūčiukai
© Shutterstock nuotr.

Merginos taip pat mėgdavo apkabinti namo tvorą. Jei apkabindavo lyginį skaičių pagaliukų, tai kitąmet susiras antrąją pusę.

Dar vienas populiarus burtas - su batais. Netekėjusios merginos mesdavo batus. Jei batų priekis būdavo pasisukęs į durų pusę, lauk vestuvių. Jei batas atsisukęs į namus, teks juose dar likti ir kitąmet.

KAIP SUŽINOTI SAVO ATEITĮ

Popierius

Lėkštėje sudeginkite suglamžytą popieriaus lapą. Tikėta, kad pažvelgus į pelenų krūvelės šešėlį galima išvysti savo ateitį. Kalnas ar kauburėlis simbolizuodavo turtus, šlovę, laimę ir sveikatą. Batas – keliones ir tt.

<strong>KŪČIŲ VAKARO IR MAGIŠKŲ KALĖDŲ BURTAI:</strong> <span style="color: #ff0000;">kaip prisišaukti sėkmę?</span>
© Shutterstock nuotr.

Šiaudai

Vienas gajausių išlikusių papročių - Kūčių vakarą iš po staltiesės traukti šiaudus. Ilgiausius ir storiausius ištraukusių šeimos narių laukdavo ilgas ir sotus gyvenimas.

Puodeliai

Burtai su 4 puodeliais. Po trimis iš jų padėkite monetą, žiedą ir raktą. Kurį puodelį išsirenka žmogus, tokie jo ateinantys metai ir laukia. Žiedas simbolizuoja vestuves, mylimąjį, šeimos pagausėjimą. Moneta - turtus, raktas – naujas žinias, laimę ir naujoves. Tuščias puodelis simbolizuoja, kad kitąmet jokios permainos nelydės.

Žinoma, nepamirškite, kad visa tai yra tik žaidimas ir tikėti burtais nebūtina.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Linksmos

Spalio mėnesio horoskopas visiems zodiako ženklams (1)

Ruduo visiems žada permainų vėjus, kad ir kokie jie būtų. Vieniems užplūdusi energija padės įveikti bet kokius sunkumus, kitiems vertėtų stabtelėti ir įsiklausyti į savo kūno skleidžiamus signalus.

RUGSĖJO HOROSKOPAS: ko laukti ir tikėtis pirmą rudens mėnesį visiems 12 Zodiako ženklų

Koks bus pirmas rudens mėnuo? Ko laukti ir tikėtis? Ko saugotis? Kam būti pasiruošus? Štai atsakymai į visus rūpimus klausimus ir rugsėjo mėnesio horoskopas visiems Zodiako ženklams.

Meilės, pinigų ir karjeros horoskopas rugpjūčio mėnesiui

Nors katik aplankė tikrieji vasariški orai atsipalaiduoti nereikėtų. Astrologai pranašauja, kad rugpjūtis bus aktyvus mėnuo. Tingumas gali sukelti nenumatytų problemų darbe.

Meilės, pinigų ir karjeros horoskopas liepos mėnesiui (2)

Permainingas liepos mėnuo atneš naujų vėjų į jūsų gyvenimą. Pasistenkite nesielgti neapgalvotai, nes tai gali turėti neigiamų pasekmių.

Moteriški drabužiai, kurie vyrams kelia juoką, o ne susižavėjimą (47)

Saulė vis karščiau – sijonai vis trumpiau. Miestų gatvės ir vėl tampa grožio bei madų podiumu, kur moterys rungiasi stiliaus ir seksualumo kategorijose. Vienos apsiriboja ryškesnėmis spalvomis, suknelėmis ir dideliais akiniais nuo saulės. Kitos pajungia sunkiąją artileriją: sijonus-diržus, gilias iškirptes ir plikas bambas.

Birželio mėnesio horoskopas: išsamiai apie darbą, pinigus, sveikatą ir santykius (4)

Nors vasarą prasideda atostogų metas atsipalaiduoti nereikėtų. Astrologai pranašauja, kad birželis bus aktyvus mėnuo. Tingumas gali sukelti nenumatytų problemų darbe.

Žavingai atrodančios mamos ir dukros atrodo tarsi seserys (36)

Linkime ne tik atrodyti tarsi seserims su savo mamomis, bet ir jaustis geriausiomis draugėmis!

Gegužės mėnesio horoskopas visiems zodiako ženklams (1)

Pavasaris visiems žada permainų vėjus, kad ir kokie jie būtų. Vieniems užplūdusi energija padės įveikti bet kokius sunkumus, kitiems vertėtų stabtelėti ir įsiklausyti į savo kūno skleidžiamus signalus.

9 psichologinės gudrybės, kaip tapti charizmatišku žmogumi (15)

Jeffas Hadenas, vienas iš įtakingiausių ir populiariausių žmonių „Linkedln“ tinkle, parašęs daugiau nei 30 knygų verslo ir komunikacijos klausimais, paaiškino, kaip kai kuriems žmonėms lengvai pavyksta pelnyti visų pasitikėjimą ir susikurti teigiamą įvaizdį.

ZODIAKO ŽENKLAI: kokia veikla Jums atneš sėkmę ir vidinę laimę

yvename tokiu laikmečiu, kuomet vis labiau akcentuojama savirealizacijos būtinybė. Teigiama, jog žmogus gali jaustis laimingu ir pilnaverčiu tik tuomet, kai gali realizuoti savo potencialą.

Labiausiai kolegas darbe erzina... iškirptės ir trumpi sijonai! (46)

Pavasarį visos moterys skuba nusirengti storas pėdkelnes ir iš kelnių šokti į sukneles ar sijonus. Daugelis ir megztinius aukštu kaklu keičia į palaidines giliomis iškirptėmis. Ką apie tai mano jūsų kolegos?

Balandžio mėnesio horoskopas visiems zodiako ženklams (5)

Antrasis pavasario mėnuo gali pažerti staigmenų. Išsamus horoskopas visiems Zodiako ženklams apie tai, ko laukti ir tikėtis santykių sferoje, karjeroje, kokia bus sveikata.

Kur Jūsų Zodiako ženklui geriausia ieškoti gyvenimo meilės (9)

Jei kasdien tavo galvoje sukasi mintys, kad visos draugės jau ištekėjo, o tavo meilės horizonte seniai nebuvo jokių vyriškosios lyties apraiškų, imiesi desperatiškų veiksmų. Stop! Laikas susiimti ir kiekvieno naujai sutikto vyro nepaversti potencialiu jaunikiu. Štai Jums meilės kelrodis pagal zodiako ženklą.

Kaip mėnulio fazės veikia Jūsų organizmą, kokios ligos paūmėja? (10)

Gana seniai pastebėta ir įrodyta, kad Mėnulis stipriai veikia gamtos reiškinius ir žmogaus emocijas bei instinktus.

Astrologė: atėjo santykių patikrinimo laikas, kuris labiausiai paveiks moteris (1)

Nuo 2017 metų kovo 4 dienos grožio, harmonijos, estetikos planeta pakeitė judėjimo kryptį. Vietoj įprasto judėjimo į priekį, ji ims judėti atbulai. Tai tęsis iki balandžio 15 dienos.