Dėl vestuvių ceremonijos užsienyje lietuviai pasiryžta keisčiausiems reikalavimams

Užsienyje besituokiančios poros susiduria su netikėčiausiais reikalavimais – priklausomai nuo šalies, kurioje planuojama vestuvių ceremonija.
Dėl vestuvių ceremonijos užsienyje lietuviai pasiryžta keisčiausiems reikalavimams
© shutterstock

Nepaisant to, dėl patrauklios kainos ir kokybiškai išvystytų paslaugų jaunavedžiams, vestuvės užsienyje sparčiai populiarėja. Pastebima, jog poros prioritetą teikia oficialioms ceremonijoms, kad santuoka galiotų ir Lietuvoje, tuo tarpu simbolinės dažniau pasirenkamos įžadų atnaujinimui. Tokias tendencijas atskleidžia didžiausios kelionių agentūros Baltijos šalyse „West Express“ statistika.

Dėl vestuvių ceremonijos užsienyje lietuviai pasiryžta keisčiausiems reikalavimams
© shutterstock

„West Express“ marketingo projektų vadovės Julijos Čižienės teigimu, kasmet užsienyje susituokia virš 20 jaunavedžių iš Lietuvos.

„Vestuvių turizmas – populiarėjanti sritis, poros užsienio šalis renkasi ne tik medaus mėnesiui, bet ir pačiai vestuvių ceremonijai. Dažniausiai jaunavedžiai tuoktis keliauja vieni, populiariausios ceremonijos oficialios ir idiliškuose paplūdimiuose“, – pasakoja J. Čižienė.

Statistika atspindi, jog poros vis dažniau brangias vestuves su plačia gimine gimtoje šalyje keičia į intymesnes ceremonijas užsienyje, organizuodami šventę tik „sau“. Tokio pobūdžio vestuvėms jaunavedžiai, kartu su visomis kelionės išlaidomis skrydžių bilietams, gana prabangiems viešbučiams, automobilio nuoma, reikalingoms paslaugoms vestuvių ceremonijai ir t. t., vidutiniškai skiria 2000–3000 eurų asmeniui. Vidutinė tokių kelionių trukmė – dešimt dienų, nes ketinimą susituokti poros derina su poilsinėmis arba pažintinėmis kelionėmis.

Dėl vestuvių ceremonijos užsienyje lietuviai pasiryžta keisčiausiems reikalavimams
© shutterstock

J. Čižienė atkreipia dėmesį, jog oficialioms vestuvėms, kurios galiotų ir Lietuvoje, dažniausiai pasirenkamos tokios šalys kaip Mauricijus, Jamaika, Šri Lanka ir Seišeliai.

„Žiedus sumainyti apsisprendusios poros renkasi ne tik egzotinius kraštus, pastaruoju metu vis dažnesniu pasirinkimu tarp jaunavedžių tampa ir Kipras. Nors ceremonijoms dažniausiai pasirenkami jūrų ar vandenynų krantai, vaizdingi sodai, pasitaiko, kuomet poros tuoktuves organizuoti nusprendžia ir miestuose, pavyzdžiui, Prahoje“, – atkreipia dėmesį J. Čižienė.

Oficialios ceremonijos metu poras tuokia taikos teisėjas. Šalyse, kuriose galioja Hagos konvencija, po ceremonijos išduodamas dokumentas. Tokiu atveju santuoka galioja ir Lietuvoje, tačiau grįžus dokumentą reikia užregistruoti civilinės metrikacijos skyriuje.

Lietuvaičius stebina reikalavimai oficialioms vestuvėms

Marketingo projektų vadovė rekomenduoja oficialią vestuvių ceremoniją pradėti planuoti iki vestuvių datos likus mažiausiai 6 mėnesiams. Renkantis simbolines vestuves, laikas planavimui gali būti ir trumpesnis.

„Vykstant tuoktis oficialiai, į kitą šalį reikalingus dokumentus ir pažymas paprastai reikia nusiųsti likus šešioms savaitėms iki ceremonijos. Taip pat viską užsisakius ne paskutinę minutę, o mažiausiai prieš pusmetį, tiek bilietų, tiek kitų paslaugų kainos būna ženkliai patrauklesnės“, – teigia J. Čižienė.

Dėl vestuvių ceremonijos užsienyje lietuviai pasiryžta keisčiausiems reikalavimams
© shutterstock

Kai kurios šalys kelia lietuviams kultūriškai nebūdingus reikalavimus ir apribojimus. Pavyzdžiui, Mauricijuje tuoktis galima tik tokiu atveju, jei jaunoji nesilaukia. Kaip įrodymą gali reikėti pristatyti medicininę pažymą. Mauricijuje taip pat galima tuoktis tik darbo dieną, nes savaitgaliais taikos teisėjams – laisvadieniai.

Meksikoje kartu su kitais dokumentais būtina pateikti kraujo tyrimų rezultatus. Jais būtina įrodyti, kad nė vienas iš jaunavedžių neserga lytiškai plintančiomis ligomis. Nors reikalavimai pasirodo neįprasti, jie jaunavedžių neatbaido, kadangi dokumentus surinkti nėra sudėtinga, be to, visus formalumus tvarko kelionių agentūra.

Simbolines vestuves renkasi įžadų atnaujinimui

Pasak J. Čižienės, simbolinėms vestuvėms jokių ypatingų reikalavimų nekeliama, nes juridiškai ceremonija nėra galiojanti. Jomis dažniausiai susidomi vestuvių metinių proga santuokos įžadus atnaujinti norinčios poros. Simboliškas vestuves kelionių agentūra organizuoja bet kurioje šalyje, tačiau dažniausiai vykstama į Balio salą, Maldyvus ir Tailandą.

Dėl vestuvių ceremonijos užsienyje lietuviai pasiryžta keisčiausiems reikalavimams
© shutterstock

Ceremonijos vyksta pagal užsienio šalies tradicijas: pradedant tradicine vestuvių apranga, palaiminimais, baigiant įvairiais ritualais. Pavyzdžiui, Azijos šalyse jaunavedžius pasveikina dramblys, vyksta šokiai su būgnais. Balio saloje, kur vyksta ne tik simbolinės, bet ir oficialios vestuvės, jaunavedžiai papuošiami brangiais ir gausiai dekoruotais tradiciniais drabužiais ir aukso karūnomis. Ceremonijos metu aukojama dievams ir piktosioms dvasioms, suspaudžiamas vaisingumo kiaušinis ir pan. Sutuoktoms poroms įteikiamas senoviniais rašmenimis ant palmių lapų išrašytas santuokos liudijimas bei oficialūs dokumentai.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Linksmos

Spalio mėnesio horoskopas visiems zodiako ženklams (1)

Ruduo visiems žada permainų vėjus, kad ir kokie jie būtų. Vieniems užplūdusi energija padės įveikti bet kokius sunkumus, kitiems vertėtų stabtelėti ir įsiklausyti į savo kūno skleidžiamus signalus.

RUGSĖJO HOROSKOPAS: ko laukti ir tikėtis pirmą rudens mėnesį visiems 12 Zodiako ženklų

Koks bus pirmas rudens mėnuo? Ko laukti ir tikėtis? Ko saugotis? Kam būti pasiruošus? Štai atsakymai į visus rūpimus klausimus ir rugsėjo mėnesio horoskopas visiems Zodiako ženklams.

Meilės, pinigų ir karjeros horoskopas rugpjūčio mėnesiui

Nors katik aplankė tikrieji vasariški orai atsipalaiduoti nereikėtų. Astrologai pranašauja, kad rugpjūtis bus aktyvus mėnuo. Tingumas gali sukelti nenumatytų problemų darbe.

Meilės, pinigų ir karjeros horoskopas liepos mėnesiui (2)

Permainingas liepos mėnuo atneš naujų vėjų į jūsų gyvenimą. Pasistenkite nesielgti neapgalvotai, nes tai gali turėti neigiamų pasekmių.

Moteriški drabužiai, kurie vyrams kelia juoką, o ne susižavėjimą (47)

Saulė vis karščiau – sijonai vis trumpiau. Miestų gatvės ir vėl tampa grožio bei madų podiumu, kur moterys rungiasi stiliaus ir seksualumo kategorijose. Vienos apsiriboja ryškesnėmis spalvomis, suknelėmis ir dideliais akiniais nuo saulės. Kitos pajungia sunkiąją artileriją: sijonus-diržus, gilias iškirptes ir plikas bambas.

Birželio mėnesio horoskopas: išsamiai apie darbą, pinigus, sveikatą ir santykius (4)

Nors vasarą prasideda atostogų metas atsipalaiduoti nereikėtų. Astrologai pranašauja, kad birželis bus aktyvus mėnuo. Tingumas gali sukelti nenumatytų problemų darbe.

Žavingai atrodančios mamos ir dukros atrodo tarsi seserys (36)

Linkime ne tik atrodyti tarsi seserims su savo mamomis, bet ir jaustis geriausiomis draugėmis!

Gegužės mėnesio horoskopas visiems zodiako ženklams (1)

Pavasaris visiems žada permainų vėjus, kad ir kokie jie būtų. Vieniems užplūdusi energija padės įveikti bet kokius sunkumus, kitiems vertėtų stabtelėti ir įsiklausyti į savo kūno skleidžiamus signalus.

9 psichologinės gudrybės, kaip tapti charizmatišku žmogumi (15)

Jeffas Hadenas, vienas iš įtakingiausių ir populiariausių žmonių „Linkedln“ tinkle, parašęs daugiau nei 30 knygų verslo ir komunikacijos klausimais, paaiškino, kaip kai kuriems žmonėms lengvai pavyksta pelnyti visų pasitikėjimą ir susikurti teigiamą įvaizdį.

ZODIAKO ŽENKLAI: kokia veikla Jums atneš sėkmę ir vidinę laimę

yvename tokiu laikmečiu, kuomet vis labiau akcentuojama savirealizacijos būtinybė. Teigiama, jog žmogus gali jaustis laimingu ir pilnaverčiu tik tuomet, kai gali realizuoti savo potencialą.

Labiausiai kolegas darbe erzina... iškirptės ir trumpi sijonai! (46)

Pavasarį visos moterys skuba nusirengti storas pėdkelnes ir iš kelnių šokti į sukneles ar sijonus. Daugelis ir megztinius aukštu kaklu keičia į palaidines giliomis iškirptėmis. Ką apie tai mano jūsų kolegos?

Balandžio mėnesio horoskopas visiems zodiako ženklams (5)

Antrasis pavasario mėnuo gali pažerti staigmenų. Išsamus horoskopas visiems Zodiako ženklams apie tai, ko laukti ir tikėtis santykių sferoje, karjeroje, kokia bus sveikata.

Kur Jūsų Zodiako ženklui geriausia ieškoti gyvenimo meilės (9)

Jei kasdien tavo galvoje sukasi mintys, kad visos draugės jau ištekėjo, o tavo meilės horizonte seniai nebuvo jokių vyriškosios lyties apraiškų, imiesi desperatiškų veiksmų. Stop! Laikas susiimti ir kiekvieno naujai sutikto vyro nepaversti potencialiu jaunikiu. Štai Jums meilės kelrodis pagal zodiako ženklą.

Kaip mėnulio fazės veikia Jūsų organizmą, kokios ligos paūmėja? (10)

Gana seniai pastebėta ir įrodyta, kad Mėnulis stipriai veikia gamtos reiškinius ir žmogaus emocijas bei instinktus.

Astrologė: atėjo santykių patikrinimo laikas, kuris labiausiai paveiks moteris (1)

Nuo 2017 metų kovo 4 dienos grožio, harmonijos, estetikos planeta pakeitė judėjimo kryptį. Vietoj įprasto judėjimo į priekį, ji ims judėti atbulai. Tai tęsis iki balandžio 15 dienos.