Aktyvūs užsiėmimai poroms – laisvalaikis, kuris jus suartins

Senovės Graikijoje rengtose olimpinėse žaidynėse dalyvaudavo tik vyrai, tačiau yra legendų, kad į jas patekdavo ir moterys. Tai rodo, kad moterys nenori atsilikti nuo vyrų ir įrodyti, kad jos kai ką sugeba net geriau nei jie.
© Shutterstock nuotr.

Vyrai ir moterys yra skirtingi, dažniausiai jiems patink ir skirtingi aktyvūs užsiėmimai – moteris norėtų lankyti šokių pamokas, o vyras – žaisti krepšinį. Medicinos centro „Helona“ sporto medicinos gydytojas Dainius Burakevičius pasakoja, kaip suderinti poreikius poroje, kad aktyvi veikla taptų mylimuosius suartinančiu užsiėmimu.

„Esant skirtingiems poreikiams reikėtų ieškoti kompromiso – vieną kartą eiti į šokius, kitą – pažaisti krepšinio. Tai bus dviguba nauda, nes skirtinga sportinė veikla lavina skirtingas fizines savybes. Nedrįsčiau sakyti, kad vienos sporto šakos skirtos vyrams, o kitos – moterims. Bet kokia fizinė veikla naudinga abiems lytims, tačiau nereikėtų jų tarpusavyje lyginti, nes fizinės galimybės yra skirtingos“, – pasakoja gydytojas. Išbėgus kartu pabėgioti, tikėtina, kad finišą pirmasis pasieks vyras, tačiau čia nėra kuo didžiuotis – jo raumeninė masė turėtų būti gerokai didesnė nei moters.

Sveikatinimasis – bet kokia aktyvi veikla

Svarbiausia, kad aktyvus laisvalaikis būtų taisyklingas, kiek įmanoma labiau ergonomiškas ir nežalotų kūno bei jo funkcinių galimybių. „Reikėtų atkreipti dėmesį į tas savybes, kurias norima lavinti ir pagal tai rinktis veiklą. Norint lavinti ištvermę puikiai tinka važiavimas dviračiu, greitas ėjimas, bėgiojimas, plaukimas, kitaip sakant – toks užsiėmimas, kuris įjungtų kuo daugiau raumenų grupių ir būtų nepertraukiamas mažiausiai pusvalandį“, – sako medikas.

Siekiant išvengti traumų pirmiausia reikėtų pasidomėti apie sporto šaką, kuria ketinama užsiimti. Yra daug literatūros ir šaltinių internete, kuriuose nurodoma rizika bei kaip jos išvengti, kaip teisingai atlikti pratimus. Jei anksčiau nė vienas poroje nesportavo – verta pasitarti su sporto medicinos gydytoju, kuris padės pasirinkti geriausią sporto šaką. „Atkreipkite dėmesį, dažnai pratimus darome taip, kaip mums patogu, tačiau ne taip, kaip reikia. Be abejo, reikėtų atsižvelgti į esamą sveikatos būklę, į sudarytas sąlygas sportuoti bei savo galimybes“, – pataria specialistas.

Sportas kartu su mylimuoju – suartina

Sporto medicinos gydytojo teigimu, praktiškai bet kokį užsiėmimą galima atlikti su antra puse. Svarbiausia – gerai sutarti ir justi malonumą sportuojant. „Reikia nepamiršti, kad jei sportuojama vardan sveikatos, tai reikia daryti techniškai taisyklingai. Pavyzdžiui, bėgant nesikalbėti, o atkreipti dėmesį į taisyklingą kvėpavimą. Dabar vis populiaresni aktyvūs užsiėmimai poroms, viena iš naujovių Lietuvoje yra akrojoga, kuri puikiai stiprina viso kūno raumenyną, gerina koordinaciją, pusiausvyrą ir lankstumą. Porai taip pat puikiai tinka įvairaus pobūdžio šokiai. Bet kuris aktyvūs užsiėmimas poroje naudingas ne tik sveikatai, bet ir kaip emocinio ryšio stiprinimas“, – mylimųjų sportą kartu teigimai vertina D. Burakevičius.

Šaltajam metų laikui – žiemos sportas ir tinkama apranga

Tiek slidinėjimas lygumų slidėmis, tiek čiuožinėjimas pačiūžomis, tiek elementarus važinėjimas rogutėmis nuo kalno. „Kartais labai smagu prisiminti prisiminti vaikystę ir suaugusiems sėsti į rogutes. Laipiojimas į slidų kalniuką tikrai pagerins tiek jūsų emocijas, tiek sveikatą. Žiema savo oro sąlygomis Lietuvoje nėra palanki daugeliui sporto šakų, kurios propaguojamos vasarą: futbolas atvirame lauke gali būti pavojingas, taip pat – kontaktinės sporto šakos“, – teigia gydytojas. Visuomet reikia atsižvelgti į aplinkos sąlygas, kurios gali sukelti traumas – vieną dieną žiemą pasportuoti ir po to kelis mėnesius gydytis turbūt nenorėtų niekas.

Pagrindinis aprangos tikslas yra sudaryti komfortiškas sąlygas sportuojant: palaikyti raumenis šiltus, gerai atiduoti sugeneruotą šilumą į aplinką taip apsaugant nuo didelio prakaitavimo, to pasekoje sportuojantis žmogus praranda mažiau mikroelementų, jo „neperpūs“ vėjas. „Dabar laboratorijoje kuriama apranga, kuri turės daugybę indikatorių, perspėsiančių sportininką dėl širdies ritmo sutrikimų, pernelyg gausaus prakaitavimo, parodys atliktą darbą. Apranga yra nuolat tobulinama, tačiau ji niekada nebus tobula, tai yra, apsauganti nuo traumų. Kitaip sakant, ji nebus atsakinga už žmogaus koordinaciją, kurią turime lavinti patys. Dėl nekoordinuotų, netikslių ir neatsargių judesių ir patiriama didžioji traumų dalis“, – apie inovatyvią aprangą pasakoja medikas.

Specialisto teigimu, saugumas sportuojant auga su kiekviena treniruote, jei laikomasi visų teisingų metodinių nurodymų. „Daug sveikų sportininkų saugumo dėlei dėvi įtvarus, tačiau jie daro didelę klaidą, kadangi įtvaro tikslas yra apsaugoti jau pažeistą struktūrą arba struktūrą, kuri turi didelę tikimybę būti sužalota. Profilaktiškai dėvėti įtvarą, jei žmogus sveikas, yra nelogiška, kadangi įtvaras, atlikdamas apsauginę funkciją, tarsi išjungia žmogaus proprioreceptinę sistemą – kontrolė prarandama kai įtvaras nebenaudojamas“, – įtvarų keliamą grėsmę vertina specialistas. Tad svarbiausia atminti, kad sportuojant apranga turi būti komfortiška, nevaržanti judesių, o subjurus orams reikėtų vilkėti daugiasluoksnius audinius.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Linksmos

Spalio mėnesio horoskopas visiems zodiako ženklams (1)

Ruduo visiems žada permainų vėjus, kad ir kokie jie būtų. Vieniems užplūdusi energija padės įveikti bet kokius sunkumus, kitiems vertėtų stabtelėti ir įsiklausyti į savo kūno skleidžiamus signalus.

RUGSĖJO HOROSKOPAS: ko laukti ir tikėtis pirmą rudens mėnesį visiems 12 Zodiako ženklų

Koks bus pirmas rudens mėnuo? Ko laukti ir tikėtis? Ko saugotis? Kam būti pasiruošus? Štai atsakymai į visus rūpimus klausimus ir rugsėjo mėnesio horoskopas visiems Zodiako ženklams.

Meilės, pinigų ir karjeros horoskopas rugpjūčio mėnesiui

Nors katik aplankė tikrieji vasariški orai atsipalaiduoti nereikėtų. Astrologai pranašauja, kad rugpjūtis bus aktyvus mėnuo. Tingumas gali sukelti nenumatytų problemų darbe.

Meilės, pinigų ir karjeros horoskopas liepos mėnesiui (2)

Permainingas liepos mėnuo atneš naujų vėjų į jūsų gyvenimą. Pasistenkite nesielgti neapgalvotai, nes tai gali turėti neigiamų pasekmių.

Moteriški drabužiai, kurie vyrams kelia juoką, o ne susižavėjimą (47)

Saulė vis karščiau – sijonai vis trumpiau. Miestų gatvės ir vėl tampa grožio bei madų podiumu, kur moterys rungiasi stiliaus ir seksualumo kategorijose. Vienos apsiriboja ryškesnėmis spalvomis, suknelėmis ir dideliais akiniais nuo saulės. Kitos pajungia sunkiąją artileriją: sijonus-diržus, gilias iškirptes ir plikas bambas.

Birželio mėnesio horoskopas: išsamiai apie darbą, pinigus, sveikatą ir santykius (4)

Nors vasarą prasideda atostogų metas atsipalaiduoti nereikėtų. Astrologai pranašauja, kad birželis bus aktyvus mėnuo. Tingumas gali sukelti nenumatytų problemų darbe.

Žavingai atrodančios mamos ir dukros atrodo tarsi seserys (36)

Linkime ne tik atrodyti tarsi seserims su savo mamomis, bet ir jaustis geriausiomis draugėmis!

Gegužės mėnesio horoskopas visiems zodiako ženklams (1)

Pavasaris visiems žada permainų vėjus, kad ir kokie jie būtų. Vieniems užplūdusi energija padės įveikti bet kokius sunkumus, kitiems vertėtų stabtelėti ir įsiklausyti į savo kūno skleidžiamus signalus.

9 psichologinės gudrybės, kaip tapti charizmatišku žmogumi (15)

Jeffas Hadenas, vienas iš įtakingiausių ir populiariausių žmonių „Linkedln“ tinkle, parašęs daugiau nei 30 knygų verslo ir komunikacijos klausimais, paaiškino, kaip kai kuriems žmonėms lengvai pavyksta pelnyti visų pasitikėjimą ir susikurti teigiamą įvaizdį.

ZODIAKO ŽENKLAI: kokia veikla Jums atneš sėkmę ir vidinę laimę

yvename tokiu laikmečiu, kuomet vis labiau akcentuojama savirealizacijos būtinybė. Teigiama, jog žmogus gali jaustis laimingu ir pilnaverčiu tik tuomet, kai gali realizuoti savo potencialą.

Labiausiai kolegas darbe erzina... iškirptės ir trumpi sijonai! (46)

Pavasarį visos moterys skuba nusirengti storas pėdkelnes ir iš kelnių šokti į sukneles ar sijonus. Daugelis ir megztinius aukštu kaklu keičia į palaidines giliomis iškirptėmis. Ką apie tai mano jūsų kolegos?

Balandžio mėnesio horoskopas visiems zodiako ženklams (5)

Antrasis pavasario mėnuo gali pažerti staigmenų. Išsamus horoskopas visiems Zodiako ženklams apie tai, ko laukti ir tikėtis santykių sferoje, karjeroje, kokia bus sveikata.

Kur Jūsų Zodiako ženklui geriausia ieškoti gyvenimo meilės (9)

Jei kasdien tavo galvoje sukasi mintys, kad visos draugės jau ištekėjo, o tavo meilės horizonte seniai nebuvo jokių vyriškosios lyties apraiškų, imiesi desperatiškų veiksmų. Stop! Laikas susiimti ir kiekvieno naujai sutikto vyro nepaversti potencialiu jaunikiu. Štai Jums meilės kelrodis pagal zodiako ženklą.

Kaip mėnulio fazės veikia Jūsų organizmą, kokios ligos paūmėja? (10)

Gana seniai pastebėta ir įrodyta, kad Mėnulis stipriai veikia gamtos reiškinius ir žmogaus emocijas bei instinktus.

Astrologė: atėjo santykių patikrinimo laikas, kuris labiausiai paveiks moteris (1)

Nuo 2017 metų kovo 4 dienos grožio, harmonijos, estetikos planeta pakeitė judėjimo kryptį. Vietoj įprasto judėjimo į priekį, ji ims judėti atbulai. Tai tęsis iki balandžio 15 dienos.