12 dalykų, kurių nežinojote apie karalienę Elžbietą II

 (7)
Karalienei Elžbietai rugsėjo 9 diena labai svarbi – ji oficialiai tampa ilgiausiai valdančia monarche Didžiosios Britanijos istorijoje!
Britanijos karalienė Elžbieta II
© AFP/Scanpix

Ji užima karalienės sostą daugiau nei šešis dešimtmečius ir per visą tą laiką 89 metų sulaukusi monarchė tapo daugybės pokyčių pasaulyje ir savo šeimoje liudininke. Nepaisant visko, visada liko ištikima sau.

Minint šią gražią sukaktį pažvelkime į keletą mažai žinomų faktų, kurie padės geriau pažinti karalienę Elžbietą II.

Jos pravardė – Lilibet

Princesė Elžbieta artimiausių šeimos narių vadinama „Lilibet“. Ši pravardė jai prilipo dėl to, kad vaikystėje ji negalėjo ištarti savo vardo (angl. Elizabeth). Jos tėvas, Karalius Jurgis VI, kažkada pasakė: „Lilibet yra mano pasididžiavimas. Margaret yra mano džiaugsmas“.

Ji viešumoje dažosi lūpas

Karalienė nė žingsnio nežengia be savo rankinės. Joje ji nešiojasi savo ištikimą lūpdažį, kuriuo pasidažyti nesidrovi net viešumoje. Pirmoji JAV ponia Laura Bush kartą tą patį padarė ir paaiškino: „Karalienė man sakė, kad taip elgtis galima“.

Ji savo vaikaičiams rašo tekstines žinutes

Ji turi savo „YouTube“, „Facebook“ ir „Twitter“ paskyras, tad karalienę Elžbietą pagrįstai galime vadinti šiuolaikiška monarche. Kaip teigia Sally Bedel Smith, karalienė taip pat pradėjo naudotis mobiliuoju telefonu ir rašo tekstines žinutes savo vaikaičiams.

Su savo mama ji kalbėdavosi kiekvieną dieną

Po to, kai 1952 metais mirė jos tėvas, karalienės Elžbietos mama, žinoma kaip Karalienė Motina, net penkis dešimtmečius gyveno našlės gyvenimą. Iki pat jos mirties sulaukus 101 metų, žavioji Karalienė Motina, kaip ir dukra, domėjosi žirgų lenktynėmis ir visada buvo ta, kuriai Elžbieta II galėjo išsipasakoti.

Jai buvo vos dešimt, kai tapo galima sosto įpėdine

„Ar tai reiškia, kad tau teks tapti kita karaliene?“ – paklausė princesė Margaret savo vyresniosios sesers Elžbietos, kai jų tėvas 1936 metais netikėtai tapo karaliumi. „Taip, vieną dieną“, – atsakė jai princesė Elžbieta. „Vargšelė“ – pareiškė Margaret.

Pirmuosius dešimt savo gyvenimo metų princesė Elžbieta buvo kaip šių dienų princesė Beatrice – labai tolima nuo sosto. Tačiau kai jos dėdė, karalius Edvardas VII atsisakė sosto, ši našta užgulė silpnus jos pečius.

Antrojo pasaulinio karo metais ji dirbo mechanike

Per Antrąjį pasaulinį karą princesė Elžbieta purvinosi rankas, 1945 metais prisijungusi prie „Moterų teritorinės pagalbinės tarnybos“. Kaip „antroji subalternė (subalternas – jaunesnysis karininkas, kurio laipsnis žemesnis negu kapitonas Didžiosios Britanijos kariuomenėje, red.) Elizabeth Alexander Mary Windsor“ ji dirbo mechanike ir vairuotoja. Panašu, kad kariuomenėje tarnavę princas Williamas ir princas Harry eina jos pėdomis.

Ji ištekėjo už savo pusbrolio

Princesė Elžbieta įsimylėjo princą Philipą, savo trečios eilės pusbrolį ir Graikijos princą. Jų pro-proseneliai buvo tie patys – karalienė Viktorija ir princas Albertas, kurie patys buvo pirmos eilės pusbroliai!

Karaliene ji tapo būdama Kenijoje

1952 metų vasario 6 dieną princesė Elžbieta su savo sutuoktiniu princu Philipu lankėsi Kenijoje, kai ją pasiekė žinia, kas mirė jos tėvas. 25 metų princesė, anot pranešimų, tą akimirką, kai mirė jos tėvas ir ji tapo karaliene, buvo įsiropštusi į figmedį.

Ji pakvaišusi dėl žirgų

Daugelis žino, kad karalienė Elžbieta mėgsta Velso veislės šunis, vadinamus korgiais, tačiau ji ne ką mažiau dievina ir žirgus. Ji jodinėja, prižiūri ir dalyvauja lenktynėse, ir netgi surengė privačią audienciją arklių užkalbėtojui.

Ji niekada nekrūpčioja

Kai 1981 metais pompastiškos „Vėliavos nešimo“ (angl. Trooping of Colour) ceremonijos metu buvo paleisti šeši šūviai, visiškai netoliese buvusi karalienė Elžbieta II išliko rami ir beveik net nekrūptelėjo, dėl ko susilaukė daug pagyrų. Ir kai 1982 metais į jos miegamąjį pateko įsibrovėlis, ji išliko rami ir palaikė pokalbį su pamišėliu, kol po septynių minučių prisistatė policijos pareigūnai.

Ji verkė, kai jos laivas buvo pervestas į rezervą

Karališkoji jachta „Britannia“ buvo karališkosios šeimos plaukiojantys namai net keturis dešimtmečius. Karalienė ir jos šeima vykdavo ja į karališkuosius turus aplink pasaulį, joje savo medaus mėnesį praleido princesė Diana ir princas Charlesas. Kai 1997 metais laivas buvo pervestas į rezervą, karalienė per ceremoniją braukė ašaras. Dabar laivas atvertas lankytojams.

Ji demonstravo savo paramą Charlesui ir Camillai

Princo Charleso santuoka su ilgamete mylimąja Camilla karalienei Elžbietai II buvo ganėtinai sudėtingas dalykas, tačiau ji parodė savo paramą. Jų vestuvių priėmime karalienė pasakė tostą, kuriame jų meilės istorija buvo prilyginta žirgų lenktynėms. „Įveikusi „Becher's Brook“ ir „Chair“ (tai kliūčių pavadinimai žirgų lenktynėse, red.) laiminga pora dabar yra nugalėtojų aptvare“.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Linksmos

Spalio mėnesio horoskopas visiems zodiako ženklams (1)

Ruduo visiems žada permainų vėjus, kad ir kokie jie būtų. Vieniems užplūdusi energija padės įveikti bet kokius sunkumus, kitiems vertėtų stabtelėti ir įsiklausyti į savo kūno skleidžiamus signalus.

RUGSĖJO HOROSKOPAS: ko laukti ir tikėtis pirmą rudens mėnesį visiems 12 Zodiako ženklų

Koks bus pirmas rudens mėnuo? Ko laukti ir tikėtis? Ko saugotis? Kam būti pasiruošus? Štai atsakymai į visus rūpimus klausimus ir rugsėjo mėnesio horoskopas visiems Zodiako ženklams.

Meilės, pinigų ir karjeros horoskopas rugpjūčio mėnesiui

Nors katik aplankė tikrieji vasariški orai atsipalaiduoti nereikėtų. Astrologai pranašauja, kad rugpjūtis bus aktyvus mėnuo. Tingumas gali sukelti nenumatytų problemų darbe.

Meilės, pinigų ir karjeros horoskopas liepos mėnesiui (2)

Permainingas liepos mėnuo atneš naujų vėjų į jūsų gyvenimą. Pasistenkite nesielgti neapgalvotai, nes tai gali turėti neigiamų pasekmių.

Moteriški drabužiai, kurie vyrams kelia juoką, o ne susižavėjimą (47)

Saulė vis karščiau – sijonai vis trumpiau. Miestų gatvės ir vėl tampa grožio bei madų podiumu, kur moterys rungiasi stiliaus ir seksualumo kategorijose. Vienos apsiriboja ryškesnėmis spalvomis, suknelėmis ir dideliais akiniais nuo saulės. Kitos pajungia sunkiąją artileriją: sijonus-diržus, gilias iškirptes ir plikas bambas.

Birželio mėnesio horoskopas: išsamiai apie darbą, pinigus, sveikatą ir santykius (4)

Nors vasarą prasideda atostogų metas atsipalaiduoti nereikėtų. Astrologai pranašauja, kad birželis bus aktyvus mėnuo. Tingumas gali sukelti nenumatytų problemų darbe.

Žavingai atrodančios mamos ir dukros atrodo tarsi seserys (36)

Linkime ne tik atrodyti tarsi seserims su savo mamomis, bet ir jaustis geriausiomis draugėmis!

Gegužės mėnesio horoskopas visiems zodiako ženklams (1)

Pavasaris visiems žada permainų vėjus, kad ir kokie jie būtų. Vieniems užplūdusi energija padės įveikti bet kokius sunkumus, kitiems vertėtų stabtelėti ir įsiklausyti į savo kūno skleidžiamus signalus.

9 psichologinės gudrybės, kaip tapti charizmatišku žmogumi (15)

Jeffas Hadenas, vienas iš įtakingiausių ir populiariausių žmonių „Linkedln“ tinkle, parašęs daugiau nei 30 knygų verslo ir komunikacijos klausimais, paaiškino, kaip kai kuriems žmonėms lengvai pavyksta pelnyti visų pasitikėjimą ir susikurti teigiamą įvaizdį.

ZODIAKO ŽENKLAI: kokia veikla Jums atneš sėkmę ir vidinę laimę

yvename tokiu laikmečiu, kuomet vis labiau akcentuojama savirealizacijos būtinybė. Teigiama, jog žmogus gali jaustis laimingu ir pilnaverčiu tik tuomet, kai gali realizuoti savo potencialą.

Labiausiai kolegas darbe erzina... iškirptės ir trumpi sijonai! (46)

Pavasarį visos moterys skuba nusirengti storas pėdkelnes ir iš kelnių šokti į sukneles ar sijonus. Daugelis ir megztinius aukštu kaklu keičia į palaidines giliomis iškirptėmis. Ką apie tai mano jūsų kolegos?

Balandžio mėnesio horoskopas visiems zodiako ženklams (5)

Antrasis pavasario mėnuo gali pažerti staigmenų. Išsamus horoskopas visiems Zodiako ženklams apie tai, ko laukti ir tikėtis santykių sferoje, karjeroje, kokia bus sveikata.

Kur Jūsų Zodiako ženklui geriausia ieškoti gyvenimo meilės (9)

Jei kasdien tavo galvoje sukasi mintys, kad visos draugės jau ištekėjo, o tavo meilės horizonte seniai nebuvo jokių vyriškosios lyties apraiškų, imiesi desperatiškų veiksmų. Stop! Laikas susiimti ir kiekvieno naujai sutikto vyro nepaversti potencialiu jaunikiu. Štai Jums meilės kelrodis pagal zodiako ženklą.

Kaip mėnulio fazės veikia Jūsų organizmą, kokios ligos paūmėja? (10)

Gana seniai pastebėta ir įrodyta, kad Mėnulis stipriai veikia gamtos reiškinius ir žmogaus emocijas bei instinktus.

Astrologė: atėjo santykių patikrinimo laikas, kuris labiausiai paveiks moteris (1)

Nuo 2017 metų kovo 4 dienos grožio, harmonijos, estetikos planeta pakeitė judėjimo kryptį. Vietoj įprasto judėjimo į priekį, ji ims judėti atbulai. Tai tęsis iki balandžio 15 dienos.