Virtualus romanas: neištikimybė ar žaidimas?

 (26)
Kas yra kiberseksas? Nekaltas būdas išsaugoti ištikimybę šeimoje, savo seksualinę energiją išlaisvinant pokalbių svetainėse?
© Shutterstock nuotr.

Mes su Nielsu šį savaitgalį nepasimatėme, bet pasismaginome per Skype. Aišku, ne Verbų sekmadienį, o penktadienį vakare. O paskui jis prisipažino, kad kai su manimi nesimato, gana dažnai užeina į visokias suaugusiems skirtas pažinčių svetaines ir taip saugiai nuleidžia garą.

Kažkodėl mane šis jo prisipažinimas labai nuliūdino. Nusiminiau, o trečioj dienoj sukilo nerealus pyktis: Nielsui manęs neužtenka?! Jis malonumų ieško pašonėje, jis man neištikimas! Nielsas puolė įrodinėti, kad virtualūs pokalbiai nėra kažkas rimto. O man rimta. Reiks pasikalbėti, ko jam trūksta mūsų santykiuose.

Šeimoje trūksta supratimo
Ar laikas, skiriamas žmogumi kitapus kompiuterio, yra neištikimybė? Mano galva taip.  Mano kriterijai aiškūs: jei vyras skiria laiką kitai moteriai, vadinasi, ja susidomėjo. Jei vyras sako, kad čia tik nekaltas bendravimas, vargu ar patikėsiu. Nes tas smalsumo kamuolys - lyg sniego gniūžtė, riedanti nuo kalno. Nuo anoniminių pokalbių pereis prie asmeninių temų, dalinsis svajonėmis, problemomis... Juk taip žmonės ir suartėja - radę supratimą ir išklausymą. O jei kibernetinė moteris pasirodys supratinga, vyrui gali ne juokais galva apsisukti. Ne tik ims apie lovos reikalus su svetimu žmogumi kalbėtis, bet paskui norės ir sekso telefonu, dar vėliau - tas seksualines fantazijas įgyvendinti realybėje. O jei dar susijaudina ir masturbuojasi su ja bekalbėdamas?! Tai ir yra kiberseksas, kurio vyras net nevadina rimtu užsiėmimu, tačiau kuris sukelia problemų šeiminiame gyvenime.
Aš manau taip: jeigu vyras sėdi pažinčių svetainėse, ieško seksualinių dirgiklių, tai jo šeimoje trūksta supratimo. Vadinasi, jis nesikalba atvirai su žmona. Galbūt jam gėda, o gal žmona atrodo kaip perskaityta knyga. Nauja moteris - galimybė pasitikrinti vyriškumo reitingą. Tai viena. Antra, išsakyti savo mintis žmogui, kurio nepažįsti, kartais būna lengviau.
Virtualus romanas panašus į naršymą pornografijos svetainėse. Vienu atveju jaudina gyvas žmogus (nors ir virtualus), bendravimo su juo sukeliamos emocijos, kitu - vaizdai.

Lengvas ir greitas rezultatas
Dažniausiai į virtualius romanus įsivelia 35-45 metų amžiaus vyrai. Ir tai susiję su jų seksualinio troškimo pokyčiais. 30-mečio vyro norai, palyginti su 20-mečio seksualine energija, ima blėsti. Todėl vyrai griebiasi kibersekso, kaip priemonės savo libido palaikyti. Be to, virtualus romanas yra gana patogus: nereikia ilgo merginimo, rezultatą pasieki lengvai ir greitai. Beveik tas pats, kaip nueiti į parduotuvę pieno. Tačiau dėl per didelio susidomėjimo kiberseksu iškyla bendravimo pavojus - vyras nebesugeba matyti moters kaip asmenybės, vertina ją tik kaip seksualinę partnerę.

Skurdus intymus gyvenimas
Galima tik spėlioti, kodėl vyrai ieško virtualių pramogų, kai turi žmoną (tas pats taikytina ir moterims; jos irgi nesnaudžia, aktyviai internete stato vyrams ragus). Dažniausia virtualios neištikimybės priežastis - netenkina santykiai su partnere. Jei moteris nenori taip dažnai mylėtis, kaip vyras, šis gali pagundų ieškoti internete, išmėginti pozas, kurios žmonai nepriimtinos. Tačiau net ir būdamas patenkintas savo lytiniu gyvenime, jis į kiberseksą gali panirti, vedamas smalsumo.
Antra priežastis - seksualinės problemos: erekcijos sutrikimai ir priešlaikinė ejakuliacija. Kibersekse tos problemos nepastebimos, taigi vyras gali pajusti pasitenkinimą tų problemų nespręsdamas.
Trečia priežastis - vyras traukia prie kompiuterio atsipalaiduoti, atsikratyti streso, kurį patiria darbe. Tačiau realiausia paskata - nesutarimai su žmona, finansinės problemos, buitiniai nesklandumai. Virtuali meilužė leidžia apie tuos vargus pamiršti: su ja nereikia spręsti piniginių reikalų, tvarkyti buities, ginčytis dėl smulkmenų. Virtualus romanas nors laikinai išplėšia vyrą iš realaus gyvenimo.  

Pretekstas skyryboms
Kad ir kaip kiberseksas prablaškytų ir vyras gintų savo teisę nusidėti saugiai, tačiau seksologai vieningai sutaria, kad virtualus romanas irgi yra neištikimybė. Išssiskirti dėl to - visai logiškas žingsnis.
Kita kibersekso blogybė - vyras praranda bet kokį domėjimąsi savo moterimi, o seksas su ja nei žavi, nei teikia malonumo. Jei vyras laiku susigriebs ir nutrauks pavojingus kibernetinius žaidimus, šeimą galima išsaugoti. Bet jei priklausomybė nuo kibersekso yra stipri, be artimųjų supratimo ir pagalbos bus sunku ją įveikti.

Klausyti intuicijos
Kad vyras keistai elgiasi, gali pakuždėti intuicija. Virtualaus romano požymiai - pakitęs vyro dienos režimas. Pavyzdžiui, mylimas žmogus iki vidurnakčio užsisėdi prie kompiuterio. Kitas vyras kiberseksualinį potraukį gali kruopščiai nuo žmonos slėpti, todėl vienas požymių - padidėjęs vyro slapukavimas, uždarumas. Trečia, vyras sako, kad dirba kompiuteriu, tačiau kai šeimos nariai jį sutrukdo, vyras susierzina, netgi tampa agresyvus.
Ketvirta, kiberseksas pamažu ima vogti vis daugiau laiko iš vyro gyvenimo, jis ima nebesusitvarkyti su pareigomis namuose, netgi tampa joms abejingas.

Ką daryti su kibermeilužiu?
Pirmiausia, stengtis išlaikyti ramybę ir nekritikuoti vyro - kiekvieno žmogaus kelyje pasitaiko sunkumų. Jei vyras kiberseksu susižavėjo neseniai, tai moteriškomis gudrybėmis pasistenkite jį sugrąžinti į realybę. Galima išmėginti ir ėjimą va bank: pasiūlykite virtualų seksą trise, tačiau su sąlyga, kad paskui vyras mylėsis su jumis lovoje. Tačiau - jeigu vyrui sunku atsisakyti virtualaus sekso, derėtų kreiptis į seksologą. 
O jeigu užtikote savo vyrą, flirtuojantį internete, vertėtų pagalvoti - ko jūs nepastebite savo partneryje? Ko trūksta jūsų ryšyje? Ko jis ieško virtualioje erdvėje? Kodėl jam tam reikia flirto? Jei sugebėsite nuoširdžiai pasikalbėti su vyru ir jį suprasti, galbūt internetas nebebus jūsų santykių plėšiku.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Karštos

INTYMU: sekso pozos, kurios sustiprins emocinį ryšį (10)

Akių kontaktas, bučiniai, glamonės, visiškas atsidavimas partneriui – tai elementai, sustiprinantys poros emocinį ryšį. Yra sekso pozų, kurios visus juos apjungia ir leidžia pamilti partnerį iš naujo.

Kodėl vyrai nenori sekso? Ekspertai skambina pavojaus varpais (182)

Statistika byloja, kad vyrai apie seksą galvoja kas 7 sekundes. Bet ir jiems būna dienų, kai to sekso nesinori.

5 moterų nerekomenduojamos sekso pozos (32)

Kiekvienas kūnas yra skirtingas. Kaip ir kiekvieno mėgavimasis seksu. Tačiau kiekviena tikrai žinome, kokių pozų nemėgstame...

Lengvai pastebimi požymiai, kad JIS bus puikus meilužis (57)

Kai kuriems vyrams tiesiog neverta suteikti galimybės: amžinas nusivylimas ir nė vieno orgazmo. Kaip tai iš anksto išsiaiškinus?

Moterų išpažintys: ko negali pakęsti vyrų išvaizdoje? (109)

Paplitusi nuomonė, kad iš vyrų daug reikalauti nereikia: gražesnis už beždžionę, ir gerai. Tačiau moterys užginčija šią tiesą.

Suviliok JĮ be žodžių: flirto patarimai (54)

Nebūtina likti dviese, kad patrauktum JO dėmesį. Flirto menas yra slidus, tačiau padeda moteriai pasijusti galinga ir įtakinga.

Sekso numerologija: JO skaičius ir elgesys (7)

Norite kuo greičiau sužinoti, kokius seksualius žygdarbius gali atlikti jūsų vyras?

4 būdai pagyvinti pabodusias sekso pozas (26)

Kažkodėl, kai kalbama apie seksą, žodis "klasika" ima asocijuotis su "nuoboduliu". Tačiau galime jus pradžiuginti - "Misionierius" nėra jau toks nekaltas...

Internete plinta nauja mada - nuogų užpakaliukų nuotraukos gamtoje (FOTO) (92)

Visi puikiai žino, kad keliaujant reikia fotografuotis ir kelti nuotraukas į socialinius tinklus, kitaip niekas nesužinos, kad kažkur buvai. Dabar žaibiškai ėmė plisti įdomi mada - gražių peizažų fone rodyti ne savo veidą, o... užpakalį.

Analinio sekso pozos, kurios patiks ir moterims (482)

Toms poroms, kurios nori drauge mėgautis egzotiškesniais pojučiais, atrinkome moterims maloniausias analinio sekso pozas. Šalin senas ir dažnai neracionalias baimes ir pasimėgaukite kartu.

11 priežasčių, kodėl vis daugiaų moterų nenori gimdyti vaikų (203)

Visuomenė dažnai bando primesti savo laimės, gyvenimo prasmės suvokimą, todėl vaduotis iš tų pančių, kaip voratinklio gijų, tenka per kiekvieną šeimos susiėjimą.

Vyrų tinkamai neįvertinta moters kūno vieta, kuri padeda JAI pasiekti orgazmą (55)

Moterys jau nebeneigia, kad sportuodamos gali patirti kūniško malonumo ekstazę. Tačiau vyras gali išlydyti moterį, net nenumovęs jai kelnaičių.

Vyro sėdmenys - jo charakterio ir ydų veidrodis (34)

Pasirodo, kad vyro charakterį išduoda ne tik lūpos, akys, smakras, bet ir ta vieta iš kurios kojos dygsta.

Miegamajame darosi nuobodu? 10 patarimų kaip patobulinti savo seksualinį gyvenimą (7)

Vienuoliktą vakaro jus labiau domina per televiziją rodomos laidos, nei aistringos akimirkos su savo antrąja puse? Ir net jeigu atsiduodate kūniškiems malonumams, seksas atrodo toks nuspėjamas. Susijaudinimas ir aistra – dingę be žinios...

Urologas B. Dainys: kodėl daugėja vyrų negalinčių patirti orgazmo ir kaip tai spręsti (14)

Orgazmo nebuvimas – tai nemaloni tiesa, kurią slepia su šia problema susiduriantys vyrai. „Kasdien mano kabinete pasirodo vis daugiau vyrų kamuojamų uždelstos ejakuliacijos sutrikimo dėl vartojamų antidepresantų. Bet tai ne vienintelė priežastis, kodėl vyras gali nepatirti orgazmo,“ – teigia garsus urologas, medicinos mokslų daktaras Balys Dainys.