Urologas B. Dainys: kodėl daugėja vyrų negalinčių patirti orgazmo ir kaip tai spręsti

 (14)
Orgazmo nebuvimas – tai nemaloni tiesa, kurią slepia su šia problema susiduriantys vyrai. „Kasdien mano kabinete pasirodo vis daugiau vyrų kamuojamų uždelstos ejakuliacijos sutrikimo dėl vartojamų antidepresantų. Bet tai ne vienintelė priežastis, kodėl vyras gali nepatirti orgazmo,“ – teigia garsus urologas, medicinos mokslų daktaras Balys Dainys.
© Shutterstock

Guostis, kad vyrui reikia daug laiko pasiekti orgazmą, nėra populiaru. Vyraujant priešlaikinės ejakuliacijos problemai, vyras, kuriam reikia daug laiko, daugeliui moterų būtų svajonė, bet realybėje tai kelia didelę įtampą.

Anot profesoriaus B. Dainio, jei vyras negali patirti orgazmo arba jam reikia labai daug laiko, tai jau gali būti uždelsta ejakuliacija ir tokį vyrą reikia siųsti pas gydytojus.

Be to, jei partneriui nepavyksta ejakuliuoti, neretai atrodo, kad tai moters kaltė, kad ji kažką negerai daro. Netiesa. Vyro orgazmui įtakos gali turėti daugybė veiksnių. Vienas priežastis galima pašalinti, kitų ne.

Kas yra uždelsta ejakuliacija? Tai situacija, kai sunku pasiekti orgazmą sekso metu. Net jei tuo mėgaujatės, ilgainiui tai ima kelti įtampą, o seksas nebeteikia malonumo.

Urologas Balys Dainys pasidalijo dažniausiomis uždelsto orgazmo priežastimis ir patarė, kaip jas spręsti.

6 dažniausios uždelsto orgazmo priežastys:

Psichotropiniai vaistai

Antidepresantai arba migdomieji gali sukelti uždelstą orgazmą tiek vyrams, tiek moterims. Iš tiesų nuo 30 iki 70 proc. antidepresantus vartojančių žmonių susiduria su seksualinio gyvenimo problemomis.

„Šiandien vis daugiau vyrų ieško pagalbos dėl negalėjimo baigti akto, nes vartoja antidepresantus. Ši problema labai sparčiai populiarėja, todėl ji tampa pagrindine patologine sutrikimo priežastimi. Daugumai patariu grįžti pas gydytoją išrašiusį stiprius antidepresantus ir pakeisti juos kitais, mažiau slopinančiais seksualinį potraukį,“ – patarė gydytojas B. Dainys.

Apyvarpės perteklius – fimozė

Fimozė yra viena iš medicininių būklių, kurios vyrams ne tik apsunkina lytinį gyvenimą, trukdo šlapinantis, bet ir sukelia uždelsta ejakuliaciją.

„Apyvarpė varpos ramybės būsenoje dengia galvutę, o įvykus erekcijai apyvarpė nuslenka žemyn. Jeigu vyras negali atsmaukti apyvarpės, diagnozuojama fimozė. Tokiu atveju vyrui sunku baigti aktą, jis jaučia fizinį ir emocinį diskomfortą. Dažnas jaunuolis šio sutrikimo nepastebi, kol nesusiranda merginos, na, o tada jau kreipiasi į gydytojus dėl apipjaustymo. Tai nėra sudėtinga operacija, todėl po jos atlikimo ir sutrikimas greitai baigiasi,“ – pasakojo gydytojas.

Žemas testosterono lygis kraujyje

Testosteronas – dažnai vadinamas vyriškumo hormonu. Vyrų organizme testosterono daugiausia pagaminama sėklidėse. Todėl jo trūkumas dažnai sukelia tokių problemų, kaip erekcijos nebuvimas, sunkumai patiriant orgazmą. „Testosterono kiekis dažniausiai tikrinamas kraujo tyrimu. Nustačius per mažą testosterono kiekį, gydytojas gali pasiūlyti tam tikrų medikamentų, didinančių šio hormono lygį,“ – kalbėjo urologas.

Psichologinio pobūdžio problemos

Net jei nevartojate vaistų, psichologinio pobūdžio sunkumai, kaip antai, nerimas, depresija, gali sukelti uždelstą orgazmą. Kai žmogus prislėgtas, sunku net dantis išsivalyti, ką jau kalbėti apie kopimą į kalnus ar seksą.

Dažnai uždelsto orgazmo kamuojamam vyrui reikia psichologinės pagalbos – arba psichologo, arba nuotaiką stabilizuojančių vaistų.

Įvairios traumos

„Nugaros skausmai, išvaržos, nugaros smegenų traumos, įvairūs infekciniai susirgimai, gali turėti įtakos abiejų lyčių seksualiniams sutrikimams, apie kuriuos pacientai dažnai pamiršta užsiminti.“ – pasakojo gydytojas.

„Paskatinkite partnerį nesidrovėti ir aptarti sunkumus su savo gydytoju. Vyrams sunku kalbėti apie tokius dalykus, bet juk gydytojai yra tam, kad jūsų gyvenimas taptų geresnis.“

Masturbavimasis

Jei dešimtmetį prieš sutikdamas moterį vyras buvo įpratęs masturbuotis, patirti orgazmą per įprastą lytinę sueitį jam gali būti sunku. Makštis stangri, bet ji nepajėgi pakartoti besimasturbuojančio vyro rankos stiprumo ar greičio. Taigi įprotis masturbuotis – viena iš uždelstos ejakuliacijos priežasčių.

„Matematika paprasta – kuo dažniau vyras mylisi ar masturbuojasi, tuo lėčiau baigia aktą arba visai nebaigia. Masturbacija gali būti taikoma kaip priešlaikinės ejakuliacijos prevencija, o uždelstą orgazmą ji gali dar labiau nutolinti,“ – kalbėjo gydytojas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Karštos

INTYMU: sekso pozos, kurios sustiprins emocinį ryšį (10)

Akių kontaktas, bučiniai, glamonės, visiškas atsidavimas partneriui – tai elementai, sustiprinantys poros emocinį ryšį. Yra sekso pozų, kurios visus juos apjungia ir leidžia pamilti partnerį iš naujo.

Kodėl vyrai nenori sekso? Ekspertai skambina pavojaus varpais (182)

Statistika byloja, kad vyrai apie seksą galvoja kas 7 sekundes. Bet ir jiems būna dienų, kai to sekso nesinori.

5 moterų nerekomenduojamos sekso pozos (32)

Kiekvienas kūnas yra skirtingas. Kaip ir kiekvieno mėgavimasis seksu. Tačiau kiekviena tikrai žinome, kokių pozų nemėgstame...

Lengvai pastebimi požymiai, kad JIS bus puikus meilužis (57)

Kai kuriems vyrams tiesiog neverta suteikti galimybės: amžinas nusivylimas ir nė vieno orgazmo. Kaip tai iš anksto išsiaiškinus?

Moterų išpažintys: ko negali pakęsti vyrų išvaizdoje? (109)

Paplitusi nuomonė, kad iš vyrų daug reikalauti nereikia: gražesnis už beždžionę, ir gerai. Tačiau moterys užginčija šią tiesą.

Suviliok JĮ be žodžių: flirto patarimai (54)

Nebūtina likti dviese, kad patrauktum JO dėmesį. Flirto menas yra slidus, tačiau padeda moteriai pasijusti galinga ir įtakinga.

Sekso numerologija: JO skaičius ir elgesys (7)

Norite kuo greičiau sužinoti, kokius seksualius žygdarbius gali atlikti jūsų vyras?

4 būdai pagyvinti pabodusias sekso pozas (26)

Kažkodėl, kai kalbama apie seksą, žodis "klasika" ima asocijuotis su "nuoboduliu". Tačiau galime jus pradžiuginti - "Misionierius" nėra jau toks nekaltas...

Internete plinta nauja mada - nuogų užpakaliukų nuotraukos gamtoje (FOTO) (92)

Visi puikiai žino, kad keliaujant reikia fotografuotis ir kelti nuotraukas į socialinius tinklus, kitaip niekas nesužinos, kad kažkur buvai. Dabar žaibiškai ėmė plisti įdomi mada - gražių peizažų fone rodyti ne savo veidą, o... užpakalį.

Analinio sekso pozos, kurios patiks ir moterims (482)

Toms poroms, kurios nori drauge mėgautis egzotiškesniais pojučiais, atrinkome moterims maloniausias analinio sekso pozas. Šalin senas ir dažnai neracionalias baimes ir pasimėgaukite kartu.

11 priežasčių, kodėl vis daugiaų moterų nenori gimdyti vaikų (203)

Visuomenė dažnai bando primesti savo laimės, gyvenimo prasmės suvokimą, todėl vaduotis iš tų pančių, kaip voratinklio gijų, tenka per kiekvieną šeimos susiėjimą.

Vyrų tinkamai neįvertinta moters kūno vieta, kuri padeda JAI pasiekti orgazmą (55)

Moterys jau nebeneigia, kad sportuodamos gali patirti kūniško malonumo ekstazę. Tačiau vyras gali išlydyti moterį, net nenumovęs jai kelnaičių.

Vyro sėdmenys - jo charakterio ir ydų veidrodis (34)

Pasirodo, kad vyro charakterį išduoda ne tik lūpos, akys, smakras, bet ir ta vieta iš kurios kojos dygsta.

Miegamajame darosi nuobodu? 10 patarimų kaip patobulinti savo seksualinį gyvenimą (7)

Vienuoliktą vakaro jus labiau domina per televiziją rodomos laidos, nei aistringos akimirkos su savo antrąja puse? Ir net jeigu atsiduodate kūniškiems malonumams, seksas atrodo toks nuspėjamas. Susijaudinimas ir aistra – dingę be žinios...

Urologas B. Dainys: kodėl daugėja vyrų negalinčių patirti orgazmo ir kaip tai spręsti (14)

Orgazmo nebuvimas – tai nemaloni tiesa, kurią slepia su šia problema susiduriantys vyrai. „Kasdien mano kabinete pasirodo vis daugiau vyrų kamuojamų uždelstos ejakuliacijos sutrikimo dėl vartojamų antidepresantų. Bet tai ne vienintelė priežastis, kodėl vyras gali nepatirti orgazmo,“ – teigia garsus urologas, medicinos mokslų daktaras Balys Dainys.