TYRIMAS: ar poros, kurios dažnai mylisi, yra laimingesnės?

Atrodytų visai logiška lygtis: daugiau sekso = laimingesnis gyvenimas, ar ne?
© Shutterstock nuotr.

Bent jau taip mes visi save įtikinėjame šimtus metus. Tačiau paaiškėjo, kad daugiau sekso gali būti tolygu troškimui nugalėti save. 

JAV tyrėjai išsiaiškino, kad daugiau sekso NĖRA lygu daugiau laimės. Iš tiesų, dėl to galite patirti mažiau malonumo ir daugiau nusivylimo.

„Journal of Economic Behavior & Organization“ publikuotame straipsnyje Carnegie Mellon Universiteto, esančio Pitsburge, Pensilvanijos valstijoje, mokslininkai teigia, kad daugiau besimylinčios poros nepasidarė laimingesnės iš dalies todėl, kad padažnėję lytiniai santykiai paskatino troškimo bei mėgavimosi seksu sumažėjimą.

Norėdami išbandyti teoriją seksas = laimė, tyrėjai paprašė 64 porų, kurių amžius buvo 3565 metai, mylėtis dažniau.

Pirma jie padalino poras į dvi grupes. Viena jų negavo jokių nurodymų dėl mylėjimosi dažnumo. Antrosios grupės paprašė dvigubai dažniau mylėtis. Sekančius tris mėnesius tyrėjai stebėjo jų laimę. 

Dalyviai atsakė į klausimus internetu, kuriais buvo siekiama išmatuoti sveikatos būseną, laimės lygį, sekso dažnumą, rūšį ir patiriamą malonumą.

Tyrėjai nustatė, kad tos poros, kurių buvo paprašyta daugiau mylėtis, patyrė sumažėjusį lytinį potraukį ir sekso metu patiriamą malonumą.

Tai paskatino ne padažnėję lytiniai santykiai, tačiau tai, kad jiems buvo nurodyta dažniau mylėtis. Atrodo, jei mums nurodo mylėtis dažniau, tai pasidaro nebe malonu.

Viena tyrimo sumanytojų Tamar Krishnamurti teigia, kad tyrimo išvados gali padėti poroms pagerinti jų seksualinį gyvenimą ir laimę.

„Troškimas mylėtis silpnėja žymiai greičiau nei mėgavimasis seksu, jei tai yra kažkieno kito paskatinta. Todėl vietoj to, kad bandytų mylėtis taip dažnai, kaip tai darė savo santykių pradžioje, poros turėtų pasistengti sukurti aplinką, kuri įžiebtų jų troškimą ir suteiktų sekso metu kuo daugiau malonumo“,  sako ji. 

Tad pasirodo, jog įvairovė ir vaizduotė, derinamos su žvakių šviesa ir romantiška muzika, gali visiems padėti susigrąžinti kadaise patirtą malonumą.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Karštos

INTYMU: sekso pozos, kurios sustiprins emocinį ryšį (10)

Akių kontaktas, bučiniai, glamonės, visiškas atsidavimas partneriui – tai elementai, sustiprinantys poros emocinį ryšį. Yra sekso pozų, kurios visus juos apjungia ir leidžia pamilti partnerį iš naujo.

Kodėl vyrai nenori sekso? Ekspertai skambina pavojaus varpais (182)

Statistika byloja, kad vyrai apie seksą galvoja kas 7 sekundes. Bet ir jiems būna dienų, kai to sekso nesinori.

5 moterų nerekomenduojamos sekso pozos (32)

Kiekvienas kūnas yra skirtingas. Kaip ir kiekvieno mėgavimasis seksu. Tačiau kiekviena tikrai žinome, kokių pozų nemėgstame...

Lengvai pastebimi požymiai, kad JIS bus puikus meilužis (57)

Kai kuriems vyrams tiesiog neverta suteikti galimybės: amžinas nusivylimas ir nė vieno orgazmo. Kaip tai iš anksto išsiaiškinus?

Moterų išpažintys: ko negali pakęsti vyrų išvaizdoje? (109)

Paplitusi nuomonė, kad iš vyrų daug reikalauti nereikia: gražesnis už beždžionę, ir gerai. Tačiau moterys užginčija šią tiesą.

Suviliok JĮ be žodžių: flirto patarimai (54)

Nebūtina likti dviese, kad patrauktum JO dėmesį. Flirto menas yra slidus, tačiau padeda moteriai pasijusti galinga ir įtakinga.

Sekso numerologija: JO skaičius ir elgesys (7)

Norite kuo greičiau sužinoti, kokius seksualius žygdarbius gali atlikti jūsų vyras?

4 būdai pagyvinti pabodusias sekso pozas (26)

Kažkodėl, kai kalbama apie seksą, žodis "klasika" ima asocijuotis su "nuoboduliu". Tačiau galime jus pradžiuginti - "Misionierius" nėra jau toks nekaltas...

Internete plinta nauja mada - nuogų užpakaliukų nuotraukos gamtoje (FOTO) (92)

Visi puikiai žino, kad keliaujant reikia fotografuotis ir kelti nuotraukas į socialinius tinklus, kitaip niekas nesužinos, kad kažkur buvai. Dabar žaibiškai ėmė plisti įdomi mada - gražių peizažų fone rodyti ne savo veidą, o... užpakalį.

Analinio sekso pozos, kurios patiks ir moterims (482)

Toms poroms, kurios nori drauge mėgautis egzotiškesniais pojučiais, atrinkome moterims maloniausias analinio sekso pozas. Šalin senas ir dažnai neracionalias baimes ir pasimėgaukite kartu.

11 priežasčių, kodėl vis daugiaų moterų nenori gimdyti vaikų (203)

Visuomenė dažnai bando primesti savo laimės, gyvenimo prasmės suvokimą, todėl vaduotis iš tų pančių, kaip voratinklio gijų, tenka per kiekvieną šeimos susiėjimą.

Vyrų tinkamai neįvertinta moters kūno vieta, kuri padeda JAI pasiekti orgazmą (55)

Moterys jau nebeneigia, kad sportuodamos gali patirti kūniško malonumo ekstazę. Tačiau vyras gali išlydyti moterį, net nenumovęs jai kelnaičių.

Vyro sėdmenys - jo charakterio ir ydų veidrodis (34)

Pasirodo, kad vyro charakterį išduoda ne tik lūpos, akys, smakras, bet ir ta vieta iš kurios kojos dygsta.

Miegamajame darosi nuobodu? 10 patarimų kaip patobulinti savo seksualinį gyvenimą (7)

Vienuoliktą vakaro jus labiau domina per televiziją rodomos laidos, nei aistringos akimirkos su savo antrąja puse? Ir net jeigu atsiduodate kūniškiems malonumams, seksas atrodo toks nuspėjamas. Susijaudinimas ir aistra – dingę be žinios...

Urologas B. Dainys: kodėl daugėja vyrų negalinčių patirti orgazmo ir kaip tai spręsti (14)

Orgazmo nebuvimas – tai nemaloni tiesa, kurią slepia su šia problema susiduriantys vyrai. „Kasdien mano kabinete pasirodo vis daugiau vyrų kamuojamų uždelstos ejakuliacijos sutrikimo dėl vartojamų antidepresantų. Bet tai ne vienintelė priežastis, kodėl vyras gali nepatirti orgazmo,“ – teigia garsus urologas, medicinos mokslų daktaras Balys Dainys.