Skyrybos: moterys jaučiasi kaltesnės nei vyrai

 (22)
Kad ir kaip draugės guostų, jog viskas tik į gera, skyrybos būna skaudžios. Nutrauktą ryšį moterys ir vyrai išgyvena skirtingai.
Tik kas penktas vyras jaučiasi kaltas dėl iširusių santykių.
© Shutterstock nuotr.

Atsimenu, kaip kelios išsiskyrusios draugės mane ramino, kad po dvejų metų viskas sugrįš į savo vietas, vėl būsiu pasiruošusi įsimylėti ir mylėti. Bet man prireikė trejų metų, kad išsilaižyčiau skyrybų žaizdas.
Ne veltui streso skalėje skyrybos užima antrą vietą, o išsiskyrimas - trečią. Didžiausias stresas - partnerio mirtis.
Išsiskirti - skausminga. Tik vyrai sugeba greičiau vėl džiaugtis gyvenimu, o moterys dar ilgai kenčia dėl nutrūkusių santykių su mylimuoju. Bent jau taip tvirtina Čikagos universiteto mokslininkai, atlikę tyrimus, kurie skelbiami žurnale „Argumentai ir faktai".

O aš manau, kad vyras irgi išgyvena skyrybas, tik požiūrio laikosi kito. Kodėl jis neria į linksmybes? Kad užsimirštų. O tas linksmumas dažnai būna apsimestinis, jis nori aplinkinius patikinti, kad jaučiasi gerai, kad jo laukia nuostabus gyvenimas, kad „viskas bus netgi geriau nei buvo su ja, kvaiša". Ir jei greitai susiranda kitą moterį, tai ne dėl to, kad jam nesvarbi mylimoji, o kad pasijustų gyvas ir greičiau pamirštų. Bet būna dar blogiau...

Bet grįžtu prie Čikagos mokslininkų tyrimo. Jie telefonu apklausė 340 žmonių. Skambino, pateikdami tik vieną klausimą: „Kokį patyrėte didžiausią nusivylimą gyvenime?". Dauguma apklaustųjų įvardijo būtent skyrybas su mylimu žmogumi.
Tyrimas parodė, kad moterys dažniau linkusios kaltinti save dėl iširusių santykių - net 44 proc. dailiosios lyties atstovių įžiūrėjo savo klaidas bei kaltę. Vyrų, kurie prisipažintų klydę, netinkamai elgęsi šeimoje, buvo dvigubai mažiau - 20 proc.
Ekspertų nuomone, tokios moterų saviplakos priežastis slypi psichikoje - moterys prisiima didesnę atsakomybę už emocinę santykių atmosferą poroje nei vyrai. Jei santykiai nutrūksta, jos dažniau kaltina save.
Užtat vyrai linkę manyti, kad kapstytis praeityje, kelti priežastis yra nevyriška. Todėl jie tvirtai tiki, kad viską darė gerai. Tai patvirtina dažnas jų klausimas: „Ir kas jai pasidarė, ko jai trūko? Juk viskas buvo normalu".

Be skyrybų, apklaustieji nurodė ir kitus skausmingų išgyvenimų momentus: šeimos problemos (16 proc.), mokslo klaidos (13 proc.), karjeros sunkumai (12 proc.), piniginiai reikalai (10 proc.) ir vaikų auklėjimo klaidos (9 proc.).
Mokslininkai iš to tyrimo taip pat padarė išvadą, kad žmogaus smegenys vienodai reaguoja į emocinį išgyvenimą ir fizinį skausmą. Todėl pasakymas „neimk į galvą", kai skyriesi, kažin ar galioja. Tuo metu organizmas iš tiesų patiria tą patį, lyg būtume susižeidusios.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Karštos

INTYMU: sekso pozos, kurios sustiprins emocinį ryšį (10)

Akių kontaktas, bučiniai, glamonės, visiškas atsidavimas partneriui – tai elementai, sustiprinantys poros emocinį ryšį. Yra sekso pozų, kurios visus juos apjungia ir leidžia pamilti partnerį iš naujo.

Kodėl vyrai nenori sekso? Ekspertai skambina pavojaus varpais (182)

Statistika byloja, kad vyrai apie seksą galvoja kas 7 sekundes. Bet ir jiems būna dienų, kai to sekso nesinori.

5 moterų nerekomenduojamos sekso pozos (32)

Kiekvienas kūnas yra skirtingas. Kaip ir kiekvieno mėgavimasis seksu. Tačiau kiekviena tikrai žinome, kokių pozų nemėgstame...

Lengvai pastebimi požymiai, kad JIS bus puikus meilužis (57)

Kai kuriems vyrams tiesiog neverta suteikti galimybės: amžinas nusivylimas ir nė vieno orgazmo. Kaip tai iš anksto išsiaiškinus?

Moterų išpažintys: ko negali pakęsti vyrų išvaizdoje? (109)

Paplitusi nuomonė, kad iš vyrų daug reikalauti nereikia: gražesnis už beždžionę, ir gerai. Tačiau moterys užginčija šią tiesą.

Suviliok JĮ be žodžių: flirto patarimai (54)

Nebūtina likti dviese, kad patrauktum JO dėmesį. Flirto menas yra slidus, tačiau padeda moteriai pasijusti galinga ir įtakinga.

Sekso numerologija: JO skaičius ir elgesys (7)

Norite kuo greičiau sužinoti, kokius seksualius žygdarbius gali atlikti jūsų vyras?

4 būdai pagyvinti pabodusias sekso pozas (26)

Kažkodėl, kai kalbama apie seksą, žodis "klasika" ima asocijuotis su "nuoboduliu". Tačiau galime jus pradžiuginti - "Misionierius" nėra jau toks nekaltas...

Internete plinta nauja mada - nuogų užpakaliukų nuotraukos gamtoje (FOTO) (92)

Visi puikiai žino, kad keliaujant reikia fotografuotis ir kelti nuotraukas į socialinius tinklus, kitaip niekas nesužinos, kad kažkur buvai. Dabar žaibiškai ėmė plisti įdomi mada - gražių peizažų fone rodyti ne savo veidą, o... užpakalį.

Analinio sekso pozos, kurios patiks ir moterims (481)

Toms poroms, kurios nori drauge mėgautis egzotiškesniais pojučiais, atrinkome moterims maloniausias analinio sekso pozas. Šalin senas ir dažnai neracionalias baimes ir pasimėgaukite kartu.

11 priežasčių, kodėl vis daugiaų moterų nenori gimdyti vaikų (203)

Visuomenė dažnai bando primesti savo laimės, gyvenimo prasmės suvokimą, todėl vaduotis iš tų pančių, kaip voratinklio gijų, tenka per kiekvieną šeimos susiėjimą.

Vyrų tinkamai neįvertinta moters kūno vieta, kuri padeda JAI pasiekti orgazmą (55)

Moterys jau nebeneigia, kad sportuodamos gali patirti kūniško malonumo ekstazę. Tačiau vyras gali išlydyti moterį, net nenumovęs jai kelnaičių.

Vyro sėdmenys - jo charakterio ir ydų veidrodis (34)

Pasirodo, kad vyro charakterį išduoda ne tik lūpos, akys, smakras, bet ir ta vieta iš kurios kojos dygsta.

Miegamajame darosi nuobodu? 10 patarimų kaip patobulinti savo seksualinį gyvenimą (7)

Vienuoliktą vakaro jus labiau domina per televiziją rodomos laidos, nei aistringos akimirkos su savo antrąja puse? Ir net jeigu atsiduodate kūniškiems malonumams, seksas atrodo toks nuspėjamas. Susijaudinimas ir aistra – dingę be žinios...

Urologas B. Dainys: kodėl daugėja vyrų negalinčių patirti orgazmo ir kaip tai spręsti (14)

Orgazmo nebuvimas – tai nemaloni tiesa, kurią slepia su šia problema susiduriantys vyrai. „Kasdien mano kabinete pasirodo vis daugiau vyrų kamuojamų uždelstos ejakuliacijos sutrikimo dėl vartojamų antidepresantų. Bet tai ne vienintelė priežastis, kodėl vyras gali nepatirti orgazmo,“ – teigia garsus urologas, medicinos mokslų daktaras Balys Dainys.