Seksualiniai mitai trukdo poros laimei

 (15)
Santuoka ir seksas. Sekso norime ar jo mums reikia? Ir apskritai – kodėl turime jo norėti? Kiek mitai griauna poros laimę?
Stereotipai apie santykius dažnai užkerta kelią gilesniam tarpusavio supratimui.
© Shutterstock nuotr.

Įvairiausi įsivaizdavimai ir stereotipai, koks turi būti poros seksualinis gyvenimas, dažnai sukelia nesutarimus šeimoje. Moteris stengiasi būti gera meilužė, nes mano, kad 1-2 kartus per savaitę mylėtis yra normalu.

Vyras mylisi, nes irgi mano, kad pora turi mylėtis, „nes taip reikia, kaip čia dabar be sekso, negi aš koks impotentas". Abi lytys įrodinėja savo vyriškumą/moteriškumą, tačiau dažnai būna nepatenkintos ir nelaimingos. Kodėl? Nes kliaunasi ne savo norais, temperamentu, intuicija, o gyvena pagal visuomenės įdiegtus normalumo standartus. Gal kuriai nors porai yra normalu   pasimylėti kartą per dvi savaites? Kas čia tokio nesveiko?

Raudoni nėriniai jaudina vyrus? Ir moterys perka seksualų apatinį trikotažą. Bet gal jūsų vyrą jaudina medvilniniai balti jūsų šortukai ir marškinėliai? Gal ta raudona jam - vulgari ir primityvi?

Kai poros nebendrauja ir nesikalba, o bando savo gyvenimą įsprausti į seksualinius normatyvus, dažnai patenka į aklavietę. Ir vyras, ir moteris jaučiasi apgauti ir nelaimingi. O tokių mitų-spąstų yra ir daugiau. Štai tik keli jų.

1 MITAS: seksas reikalingas tik giminei pratęsti

Žmonių bendruomenė sukūrė gyvūnams nepasiekiamą stebuklą: atskyrė malonumus nuo dauginimosi. Tačiau vis tiek šis mitas yra ganėtinai gyvybingas, dėl jo akivaizdžiai gęsta vidutinio amžiaus vyrų ir moterų seksualinės funkcijos.
Tačiau kvaila, pagimdžius vaikus, užsidėti nekaltybės diržą tokiame pasaulyje, kuriame žmonės moka mylėtis ir nesusilaukti palikuonių bei gimdo vaikus be sekso. Tamsumas ir menkas seksualinis išprusimas kai kurias poras nutrenkia į akmens amžių. Jos negalvoja nei apie įvairovę, nei apie intymaus gyvenimo puoselėjimą - kaip poros santykių dalį. Seksas beveik dingsta, nes sutuoktiniai įsikinko į rutiną - darbas, pomėgiai, valgis, miegas, buitiniai rūpesčiai. Paskui taip ir gimsta anekdotai apie seksualinį poros gyvenimą - Naujieji metai ir tie būna dažniau...
Pagaliau dar yra dalis tokių moterų, kurioms seksas atrodo atgrasus, šlykštus. Jos jį prilygina gyvuliškam aktui, kuris kelia ne malonumą, o pasibjaurėjimą. Tokio požiūrio ištakų derėtų ieškoti mergaitės auklėjime, pirmoje seksualinėje patirtyje, religiniuose įsitikinimuose.

2 MITAS: seksas - tik fiziologinis procesas

Dar 8-ame dešimtmetyje Pasaulinė sveikatos organizacija (PSO) suformulavo „seksualinės sveikatos" sąvoką, kuri yra taikoma iki šių dienų. Svarbiausiu aspektu yra laikomas asmens sugebėjimas bendrauti su partneriu, abipusis prisirišimas ir jausmų išraiška.
Antras svarbus momentas - išsilaisvinimas nuo baimių, prietarų ir klaidingų įsitikinimų apie seksualinius santykius (dydis, pajėgumas, seksualumas, apimtys, dažnumas) . Taigi matome, kad sekse svarbiausia - tarpusavio supratimas ir emocinis artumas. O juk, laikui bėgant, būtent šita santykių pusė ir tampa esminė, turtinanti partnerius, jų kasdienybę, todėl koncentruotis į savo fizinius sugebėjimus tikrai neverta.

3 MITAS: tik pasileidusi moteris rodo iniciatyvą sekso metu

Toks požiūris - mūsų daugiaamžės kultūros specifika, likusi, ko gero, dar nuo viduramžių: moteris visada yra pasyvi ir atsiduodanti, o sekso iniciatorius ir vadovas - vyras. Tuo tarpu šiuolaikiniam vyrui, kuris yra gerokai subtilesnis nei viduramžiais, svarbu jausti, kad jį įvertino ir kad jis yra reikalingas. Parodydama iniciatyvą, moteris tarsi sako vyrui: „Tu esi geriausias, aš renkuosi tave". Tai pagerina vyro savivertę ir teigiamai paveikia jo seksualinius sugebėjimus. O moters savivertė dėl to tikrai nenukenčia. Kodėl ji negali išreikšti savo norų? Juolab, kad tikrai dažnai vyrai palaimina moters iniciatyvą ir nelaiko tokio elgesio supuvusios moralės ženklu.  

4 MITAS: tik gražios moterys yra seksualiai patrauklios vyrams

Su šiuo mitu yra susijusi pagrindinė moterų baimė. Moteris galvoja: „Aš ne tokia graži (pernelyg stora, šiandien nepasidažiusi...), todėl neturiu teisės rodyti iniciatyvos arba atkreipti į save dėmesį". Kol moteris nepasieks dvasinės brandos, ji visada suras prie ko prikibti savo išvaizdoje. Deja, būtent šios priekabės, kurias kartais paskatina draugės ir visuomenė, kaip tik ir trukdo tapti moteriai geidžiama ir laiminga.
Moteris, pernelyg susirūpinusi savo išvaizdos trūkumais, nuolat nerimauja ir tą emociją, netgi nenorėdama, spinduliuoja aplinkiniams. Svajodama apie tai, ko nori, ko neturi, ji rizikuoja prarasti tai, ką jau turi. Tad posakis carpe diem čia - tinkamiausias. Nėra geresnio afrodiziako nei savimi patenkinta ir pasitikinti bei mokanti džiaugtis gyvenimu moteris.

Todėl gali būti ir paradoksalių situacijų: graži moteris - vieniša ir nelaiminga, o štai ne tokia patraukli turi darnią šeimą. O kiek dar yra aplinkinių nuostabą keliančių atvejų, kai vyras paliko gražią žmoną ir išėjo pas mažiau patrauklią, tačiau geraširdišką ir supratingą...

Nors tai ir skambės banaliai, tačiau kiekvienos moters gyvenime būtinai ateina momentas, kai ji supranta, jog svarbiausia - ne tai, kas yra išorėje, o tai, kas yra viduje.

5 MITAS: moterys - seksualios vampyrės

Tai tik vyrų baimė, kuri net sulaukus pirmųjų žilų plaukų, trukdo jiems atsipalaiduoti santykiuose. Dalis vyrų galvoja, jog moteris manipuliuoja seksu, kad galėtų iš vyro nulipdyti vergą ir jį valdyti.  Kiti baiminasi, kad jei lovoje jie nepasirodys kaip galingi mačo arba grįš namo pavargę ir nenorės sekso, tai moteris iš karto pradės ieškoti sau naujo partnerio. Ši nuomonė nuodija bet kokio amžiaus stipriosios lyties atstovų gyvenimą.

Būtent todėl senstantis, fiziškai silpnėjantis vyras kartais pradeda ieškoti sau jaunos nepatyrusios meilužės, tikėdamasis, kad „išsiauklės ją pagal save" ir jos nepatyrimo fone atrodys stiprus. O kas bus, kai „po auklėjimo proceso" ji užsimanys daugiau? Vėl vyras atsidurs vampyrės spąstuose.

O štai savo vyrą gerbianti ir mylinti sutuoktinė ne tik ramiai sureaguos į vienkartinę jo nesėkmę, bet ir padarys viską, kad ši būtų nepastebėta. O su įskaudinta, nepatenkinta ir priekabiaujančia moterimi netgi pats puikiausias seksas apkars.

6 MITAS: po 45 metų sekso poreikis išnyksta

Paplitusi nuomonė - ne daugiau nei tingiųjų gudrybė, kad nebereikėtų tobulinti savęs nei dvasiškai, nei fiziškai. Žinoma, turime begalę būdų susikaupusią seksualinę energiją išbarstyti kitur: darbas iki nukritimo, sporto klubas, anūkų auklėjimas, rūpinimasis senais tėvais, skyrybos, teismai dėl turto - tai tik dalis tų sričių, kur iškeliauja nerealizuota seksualinė energija. Skirti ją mylimam žmogui ar naudoti ją kitais tikslais - kiekvieno asmeninis pasirinkimas.

***

Taigi poros seksualinį gyvenimą lemia daug veiksnių. O dar pridėkime jautrųjį paauglystės laikotarpį, šeimą, kuri formuoja įgūdžius, ir turėsime sėkmingą (arba ne) seksualinį vyro/moters elgesį.
Vyro gyvenime pirmoji svarbi moteris - mama (arba vyresnioji sesuo), kuri skatino arba gniuždė jo vyriškumo apraiškas vaikystėje. Antra svarbi moteris - pirma mylimoji, kuri galėjo vyrą išaukštinti arba nuvainikuoti. O vidutiniame amžiuje atstūmimas ir kritika dėl mažiausių smulkmenų  gali tapti gniuždančiu vyro potenciją veiksniu.

Su moterimi yra dar sudėtingiau. Jei tėvai reikalavo, kad mergaitė būti padori, užgniaužtų savo norus, tai ji bus negrabi ne tik seksualiniame bendravime. Ji ir kitose srityse elgsis konfliktiškai, varžysis arba niekins aplinkinius, bus uždara ir atrodys nepasiekiama.
O vyrams labiau patinka švelnios, jautrios ir juos skatinančios moterys. Jei moteris stengsis bendradarbiauti su vyru, tai ir šis atsakydamas stengsis bendradarbiauti su ja. Įkvėpdama ji padeda jam atsiverti, parodyti viską, ką jis sugeba.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Karštos

INTYMU: sekso pozos, kurios sustiprins emocinį ryšį (10)

Akių kontaktas, bučiniai, glamonės, visiškas atsidavimas partneriui – tai elementai, sustiprinantys poros emocinį ryšį. Yra sekso pozų, kurios visus juos apjungia ir leidžia pamilti partnerį iš naujo.

Kodėl vyrai nenori sekso? Ekspertai skambina pavojaus varpais (182)

Statistika byloja, kad vyrai apie seksą galvoja kas 7 sekundes. Bet ir jiems būna dienų, kai to sekso nesinori.

5 moterų nerekomenduojamos sekso pozos (32)

Kiekvienas kūnas yra skirtingas. Kaip ir kiekvieno mėgavimasis seksu. Tačiau kiekviena tikrai žinome, kokių pozų nemėgstame...

Lengvai pastebimi požymiai, kad JIS bus puikus meilužis (57)

Kai kuriems vyrams tiesiog neverta suteikti galimybės: amžinas nusivylimas ir nė vieno orgazmo. Kaip tai iš anksto išsiaiškinus?

Moterų išpažintys: ko negali pakęsti vyrų išvaizdoje? (109)

Paplitusi nuomonė, kad iš vyrų daug reikalauti nereikia: gražesnis už beždžionę, ir gerai. Tačiau moterys užginčija šią tiesą.

Suviliok JĮ be žodžių: flirto patarimai (54)

Nebūtina likti dviese, kad patrauktum JO dėmesį. Flirto menas yra slidus, tačiau padeda moteriai pasijusti galinga ir įtakinga.

Sekso numerologija: JO skaičius ir elgesys (7)

Norite kuo greičiau sužinoti, kokius seksualius žygdarbius gali atlikti jūsų vyras?

4 būdai pagyvinti pabodusias sekso pozas (26)

Kažkodėl, kai kalbama apie seksą, žodis "klasika" ima asocijuotis su "nuoboduliu". Tačiau galime jus pradžiuginti - "Misionierius" nėra jau toks nekaltas...

Internete plinta nauja mada - nuogų užpakaliukų nuotraukos gamtoje (FOTO) (92)

Visi puikiai žino, kad keliaujant reikia fotografuotis ir kelti nuotraukas į socialinius tinklus, kitaip niekas nesužinos, kad kažkur buvai. Dabar žaibiškai ėmė plisti įdomi mada - gražių peizažų fone rodyti ne savo veidą, o... užpakalį.

Analinio sekso pozos, kurios patiks ir moterims (482)

Toms poroms, kurios nori drauge mėgautis egzotiškesniais pojučiais, atrinkome moterims maloniausias analinio sekso pozas. Šalin senas ir dažnai neracionalias baimes ir pasimėgaukite kartu.

11 priežasčių, kodėl vis daugiaų moterų nenori gimdyti vaikų (203)

Visuomenė dažnai bando primesti savo laimės, gyvenimo prasmės suvokimą, todėl vaduotis iš tų pančių, kaip voratinklio gijų, tenka per kiekvieną šeimos susiėjimą.

Vyrų tinkamai neįvertinta moters kūno vieta, kuri padeda JAI pasiekti orgazmą (55)

Moterys jau nebeneigia, kad sportuodamos gali patirti kūniško malonumo ekstazę. Tačiau vyras gali išlydyti moterį, net nenumovęs jai kelnaičių.

Vyro sėdmenys - jo charakterio ir ydų veidrodis (34)

Pasirodo, kad vyro charakterį išduoda ne tik lūpos, akys, smakras, bet ir ta vieta iš kurios kojos dygsta.

Miegamajame darosi nuobodu? 10 patarimų kaip patobulinti savo seksualinį gyvenimą (7)

Vienuoliktą vakaro jus labiau domina per televiziją rodomos laidos, nei aistringos akimirkos su savo antrąja puse? Ir net jeigu atsiduodate kūniškiems malonumams, seksas atrodo toks nuspėjamas. Susijaudinimas ir aistra – dingę be žinios...

Urologas B. Dainys: kodėl daugėja vyrų negalinčių patirti orgazmo ir kaip tai spręsti (14)

Orgazmo nebuvimas – tai nemaloni tiesa, kurią slepia su šia problema susiduriantys vyrai. „Kasdien mano kabinete pasirodo vis daugiau vyrų kamuojamų uždelstos ejakuliacijos sutrikimo dėl vartojamų antidepresantų. Bet tai ne vienintelė priežastis, kodėl vyras gali nepatirti orgazmo,“ – teigia garsus urologas, medicinos mokslų daktaras Balys Dainys.