Seksoholizmas – rimta priklausomybė

 (21)
Vis dažniau vietoj žodžio seksualumas girdime junginį seksualinė priklausomybė. Nejaugi nuolatinis alkis - būsena su pliuso ženklu?
© Shutterstock nuotr.

Organizuodama renginius, turiu unikalią galimybę stebėti žmonių tarpusavio ryšius, elgseną, atpažinti ir netgi numatyti jų ketinimus. Ir pirmiausia pastebiu tuos, kurių akyse dega vienintelis orientyras - seksas.

Tai nieko bendra neturi su žmogaus temperamentu, kai jis dažniau galvoja apie seksą, dažniau nori mylėtis. Toks žmogus nuo seksoholiko skiriasi vienu dalyku - jis toks yra, taip išreiškia savo seksualumą, nes žino, „kiek kartų per savaitę jam reikia", kaip geriausiai pasitenkina. Jis gyvena pagal savo seksualinį bioritmą ir tuo mėgaujasi, neapleisdamas kitų savo gyvenimo sričių - darbo, pomėgių. Jis geba kontroliuoti save ir elgtis atsakingai.

Tuo tarpu seksoholikas desperatiškai ieško seksualinių ryšių, nes tik sekse randa šiokį tokį nusiraminimą. Seksualinė priklausomybė (arba seksoholizmas) - tai nesveikas požiūris į seksą, kuriuo žmogus bando susidoroti su stresu, depresija. Seksualiniai santykiai virsta būtinybe, kuriai aukojama visa kita. Seksualiai priklausomi žmonės praranda kontrolę ir gebėjimą pasakyti „ne". Jų seksualinis elgesys - grandinė jausmų, minčių, kurių jie nesugeba kontroliuoti. Seksualiniu plevėsiškumu dažnai pridengiamos rimtesnės priežastys - vienatvė, nerimas, stresas. Žmonės, priklausomi nuo sekso, bent dalinai gauna pasitenkinimą, jaučiasi kūniškai pamyluoti, neatstumti. Taip susikuriama apgaulinga ramybė ir saugumas.

Vyrų seksualumo problema

Pasaulį valdo vyrai. Vis dar. Susitelkdami vien į seksualinį pasitenkinimą, stipriosios lyties atstovai pralaimi visais kitais atžvilgiais. Galiu įtarti, kad vyrai dažnai netgi kenčia dėl savo seksualinių poreikių bei nesugebėjimo suvaldyti situacijos.
Be to, yra dalykų, kurie sukurti, remiantis šiuo vyrų bruožu. Pavyzdžiui, seksualinių pramogų industrija pagrįsta vien vyriškomis fantazijomis: karštų kelnaičių skelbimai-kvietimai į erotinį masažą, stiprizo klubai, viešnamiai. Net ir reklamos tokios, kurios subalansuotos vyrų akims: visur bus vaizduojama seksuali moteris - ar ji valgytų šokoladą, ar gurkšnotų brendį, ar vairuotų automobilį. Ne itin daug klysiu teigdama, kad ir lovoje vyrams paprasčiau patirti malonumą.

Vyrų seksualumas yra visiškai neištirtas reiškinys. Apie jį sprendžiama pagal mokslinius, o kartais ir miesčioniškus įsivaizdavimus. Dažnai tai būna klaidinga. Kol vyrai nepradės kelti klausimų apie savo seksualinį gyvenimą, bandydami jį suprasti ir išsiaiškinti, situacija dėl vyrų seksualinių žygių niekada nepasikeis į gerąją pusę.

O dar pridėkime visas tas teorijas, kad vyrai nesukurti ištikimybei, monogamiškiems santykiams. Į vyrą kažkodėl žiūrima ne kaip į protingą, sąmoningą asmenybę, gebančią laisvai pasirinkti, o kaip instinktų vedamą kuilį, už kurį mąsto turinys tarp kojų. Netiesa. Čia stosiu vyrų pusėn (gal čia pokalbių su Vaiva įtaka?). Pradėk vyrą vadinti paršu, jis kriuksėti pradės. Kol bus skiedžiama tokia tiesa apie vyrą, tol jie taip paliestuviškai ir elgsis. Bet iš kitos pusės, jie nestoja savęs ginti ir prieštarauti, jog yra kitaip, greičiausiai vien dėl to, kad nuklydimo atveju turėtų pasiteisinimą: juk mes vyrai...

Seksoholizmas - norma?

Priklausomybė nuo sekso pastaruoju metu tampa madinga. Daugeliui gali pasirodyti, kad seksoholikai gyvena nuostabų gyvenimą. Tokie vyrai gauna tiek sekso, kiek jiems reikia, ir gali dažnai keisti moteris. Tačiau viskas ne taip smagu, kaip apie tai kalbama. Nuolatinis sekso siekis iš vyro gyvenimo išstumia kitus svarbius dalykus: namus, šeimą, darbą. Tuo labiau, gyvendami palaidą gyvenimą, kuriame apstu atsitiktinių lytinių santykių, jie rizikuoja susirgti venerinėmis ligomis.

Kodėl kalu tik vyrus prie kryžiaus? Moterys irgi ne šventos. Nuodėmiauja, gal tik meluoja ir apgaudinėja sumaniau. Ir sirgti seksualine priklausomybe gali taip pat, kaip ir vyrai. Reiktų ieškoti priežasčių giliau - buvo nemylimos, turėjo emociškai šaltus tėvus, nemokėjusius išreikšti jausmų. Visas elgesys (seksualinis - taip pat) ateina iš vaikystės. Jei nenagrinėja situacijos, moteris netgi gali kankintis ir nesuvokti, kodėl nesugeba užmegzti ilgalaikių santykių. O tokį savo peteliškumą gali aiškinti laisvu pasirinkimu, nepriklausomybe, savarankiškumu.

Kaip atpažinti priklausomybę?

Tačiau, sutikite, kad vyrai labiau priklausomi nuo sekso. Jie gali išleisti visus pinigus striptizo klubams ir skambučiams sekso telefonais. Kai kurie nuolat sėdi pornografiniuose internetiniuose portaluose, taip prarasdami domėjimąsi tikru gyvenimu. Svarbu nepamiršti, kad tokio vyro sekso poreikis nuolat auga, o tai griauna santykius su antrąja puse. Neverta tikėtis stebuklo, jei vyras nepakeis savo požiūrio į seksą.

Kodėl seksas traukia?

Žinoma, dėl išsiskiriančių malonumo ir laimės hormonų. Mokslininkų nuomone, liguista seksualinė priklausomybė prasideda tada, kai galvos smegenyse aktyvuojasi tam tikros neuronų grandinės. Netgi po lytinio akto galvos smegenys tikisi ir laukia šių ryšių aktyvacijos. Tai ir verčia norėti sekso kur kas labiau nei ko nors kito.
Čia pastebimi seksoholizmo panašumai su priklausomybe nuo narkotikų ar alkoholio. Kiekvieną kartą reikalinga nauja dozė, ir ne šiaip dozė, o didesnė dozė. Pradžioje seksas yra malonus užsiėmimas, tačiau daugelis seksoholikų juo naudojasi, kad pabėgtų nuo problemų. Nuotaikos ir savijautos lygis tiesiogiai priklauso nuo gaunamo sekso kiekio. Jei moteris/vyras yra priklausomas, galima tai patikrinti pasiūlius kuriam laikui atsisakyti sekso ar užsiimti kuo nors, kas padės atsikratyti šios priklausomybės. Jei seksoholikas neišlaikys, tai problema yra akivaizdi.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Karštos

INTYMU: sekso pozos, kurios sustiprins emocinį ryšį (10)

Akių kontaktas, bučiniai, glamonės, visiškas atsidavimas partneriui – tai elementai, sustiprinantys poros emocinį ryšį. Yra sekso pozų, kurios visus juos apjungia ir leidžia pamilti partnerį iš naujo.

Kodėl vyrai nenori sekso? Ekspertai skambina pavojaus varpais (182)

Statistika byloja, kad vyrai apie seksą galvoja kas 7 sekundes. Bet ir jiems būna dienų, kai to sekso nesinori.

5 moterų nerekomenduojamos sekso pozos (32)

Kiekvienas kūnas yra skirtingas. Kaip ir kiekvieno mėgavimasis seksu. Tačiau kiekviena tikrai žinome, kokių pozų nemėgstame...

Lengvai pastebimi požymiai, kad JIS bus puikus meilužis (57)

Kai kuriems vyrams tiesiog neverta suteikti galimybės: amžinas nusivylimas ir nė vieno orgazmo. Kaip tai iš anksto išsiaiškinus?

Moterų išpažintys: ko negali pakęsti vyrų išvaizdoje? (109)

Paplitusi nuomonė, kad iš vyrų daug reikalauti nereikia: gražesnis už beždžionę, ir gerai. Tačiau moterys užginčija šią tiesą.

Suviliok JĮ be žodžių: flirto patarimai (54)

Nebūtina likti dviese, kad patrauktum JO dėmesį. Flirto menas yra slidus, tačiau padeda moteriai pasijusti galinga ir įtakinga.

Sekso numerologija: JO skaičius ir elgesys (7)

Norite kuo greičiau sužinoti, kokius seksualius žygdarbius gali atlikti jūsų vyras?

4 būdai pagyvinti pabodusias sekso pozas (26)

Kažkodėl, kai kalbama apie seksą, žodis "klasika" ima asocijuotis su "nuoboduliu". Tačiau galime jus pradžiuginti - "Misionierius" nėra jau toks nekaltas...

Internete plinta nauja mada - nuogų užpakaliukų nuotraukos gamtoje (FOTO) (92)

Visi puikiai žino, kad keliaujant reikia fotografuotis ir kelti nuotraukas į socialinius tinklus, kitaip niekas nesužinos, kad kažkur buvai. Dabar žaibiškai ėmė plisti įdomi mada - gražių peizažų fone rodyti ne savo veidą, o... užpakalį.

Analinio sekso pozos, kurios patiks ir moterims (481)

Toms poroms, kurios nori drauge mėgautis egzotiškesniais pojučiais, atrinkome moterims maloniausias analinio sekso pozas. Šalin senas ir dažnai neracionalias baimes ir pasimėgaukite kartu.

11 priežasčių, kodėl vis daugiaų moterų nenori gimdyti vaikų (203)

Visuomenė dažnai bando primesti savo laimės, gyvenimo prasmės suvokimą, todėl vaduotis iš tų pančių, kaip voratinklio gijų, tenka per kiekvieną šeimos susiėjimą.

Vyrų tinkamai neįvertinta moters kūno vieta, kuri padeda JAI pasiekti orgazmą (55)

Moterys jau nebeneigia, kad sportuodamos gali patirti kūniško malonumo ekstazę. Tačiau vyras gali išlydyti moterį, net nenumovęs jai kelnaičių.

Vyro sėdmenys - jo charakterio ir ydų veidrodis (34)

Pasirodo, kad vyro charakterį išduoda ne tik lūpos, akys, smakras, bet ir ta vieta iš kurios kojos dygsta.

Miegamajame darosi nuobodu? 10 patarimų kaip patobulinti savo seksualinį gyvenimą (7)

Vienuoliktą vakaro jus labiau domina per televiziją rodomos laidos, nei aistringos akimirkos su savo antrąja puse? Ir net jeigu atsiduodate kūniškiems malonumams, seksas atrodo toks nuspėjamas. Susijaudinimas ir aistra – dingę be žinios...

Urologas B. Dainys: kodėl daugėja vyrų negalinčių patirti orgazmo ir kaip tai spręsti (14)

Orgazmo nebuvimas – tai nemaloni tiesa, kurią slepia su šia problema susiduriantys vyrai. „Kasdien mano kabinete pasirodo vis daugiau vyrų kamuojamų uždelstos ejakuliacijos sutrikimo dėl vartojamų antidepresantų. Bet tai ne vienintelė priežastis, kodėl vyras gali nepatirti orgazmo,“ – teigia garsus urologas, medicinos mokslų daktaras Balys Dainys.