Saugiam seksui – žolelės?

 (18)
Pamenu, dar močiutė sakydavo, kad rūtų nuoviras anksčiau buvo pagrindinė kontracepcijos priemonė. Todėl ir visos liaudies dainos apie jas.
Galbūt kada nors ateityje „pasivaikščiojimas po pievas“ reikš daug daugiau negu romantiką...
© Shutterstock nuotr.

Nors tuomet iš močiutės žodžių juokiausi ir vis patraukdavau per dantį, kad jos kaimynė, kurios rūtų darželis retas, turėtų būti pasiutusi, vėliau močiutės žodžius patvirtino mano istorijos dėstytojas. Anot jo, rūtos į Lietuvą buvo atvežtos vienuolių. Viduržemio jūros pakrantėse augančio augalo nuoviras apsaugodavo nuo nepageidaujamo nėštumo, tačiau padauginusios jo moterys rizikuodavo savo gyvybe. Kažkaip baisiai radikaliai skamba. Ir nepatikimai. Nepasakyčiau, kad mane įtikino ir publikacija tinklapyje Diethealthclub.com, tačiau tikrai paskatino plačiau pasidomėti homeopatiniais kontracepcijos preparatais.


Naudojama tūkstančius metų
Anot publikacijos, senoviniuose Indijos tekstuose apie mediciną kinrožė arba Yogaratnakar yra įvardinama kaip turinti kontraceptinių savybių vaistažolė.
Pasak šių tekstų, norint išvengti nėštumo, reikia tris dienas gerti šio augalo, sumaišyto su ryžių vandeniu ir melasa, pastiles. Panašios nuorodos apie šio augalo kontraceptines savybes buvo aptiktos ir Indonezijos, Papua Naujosios Gvinėjos, Fidžio, Samoa, Vietnamo bei Šri Lankos medicinos tradicijose. 1977-1981 metais Indijoje Indijos medicininių tyrimų taryba tyrė šio augalo ekstraktų efektyvumą. Bandymai parodė, kad augalas sukelia nevaisingumo efektą. Tačiau po pirminio furoro tolimesnė tyrimų pažanga buvo gana lėta.
Poveikis - skirtingas
Daugelį metų siekiant išvengti arba nutraukti nėštumą buvo kuriamos ir naudojamos žolinės kontraceptinės priemonės bei žoliniai gėrimai. Šie senoviniai metodai buvo tokie pat veiksmingi kaip ir šiuolaikiniai gimstamumą kontroliuojančių tablečių, kontraceptinių tablečių, geriamų kontraceptinių ar kitų populiarių kontracepcijos priemonių metodai. Žolinė kontracepcija yra bendras terminas, apibrėžiantis vaistažoles, turinčias vaisingumą stabdančių savybių.
Siekiant sumažinti vaisingumą, vaistažolės gali būti naudojamos keliais būdais. Kai kurie žoliniai preparatai turi tokių savybių, kurios paveikia kiaušides, kitos paveikia gimdą, kartais blokuoja ar net nutraukia hormonų gamybą. Yra kai kurie žoliniai kontraceptikai, turintys savybę sutrukdyti implantacijai - tokios vaistažolės yra laikomos skubiomis kontraceptinėmis priemonėmis. Vyrams žolinės kontraceptinės priemonės padeda sumažinti natūralų spermos gaminimąsi.
Tinka vyrams ir moterims
Kai kurių žolinių kontracepcijos priemonių poveikis didėja palaipsniui, tad, siekiant išsaugoti šį kontraceptinį poveikį, jas reikia vartoti kasdieną. Tokie yra laukinė dioskorėja ir nimbamedis. Laukinė dioskorėja yra žinoma kaip puiki žolinės kontracepcijos priemonė. Ji dar vadinama kasdieniniu liaudišku vaistu, kuris paskatina kontracepcijos veiksmingumą.
Nimbamedžio aliejus yra liaudies medicinos priemonė, kilusi iš Indijos. Jis turi apsčiai medicinoje naudojamų savybių. Nimbamedžio aliejus ar nimbamedžio preparatai yra puikus žolinis kontraceptikas. Jį gali vartoti tiek vyrai, tiek ir moterys. Moterys naudoja nimbamedžio aliejų kaip spermicidą, o vyrai šį kontraceptiką, stimuliuojantį trumpalaikį nevaisingumą, turėtų naudoti kasdieną oraliniu būdu.
Vietoje tabletės - morkos?
Granato vaisius taip pat yra naudojamas kaip žolinis kontraceptikas, neleidžiantis pastoti. Kai kurie žoliniai kontraceptikai turi savybes, kurios veikia implantacijos procesą. Reikia nepamiršti, kad kiekviena vaistažolė gali įvairiai paveikti organizmą ir kad jokios dvi vaistažolės nėra tarpusavyje panašios savo galimybėmis apsaugoti nuo pastojimo.
Laukinės morkos (lot. Daucus carota) yra žinomos, kaip geriausios gimimo kontrolės priemonės. Yra manoma, kad laukinės morkos sėklos geriausiai sumažina vaisingumą. Laukinės morkos sėklos yra vadinamos „ryto po" rūšies kontraceptine priemone
Pačių sėklų valgyti nebūtina, nes iš laukinių morkų sėklų gali būti gaminamos ir tinktūros. Kita medicininė vaistažolė, turinti labai veiksmingas kontraceptines savybes, yra legėstas. Jis buvo itin naudojamas senovėje ir buvo žinomas kaip nepaprastai veiksminga priemonė. Šiuolaikiniai tyrimai taip pat parodo kad legėstas yra ir galinga kontraceptinė priemonė. Kitas legėsto pakaitalas buvo asafetida (kvapnioji ferula), tačiau jos poveikis nėra toks galingas kaip legėstas.
Informacijos mažoka
Lietuviški tinklapiai gan šykštūs informacijos apie kontraceptinį poveikį turinčias žoleles. Nežinia, ar tai dėl vaistų reklamos, ar dėl to, kad norima liaudį nuo raganavimo apsaugoti. Reikės į kokią žolininkę kreiptis. Kiek girdėjau, viena žymiausių Lietuvoje natūraliosios medicinos žinovių ponia Jadvyga vyrus gydo nuo impotencijos, o kitiems žmonėms net vėžį padeda įveikti, tai kontracepcija tokiu atveju vieni niekai turėtų būti...

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Karštos

INTYMU: sekso pozos, kurios sustiprins emocinį ryšį (10)

Akių kontaktas, bučiniai, glamonės, visiškas atsidavimas partneriui – tai elementai, sustiprinantys poros emocinį ryšį. Yra sekso pozų, kurios visus juos apjungia ir leidžia pamilti partnerį iš naujo.

Kodėl vyrai nenori sekso? Ekspertai skambina pavojaus varpais (182)

Statistika byloja, kad vyrai apie seksą galvoja kas 7 sekundes. Bet ir jiems būna dienų, kai to sekso nesinori.

5 moterų nerekomenduojamos sekso pozos (32)

Kiekvienas kūnas yra skirtingas. Kaip ir kiekvieno mėgavimasis seksu. Tačiau kiekviena tikrai žinome, kokių pozų nemėgstame...

Lengvai pastebimi požymiai, kad JIS bus puikus meilužis (57)

Kai kuriems vyrams tiesiog neverta suteikti galimybės: amžinas nusivylimas ir nė vieno orgazmo. Kaip tai iš anksto išsiaiškinus?

Moterų išpažintys: ko negali pakęsti vyrų išvaizdoje? (109)

Paplitusi nuomonė, kad iš vyrų daug reikalauti nereikia: gražesnis už beždžionę, ir gerai. Tačiau moterys užginčija šią tiesą.

Suviliok JĮ be žodžių: flirto patarimai (54)

Nebūtina likti dviese, kad patrauktum JO dėmesį. Flirto menas yra slidus, tačiau padeda moteriai pasijusti galinga ir įtakinga.

Sekso numerologija: JO skaičius ir elgesys (7)

Norite kuo greičiau sužinoti, kokius seksualius žygdarbius gali atlikti jūsų vyras?

4 būdai pagyvinti pabodusias sekso pozas (26)

Kažkodėl, kai kalbama apie seksą, žodis "klasika" ima asocijuotis su "nuoboduliu". Tačiau galime jus pradžiuginti - "Misionierius" nėra jau toks nekaltas...

Internete plinta nauja mada - nuogų užpakaliukų nuotraukos gamtoje (FOTO) (92)

Visi puikiai žino, kad keliaujant reikia fotografuotis ir kelti nuotraukas į socialinius tinklus, kitaip niekas nesužinos, kad kažkur buvai. Dabar žaibiškai ėmė plisti įdomi mada - gražių peizažų fone rodyti ne savo veidą, o... užpakalį.

Analinio sekso pozos, kurios patiks ir moterims (482)

Toms poroms, kurios nori drauge mėgautis egzotiškesniais pojučiais, atrinkome moterims maloniausias analinio sekso pozas. Šalin senas ir dažnai neracionalias baimes ir pasimėgaukite kartu.

11 priežasčių, kodėl vis daugiaų moterų nenori gimdyti vaikų (203)

Visuomenė dažnai bando primesti savo laimės, gyvenimo prasmės suvokimą, todėl vaduotis iš tų pančių, kaip voratinklio gijų, tenka per kiekvieną šeimos susiėjimą.

Vyrų tinkamai neįvertinta moters kūno vieta, kuri padeda JAI pasiekti orgazmą (55)

Moterys jau nebeneigia, kad sportuodamos gali patirti kūniško malonumo ekstazę. Tačiau vyras gali išlydyti moterį, net nenumovęs jai kelnaičių.

Vyro sėdmenys - jo charakterio ir ydų veidrodis (34)

Pasirodo, kad vyro charakterį išduoda ne tik lūpos, akys, smakras, bet ir ta vieta iš kurios kojos dygsta.

Miegamajame darosi nuobodu? 10 patarimų kaip patobulinti savo seksualinį gyvenimą (7)

Vienuoliktą vakaro jus labiau domina per televiziją rodomos laidos, nei aistringos akimirkos su savo antrąja puse? Ir net jeigu atsiduodate kūniškiems malonumams, seksas atrodo toks nuspėjamas. Susijaudinimas ir aistra – dingę be žinios...

Urologas B. Dainys: kodėl daugėja vyrų negalinčių patirti orgazmo ir kaip tai spręsti (14)

Orgazmo nebuvimas – tai nemaloni tiesa, kurią slepia su šia problema susiduriantys vyrai. „Kasdien mano kabinete pasirodo vis daugiau vyrų kamuojamų uždelstos ejakuliacijos sutrikimo dėl vartojamų antidepresantų. Bet tai ne vienintelė priežastis, kodėl vyras gali nepatirti orgazmo,“ – teigia garsus urologas, medicinos mokslų daktaras Balys Dainys.