Paauglės seksualumas: formos yra, turinio - ne

 (45)
Jei dorovės policija įsisuktų į drabužių parduotuves, kažin ar galėtų bausti pardavėjus už paauglių tvirkinimą? O gamintojus?
Paauglė tik mokosi būti moterimi. Jai ir pačiai nauja tai, kas vyksta su seksualumo suvokimu.
© Shutterstock nuotr.

Pavyzdžiui, Irane yra tokia dorovės policija, kuri baudžia netinkamai apsirengusias moteris. Galime vadinti juos tamsuoliais, bet tokie jau jų įstatymai.

O kai su liberaliomis šalimis? Gal tos laisvės tiek daug, jog jauni žmonės, kurie dar nesubrendę, nebežino, ką su ja daryti?

Pavyzdžiui, mokslininkai pastebėjo vieną aspektą - kad moterys šiais laikais rengiasi per daug seksualiai, o dėl tokios tendencijos kalčiausi yra drabužių gamintojai, siūlantys itin atvirus drabužių modelius.

Rūbeliai su erotine potekste sudaro apie 30 proc. viso drabužių parduotuvių asortimento. Tokia tendencija neigiamai veikia jaunų merginų psichiką. Jų seksualumas tik formuojasi, tik pradeda skleistis, o jį jau skatinama pabrėžti, žarstyti visiems į kairę ir dešinę.
O čia dar jauni pumpuriukai apsinuogina. Pavyzdžiui, Irūna Puzaraitė. Kaip ji nebus graži, patraukli, jeigu ją puošia jaunystė? Ką ji savo apsinuoginimu pasakė? Kad myli savo kūną? Kad jau yra moteris, kuri pasiruošusi poruotis? Kad yra seksuali?

Paauglių kūnas subręsta anksti, visi privalumai ir apvalumai yra, bet jauna mergina dar nežino, kaip naudotis tuo seksualiniu patrauklumu, dar nesuvokia, kokį ginklą ji turi. O itin atviri drabužiai merginą suvulgarina. Formos yra, o turinio nėra. Čia tas pats, kaip mėsainį patiekti porceliano lėkštėje arba molekulinės virtuvės patiekalą gaminti pakelės užeigoje.

Juk seksualumas - tai ne gramai, centimetrai ir ne proporcijos. Ir netgi ne lygi oda. Tai moteriškumas, paslaptis, pasitikėjimas savimi, vidinis savo vertės pajautimas, inteligencija. Tai emocinis laukas, kuriuo ta moteris apgaubta, tai energija, nuoširdumas, atvirumas pasauliui, išorės bei vidaus harmonija. Žodžiu, be galo daug dalykų, kurių mergina dar neturi, nes... neturi gyvenimiškos patirties. Ji dar nėra pasirengusi būti žavi ir stipri viliokė, tačiau jau tokią save mato.  Dar baisiau, kai tas siekis tampa vos ne pagrindiniu ir vieninteliu jaunos moters gyvenimo tikslu.

Nors gal ir nereikėtų jos taip labai smerkti - virsmas moterimi pačiai paauglei yra keistas laikas. Teisingų, autoritetingų ir supratingų kelrodžių padedama (geriausia, jeigu tai būtų mama, sesuo ar pusseserė), ji pati turėtų atrasti ir suvokti save kaip vientisą ir žavią asmenybę, ne tik mėsą, kuri sužadina žemiausius vyro instinktus.

Todėl ankstyvas seksualumo propagavimas žaloja merginų psichiką. Mokslininkų manymu, itin provokuojančių drabužių gamyba ir pardavimas reiškia viena - siekimą jauną merginą paversti seksualiniu objektu vyrų poreikiams tenkinti. Tokios mados pasekmė - merginos pradeda savo kūną vertinti pagal banalius, kažkieno primestus standartus. Būtent šitą veiksnį psichologai sieja su ypač smarkiai plintančių mergaičių nepilnavertiškumo kompleksu.

Ir tai tiesa. Pasiklausykite savo dukterų ar jų draugių. 13-16 metų merginos kalba apie anstvorį (!), normalius brendimo riebaliukus laiko storumo požymiu. Jos nori iškirpčių, aukštakulnių. Net pažinčių svetainėse deda tokias nuotraukas, kad jei jas pamatytų tėvai, pašiurptų, švelniai tariant. Šiuolaikinės merginos nebenori būti princesėmis ilgomis suknelėmis, jos nori būti karštomis pupytėmis, kurios tinka nebent sultono haremui...

www.raut.ru
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Karštos

INTYMU: sekso pozos, kurios sustiprins emocinį ryšį (10)

Akių kontaktas, bučiniai, glamonės, visiškas atsidavimas partneriui – tai elementai, sustiprinantys poros emocinį ryšį. Yra sekso pozų, kurios visus juos apjungia ir leidžia pamilti partnerį iš naujo.

Kodėl vyrai nenori sekso? Ekspertai skambina pavojaus varpais (182)

Statistika byloja, kad vyrai apie seksą galvoja kas 7 sekundes. Bet ir jiems būna dienų, kai to sekso nesinori.

5 moterų nerekomenduojamos sekso pozos (32)

Kiekvienas kūnas yra skirtingas. Kaip ir kiekvieno mėgavimasis seksu. Tačiau kiekviena tikrai žinome, kokių pozų nemėgstame...

Lengvai pastebimi požymiai, kad JIS bus puikus meilužis (57)

Kai kuriems vyrams tiesiog neverta suteikti galimybės: amžinas nusivylimas ir nė vieno orgazmo. Kaip tai iš anksto išsiaiškinus?

Moterų išpažintys: ko negali pakęsti vyrų išvaizdoje? (109)

Paplitusi nuomonė, kad iš vyrų daug reikalauti nereikia: gražesnis už beždžionę, ir gerai. Tačiau moterys užginčija šią tiesą.

Suviliok JĮ be žodžių: flirto patarimai (54)

Nebūtina likti dviese, kad patrauktum JO dėmesį. Flirto menas yra slidus, tačiau padeda moteriai pasijusti galinga ir įtakinga.

Sekso numerologija: JO skaičius ir elgesys (7)

Norite kuo greičiau sužinoti, kokius seksualius žygdarbius gali atlikti jūsų vyras?

4 būdai pagyvinti pabodusias sekso pozas (26)

Kažkodėl, kai kalbama apie seksą, žodis "klasika" ima asocijuotis su "nuoboduliu". Tačiau galime jus pradžiuginti - "Misionierius" nėra jau toks nekaltas...

Internete plinta nauja mada - nuogų užpakaliukų nuotraukos gamtoje (FOTO) (92)

Visi puikiai žino, kad keliaujant reikia fotografuotis ir kelti nuotraukas į socialinius tinklus, kitaip niekas nesužinos, kad kažkur buvai. Dabar žaibiškai ėmė plisti įdomi mada - gražių peizažų fone rodyti ne savo veidą, o... užpakalį.

Analinio sekso pozos, kurios patiks ir moterims (481)

Toms poroms, kurios nori drauge mėgautis egzotiškesniais pojučiais, atrinkome moterims maloniausias analinio sekso pozas. Šalin senas ir dažnai neracionalias baimes ir pasimėgaukite kartu.

11 priežasčių, kodėl vis daugiaų moterų nenori gimdyti vaikų (203)

Visuomenė dažnai bando primesti savo laimės, gyvenimo prasmės suvokimą, todėl vaduotis iš tų pančių, kaip voratinklio gijų, tenka per kiekvieną šeimos susiėjimą.

Vyrų tinkamai neįvertinta moters kūno vieta, kuri padeda JAI pasiekti orgazmą (55)

Moterys jau nebeneigia, kad sportuodamos gali patirti kūniško malonumo ekstazę. Tačiau vyras gali išlydyti moterį, net nenumovęs jai kelnaičių.

Vyro sėdmenys - jo charakterio ir ydų veidrodis (34)

Pasirodo, kad vyro charakterį išduoda ne tik lūpos, akys, smakras, bet ir ta vieta iš kurios kojos dygsta.

Miegamajame darosi nuobodu? 10 patarimų kaip patobulinti savo seksualinį gyvenimą (7)

Vienuoliktą vakaro jus labiau domina per televiziją rodomos laidos, nei aistringos akimirkos su savo antrąja puse? Ir net jeigu atsiduodate kūniškiems malonumams, seksas atrodo toks nuspėjamas. Susijaudinimas ir aistra – dingę be žinios...

Urologas B. Dainys: kodėl daugėja vyrų negalinčių patirti orgazmo ir kaip tai spręsti (14)

Orgazmo nebuvimas – tai nemaloni tiesa, kurią slepia su šia problema susiduriantys vyrai. „Kasdien mano kabinete pasirodo vis daugiau vyrų kamuojamų uždelstos ejakuliacijos sutrikimo dėl vartojamų antidepresantų. Bet tai ne vienintelė priežastis, kodėl vyras gali nepatirti orgazmo,“ – teigia garsus urologas, medicinos mokslų daktaras Balys Dainys.