Orgazmas perjungia sąmonę į ypatingą būklę

 (8)
Aukščiausia kūno palaima visiškai neišjungia proto. Pasirodo, orgazmo metu aktyvuojama labai svarbi smegenų dalis.
Orgazmas - nulis kontrolės...
© Shutterstock nuotr.

Kai taip nutinka, mūsų sąmonė perjungiama į ypatingą būseną. Tokį faktą išsiaiškino specialistai iš Rutgerio universiteto (JAV). Orgazmo metu aktyvuojasi prefrontalinė smegenų žievė, kuri atsakinga už savivertę bei vertinimą, kurį mums pateikia kiti žmonės.

Tyrimai parodė, kad ta smegenų dalis suaktyvėja ne tik patiriant orgazmą, bet ir apie jį galvojant. Mūsų vaizduotė „užkuria" psichologinį mechanizmą, o paskui jau vystosi visi reikalingi procesai. Tai neturėtų stebinti, nes fantazijos yra seksualinio gyvenimo dalis.

Orgazmo metu suaktyvėja 30 smegenų zonų, įskaičiuojant ir tas, kurios atsakingos už atmintį, apdovanojimus ir netgi skausmą. Ir, kaip parodė tyrimas, būtent vaizduotė suaktyvino prefrontalinę žievę, tai yra smegenys veikia tiesiogiai mūsų fiziologiją. (P.S. Visada sakiau, kad seksualiausias organas yra smegenys!).

O štai amerikiečių kolegos iš Groningeno universiteto (Olandija) išsiaiškino, kad orgazmo metu išsijungia ta smegenų dalis, kuri atsakinga už seksualinio troškimo kontrolę. Jie mano, kad orgazmo žmogus pasiekia tik tokiu atveju, kai mylisi be stabdžių.

„Žmonės dažnai pasakoja, kad orgazmo metu buvo praradę kontrolę. Būtent tai ir yra ypatinga sąmonės būsena, - teigia olandai. - Greičiausiai orgazmas išjungia sistemą, kuri reguliuoja mūsų dėmesį ir elgesį.
Atlikome bandymus, kai: 1) žmogus orgazmo siekė mintimis (vaizduote) ir 2) mylėdamasis su partneriu. Rezultatai parodė, kad partneris padeda greičiau prarasti kontrolę. Bet ji juk nebūtina, kad pajustum orgazmą".

Dabar suprantu, kodėl Nielsas sako, kad myliuosi kaip laukinė, o aš nieko nepamenu. Kad per skaudžiai suleidžiu nagus jam į nugarą suvokiu tik iš jo riksmo arba ryte pamačiusi tuos meilės ženklus. Dažnai sąmonė taip užtemsta, kad orgazmą prilyginčiau afekto būsenai - beveik nieko nepamenu, ką išdarinėjau. Po ano savaitgalio Nielsas mane praminė laukinuke.

Bet vis dėlto, kaip yra iš tiesų su tuo orgazmu ir kontrole? Orgazmo metu prarandi kontrolę, o iš kitos pusės, orgazmo gali pasiekti tik nekontroliuodamas savęs... Užburtas ratas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Karštos

INTYMU: sekso pozos, kurios sustiprins emocinį ryšį (10)

Akių kontaktas, bučiniai, glamonės, visiškas atsidavimas partneriui – tai elementai, sustiprinantys poros emocinį ryšį. Yra sekso pozų, kurios visus juos apjungia ir leidžia pamilti partnerį iš naujo.

Kodėl vyrai nenori sekso? Ekspertai skambina pavojaus varpais (182)

Statistika byloja, kad vyrai apie seksą galvoja kas 7 sekundes. Bet ir jiems būna dienų, kai to sekso nesinori.

5 moterų nerekomenduojamos sekso pozos (32)

Kiekvienas kūnas yra skirtingas. Kaip ir kiekvieno mėgavimasis seksu. Tačiau kiekviena tikrai žinome, kokių pozų nemėgstame...

Lengvai pastebimi požymiai, kad JIS bus puikus meilužis (57)

Kai kuriems vyrams tiesiog neverta suteikti galimybės: amžinas nusivylimas ir nė vieno orgazmo. Kaip tai iš anksto išsiaiškinus?

Moterų išpažintys: ko negali pakęsti vyrų išvaizdoje? (109)

Paplitusi nuomonė, kad iš vyrų daug reikalauti nereikia: gražesnis už beždžionę, ir gerai. Tačiau moterys užginčija šią tiesą.

Suviliok JĮ be žodžių: flirto patarimai (54)

Nebūtina likti dviese, kad patrauktum JO dėmesį. Flirto menas yra slidus, tačiau padeda moteriai pasijusti galinga ir įtakinga.

Sekso numerologija: JO skaičius ir elgesys (7)

Norite kuo greičiau sužinoti, kokius seksualius žygdarbius gali atlikti jūsų vyras?

4 būdai pagyvinti pabodusias sekso pozas (26)

Kažkodėl, kai kalbama apie seksą, žodis "klasika" ima asocijuotis su "nuoboduliu". Tačiau galime jus pradžiuginti - "Misionierius" nėra jau toks nekaltas...

Internete plinta nauja mada - nuogų užpakaliukų nuotraukos gamtoje (FOTO) (92)

Visi puikiai žino, kad keliaujant reikia fotografuotis ir kelti nuotraukas į socialinius tinklus, kitaip niekas nesužinos, kad kažkur buvai. Dabar žaibiškai ėmė plisti įdomi mada - gražių peizažų fone rodyti ne savo veidą, o... užpakalį.

Analinio sekso pozos, kurios patiks ir moterims (482)

Toms poroms, kurios nori drauge mėgautis egzotiškesniais pojučiais, atrinkome moterims maloniausias analinio sekso pozas. Šalin senas ir dažnai neracionalias baimes ir pasimėgaukite kartu.

11 priežasčių, kodėl vis daugiaų moterų nenori gimdyti vaikų (203)

Visuomenė dažnai bando primesti savo laimės, gyvenimo prasmės suvokimą, todėl vaduotis iš tų pančių, kaip voratinklio gijų, tenka per kiekvieną šeimos susiėjimą.

Vyrų tinkamai neįvertinta moters kūno vieta, kuri padeda JAI pasiekti orgazmą (55)

Moterys jau nebeneigia, kad sportuodamos gali patirti kūniško malonumo ekstazę. Tačiau vyras gali išlydyti moterį, net nenumovęs jai kelnaičių.

Vyro sėdmenys - jo charakterio ir ydų veidrodis (34)

Pasirodo, kad vyro charakterį išduoda ne tik lūpos, akys, smakras, bet ir ta vieta iš kurios kojos dygsta.

Miegamajame darosi nuobodu? 10 patarimų kaip patobulinti savo seksualinį gyvenimą (7)

Vienuoliktą vakaro jus labiau domina per televiziją rodomos laidos, nei aistringos akimirkos su savo antrąja puse? Ir net jeigu atsiduodate kūniškiems malonumams, seksas atrodo toks nuspėjamas. Susijaudinimas ir aistra – dingę be žinios...

Urologas B. Dainys: kodėl daugėja vyrų negalinčių patirti orgazmo ir kaip tai spręsti (14)

Orgazmo nebuvimas – tai nemaloni tiesa, kurią slepia su šia problema susiduriantys vyrai. „Kasdien mano kabinete pasirodo vis daugiau vyrų kamuojamų uždelstos ejakuliacijos sutrikimo dėl vartojamų antidepresantų. Bet tai ne vienintelė priežastis, kodėl vyras gali nepatirti orgazmo,“ – teigia garsus urologas, medicinos mokslų daktaras Balys Dainys.