Nimfomanės gyvenimas: aistra ir liga, kuri užvaldo

 (13)
Platonas apie nimfomanes sakė, kad joms gimdos pasiutligė, nes joms atėjo metas gimdyti vaikus, ir tas troškimas jas veda iš proto, verčia mylėtis su kiekvienu kelyje sutiktu vyru. Aiškinamės, kokios šio sveikatos sutrikimo priežastys ir kodėl vyrai svajoja apie tokias moteris, bet greitai nuo jų pabėga...
© Shutterstock nuotr.

Statistika rodo, kad kas trečias vyras svajoja apie meilužę, kurios seksualinis pajėgumas ir aistros lovoje būtų nepasotinamos. Nimfomanė – moteris, kuriai seksualinių nuotykių niekada nebus gana – lyg uždraustas, bet labai saldus vaisius, kurio jie trokšta. Brangieji, nusiraminkite – ne viskas auksas, kas juo žiba. Kad ir kaip lytiškai save įvertinate, tačiau meilės batalijoje su nimfomane jūs niekada neužimsite lyderio pozicijų. Tikėtina, kad jau po kelių lytinių aktų ištrauksite baltą vėliavą ir norėsite nuo jos bėgti neatsigręždami.

Nimfomanija – toks pats seksualinis sutrikimas, kaip frigidiškumas (moterims) ar impotencija (vyrams). Psichiatrai nimfomaniją vadina hiperseksualumu. Tai padidėjęs patologinis seksualinis potraukis, kuris pasireiškia liguista seksualinių partnerių paieška, varginančiais daugkartiniais orgazmais, padidėjusiu jautrumu. Nimfomanija – tai priklausomybė nuo sekso (ir niekuo nėra geresnė už alkoholiko, prisiekusio rūkaliaus ar azartinio šokėjo likimą).

Pagrindinė priežastis – hormonų sutrikimas, kurį lemia fiziologiniai procesai. Tarkim, nimfomanija gali pasireikšti paauglystėje arba moteriai laukiantis kūdikio. Taip pat hiperseksualumą gali nulemti ir traumos, neuroinfekcinės ar smegenų auglių, antinksčių ligos, sudėtingas gimdymas ar net abortas.

Jei jau pradėjote dejuoti, kad tai šių laikų ištvirkusios visuomenės liga, galite nusiraminti. Nimfonių būta nuo neatmenamų laikų. Štai Valerija Mesalina, gyvenusi maždaug apie 20 m. pr Kr., buvo tokia ištvirkėlė, kokių reta net šiandien. Ji, būdama dar tik keturiolikos metų, tapo 50-mečio Romos imperatoriau Klaudijaus žmona. Karališkoji galva tiesiog buvo pamišęs dėl savo žmonelės, o ji, negalėdama pasitenkinti pagyvenusio vyro suteikiamomis meilės dozėmis, ištvirkavo su visais, kas tik su tuo sutiko. Valerijos organizuojamos orgijos iš pradžių vyko su rūmų tarnais, tačiau ilgai nereikėjo laukti, kai į tai buvo įtraukta ir pusė Suburto miesto gyventojų. Ji, norėdama patenkinti savo besotę aistrą, tapo prostitute... Šios nimfomanės gyvenimas ilgai netruko – 28-erių jai buvo įvykdyta mirties bausmė.


Nuotr. Shutterstock

Nimfomanė gali kentėti dėl šio sutrikimo: jausti kaltės jausmą, kad ji tokia, gali susirgti depresija ar net mėginti žudytis. Kas iš pirmo žvilgsnio atrodo, jog turėtų būti seksualinio gyvenimo privalumas, malonumas, ima tą žmogų kankinti. Kiek yra nimfomanių? Sutinkama viena iš 2,5 tūkstančio moterų. Gal jų yra ir daugiau, bet visuomenės mąstymo stereotipai jas verčia dangstytis, slėpti savo potraukį ir aistrą, o tai sukelia dar didesnius psichologinius sutrikimus. 

Manoma, kad hiperseksualumą išprovokuoja perdėtai religinga šeima, sekso, kaip purvino ir draudžiamo dalyko, suvokimas. Tokią iškreiptą informaciją gavusi mergaitė, užaugusi itin norės ragauti to draudžiamo vaisiaus. Seksas jai tampa tarsi išsigelbėjimu nuo vienatvės, nerimo. Kitas variantas – ankstyvi lytiniai santykiai arba vaikystėje patirta seksualinė prievarta. 

Medikai taip pat teigia, kad esama ir fiziologinių priežasčių, pavyzdžiui, hormonų sutrikimas arba kiaušidžių vėžys. 

Žinoma, nimfomanija yra sutrikimas. Tačiau psichologai sako: jei moteris sutinka tokio paties temperamento partnerį, jų gyvenimas gali būti nuostabus, nes jame netrūks nei sekso, nei vidinio abiejų partnerių pasitenkinimo.

Tačiau faktas toks, kad mažai tokių, kurie šiuo sutrikimų mėgaujasi. JAV net įkurta anoniminė psichologinės pagalbos telefonu linija žmonėms, kurie jaučia priklausomybę nuo sekso.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Karštos

INTYMU: sekso pozos, kurios sustiprins emocinį ryšį (10)

Akių kontaktas, bučiniai, glamonės, visiškas atsidavimas partneriui – tai elementai, sustiprinantys poros emocinį ryšį. Yra sekso pozų, kurios visus juos apjungia ir leidžia pamilti partnerį iš naujo.

Kodėl vyrai nenori sekso? Ekspertai skambina pavojaus varpais (182)

Statistika byloja, kad vyrai apie seksą galvoja kas 7 sekundes. Bet ir jiems būna dienų, kai to sekso nesinori.

5 moterų nerekomenduojamos sekso pozos (32)

Kiekvienas kūnas yra skirtingas. Kaip ir kiekvieno mėgavimasis seksu. Tačiau kiekviena tikrai žinome, kokių pozų nemėgstame...

Lengvai pastebimi požymiai, kad JIS bus puikus meilužis (57)

Kai kuriems vyrams tiesiog neverta suteikti galimybės: amžinas nusivylimas ir nė vieno orgazmo. Kaip tai iš anksto išsiaiškinus?

Moterų išpažintys: ko negali pakęsti vyrų išvaizdoje? (109)

Paplitusi nuomonė, kad iš vyrų daug reikalauti nereikia: gražesnis už beždžionę, ir gerai. Tačiau moterys užginčija šią tiesą.

Suviliok JĮ be žodžių: flirto patarimai (54)

Nebūtina likti dviese, kad patrauktum JO dėmesį. Flirto menas yra slidus, tačiau padeda moteriai pasijusti galinga ir įtakinga.

Sekso numerologija: JO skaičius ir elgesys (7)

Norite kuo greičiau sužinoti, kokius seksualius žygdarbius gali atlikti jūsų vyras?

4 būdai pagyvinti pabodusias sekso pozas (26)

Kažkodėl, kai kalbama apie seksą, žodis "klasika" ima asocijuotis su "nuoboduliu". Tačiau galime jus pradžiuginti - "Misionierius" nėra jau toks nekaltas...

Internete plinta nauja mada - nuogų užpakaliukų nuotraukos gamtoje (FOTO) (92)

Visi puikiai žino, kad keliaujant reikia fotografuotis ir kelti nuotraukas į socialinius tinklus, kitaip niekas nesužinos, kad kažkur buvai. Dabar žaibiškai ėmė plisti įdomi mada - gražių peizažų fone rodyti ne savo veidą, o... užpakalį.

Analinio sekso pozos, kurios patiks ir moterims (482)

Toms poroms, kurios nori drauge mėgautis egzotiškesniais pojučiais, atrinkome moterims maloniausias analinio sekso pozas. Šalin senas ir dažnai neracionalias baimes ir pasimėgaukite kartu.

11 priežasčių, kodėl vis daugiaų moterų nenori gimdyti vaikų (203)

Visuomenė dažnai bando primesti savo laimės, gyvenimo prasmės suvokimą, todėl vaduotis iš tų pančių, kaip voratinklio gijų, tenka per kiekvieną šeimos susiėjimą.

Vyrų tinkamai neįvertinta moters kūno vieta, kuri padeda JAI pasiekti orgazmą (55)

Moterys jau nebeneigia, kad sportuodamos gali patirti kūniško malonumo ekstazę. Tačiau vyras gali išlydyti moterį, net nenumovęs jai kelnaičių.

Vyro sėdmenys - jo charakterio ir ydų veidrodis (34)

Pasirodo, kad vyro charakterį išduoda ne tik lūpos, akys, smakras, bet ir ta vieta iš kurios kojos dygsta.

Miegamajame darosi nuobodu? 10 patarimų kaip patobulinti savo seksualinį gyvenimą (7)

Vienuoliktą vakaro jus labiau domina per televiziją rodomos laidos, nei aistringos akimirkos su savo antrąja puse? Ir net jeigu atsiduodate kūniškiems malonumams, seksas atrodo toks nuspėjamas. Susijaudinimas ir aistra – dingę be žinios...

Urologas B. Dainys: kodėl daugėja vyrų negalinčių patirti orgazmo ir kaip tai spręsti (14)

Orgazmo nebuvimas – tai nemaloni tiesa, kurią slepia su šia problema susiduriantys vyrai. „Kasdien mano kabinete pasirodo vis daugiau vyrų kamuojamų uždelstos ejakuliacijos sutrikimo dėl vartojamų antidepresantų. Bet tai ne vienintelė priežastis, kodėl vyras gali nepatirti orgazmo,“ – teigia garsus urologas, medicinos mokslų daktaras Balys Dainys.