Mirties baimė vyrus stumia į kairę

 (26)
Vyrą būti neištikimu savo moteriai skatina daug veiksnių. Bet vienas yra toks, kuriam mes atsparios, o vyrai, deja, - ne.
Pavojaus akivaizdoje vyrai pasąmoningai trokšta turėti daugiau nei vieną moterį.
© Shutterstock nuotr.

Mokslininkai išsiaiškino, kad žiauriomis ekonominėmis sąlygomis vyrai dažniau mylisi, tačiau nėra linkę puoselėti ilgalaikių santykių – jiems patogiau modelis „moteris vienai nakčiai“.

Evoliucijos psichologija šitokį elgesį aiškina pasąmonės troškimu - planu išgyventi, padidinant šansų palikti po savęs kuo daugiau palikuonių.

Psichologai iš Kanzaso universiteto (JAV) atliko gana įdomų tyrimą. Vienos savanorių vyrų grupės jie paprašė pagalvoti apie savo mirtį, o kitos - apie danties skausmą. Po to abiejų grupių vyrams tyrėjai rodė seksualinio pobūdžio paveikslėlius arba vaizdelius įvairiomis temomis.

Mokslininkų užduotis buvo išsiaiškinti, ar veikia mirties pavojus, jos baimė lytinį potraukį. Toje grupėje, kurioje vyrai galvojo apie savo gyvenimo baigtį, į erotinius vaizdelius jie reagavo greičiau, jų pulsas padažnėdavo. Antrosios grupės vyrų reakcija į tuos pačius paveikslėlius buvo gerokai žemesnė, ne tokia audringa, pulsas lygesnis. Į neutralių temų vaizdelius abiejų grupių vyrai reagavo vienodai.

Tyrėjai šį fenomeną aiškina tuo, kad žmoguje veikia pasąmoninis troškimas daugintis, kuris yra prigimtinis. Būtent gamta pasiūlo geriausią strategiją, kad būtų pratęsta giminė. Kai išlikimo/išgyvenimo galimybė yra menka, vyras stengiasi turėti kaip galima daugiau sekso partnerių. Tokiu atveju galimybių, kad bent vienas kūdikis gims sveikas, žymiai padidėja. Ir dar - toks elgesio modelis, beje, būdingas tik vyrams.

„Mirties baimę tyrimui mes pasitelkėme todėl, kad tai yra absoliučiai kritinė sąlyga žmogui. Ir pasąmonė užprogramuota taip, kad, įspraustas į kampą, vyras siektų pratęsti giminę. Todėl išbarstyti savo sėklą kuo plačiau jis galės, užmegzdamas ne ilgalaikius, o trumpalaikius santykius su kuo daugiau moterų.

Kokios pasekmės? Liūdnos, ypač jei vyras jau yra vedęs, turi nuolatinę partnerę. Todėl ekonominę krizę, neaiškumą, nežinomybę, baimę dėl savo verslo galime prilyginti mirties pavojui. Todėl labai nenuostabu, kad dabar padaugėtų skyrybų. Blogos gyvenimo sąlygos ir bedarbystė taip pat skatina poligamiją.

Kai vyras nejaučia pavojaus savo išlikimui, jis susitelkęs į turimų vaikų rūpinimąsi ir auklėjimą, ryšių su sutuoktine puoselėjimą", - sako tyrimų grupės vadovas Omri Gillath.

Taigi... Jau seniai buvo žinoma, kad karo metais tas mirties pavojus tiesiog kvėpuodavo vyrui į pakaušį. Niekada nežinojai, kada būsi pakirstas kulkos, todėl sekso proveržiai buvo būtent tas atvejis, kurį dabar ištyrė ir patvirtino Kanzaso mokslininkai. Mirties akivaizdoje vyrai mylisi daugiau, deja, bet ne su savo žmona...

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Karštos

INTYMU: sekso pozos, kurios sustiprins emocinį ryšį (10)

Akių kontaktas, bučiniai, glamonės, visiškas atsidavimas partneriui – tai elementai, sustiprinantys poros emocinį ryšį. Yra sekso pozų, kurios visus juos apjungia ir leidžia pamilti partnerį iš naujo.

Kodėl vyrai nenori sekso? Ekspertai skambina pavojaus varpais (182)

Statistika byloja, kad vyrai apie seksą galvoja kas 7 sekundes. Bet ir jiems būna dienų, kai to sekso nesinori.

5 moterų nerekomenduojamos sekso pozos (32)

Kiekvienas kūnas yra skirtingas. Kaip ir kiekvieno mėgavimasis seksu. Tačiau kiekviena tikrai žinome, kokių pozų nemėgstame...

Lengvai pastebimi požymiai, kad JIS bus puikus meilužis (57)

Kai kuriems vyrams tiesiog neverta suteikti galimybės: amžinas nusivylimas ir nė vieno orgazmo. Kaip tai iš anksto išsiaiškinus?

Moterų išpažintys: ko negali pakęsti vyrų išvaizdoje? (109)

Paplitusi nuomonė, kad iš vyrų daug reikalauti nereikia: gražesnis už beždžionę, ir gerai. Tačiau moterys užginčija šią tiesą.

Suviliok JĮ be žodžių: flirto patarimai (54)

Nebūtina likti dviese, kad patrauktum JO dėmesį. Flirto menas yra slidus, tačiau padeda moteriai pasijusti galinga ir įtakinga.

Sekso numerologija: JO skaičius ir elgesys (7)

Norite kuo greičiau sužinoti, kokius seksualius žygdarbius gali atlikti jūsų vyras?

4 būdai pagyvinti pabodusias sekso pozas (26)

Kažkodėl, kai kalbama apie seksą, žodis "klasika" ima asocijuotis su "nuoboduliu". Tačiau galime jus pradžiuginti - "Misionierius" nėra jau toks nekaltas...

Internete plinta nauja mada - nuogų užpakaliukų nuotraukos gamtoje (FOTO) (92)

Visi puikiai žino, kad keliaujant reikia fotografuotis ir kelti nuotraukas į socialinius tinklus, kitaip niekas nesužinos, kad kažkur buvai. Dabar žaibiškai ėmė plisti įdomi mada - gražių peizažų fone rodyti ne savo veidą, o... užpakalį.

Analinio sekso pozos, kurios patiks ir moterims (482)

Toms poroms, kurios nori drauge mėgautis egzotiškesniais pojučiais, atrinkome moterims maloniausias analinio sekso pozas. Šalin senas ir dažnai neracionalias baimes ir pasimėgaukite kartu.

11 priežasčių, kodėl vis daugiaų moterų nenori gimdyti vaikų (203)

Visuomenė dažnai bando primesti savo laimės, gyvenimo prasmės suvokimą, todėl vaduotis iš tų pančių, kaip voratinklio gijų, tenka per kiekvieną šeimos susiėjimą.

Vyrų tinkamai neįvertinta moters kūno vieta, kuri padeda JAI pasiekti orgazmą (55)

Moterys jau nebeneigia, kad sportuodamos gali patirti kūniško malonumo ekstazę. Tačiau vyras gali išlydyti moterį, net nenumovęs jai kelnaičių.

Vyro sėdmenys - jo charakterio ir ydų veidrodis (34)

Pasirodo, kad vyro charakterį išduoda ne tik lūpos, akys, smakras, bet ir ta vieta iš kurios kojos dygsta.

Miegamajame darosi nuobodu? 10 patarimų kaip patobulinti savo seksualinį gyvenimą (7)

Vienuoliktą vakaro jus labiau domina per televiziją rodomos laidos, nei aistringos akimirkos su savo antrąja puse? Ir net jeigu atsiduodate kūniškiems malonumams, seksas atrodo toks nuspėjamas. Susijaudinimas ir aistra – dingę be žinios...

Urologas B. Dainys: kodėl daugėja vyrų negalinčių patirti orgazmo ir kaip tai spręsti (14)

Orgazmo nebuvimas – tai nemaloni tiesa, kurią slepia su šia problema susiduriantys vyrai. „Kasdien mano kabinete pasirodo vis daugiau vyrų kamuojamų uždelstos ejakuliacijos sutrikimo dėl vartojamų antidepresantų. Bet tai ne vienintelė priežastis, kodėl vyras gali nepatirti orgazmo,“ – teigia garsus urologas, medicinos mokslų daktaras Balys Dainys.