Merginos renkasi nesaugų seksą

 (10)
Vakar pateikėm apklausą apie kontracepciją. Gaila, nežinome respondenčių amžiaus, bet įsitikinome, kad jos ir jų vyrai – atsakingi.
Paaugliai, vedinimi malonumo, dažnai užmiršta pei saugumą.
© Shutterstock nuotr.

Ką renkasi poros? Pirmoje vietoje - prezervatyvai, antroje - kontraceptinės tabletės, o trečioje - nutrauktas lytinis aktas.

Specialistai visuomet perspėja, kad profilaktika geriau nei problemos sprendimas, ypač jei nėštumas yra neplanuotas.

Tačiau, jei kalbėsime apie paauglius, situacija yra tokia: tabletes merginai gerti nepatartina, o nutrauktas lytinis aktas - ne toks jau ir patikimas.

Ar užtenka vien pasitikėti partneriu, vien žinojimo, kad jis LAIKU apleis tavo intymumo vartus? O jei jis jaunas ir dar nepatyręs, nemoka savęs kontroliuoti? Hormonai paauglystėje siaučia, ne viskas tinka tai, kad įsitvirtinę suaugusiųjų gyvenime.

Bet to, kaip jau rašėme, nutrauktas lytinis aktas skatina impotenciją, taigi nėra jau jis toks geras. Ir jį renkasi poros, kurioms nepatinka prezervatyvai (dingsta romantika, reikia aistros akimirką ieškoti sargio, šis sumažina malonumą; o jeigu moteris jaučia sėklos išsiveržimą visa esybe, tai prezervatyvas atimą šitą pojūtį). Nutrauktą lytinį aktą renkasi ir tos moterys, kurios nenori grūstis į kūną hormonų (nei spiralės, nei tablečių). Taigi, ir mūsų pateikta apklausa rodo, kad nutrauktas lytinis aktas - gana populiarus poros lytinio gyvenimo metodas.

Bet dažniausias yra - prezervatyvai. Būtų gerai, kad ir Australijos jaunuoliai būtų labiau lytiškai apsišvietę. Nes šios šalies mokslininkai trimituoja: itin išaugo skaičius paauglių, kurios pastoja ir kūdikio likimą nusprendžia vienu žodžiu - abortas.

Todėl mokslininkai pataria itin aktyviai reaguoti į šitą situaciją ir bent kažkiek sumažinti nėštumų su skaudžiomis pasekmėmis. Juk abortas paauglystėje padidina nevaisingumo riziką. Jaunystėje padarytas sprendimas gali kainuoti viso gyvenimo džiaugsmą, atimti galimybę ateityje susilaukti vaikų.

Kalbėti su paaugliais apie apsisaugojimo priemones - būtina. Aišku, kiti mano, kad tokiu atveju kaip tik skatinama jaunuolius pradėti ankstyvą seksualinį gyvenimą. Ir nors ne visada žinojimas apsaugo nuo klaidų, tačiau kalbat apie paauglių seksą, tai turėtų veikti.

Štai aš Karoliui dar pernai, kai draugavo su mergaite, padėjau ant stalo prezervatyvų pakelį ir pasakiau: „Sūnau, myliu tave. Žinau, kad myli Miglę, todėl kai/jei nuspręsit, kad norit pažinti vienas kitą artimiau, pagalvokit apie saugumą ir nesusigadinkit gyvenimo".

Po pusmečio jis man padėkojo už supratingumą. Žinoma, buvo dar ir kitas momentas - nenoriu būti močiute, vos pradėjusi grožėtis penktosios dešimties privalumais... Taigi tame „supratingume" buvo ir egoistinių paskatų, ką čia slėpti.

Grįžkim prie australų tyrimo. Jis parodė, kad daugiau nei 600 merginų nuo 16 iki 20 metų darėsi abortą. Dar daugiau - jos prisipažino, kad nebuvo informuotos apie tai, kad reikia sekso metu saugotis. Štai kokios naujienos iš koalų krašto.

O mokslininkai toliau kraipo galvas: gerai, tarkim, sekso metu jaunuoliai nesisaugojo, bet yra skubios pagalbos kontracepcija - tabletė, kurią po nesaugių lytinių santykių reikia išgerti kuo greičiau (geriausia - per 12 val., bet ne vėliau nei per tris paras). Tada rizika pastoti praktiškai išnyksta. Bet ir apie tai paaugliai nepagalvoja... Liūdna, jei nebūtų graudu.

Susiję straipsniai:

Kontracepcija: mitai ir faktai

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Karštos

INTYMU: sekso pozos, kurios sustiprins emocinį ryšį (10)

Akių kontaktas, bučiniai, glamonės, visiškas atsidavimas partneriui – tai elementai, sustiprinantys poros emocinį ryšį. Yra sekso pozų, kurios visus juos apjungia ir leidžia pamilti partnerį iš naujo.

Kodėl vyrai nenori sekso? Ekspertai skambina pavojaus varpais (182)

Statistika byloja, kad vyrai apie seksą galvoja kas 7 sekundes. Bet ir jiems būna dienų, kai to sekso nesinori.

5 moterų nerekomenduojamos sekso pozos (32)

Kiekvienas kūnas yra skirtingas. Kaip ir kiekvieno mėgavimasis seksu. Tačiau kiekviena tikrai žinome, kokių pozų nemėgstame...

Lengvai pastebimi požymiai, kad JIS bus puikus meilužis (57)

Kai kuriems vyrams tiesiog neverta suteikti galimybės: amžinas nusivylimas ir nė vieno orgazmo. Kaip tai iš anksto išsiaiškinus?

Moterų išpažintys: ko negali pakęsti vyrų išvaizdoje? (109)

Paplitusi nuomonė, kad iš vyrų daug reikalauti nereikia: gražesnis už beždžionę, ir gerai. Tačiau moterys užginčija šią tiesą.

Suviliok JĮ be žodžių: flirto patarimai (54)

Nebūtina likti dviese, kad patrauktum JO dėmesį. Flirto menas yra slidus, tačiau padeda moteriai pasijusti galinga ir įtakinga.

Sekso numerologija: JO skaičius ir elgesys (7)

Norite kuo greičiau sužinoti, kokius seksualius žygdarbius gali atlikti jūsų vyras?

4 būdai pagyvinti pabodusias sekso pozas (26)

Kažkodėl, kai kalbama apie seksą, žodis "klasika" ima asocijuotis su "nuoboduliu". Tačiau galime jus pradžiuginti - "Misionierius" nėra jau toks nekaltas...

Internete plinta nauja mada - nuogų užpakaliukų nuotraukos gamtoje (FOTO) (92)

Visi puikiai žino, kad keliaujant reikia fotografuotis ir kelti nuotraukas į socialinius tinklus, kitaip niekas nesužinos, kad kažkur buvai. Dabar žaibiškai ėmė plisti įdomi mada - gražių peizažų fone rodyti ne savo veidą, o... užpakalį.

Analinio sekso pozos, kurios patiks ir moterims (482)

Toms poroms, kurios nori drauge mėgautis egzotiškesniais pojučiais, atrinkome moterims maloniausias analinio sekso pozas. Šalin senas ir dažnai neracionalias baimes ir pasimėgaukite kartu.

11 priežasčių, kodėl vis daugiaų moterų nenori gimdyti vaikų (203)

Visuomenė dažnai bando primesti savo laimės, gyvenimo prasmės suvokimą, todėl vaduotis iš tų pančių, kaip voratinklio gijų, tenka per kiekvieną šeimos susiėjimą.

Vyrų tinkamai neįvertinta moters kūno vieta, kuri padeda JAI pasiekti orgazmą (55)

Moterys jau nebeneigia, kad sportuodamos gali patirti kūniško malonumo ekstazę. Tačiau vyras gali išlydyti moterį, net nenumovęs jai kelnaičių.

Vyro sėdmenys - jo charakterio ir ydų veidrodis (34)

Pasirodo, kad vyro charakterį išduoda ne tik lūpos, akys, smakras, bet ir ta vieta iš kurios kojos dygsta.

Miegamajame darosi nuobodu? 10 patarimų kaip patobulinti savo seksualinį gyvenimą (7)

Vienuoliktą vakaro jus labiau domina per televiziją rodomos laidos, nei aistringos akimirkos su savo antrąja puse? Ir net jeigu atsiduodate kūniškiems malonumams, seksas atrodo toks nuspėjamas. Susijaudinimas ir aistra – dingę be žinios...

Urologas B. Dainys: kodėl daugėja vyrų negalinčių patirti orgazmo ir kaip tai spręsti (14)

Orgazmo nebuvimas – tai nemaloni tiesa, kurią slepia su šia problema susiduriantys vyrai. „Kasdien mano kabinete pasirodo vis daugiau vyrų kamuojamų uždelstos ejakuliacijos sutrikimo dėl vartojamų antidepresantų. Bet tai ne vienintelė priežastis, kodėl vyras gali nepatirti orgazmo,“ – teigia garsus urologas, medicinos mokslų daktaras Balys Dainys.