Ką veikti po sekso: miegoti ar kalbėtis?

 (55)
Manydami, kad moterys plepios, vyrai jų tylą po sekso laiko blogu ženklu. Lyg juoda katė būtų perbėgusi skersai lovos.
Pakalbėti, miegoti ar valgyti pasimylėjus? Viskas priklauso nuo poros artumo.
© Shutterstock nuotr.

Nielsas įsižeidė. Jam nepatiko, kai aš po audringo sekso nusiaubiau šaldytuvą ir užmigau. O jums ar nebūna taip? Vyras PO TO tikisi kažkokio įvertinimo, prisipažinimų ir vos ne priekaištingai mesteli: „Tai nieko nepasakysi?", o jūs tik: „Noriu žiauriai VALGYTI!". Sliūkinate link šaldytuvo teptis kalno sumuštinių. Arba tuo pasirūpina vyras, žinodamas jūsų poseksinį alkį.

Tiesa, dar labai daug geriu. Litrais. Vandenį. Išprakaituoju mylėdamasi, todėl kai atsigulu nuvargusi, nebeturiu jėgų, regis, net atplėšti liežuvį nuo gomurio, tik pabaksnoju Nielsui ir ženklais parodau - gerti! Išgeriu puslitrio talpos puodelį vandens ir, apsikabinusi vyrą, užmiegu. Ir ko čia įsižeisti? Turėtų džiaugtis, jog moteris laiminga, patenkinta įsitaiso jo glėbyje!

Apskritai kažkokie nukrypimai nuo stereotipų ir normos gali būti žavūs. Pavyzdžiui, jei matau ant stalo sumuštinių, galiu susijaudinti, nes žinosiu, kad Nielsas juos sutepė man, kad juos valgysime, kai pasimylėsime. Jis dviprasmiškai mane vadina alkaniuke... Ir jau vandeniu prie lovos pasirūpina, kad dėl dehitratacijos nenualpčiau. Nes, sutikite, po sekso labai tingisi kažką daryti. Žinoma, būna įvairiai: kartais užmiegu dėl malonaus sunkio kūne, o kartais pajuntu nesveiką energijos antplūdį ir einu lyginti skalbinių ar virti spagečių. Vidurnaktį. Taip, taip!

Kalbėtis po sekso - ne man. Bet nutariau aptarti šią poseksinio veiksmo temą su Vaiva ir Vika. Pasirodo, iš tikrųjų vyrai ir moterys laiką PO TO leidžia skirtingai. Vika prisipažino, kad jai kaip tik atsiriša liežuvis, pradeda kalbėti apie atostogų planus, apie rytdienos darbus, apie kokią suknelę su nuolaida. Ji gudri - žino, kad vyras po sekso būna sukalbamiausias, gali viską pažadėti, todėl šnabžda sakinius su raktiniais žodžiais „myliu", „auksas", galingas", „nedidelė kaina". O vyras pavargęs, nori pailsėti, miegoti, todėl linkčioja galvą ir sutinka su viskuo.

Vika neįsižeidžia, kai vyras staigiai užmiega. Užtat Vaivos vyras mėgsta pakalbėti. Vaiva pasakojo: „Jei kalbėjomės ir visai netyčia įsižiebė aistra, tai ją nugesinus, iš Ričardo lūpų išsprūsta žaismingai: „Nukrypom gerokai nuo temos... Tai kur mes baigėm?". O ir šiaip Ričardas mėgsta pajuokauti, pakomentuoti. Kartais prisipažįsta, kad buvo pavargęs, nelabai pavyko šįkart ilgai mane pamylėti. Arba paklausia, ar man buvo gera. Arba - įsijungiam televizorių ir žiūrim kokį „Travel" kanalą. Ar aš noriu kalbėti po sekso? Hm, priklauso nuo situacijos. Šiaip būnu tokia minkšta, jauki katė, kuri nori susirangyti ir murkti... O apie ką dar kalbėtis, jei buvo gerai? Mes ne jaunikliai, kad apie jausmus suoktume, mes jau sidabrines vestuves atšokome".

Vaiva, manau, teisi. Man irgi preliudija svarbiau - bučiniai, glamonės, masažas, o ne pokalbiai apie jausmus, artumą, apie tai, kas kaip jaučiasi. Tos kalbos tik neleidžia išsimiegoti. Jei norėsi, pakalbėsi kitą dieną. Be to, kai turi santykius su ilgalaikiu partneriu, susiklosto kitokios tradicijos nei turėtum tik nuotykinių naktų kolekciją.

Mano manymu, jei nori kokią rimtą temą su vyru aptarti, tai po sekso geriau liežuvį prikąsti. Net jei tai būtų svarbus klausimas, pavyzdžiui, šiurkštus vaiko elgesys mokykloje. Pradėję mėsinėti santykius, nuvysite malonumo debesėlį, kuris apgaubia partnerius po meilės akto. Tai tik viena blogoji pusė. Antra - atvirkštinis ryšys. Jei po sekso kalbėsite rimtomis, skaudžiomis temomis, seksas ims asocijuotis su ne pačiais maloniausiais išgyvenimais. Tai intymiam poros gyvenimui neatneš naudos. O juk taip dažnai poros pradeda problemas spręsti miegamajame, nes neranda laiko ir vietos aptarti jų kitur.

O iš tikrųjų - kiek svarbus laikas po sekso? Psichologai tik kalba apie preliudiją, įžangas ir paruošimą, bet visai nekalba, ką daryti pasimylėjus.

Žinoma, Vikos atveju, kai ji neturi nuolatinio partnerio, tai nėra ko tikėtis gilaus emocinio ryšio ir nuoširdžių, malonių žodžių. Kaip rodo filmuose, poros užsirūko ir užmiega - štai ir visas veiksmas po sekso. Vika kalba apie nereikšmingus dalykus, kad užpildytų tą nejaukumą, jos manymu. O aš galvoju - kad jeigu kalbiesi, tai vadinasi, ne viskas buvo/yra gerai. Kūnų susiliejimas - jausmų išraiška. Po sekso, bent jau man, tokia euforija, toks malonus jausmas, jog kaip tik nesinori jo išsklaidyti žodžiais. Kalbos tik viską gadina. Vika jauna dar, supras, kas yra tas nejaukumas...

O Vaiva mano, kad jei kūnai ką tik padėjo susilieti sieloms, kodėl tos sielos negali ir pasikalbėti? Žinoma, jos santuokinis stažas nemenkas, visai kitoks santykis su vyru nei Vikos. Todėl jiems po sekso žiūrėti televizorių - joks jausmų įžeidimas.

Vyrai paprastai vaizduojami kaip nedėmesingi patinai: atliko dabą ir užmigo. Bet ne visi tokie. Visai žaismingomis temomis pakalbėti jiems visai įdomu. Tik jokio smegenų masažo! Tai būtų tas pats, kas gurmaniškai pavalgius eiti į proto mūšį. Tada energija atiduodama maistui virškinti, nieko nesinori veikti. Tai kodėl po sekso (po darbo, teikiančio malonumą) turėtume vėl vyrus versti dirbti?

Po sekso vyrai ir moterys jaučiasi skirtingai. Kraujyje išsiskyręs serotoninas atsiunčia atsipalaidavimą ir miegą. Moteris sprogsta nuo emocijų, o vyras, atvirkščiai, jaučia nuovargį. Vyras nori ilsėtis, o moteris - dalintis išgyvenimais, švelnumu ir meile. Bet jei nesate egoistai, tai vyras turėtų šiek tiek skirti dėmesio jums, o jūs, pamiršusi savo pretenzijas, pasakytumėte: „Geriau miegok, atgauk jėgas". Taigi išeitų - trumpas pokalbis ir kokybiškas miegas. Net „Kamasutroje" sakoma, kad moteris po meilės akto vyrui turi tapti rūpestinga mama ir juo švelniai  pasirūpinti. O vyrui patariama būti dėmesingam moters kalboms.

Mes ir į seksą žiūrime skirtingai: vyrui - tai priežastis suartėti su moterimi, o moteriai  seksas - tai jausmų pasekmė. Gamta stipriai pajuokavo, taip paskirstydama vaidmenis. Iš čia ir konfliktai: moteris sundžiasi vyro dėmesio stoka, o vyras kaltina moterį maža iniciatyva lovoje, sekso trūkumu.

Po sekso vyras jaučiasi atlikęs pareigą ir nusipelnantis poilsio. O moteris, jei vyras nepasikalba, įsižeidžia, nes jaučiasi, tarytum ja buvo pasinaudota, neva, pasiėmė vyras, ko norėjo, ir viskas.

Taigi ar verta priekaištauti vienas kitam, kai iš tiesų kalti tik hormonai? Gal vieną kartą leiskite vyrui išsimiegoti, o jis kitą kartą atsilygins, jus išklausydamas? Supratingumas tik sustiprins poros santykius ir skatins dar labiau vienas kito geisti, dalintis sukurtu artumu.

Tad nereikia pjauti vyro už tai, kad jis užmiega. O vyrai neturėtų šaipytis iš moters, jei ši nori pakalbėti. Žinoma, būna ir atvirščiai. Kaip mes su Nielsu. Aš noriu miegoti, jis - nori kalbėti... Kiekviena pora - atskiras mikrokosmosas. Tik tie partneriai, kurie pamynė beprasmį egoizmą, geba sukurti harmoningą ir gilų ryšį.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Karštos

INTYMU: sekso pozos, kurios sustiprins emocinį ryšį (10)

Akių kontaktas, bučiniai, glamonės, visiškas atsidavimas partneriui – tai elementai, sustiprinantys poros emocinį ryšį. Yra sekso pozų, kurios visus juos apjungia ir leidžia pamilti partnerį iš naujo.

Kodėl vyrai nenori sekso? Ekspertai skambina pavojaus varpais (182)

Statistika byloja, kad vyrai apie seksą galvoja kas 7 sekundes. Bet ir jiems būna dienų, kai to sekso nesinori.

5 moterų nerekomenduojamos sekso pozos (32)

Kiekvienas kūnas yra skirtingas. Kaip ir kiekvieno mėgavimasis seksu. Tačiau kiekviena tikrai žinome, kokių pozų nemėgstame...

Lengvai pastebimi požymiai, kad JIS bus puikus meilužis (57)

Kai kuriems vyrams tiesiog neverta suteikti galimybės: amžinas nusivylimas ir nė vieno orgazmo. Kaip tai iš anksto išsiaiškinus?

Moterų išpažintys: ko negali pakęsti vyrų išvaizdoje? (109)

Paplitusi nuomonė, kad iš vyrų daug reikalauti nereikia: gražesnis už beždžionę, ir gerai. Tačiau moterys užginčija šią tiesą.

Suviliok JĮ be žodžių: flirto patarimai (54)

Nebūtina likti dviese, kad patrauktum JO dėmesį. Flirto menas yra slidus, tačiau padeda moteriai pasijusti galinga ir įtakinga.

Sekso numerologija: JO skaičius ir elgesys (7)

Norite kuo greičiau sužinoti, kokius seksualius žygdarbius gali atlikti jūsų vyras?

4 būdai pagyvinti pabodusias sekso pozas (26)

Kažkodėl, kai kalbama apie seksą, žodis "klasika" ima asocijuotis su "nuoboduliu". Tačiau galime jus pradžiuginti - "Misionierius" nėra jau toks nekaltas...

Internete plinta nauja mada - nuogų užpakaliukų nuotraukos gamtoje (FOTO) (92)

Visi puikiai žino, kad keliaujant reikia fotografuotis ir kelti nuotraukas į socialinius tinklus, kitaip niekas nesužinos, kad kažkur buvai. Dabar žaibiškai ėmė plisti įdomi mada - gražių peizažų fone rodyti ne savo veidą, o... užpakalį.

Analinio sekso pozos, kurios patiks ir moterims (481)

Toms poroms, kurios nori drauge mėgautis egzotiškesniais pojučiais, atrinkome moterims maloniausias analinio sekso pozas. Šalin senas ir dažnai neracionalias baimes ir pasimėgaukite kartu.

11 priežasčių, kodėl vis daugiaų moterų nenori gimdyti vaikų (203)

Visuomenė dažnai bando primesti savo laimės, gyvenimo prasmės suvokimą, todėl vaduotis iš tų pančių, kaip voratinklio gijų, tenka per kiekvieną šeimos susiėjimą.

Vyrų tinkamai neįvertinta moters kūno vieta, kuri padeda JAI pasiekti orgazmą (55)

Moterys jau nebeneigia, kad sportuodamos gali patirti kūniško malonumo ekstazę. Tačiau vyras gali išlydyti moterį, net nenumovęs jai kelnaičių.

Vyro sėdmenys - jo charakterio ir ydų veidrodis (34)

Pasirodo, kad vyro charakterį išduoda ne tik lūpos, akys, smakras, bet ir ta vieta iš kurios kojos dygsta.

Miegamajame darosi nuobodu? 10 patarimų kaip patobulinti savo seksualinį gyvenimą (7)

Vienuoliktą vakaro jus labiau domina per televiziją rodomos laidos, nei aistringos akimirkos su savo antrąja puse? Ir net jeigu atsiduodate kūniškiems malonumams, seksas atrodo toks nuspėjamas. Susijaudinimas ir aistra – dingę be žinios...

Urologas B. Dainys: kodėl daugėja vyrų negalinčių patirti orgazmo ir kaip tai spręsti (14)

Orgazmo nebuvimas – tai nemaloni tiesa, kurią slepia su šia problema susiduriantys vyrai. „Kasdien mano kabinete pasirodo vis daugiau vyrų kamuojamų uždelstos ejakuliacijos sutrikimo dėl vartojamų antidepresantų. Bet tai ne vienintelė priežastis, kodėl vyras gali nepatirti orgazmo,“ – teigia garsus urologas, medicinos mokslų daktaras Balys Dainys.