Homoseksualumo priežastis – laimės trūkumas?

 (43)
Visais laikais mokslininkams ramybės nedavė klausimas, kas yra homoseksualumas: sutrikimas, genialumo požymis ar kas nors kita.
Gali būti, kad gėjais tampama dėl laimės hormono trūkumo.
© AFP/Scanpix

Ši tema ir man neišlenda iš galvos, nes jau senokai įtariu, kad mano Gedas yra gėjus. O gal biseksualas, nežinau. Jei taip, būtų sąžininga, kad jis prisipažintų ir negadintų gyvenimo nei sau, nei man.

Nors gal turiu galimybių pakeisti jo orientaciją? Nes Pekino universiteto mokslininkai pateikė štai tokią versiją - vyrų homoseksualumo priežastimi gali būti serotonino, „laimės hormono", trūkumas. Kai jo trūksta, vyras yra arba biseksualus, arba homoseksualus.

Tiesa, mokslininkai atliko bandymus ne su vyrais, o su pelėmis, tiksliau - peliukais. Jie davė jiems maisto, iš kurio buvo pašalinta triptofano amino rūgštis (ji žinduolių organizme gamina serotoniną). Serotonino trūkumas išprovokavo tokius peliukų veiksmus: būdami pelių būryje, jie prarasdavo gebėjimą adekvačiai vertinti, kas prieš juos, - patelė ar patinėlis. Dar daugiau - mokslininkai įsitikino, kad peliukai didesnį susidomėjimą tuomet ėmė rodyti tos pačios lyties pelėms.

Kita eksperimento pusė: jei triptofaną grąžindavo į maistą, jau po pusvalandžio patinėliai pakeisdavo orientaciją - vėl sukinėdavosi aplink pateles.

Tačiau vis dar lieka neaišku, ar šių bandymų rezultatus galima taikyti žmonėms ir daryti tikslias išvadas. Aišku tik viena: kai biseksualams ir homoseksualams suleisdavo medžiagų, neleidžiančių nukristi serotonino lygiui, jų potraukis tos pačios lyties asmenims sumažėdavo.

Bet teigti, kad žmogaus seksualinė orientacija tiesiogiai susijusi su serotonino kiekiu organizme, būtų per daug drąsu. Tokias prielaidas mokslininkai paskelbė žurnale „Nature".

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Karštos

INTYMU: sekso pozos, kurios sustiprins emocinį ryšį (10)

Akių kontaktas, bučiniai, glamonės, visiškas atsidavimas partneriui – tai elementai, sustiprinantys poros emocinį ryšį. Yra sekso pozų, kurios visus juos apjungia ir leidžia pamilti partnerį iš naujo.

Kodėl vyrai nenori sekso? Ekspertai skambina pavojaus varpais (182)

Statistika byloja, kad vyrai apie seksą galvoja kas 7 sekundes. Bet ir jiems būna dienų, kai to sekso nesinori.

5 moterų nerekomenduojamos sekso pozos (32)

Kiekvienas kūnas yra skirtingas. Kaip ir kiekvieno mėgavimasis seksu. Tačiau kiekviena tikrai žinome, kokių pozų nemėgstame...

Lengvai pastebimi požymiai, kad JIS bus puikus meilužis (57)

Kai kuriems vyrams tiesiog neverta suteikti galimybės: amžinas nusivylimas ir nė vieno orgazmo. Kaip tai iš anksto išsiaiškinus?

Moterų išpažintys: ko negali pakęsti vyrų išvaizdoje? (109)

Paplitusi nuomonė, kad iš vyrų daug reikalauti nereikia: gražesnis už beždžionę, ir gerai. Tačiau moterys užginčija šią tiesą.

Suviliok JĮ be žodžių: flirto patarimai (54)

Nebūtina likti dviese, kad patrauktum JO dėmesį. Flirto menas yra slidus, tačiau padeda moteriai pasijusti galinga ir įtakinga.

Sekso numerologija: JO skaičius ir elgesys (7)

Norite kuo greičiau sužinoti, kokius seksualius žygdarbius gali atlikti jūsų vyras?

4 būdai pagyvinti pabodusias sekso pozas (26)

Kažkodėl, kai kalbama apie seksą, žodis "klasika" ima asocijuotis su "nuoboduliu". Tačiau galime jus pradžiuginti - "Misionierius" nėra jau toks nekaltas...

Internete plinta nauja mada - nuogų užpakaliukų nuotraukos gamtoje (FOTO) (92)

Visi puikiai žino, kad keliaujant reikia fotografuotis ir kelti nuotraukas į socialinius tinklus, kitaip niekas nesužinos, kad kažkur buvai. Dabar žaibiškai ėmė plisti įdomi mada - gražių peizažų fone rodyti ne savo veidą, o... užpakalį.

Analinio sekso pozos, kurios patiks ir moterims (482)

Toms poroms, kurios nori drauge mėgautis egzotiškesniais pojučiais, atrinkome moterims maloniausias analinio sekso pozas. Šalin senas ir dažnai neracionalias baimes ir pasimėgaukite kartu.

11 priežasčių, kodėl vis daugiaų moterų nenori gimdyti vaikų (203)

Visuomenė dažnai bando primesti savo laimės, gyvenimo prasmės suvokimą, todėl vaduotis iš tų pančių, kaip voratinklio gijų, tenka per kiekvieną šeimos susiėjimą.

Vyrų tinkamai neįvertinta moters kūno vieta, kuri padeda JAI pasiekti orgazmą (55)

Moterys jau nebeneigia, kad sportuodamos gali patirti kūniško malonumo ekstazę. Tačiau vyras gali išlydyti moterį, net nenumovęs jai kelnaičių.

Vyro sėdmenys - jo charakterio ir ydų veidrodis (34)

Pasirodo, kad vyro charakterį išduoda ne tik lūpos, akys, smakras, bet ir ta vieta iš kurios kojos dygsta.

Miegamajame darosi nuobodu? 10 patarimų kaip patobulinti savo seksualinį gyvenimą (7)

Vienuoliktą vakaro jus labiau domina per televiziją rodomos laidos, nei aistringos akimirkos su savo antrąja puse? Ir net jeigu atsiduodate kūniškiems malonumams, seksas atrodo toks nuspėjamas. Susijaudinimas ir aistra – dingę be žinios...

Urologas B. Dainys: kodėl daugėja vyrų negalinčių patirti orgazmo ir kaip tai spręsti (14)

Orgazmo nebuvimas – tai nemaloni tiesa, kurią slepia su šia problema susiduriantys vyrai. „Kasdien mano kabinete pasirodo vis daugiau vyrų kamuojamų uždelstos ejakuliacijos sutrikimo dėl vartojamų antidepresantų. Bet tai ne vienintelė priežastis, kodėl vyras gali nepatirti orgazmo,“ – teigia garsus urologas, medicinos mokslų daktaras Balys Dainys.